Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Νομίζω ότι αν χρειαστεί να βγεις στον διάδρομο πρέπει να έχεις ρόμπα.. Δεν ξέρω 

Α ναι;; θα ψάξω να βρω τότε μία γιατί και εγώ μόνο κάτι φλισ εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Νομίζω ότι αν χρειαστεί να βγεις στον διάδρομο πρέπει να έχεις ρόμπα.. Δεν ξέρω 

Γιατί καλε; εγώ Φλεβάρη κατέβαινα στο καφέ με ραντακι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Νομίζω ότι αν χρειαστεί να βγεις στον διάδρομο πρέπει να έχεις ρόμπα.. Δεν ξέρω 

Και καλά φοράνε ρόμπα για να μην λερωθεθς από τα λοχεια... Εγώ δε θα πάρω.. Στον 1ο μου. Ήμουν γυμνή Νοεμβρίο μήνα.. Για μπλούζα φορούσα τη πόδια θηλασμού... 😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Α ναι;; θα ψάξω να βρω τότε μία γιατί και εγώ μόνο κάτι φλισ εχω

Στο λητω που μπηκα και λεει τι θα χρειαστεί για την εισαγωγή αναφερει ρομπα, όπως και επίσης οσες βαλίτσες μαιευτηριου εχω διαβασει ή δει ολες αναφέρουν για ρομπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια γέννησα!!!! Είχα πόνους από τα μεσάνυχτα ανά διαστήματα αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο..στις 8 που ξύπνησα πονούσα παραπάνω, ήρθαμε στις 10 στην κλινική με 100αρες συσπάσεις!! 12:45 έσπασαν τα νερά και 13:15 γεννήθηκε η γλύκα μας...δεν πρόλαβε να με πιάσει η επισκληριδιος φυσικά 😂😂 καλά που ήρθα στην κλινική!!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!! Γερό και καλότυχο να είναι 🤩🤩🤩💘💘💘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Κ μετά θα πληρωθείς κ μισό μήνα ακόμα ε? Κ θα πάρεις κ ένα ποσοστό για τκ επίδομα αδείας?

Εγώ δεν τα ξέρω καθόλου! Μόνο πως ότι πληρωθείς θα πάει ανάλογα με τον δηλωμένο μισθό!! Ούτε καν τι χαρτιά χρειάζονται και τι διαδικασίες ,και έχω αρχίσει να αγχώνομαι νομίζω πρέπει να τα ψάξω σιγά σιγά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Εγώ δεν τα ξέρω καθόλου! Μόνο πως ότι πληρωθείς θα πάει ανάλογα με τον δηλωμένο μισθό!! Ούτε καν τι χαρτιά χρειάζονται και τι διαδικασίες ,και έχω αρχίσει να αγχώνομαι νομίζω πρέπει να τα ψάξω σιγά σιγά !!!

Και εγώ είχα αγχωθεί. Και είχα βγάλει ένα κάρο χαρτιά και τελικά χρειάστηκαν μόνο δύο χαρτιά που τα παίρνεις από το ΙΚΑ και στα συμπληρώνει ο γιατρός αν είναι συμβεβλημενος και ο εργοδότης σου. Και αν δεν έχει ξανά καταθέσει χαρτιά ποτέ στο ικα όπως εγώ για παράδειγμα θέλει να έχεις μαζί μια φωτοτυπία από το ibank που να αναγράφει και το όνομα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια γέννησα!!!! Είχα πόνους από τα μεσάνυχτα ανά διαστήματα αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο..στις 8 που ξύπνησα πονούσα παραπάνω, ήρθαμε στις 10 στην κλινική με 100αρες συσπάσεις!! 12:45 έσπασαν τα νερά και 13:15 γεννήθηκε η γλύκα μας...δεν πρόλαβε να με πιάσει η επισκληριδιος φυσικά 😂😂 καλά που ήρθα στην κλινική!!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου η μπεμπουλα σας να είναι γερή και καλότυχη.....καλή και ταχεία ανάρρωση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Natasha24. @Smurf88. Να σας ζήσουν! Γερά και καλότυχα :)

εγώ τελικά κορίτσια (είχα θέμα με το τράχηλο) μειώθηκε και άλλο και χρειάστηκα εισαγωγή. Έβαλε ι γιατρός  πεσσο και έμεινα μέσα μερικές μέρες για να μου δώσει και ένα φάρμακο. Το δύσκολο κομμάτι ήταν που άφησα για πρώτη φορά τη μικρή μου αλλά καλά το πήρε... Μάλλον εγώ δυσκολεύτηκα περισσότερο. Τώρα θα με δει πάλι σε μερικές ημέρες. Είμαι στο σπίτι και βγαίνω μέχρι το μπαλκόνι. Απαγορεύεται βόλτα κτλ. Ξεκούραση μόνο... Και είναι νωρίς ακόμη(29 εβδομάδων).  Για να δούμε τι θα δούμε! 

στη μικρή μου δεν είχα δει το πώμα. Με έπιασαν οι πόνοι και πήγα στο νοσοκομείο. Τα νερά έσπασαν μόνα τους λίγο πριν γεννήσω με διαστολή  περίπου 7-8. Πώμα δεν είδα ποτέ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

@Natasha24. @Smurf88. Να σας ζήσουν! Γερά και καλότυχα :)

εγώ τελικά κορίτσια (είχα θέμα με το τράχηλο) μειώθηκε και άλλο και χρειάστηκα εισαγωγή. Έβαλε ι γιατρός  πεσσο και έμεινα μέσα μερικές μέρες για να μου δώσει και ένα φάρμακο. Το δύσκολο κομμάτι ήταν που άφησα για πρώτη φορά τη μικρή μου αλλά καλά το πήρε... Μάλλον εγώ δυσκολεύτηκα περισσότερο. Τώρα θα με δει πάλι σε μερικές ημέρες. Είμαι στο σπίτι και βγαίνω μέχρι το μπαλκόνι. Απαγορεύεται βόλτα κτλ. Ξεκούραση μόνο... Και είναι νωρίς ακόμη(29 εβδομάδων).  Για να δούμε τι θα δούμε! 

στη μικρή μου δεν είχα δει το πώμα. Με έπιασαν οι πόνοι και πήγα στο νοσοκομείο. Τα νερά έσπασαν μόνα τους λίγο πριν γεννήσω με διαστολή  περίπου 7-8. Πώμα δεν είδα ποτέ

Εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να φτασεις μεχρι τελος για να γεννησεις 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PanB αν δεν σου ηρθε ο δωρεάν οδηγός μπες εδω για να το κατεβάσεις. Ανεβασε η κοπέλα στοει που λεει οτι λογω πολλών μηνυμάτων μπορούμε να το κατεβάσουμε https://www.paidikaianaptixi.gr/dorean-yliko/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

@Natasha24. @Smurf88. Να σας ζήσουν! Γερά και καλότυχα :)

εγώ τελικά κορίτσια (είχα θέμα με το τράχηλο) μειώθηκε και άλλο και χρειάστηκα εισαγωγή. Έβαλε ι γιατρός  πεσσο και έμεινα μέσα μερικές μέρες για να μου δώσει και ένα φάρμακο. Το δύσκολο κομμάτι ήταν που άφησα για πρώτη φορά τη μικρή μου αλλά καλά το πήρε... Μάλλον εγώ δυσκολεύτηκα περισσότερο. Τώρα θα με δει πάλι σε μερικές ημέρες. Είμαι στο σπίτι και βγαίνω μέχρι το μπαλκόνι. Απαγορεύεται βόλτα κτλ. Ξεκούραση μόνο... Και είναι νωρίς ακόμη(29 εβδομάδων).  Για να δούμε τι θα δούμε! 

στη μικρή μου δεν είχα δει το πώμα. Με έπιασαν οι πόνοι και πήγα στο νοσοκομείο. Τα νερά έσπασαν μόνα τους λίγο πριν γεννήσω με διαστολή  περίπου 7-8. Πώμα δεν είδα ποτέ

Κοπελίτσα μου, εύχομαι (και πιστεύω) να πάνε όλα καλά! Κάνε ό,τι σου έχουν πει 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

@Natasha24. @Smurf88. Να σας ζήσουν! Γερά και καλότυχα :)

εγώ τελικά κορίτσια (είχα θέμα με το τράχηλο) μειώθηκε και άλλο και χρειάστηκα εισαγωγή. Έβαλε ι γιατρός  πεσσο και έμεινα μέσα μερικές μέρες για να μου δώσει και ένα φάρμακο. Το δύσκολο κομμάτι ήταν που άφησα για πρώτη φορά τη μικρή μου αλλά καλά το πήρε... Μάλλον εγώ δυσκολεύτηκα περισσότερο. Τώρα θα με δει πάλι σε μερικές ημέρες. Είμαι στο σπίτι και βγαίνω μέχρι το μπαλκόνι. Απαγορεύεται βόλτα κτλ. Ξεκούραση μόνο... Και είναι νωρίς ακόμη(29 εβδομάδων).  Για να δούμε τι θα δούμε! 

στη μικρή μου δεν είχα δει το πώμα. Με έπιασαν οι πόνοι και πήγα στο νοσοκομείο. Τα νερά έσπασαν μόνα τους λίγο πριν γεννήσω με διαστολή  περίπου 7-8. Πώμα δεν είδα ποτέ

Εύχομαι να σου πάνε όλα όπως τα θες από δω κ πέρα!!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@PanB αν δεν σου ηρθε ο δωρεάν οδηγός μπες εδω για να το κατεβάσεις. Ανεβασε η κοπέλα στοει που λεει οτι λογω πολλών μηνυμάτων μπορούμε να το κατεβάσουμε https://www.paidikaianaptixi.gr/dorean-yliko/

Α στο καλό, και λέω γτ δεν στέλνει τόσες μέρες; 😂 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

@Natasha24. @Smurf88. Να σας ζήσουν! Γερά και καλότυχα :)

εγώ τελικά κορίτσια (είχα θέμα με το τράχηλο) μειώθηκε και άλλο και χρειάστηκα εισαγωγή. Έβαλε ι γιατρός  πεσσο και έμεινα μέσα μερικές μέρες για να μου δώσει και ένα φάρμακο. Το δύσκολο κομμάτι ήταν που άφησα για πρώτη φορά τη μικρή μου αλλά καλά το πήρε... Μάλλον εγώ δυσκολεύτηκα περισσότερο. Τώρα θα με δει πάλι σε μερικές ημέρες. Είμαι στο σπίτι και βγαίνω μέχρι το μπαλκόνι. Απαγορεύεται βόλτα κτλ. Ξεκούραση μόνο... Και είναι νωρίς ακόμη(29 εβδομάδων).  Για να δούμε τι θα δούμε! 

στη μικρή μου δεν είχα δει το πώμα. Με έπιασαν οι πόνοι και πήγα στο νοσοκομείο. Τα νερά έσπασαν μόνα τους λίγο πριν γεννήσω με διαστολή  περίπου 7-8. Πώμα δεν είδα ποτέ

Τι καλά που το πήρε καλά!! Μου δίνεις κουράγιο! Θύμισε μου, θηλαζεις; πόσο έφτασε ο τράχηλος; κάτσε στα αυγά σου τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια.. Ηθελα να σας ρωτήσω.. Σήμερα ο μικρός μου ξύπνησα και ήταν πολύ δραστήριος.. Μετά από κάποια στιγμή το απόγευμα τον πειράζω και κάνει πιο λίγες κινήσεις από ότι συνήθως.. Λίγο έχω αγχωθεί.. Δεν είναι ότι δεν κινείται.. Απλά λιγότερο εδώ και λίγες ώρες.. Σας έχει τύχει.. Σήμερα μπήκα 35η εβδομάδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

@Natasha24. @Smurf88. Να σας ζήσουν! Γερά και καλότυχα :)

εγώ τελικά κορίτσια (είχα θέμα με το τράχηλο) μειώθηκε και άλλο και χρειάστηκα εισαγωγή. Έβαλε ι γιατρός  πεσσο και έμεινα μέσα μερικές μέρες για να μου δώσει και ένα φάρμακο. Το δύσκολο κομμάτι ήταν που άφησα για πρώτη φορά τη μικρή μου αλλά καλά το πήρε... Μάλλον εγώ δυσκολεύτηκα περισσότερο. Τώρα θα με δει πάλι σε μερικές ημέρες. Είμαι στο σπίτι και βγαίνω μέχρι το μπαλκόνι. Απαγορεύεται βόλτα κτλ. Ξεκούραση μόνο... Και είναι νωρίς ακόμη(29 εβδομάδων).  Για να δούμε τι θα δούμε! 

στη μικρή μου δεν είχα δει το πώμα. Με έπιασαν οι πόνοι και πήγα στο νοσοκομείο. Τα νερά έσπασαν μόνα τους λίγο πριν γεννήσω με διαστολή  περίπου 7-8. Πώμα δεν είδα ποτέ

Μία χαρά θα τα πας με το πεσσο. Ξεκούραση τώρα.. Πόσες μέρες έχετε να βρεθείτε με την κόρη σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια.. Ηθελα να σας ρωτήσω.. Σήμερα ο μικρός μου ξύπνησα και ήταν πολύ δραστήριος.. Μετά από κάποια στιγμή το απόγευμα τον πειράζω και κάνει πιο λίγες κινήσεις από ότι συνήθως.. Λίγο έχω αγχωθεί.. Δεν είναι ότι δεν κινείται.. Απλά λιγότερο εδώ και λίγες ώρες.. Σας έχει τύχει.. Σήμερα μπήκα 35η εβδομάδα.. 

Σημασία έχει ότι τον αισθάνεσαι. Γενικά δεν έχουν όλα την ίδια κινητικότητα συνέχεια..μου έχει τύχει ειδικά στην 1η εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Σημασία έχει ότι τον αισθάνεσαι. Γενικά δεν έχουν όλα την ίδια κινητικότητα συνέχεια..μου έχει τύχει ειδικά στην 1η εγκυμοσύνη. 

Σκέφτομαι μήπως επειδή και από το πρωί έχω ένα άγχος σήμερα γιατί μου έτυχε και κάτι με το σκύλι μου και ημουν στην τσίτα μέχρι να πάω στον κτηνίατρο... Ή μήπως έχει αλλάξει θέση κλπ.. Λέω να κάνω μια βόλτα μηπως και χαλαρώσω λίγο έτσι και αλλιώς αύριο είχα σκοπό να πάω για καρδιοτοκογραφο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Σκέφτομαι μήπως επειδή και από το πρωί έχω ένα άγχος σήμερα γιατί μου έτυχε και κάτι με το σκύλι μου και ημουν στην τσίτα μέχρι να πάω στον κτηνίατρο... Ή μήπως έχει αλλάξει θέση κλπ.. Λέω να κάνω μια βόλτα μηπως και χαλαρώσω λίγο έτσι και αλλιώς αύριο είχα σκοπό να πάω για καρδιοτοκογραφο.. 

Ναι μπορεί να είναι κ έτσι.. Αλλά μην αγχώνεσαι αρκεί που αισθάνεσαι κινήσεις του. Νωρίς νωρίς ξεκινάς nst. Θα κάνεις κάθε εβδ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ναι μπορεί να είναι κ έτσι.. Αλλά μην αγχώνεσαι αρκεί που αισθάνεσαι κινήσεις του. Νωρίς νωρίς ξεκινάς nst. Θα κάνεις κάθε εβδ; 

Ναι όντως πολύ νωρίς μου το ξεκινάει.. Μου είπε ότι είναι επιλογή μου.. Αλλά εκείνος θα το έκανε.. Ήμουν σε δίλημμα.. Αλλά νομίζω θα πάω να ξεαγχωθω.. Θέλει και ο άντρας μου. Τώρα εντωμεταξυ έκατσα στα πλάγια και έκανα μερικές ανασουλες και με χτύπησε πάνω από 8 φορές σς λίγα λεπτά. Οπότε μάλλον όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναι όντως πολύ νωρίς μου το ξεκινάει.. Μου είπε ότι είναι επιλογή μου.. Αλλά εκείνος θα το έκανε.. Ήμουν σε δίλημμα.. Αλλά νομίζω θα πάω να ξεαγχωθω.. Θέλει και ο άντρας μου. Τώρα εντωμεταξυ έκατσα στα πλάγια και έκανα μερικές ανασουλες και με χτύπησε πάνω από 8 φορές σς λίγα λεπτά. Οπότε μάλλον όλα καλά 

Ορίστε μια χαρα. ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναι όντως πολύ νωρίς μου το ξεκινάει.. Μου είπε ότι είναι επιλογή μου.. Αλλά εκείνος θα το έκανε.. Ήμουν σε δίλημμα.. Αλλά νομίζω θα πάω να ξεαγχωθω.. Θέλει και ο άντρας μου. Τώρα εντωμεταξυ έκατσα στα πλάγια και έκανα μερικές ανασουλες και με χτύπησε πάνω από 8 φορές σς λίγα λεπτά. Οπότε μάλλον όλα καλά 

Ναι βρε μια χαρά όλα! Εμένα μου είχε πει να τρώω κ λίγη σοκολάτα όταν φοβάμαι ότι έχει περάσει ώρα κ δεν την έχω νιώσει να κουνιέται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια 💞💞 ευτυχώς που προνόησα κ ήρθα νωρίς στην κλινική γιατί αν περίμενα πότε θα έρθουν οι καλοί πόνοι θα γεννούσα στο δρόμο!! Πάντως ο τράχηλος που τον είχαμε έννοια τόσο καιρό άντεξε μέχρι τέλους!! Είχα πλήρη εξάλειψη την ώρα του ενεργού τοκετού...

Η μπέμπα μια γλύκα αλλά υπναρου!! Αύριο θα είναι καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ναι βρε μια χαρά όλα! Εμένα μου είχε πει να τρώω κ λίγη σοκολάτα όταν φοβάμαι ότι έχει περάσει ώρα κ δεν την έχω νιώσει να κουνιέται.

Μωρέ παγωτό έφαγα.. Ολόκληρο πύραυλο.. Τι να πω.. Μπορεί επειδή όλο το βράδυ δεν είχε κοιμηθεί ήταν ξύπνιος κάθε φορά που ξυπνούσα μπορεί να κοιμήθηκε παραπάνω τώρα...πήγαμε και μια βόλτα λίγο με το αμάξι να χαλαρώσω γιατί αυτόν τον καιρό είμαι συνέχεια σπίτι και δεν έχω συνηθίσει και τσουπ δεν έχει κάτσει σε ησυχία.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια 💞💞 ευτυχώς που προνόησα κ ήρθα νωρίς στην κλινική γιατί αν περίμενα πότε θα έρθουν οι καλοί πόνοι θα γεννούσα στο δρόμο!! Πάντως ο τράχηλος που τον είχαμε έννοια τόσο καιρό άντεξε μέχρι τέλους!! Είχα πλήρη εξάλειψη την ώρα του ενεργού τοκετού...

Η μπέμπα μια γλύκα αλλά υπναρου!! Αύριο θα είναι καλύτερα...

Τα μωράκια την πρώτη μέρα κοιμούνται πολύ;; όντως είχες το άγχος του τραχήλου αλλά όλα καλά πήγαν.. Πόσα κιλάκια βγήκε η μικρή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...