Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Μου είπε οτι θα τα πουμε μετα την ντομπλερ δηλαδή 5 Ιουλίου εκτος αν προκύψει κάποια ενόχληση κλπ 

 

Doppler θα κάνεις σε άλλον?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Doppler θα κάνεις σε άλλον?

Ναι ολες τις μεγάλες εξετάσεις τις εκανα σε συνεργατη του που διαθετεο τον εξοπλισμό! Ειμαι τυχερη γιατι ειναι και οι δυο πολυ καλοι γιατροί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι ολες τις μεγάλες εξετάσεις τις εκανα σε συνεργατη του που διαθετεο τον εξοπλισμό! Ειμαι τυχερη γιατι ειναι και οι δυο πολυ καλοι γιατροί! 

Να μου πεις το όνομά τους αν επιτρέπεται. Πότε σου έκλεισε doppler? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

@Μαριλου1 Εμάς την προηγούμενη φορά ήταν 830 και την επόμενη βδομάδα που θα πάμε συμπληρώνονται 5 βδομάδες από την προηγούμενη φορά. Θα δούμε και εμείς σίγουρα μεγάλη διαφοράαα...τι ωραία!! πώς μεγαλώνουν έτσιιιιιι!!!!!!

Πωπω ε θα δεις κ εσύ μεγάλη διαφορά!!! Εσύ πότε έχεις ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Πωπω ε θα δεις κ εσύ μεγάλη διαφορά!!! Εσύ πότε έχεις ραντεβού;

Εγώ έχω την επόμενη Τρίτη ραντεβού και ανυπομονώ να το δω 3d γιατι την προηγούμενη φορά δεν καταφέραμε να το δούμε δυστυχώς. Μου έλειψε!! Πρώτη φορά κάνουμε τόσο μεγάλο διάστημα να το δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Να μου πεις το όνομά τους αν επιτρέπεται. Πότε σου έκλεισε doppler? 

5 Ιουλίου! Ο προσωπικος μου γυναικολόγος λέγεται γινοπουλος με παρακολουθει πριν την εγκυμοσύνη με προβλημα υγείας και ειναι εξαιρετικος πραγματικά με καθησυχασε και ο συνάδελφος λέγεται ψαρακης πολυ καλος επισης επεξηγηματικοι και οι δυο τους σου εμπνέουν εμπιστοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

5 Ιουλίου! Ο προσωπικος μου γυναικολόγος λέγεται γινοπουλος με παρακολουθει πριν την εγκυμοσύνη με προβλημα υγείας και ειναι εξαιρετικος πραγματικά με καθησυχασε και ο συνάδελφος λέγεται ψαρακης πολυ καλος επισης επεξηγηματικοι και οι δυο τους σου εμπνέουν εμπιστοσύνη 

Α και νόμιζα κάπου ενδιάμεσα θα είχες το ντόπλερ. Άρα σε έναν μήνα πάλι. Εγώ νόμιζα πλέον θα πηγαίνουμε ανά δύο βδομάδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lenaki92 είπε:

Εγώ έχω Τρίτη ραντεβού και ανυπομονώ να το δω 3d γιατι την προηγούμενη φορά δεν καταφέραμε να το δούμε δυστυχώς. Μου έλειψε!! Πρώτη φορά κάνουμε τόσο μεγάλο διάστημα να το δούμε.

3d μόνο στην β επιπέδου την είδαμε εμείς. Τυχερή είσαι! Άντε υπομονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Πώς τα πάτε; η μικρή πως το είδε το μωρό; 

Η μπέμπα είναι πολύ καλό κ ήρεμο μωράκι..έχει μπει λίγο στον αυτόματο γιατί έχουμε τις ζηλιες μας από τη μεγάλη! Παρόλα αυτά την υποδέχτηκε με μεγάλη χαρά και είναι καλή απέναντι της αλλά της βγαίνει κ ζήλια..με διεκδικεί κ της βγαίνει κυρίως σε στιγμές που είχε συνηθίσει να κάνουμε πράγματα μαζί, πχ στον μεσημεριανό ύπνο, το βράδυ όταν έρχεται στο κρεβάτι κ θέλει να πιάσει μεμε αλλά θηλάζω κ σε άλλα τέτοια! Κατά τ άλλα όμως δεν της δίνει ιδιαίτερη σημασία όλη μέρα! Φροντίζω κ εγώ να μην της χαλάω το πρόγραμμα.. πιστεύω θα στρώσουμε σιγά σιγά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Βρε κορίτσια εντομεταξυ μετά δόντια σας πώς πάτε?? Από την αρχή δεν έχουν σταματήσει να ματώνουν.

Κ μένα το ίδιο 😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ μένα το ίδιο 😩

Έχω πάρει οδοντόκρεμες εγκυμοσύνης, οδοντόβουρτσες μαλακές στοματικό διάλυμα!λιγο καλύτερα με μια οδοντόκρεμα αλλά κ πάλι δεν σταματησαν.Ρε συ φοβηθηκα για τα ούλα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Έχω πάρει οδοντόκρεμες εγκυμοσύνης, οδοντόβουρτσες μαλακές στοματικό διάλυμα!λιγο καλύτερα με μια οδοντόκρεμα αλλά κ πάλι δεν σταματησαν.Ρε συ φοβηθηκα για τα ούλα.

 

Εγώ ευτυχώς τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Βρε κορίτσια εντομεταξυ μετά δόντια σας πώς πάτε?? Από την αρχή δεν έχουν σταματήσει να ματώνουν.

Εμένα εκτός από τα ματωμένα ούλα, βγήκε και ένα σφράγισμα που είχα και έχει μολυνθεί. Μου έβαλε ένα προσωρινό και μου έκανε καθαρισμό αλλά θέλει και ακτινογραφία για την οποία πρέπει να περιμένω να γεννήσω πρώτα. 

Εγώ που έκανα ντοπλερ σήμερα σε 1 μήνα θα παω πάλι και θα κάνω καρδιοτοκογραφο και κολπική καλλιέργεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Έχω πάρει οδοντόκρεμες εγκυμοσύνης, οδοντόβουρτσες μαλακές στοματικό διάλυμα!λιγο καλύτερα με μια οδοντόκρεμα αλλά κ πάλι δεν σταματησαν.Ρε συ φοβηθηκα για τα ούλα.

 

Πήγες σε οδοντίατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Έχω πάρει οδοντόκρεμες εγκυμοσύνης, οδοντόβουρτσες μαλακές στοματικό διάλυμα!λιγο καλύτερα με μια οδοντόκρεμα αλλά κ πάλι δεν σταματησαν.Ρε συ φοβηθηκα για τα ούλα.

 

Εγώ έχω ηλεκτρική οδοντόβουρτσα η οποία δεν είναι κ πολύ μαλακή η αλήθεια είναι. Το είχα αναφέρει στον οδοντίατρο μου κ μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό να ματώνουν τα ούλα λόγω ορμονών. Έχω σκεφτεί να πάω κ άλλου να πάρω δεύτερη γνώμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ είχα μεγάλο θέμα στην αρχή με τα ούλα. Πήγα στον 4ο με 5ο αν θυμάμαι καλά και έκανα καθαρισμό και ένα σφράγισμα. Άλλαξα οδοντόβουρτσα σε μαλακή και από τότε το αίμα είναι ελάχιστο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Η μπέμπα είναι πολύ καλό κ ήρεμο μωράκι..έχει μπει λίγο στον αυτόματο γιατί έχουμε τις ζηλιες μας από τη μεγάλη! Παρόλα αυτά την υποδέχτηκε με μεγάλη χαρά και είναι καλή απέναντι της αλλά της βγαίνει κ ζήλια..με διεκδικεί κ της βγαίνει κυρίως σε στιγμές που είχε συνηθίσει να κάνουμε πράγματα μαζί, πχ στον μεσημεριανό ύπνο, το βράδυ όταν έρχεται στο κρεβάτι κ θέλει να πιάσει μεμε αλλά θηλάζω κ σε άλλα τέτοια! Κατά τ άλλα όμως δεν της δίνει ιδιαίτερη σημασία όλη μέρα! Φροντίζω κ εγώ να μην της χαλάω το πρόγραμμα.. πιστεύω θα στρώσουμε σιγά σιγά!! 

Είναι φυσιολογικο γιατί κ αυτη είναι μικρούλα αρκετά.. Μέρα με την μέρα θα την συνηθίζει. Από την 1 καλύτερα τώρα που είναι η αρχή να κάνει ότι κάνει από το να τα βγάλει οταν θα μεγαλώνει. Έτσι τουλάχιστον το σκέφτομαι με βάση αυτά που έχω δει από φίλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

@Μαριλου1 Και εγώ ηλεκτρική είχα αλλά την άλλαξα σε μαλακή χειροκίνητη! @lenaki92 είσαι πολύ τυχερή που δεν σου ματώνουν..!

@Lia5 να σ πω την αλήθεια φοβάμαι να πάω στον οδοντίατρο!! 😋😂

Πριν δεν είχα θέμα τώρα φοβάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Βρε κορίτσια εντομεταξυ μετά δόντια σας πώς πάτε?? Από την αρχή δεν έχουν σταματήσει να ματώνουν.

Χάλια τα παω 😂 επιδεινωθηκε η ουλίτιδα εμένα. Ο γυναικολόγος μου ειπε να παω αφοβα στον οδοντίατρο αλλα ο οδοντίατρος ολο με πήγαινε απο μηνα σε μηνα για εναν καθαρισμο🤔 οπότε τώρα έκλεισα αλλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Χάλια τα παω 😂 επιδεινωθηκε η ουλίτιδα εμένα. Ο γυναικολόγος μου ειπε να παω αφοβα στον οδοντίατρο αλλα ο οδοντίατρος ολο με πήγαινε απο μηνα σε μηνα για εναν καθαρισμο🤔 οπότε τώρα έκλεισα αλλου

Κ μένα σα να μην ήθελε να με αναλάβει τώρα που είμαι έγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ μένα σα να μην ήθελε να με αναλάβει τώρα που είμαι έγκυος

Εμενα μου το παραδέχτηκε 😂 στην αρχή μου είπε ότι θα με αναλάβει απο 4ο μεχρι 6ο για να είμαστε ασφαλεις και εν τςλη ούτε αυτο εκανε γιατι ξεκινώντας τον καθαρισμό ματωναν πολυ τα ουλα κ λογω του σαλοσπιρ δεν σταματαγε ευκολα οπότε με έστειλε σπίτι μου😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...