Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Α καλά σε φοβίζουν κιολλας λέγοντας σου ότι δεν σε αναλαμβάνουν αυτή την περίοδο.

Ναι ασε ειναι.. Τέλος πάντων πως εισαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι ασε ειναι.. Τέλος πάντων πως εισαι; 

Καλά κοριτσι μου μια χαρά δόξα το Θεό εσύ?? 

Εντομεταξυ δεν μπορώ να καταλάβω κάτι την 56η μέρα δουλεύουμε? Παίρνω τηλ στο ΙΚΑ και δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμενα μου το παραδέχτηκε 😂 στην αρχή μου είπε ότι θα με αναλάβει απο 4ο μεχρι 6ο για να είμαστε ασφαλεις και εν τςλη ούτε αυτο εκανε γιατι ξεκινώντας τον καθαρισμό ματωναν πολυ τα ουλα κ λογω του σαλοσπιρ δεν σταματαγε ευκολα οπότε με έστειλε σπίτι μου😂

Ο αιματολογος μου είχε πει σε κάθε οδοντιατρική διαδικασία σταματάω 4 ή 5 μέρες πριν το σαλοσπιρ και το παίρνω πάλι την επόμενη μέρα τις επίσκεψης. Για ρώτα τον γιατρό σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλά κοριτσι μου μια χαρά δόξα το Θεό εσύ?? 

Εντομεταξυ δεν μπορώ να καταλάβω κάτι την 56η μέρα δουλεύουμε? Παίρνω τηλ στο ΙΚΑ και δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Οχι βρε την 55η ειναι τελευταία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειμαι γενικα, ανυπομονώ να τελειώσει ο μηνας αυτος να κατσω σπιτι😂 ειναι τοσα αυτα που θελω να κανω.. Νιώθω ότι αν δεν είναι έτοιμο το σπιτι μεχρι να γςννησω θα χαλασει ο κοσμος😂 απλα μετα θα εχω την μπέμπα και δεν θα εχω χρόνο να κανω πολλα και θα ερχονται μετα επισκέπτες και δεν εχω την όρεξη να κανω γενικη 😂

Νιώθω μια περηφανια απο χθες με τα κιλα της μικρης😂😂 το μηχανημα την βγαζει μια βδομάδα μεγαλυτερη και χαίρομαι τουλάχιστον που δεν χρειάζεται να ανησυχησουμε για κιλα κλπ.. Ούτως ή άλλως τα μωρα χανουν τις πρωτες μερες οπότε και μπαμπατσικη να βγει θα χασει λιγο κ θα ξαναπαρει μετα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλα ειμαι γενικα, ανυπομονώ να τελειώσει ο μηνας αυτος να κατσω σπιτι😂 ειναι τοσα αυτα που θελω να κανω.. Νιώθω ότι αν δεν είναι έτοιμο το σπιτι μεχρι να γςννησω θα χαλασει ο κοσμος😂 απλα μετα θα εχω την μπέμπα και δεν θα εχω χρόνο να κανω πολλα και θα ερχονται μετα επισκέπτες και δεν εχω την όρεξη να κανω γενικη 😂

Νιώθω μια περηφανια απο χθες με τα κιλα της μικρης😂😂 το μηχανημα την βγαζει μια βδομάδα μεγαλυτερη και χαίρομαι τουλάχιστον που δεν χρειάζεται να ανησυχησουμε για κιλα κλπ.. Ούτως ή άλλως τα μωρα χανουν τις πρωτες μερες οπότε και μπαμπατσικη να βγει θα χασει λιγο κ θα ξαναπαρει μετα. 

Ναι καλέ δεν νομίζω ότι πρέπει να σε αγχώνουν τα κιλά. Το μηχάνημα στο περίπου τα βγάζει ούτως ή άλλως. Μόνες μας απλά χαιρόμαστε γιατί όσο πιο πολλά είναι τόσο καταλαβαίνουμε ότι μεγαλώνουν 😃 Από τους πρώτους υπερήχους που ήταν ένα σποράκι και βλέπεις τώρα έχουν το μισό βάρος σχεδόν της γέννησης. Και κάπως έτσι νιώθεις ότι φτάνεις και προς το τέλος. Τι νομίζεις @Diana_caterina τον άλλον μήνα μπαίνουμε και εμείς στον μήνα μας!!!!!! 💪😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλα ειμαι γενικα, ανυπομονώ να τελειώσει ο μηνας αυτος να κατσω σπιτι😂 ειναι τοσα αυτα που θελω να κανω.. Νιώθω ότι αν δεν είναι έτοιμο το σπιτι μεχρι να γςννησω θα χαλασει ο κοσμος😂 απλα μετα θα εχω την μπέμπα και δεν θα εχω χρόνο να κανω πολλα και θα ερχονται μετα επισκέπτες και δεν εχω την όρεξη να κανω γενικη 😂

Νιώθω μια περηφανια απο χθες με τα κιλα της μικρης😂😂 το μηχανημα την βγαζει μια βδομάδα μεγαλυτερη και χαίρομαι τουλάχιστον που δεν χρειάζεται να ανησυχησουμε για κιλα κλπ.. Ούτως ή άλλως τα μωρα χανουν τις πρωτες μερες οπότε και μπαμπατσικη να βγει θα χασει λιγο κ θα ξαναπαρει μετα. 

Ααα ωραία την 55η είναι η τελευταία τέλεια χαχαχα!!!! Θα τα ετοιμάσεις βρε τα πλυσίματα κ αυτά νομίζω δεν είναι κάτι εντάξει πιο πολύ η γενική στο σπίτι. Θα πλήξουν θα σιδερωθουν και να τακτοποιηθούν !! 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Ναι καλέ δεν νομίζω ότι πρέπει να σε αγχώνουν τα κιλά. Το μηχάνημα στο περίπου τα βγάζει ούτως ή άλλως. Μόνες μας απλά χαιρόμαστε γιατί όσο πιο πολλά είναι τόσο καταλαβαίνουμε ότι μεγαλώνουν 😃 Από τους πρώτους υπερήχους που ήταν ένα σποράκι και βλέπεις τώρα έχουν το μισό βάρος σχεδόν της γέννησης. Και κάπως έτσι νιώθεις ότι φτάνεις και προς το τέλος. Τι νομίζεις @Diana_caterina τον άλλον μήνα μπαίνουμε και εμείς στον μήνα μας!!!!!! 💪😍

Ναι πάντα υπάρχει απόκλιση! Εσύ κορίτσι δουλεύεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Ααα ωραία την 55η είναι η τελευταία τέλεια χαχαχα!!!! Θα τα ετοιμάσεις βρε τα πλυσίματα κ αυτά νομίζω δεν είναι κάτι εντάξει πιο πολύ η γενική στο σπίτι. Θα πλήξουν θα σιδερωθουν και να τακτοποιηθούν !! 

Ναι πάντα υπάρχει απόκλιση! Εσύ κορίτσι δουλεύεις?

Εγώ ευτυχώς έχω σταματήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά 😉

Μόλις γυρισα απο το ΙΚΑ που είχα πάει για να πάρω το χαρτί του γιατρού. Μου είπε ότι μπορείς να το πάρεις από την 31η εβδομάδα. Δεν ξέρω αν ισχύει όντως όμως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά 😉

Μόλις γυρισα απο το ΙΚΑ που είχα πάει για να πάρω το χαρτί του γιατρού. Μου είπε ότι μπορείς να το πάρεις από την 31η εβδομάδα. Δεν ξέρω αν ισχύει όντως όμως. 

Καλημέρα εννοείς αυτό π γράφει την Πητ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι @lenaki92τρομερο.. Κοντευουμε όπου να ναι..

29η εσυ δηλαδή (30η εβδομάδα) απο την 30η και έπειτα ναι μπορεις να παρεις το χαρτι γιατρου 

@Love32 ναι της μικρης 1-2 πλυντήρια είναι και ενα σιδερο τα υπόλοιπα με αγχωνουν😂😂 δοξα το θεο ο αντρας μου θα μου παρει την συρταριέρα απο νωρις οπότε θα μπορω να τα κανω οποτε θελησω

Αλλα τα υπόλοιπα είναι πολλα.. Έχουμε να φτιάξουμε και το μπαλκονι και να κανω εγω και την γενικη που θελω.. Εχουμε και ακομη το τρέξιμο με τον γαμο.. Και εχω και τον γιατρο καθε φορα να μας ρωταει αν παντρευτηκαμε😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι @lenaki92τρομερο.. Κοντευουμε όπου να ναι..

29η εσυ δηλαδή (30η εβδομάδα) απο την 30η και έπειτα ναι μπορεις να παρεις το χαρτι γιατρου 

@Love32 ναι της μικρης 1-2 πλυντήρια είναι και ενα σιδερο τα υπόλοιπα με αγχωνουν😂😂 δοξα το θεο ο αντρας μου θα μου παρει την συρταριέρα απο νωρις οπότε θα μπορω να τα κανω οποτε θελησω

Αλλα τα υπόλοιπα είναι πολλα.. Έχουμε να φτιάξουμε και το μπαλκονι και να κανω εγω και την γενικη που θελω.. Εχουμε και ακομη το τρέξιμο με τον γαμο.. Και εχω και τον γιατρο καθε φορα να μας ρωταει αν παντρευτηκαμε😂

Όλα θα γίνουν! Μη σκας για τις δουλειές ρε κορίτσι κ για τον γάμο έχετε χρόνο ακόμη. Εσυ να είσαι καλά κ να ξεκουράζεσαι τώρα που δουλεύεις κιόλας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Λογικά είσαι οκ! Αφού σου το έδωσε, θα ξέρει 😉

Η γραμματέας μ το έφτιαξε άρα μπορεί να μην ξέρει. Θα ξανά πάω εξξαλου οπότε θα ζητήσω ξανά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Η γραμματέας μ το έφτιαξε άρα μπορεί να μην ξέρει. Θα ξανά πάω εξξαλου οπότε θα ζητήσω ξανά.

Θα σου έλεγε ότι είναι νωρίς ακόμη, αν δε γινόταν να το πάρεις. Αλλά αφου θα ξαναπάς ρώτα. Είναι συμβεβλημενος ο γυναικολόγος σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια... Μετράμε 56 μέρες με την πητ μέσα; δηλαδή εγώ που έχω 4/8 οι 56 μέρες είναι 9/6 ή 10/6;

Κοίτα εγώ για παράδειγμα η πητ μου είναι 9/7 και η τελευταία μέρα δουλειάς ήταν 13/5..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κοίτα εγώ για παράδειγμα η πητ μου είναι 9/7 και η τελευταία μέρα δουλειάς ήταν 13/5..

Άρα δεν μετράμε κ την πητ μέσα. Ευχαριστώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Αναφορικά με τη γέννα,ήθελα να σας πω να μην αγχώνεστε καθόλου..δν είναι τπτ τελικά..σκεφτείτε ότι εγώ λόγω λάθος συνεννόησης (έκανα ενέσεις αντιπηκτικες) δν μπόρεσαν να μου κάνουν επισκληριδιο..κ ναι γέννησα χωρίς επισκληριδιο..δεν θα πω ότι δν πόνεσα αλλά τα κατάφερα..οπότε με επισκληριδιο δν καταλαβαίνεις τπτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Αναφορικά με τη γέννα,ήθελα να σας πω να μην αγχώνεστε καθόλου..δν είναι τπτ τελικά..σκεφτείτε ότι εγώ λόγω λάθος συνεννόησης (έκανα ενέσεις αντιπηκτικες) δν μπόρεσαν να μου κάνουν επισκληριδιο..κ ναι γέννησα χωρίς επισκληριδιο..δεν θα πω ότι δν πόνεσα αλλά τα κατάφερα..οπότε με επισκληριδιο δν καταλαβαίνεις τπτ..

Γειά σου κορίτσι!!! Πολύ τέλεια τα νέα σου!!! Πώς είστε κ εσύ κ η μικρή?? Πόσο γεννήθηκε τελικά η γλυκούλα? Εσύ και η @Smurf88 μας ηρεμείτε αρκετά, εύχομαι για όλες μας να πάει έτσι 😊

Τί εννοείς λάθος συνεννόηση? Σου έσπασαν τα νερά κ δεν είχες προλάβει να κόψεις τις ενέσεις? Το ίδιο φοβάμαι μην πάθω κι εγώ γι αυτό θα τις κανω μέχρι αύριο κ μετά τέλος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια συγνώμη κιόλας αλλά μου έχει δημιουργηθεί μία απορία η οποία μπορεί να σας φανεί χαζή. Γιατί με το που μπαίνετε στον μήνα σας φοβάστε μην γεννήσετε? Είναι τόσο πιθανό να γεννήσουμε? Δηλαδή να το έχω και εγώ στον νου μου? Οκ θα τα έχω όλα έτοιμα και θα είμαι προετοιμασμένη γενικά αλλά εγώ στο μυαλό μου είχα την ΠΗΤ εκτός απροόπτου βέβαια. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...