Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα και από μένα! Ο ύπνος κάθε μέρα γίνεται όλο και πιο δύσκολος,το να βολευτω εννοώ. Δλδ στον 9ο πιστεύω θα κοιμάμαι σχεδόν όρθια για να βολευτω κάπως! 😆

Άστο ναι δεν υπάρχει!! Αφού κοιμάμαι το απόγευμα π σχολαω επειδή το βράδυ δεν έχω κοιμηθεί!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Καλημέρα κορίτσια..

Τις τελευταίες μέρες έχω αναγούλες δεν έδινα σημάσια αλλά το βράδυ μου δεν ήταν καλό σηκώθηκα αρκετές φορές γιατί ήθελα να κάνω εμετό. 

Στην 1η εγκ στον 7ο μήνα είχα πάει σε καρδιολόγο γιατί είχα μεγάλη δυσφορια. Σε αυτήν δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα πως είστε; Εγω απο ύπνο δεν βολευομαι ιδιαίτερα 🤣 και ξυπναω μονιμως κουρασμενη.. Τα ποδια μου νιωθω οτι δεν προλαβαίνουν να ξεκουραστουν... Και γενικα τις τελευταίες μέρες ειμαι με πολυ χαμηλη ενέργεια δεν εχω κανει τίποτα σπίτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Natasha24 να σου ζήσει το μωράκι!! 😍😍😍

Με το καλό οι υπόλοιπες!!! 

Αχ, κ εγώ δεν βολευομαι στον υπνο. Πάντα κοιμόμουν στο πλαι αριστερά κ τωρα νοιώθω ότι με κλωτσάει το μωρό... Το ιδανικό είναι υπνος καθιστή 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Βλέπω γεννατε εδώ,μιλάτε για πώματα (που δεν ξέρω καν τι είναι χαχαχα)  είστε σε μεγαλύτερες εβδομάδες  , αλίμονο σε μας που θα φάμε όλο το καλοκαίρι 🤣 Να κάνω μια ερώτηση , είμαι 27η εβδομάδα και ο γιατρός μου με εστειλε προληπτικά για καρδιολογικό έλεγχο ! Τις στέλνει όλες λέει για ασφάλεια ! Εσάς σας έστειλε;;

Ναι φυσικά εγώ έκανα και την πρώτη φορά και τώρα.....σε περίπτωση που υπάρχει κάποιο θέμα να ξέρουν για την επισκληριδιο ή την ολική νάρκωση πως είναι η καρδούλα σου!!! Αλλά είναι στον γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ κάνω καρδιολόγο έλεγχο κ τις τελευταίες εξετάσεις αίματος στο μαιευτήριο που θα γεννήσω μόλις μπω στον μήνα μου...... 😎 Τα utro με έχουν παρακοιμισει.... Ευτυχως που πάει ο μικρός βρεφικό το πρωί. Κ ψιλό κοιμάμαι. Κ σηκώνομαι κ κάνω 2 δουλειές αλλιώς δεν ξέρω πως θα άντεχα να τον είχα όλο το πρωινό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PanB είπε:

Για εσένα ή για το μωρό; κι εγώ είχα κάνει εμβρύου στο ωνασειο, προληπτικά στην 1η εγκυμοσύνη.. Τώρα δεν κάνω τα λυπάμαι 😂😂

Για μένα ,όχι για το μωρό!! Για το μωρό μου τα εξηγεί κάθε φορά για να μου δείξει πως όλα πάνε καλά και εγώ απλά κουνάω το κεφάλι και λέω ναι ναι μιας και δεν καταλαβαίνω τπτ 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμένα δεν μ είπε κάτι για καρδιολόγο ακόμα τουλάχιστον! Είμαστε πολλές κοπέλες κ εδώ για Αύγουστο πρώτα ο Θεός ☺️

Πώς είστε κορίτσια??

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμένα δεν μ είπε κάτι για καρδιολόγο ακόμα τουλάχιστον! Είμαστε πολλές κοπέλες κ εδώ για Αύγουστο πρώτα ο Θεός ☺️

Πώς είστε κορίτσια??

Προαισθανομαι πως θα φάμε πολύ ζέστη !! Ο ύπνος είναι δύσκολος ήδη,λίγο η ζέστη λίγο η κοιλιά !! Έχω και το μαξιλάρι εγκυμοσύνης το πετάω μια απ' τη μια μια απ' την άλλη ! Χαμουλης! Στο τέλος καναπέ με βλέπω όρθια 😂😂 και είμαι 7ο ακόμα!!!! Εσείς πώς είστε κορίτσια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

 

Προαισθανομαι πως θα φάμε πολύ ζέστη !! Ο ύπνος είναι δύσκολος ήδη,λίγο η ζέστη λίγο η κοιλιά !! Έχω και το μαξιλάρι εγκυμοσύνης το πετάω μια απ' τη μια μια απ' την άλλη ! Χαμουλης! Στο τέλος καναπέ με βλέπω όρθια 😂😂 και είμαι 7ο ακόμα!!!! Εσείς πώς είστε κορίτσια;;;

Χαχαχαχα και εγω μια απο τα ιδια🤣🤣🤣 στο μαγαζί βαζω air-condition απο τις 8 το πρωι γιατι σκαω😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

27η εννοείς (26+5 πχ)? Ειμαι 27+3 σήμερα εμένα δεν με έχει στείλει μπορεί να είναι στον γιατρό αναλογα 

26+3 σημερα!! Δε ξέρω αλλά το σκέφτηκα λέω έχω κάτι και δε μου το λέει! 😂 Αλλά με είπε ότι τις στέλνει όλες προληπτικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα.. Ούτε και μένα με είχε στείλει. Αλλά θυμάμαι μια κοπελα από εδώ είχε πει ότι ήταν απαραίτητο να έχει κάνει τον έλεγχο γιατί της το ζητούσε το νοσοκομείο. Για σένα εννοείς έτσι; 

Ναι ναι για μένα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ δυσκολεύομαι στον ύπνο ! Σίγουρα θα μας πάρει ο ύπνος όρθιες δεν παίζει. Ζέστη πολύ!!! Δόξα το Θεό περνάνε οι μέρες να σταματήσουμε από τη δουλειά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

26+3 σημερα!! Δε ξέρω αλλά το σκέφτηκα λέω έχω κάτι και δε μου το λέει! 😂 Αλλά με είπε ότι τις στέλνει όλες προληπτικά!

Οχι βρε μην σκέφτεσαι τετοια! Εγω πριν λίγο ελεγα του αντρα μου οτι ολα ειναι μακρια και δεν περνάνε οι μερεςς!! Το ραντεβού με το γιατρο ειναι μετα τις 5 του μηνα και ντομπλερ εχω τον Ιούλιο! Η αδεια μου επίσης είναι μακρια 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Και εγώ δυσκολεύομαι στον ύπνο ! Σίγουρα θα μας πάρει ο ύπνος όρθιες δεν παίζει. Ζέστη πολύ!!! Δόξα το Θεό περνάνε οι μέρες να σταματήσουμε από τη δουλειά!!

Εγώ ευτυχώς δεν δουλεύω !! Έμαθα για την εγκυμοσύνη το Δεκέμβρη(που ήμουν ήδη 1 μήνα σε αναστολή) οπότε ήμουν σε αναστολή 6 μήνες ,μετά με έβαλε σε αναστολή και για τον Μάιο! Τώρα λογικά για Ιούνιο μέχρι να βγω άδεια κύησης θα βγω αναγκαστικά σε επαπειλούμενη γτ δουλεύω στην εστίαση και προφανώς δεν μπορώ να δουλέψω 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofoula28 είπε:

Εγώ ευτυχώς δεν δουλεύω !! Έμαθα για την εγκυμοσύνη το Δεκέμβρη(που ήμουν ήδη 1 μήνα σε αναστολή) οπότε ήμουν σε αναστολή 6 μήνες ,μετά με έβαλε σε αναστολή και για τον Μάιο! Τώρα λογικά για Ιούνιο μέχρι να βγω άδεια κύησης θα βγω αναγκαστικά σε επαπειλούμενη γτ δουλεύω στην εστίαση και προφανώς δεν μπορώ να δουλέψω 🤣

Εστιαση δουλευω και εγω αλλα δεν εχουμε σερβις η επαπειλουμενη τι είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Εστιαση δουλευω και εγω αλλα δεν εχουμε σερβις η επαπειλουμενη τι είναι; 

Επαπειλούμενη είναι όταν έχεις εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου και πρέπει να βγεις σε άδεια κύησης νωρίτερα! Και μου είχε πει ο λογιστής μου πως ο μόνος τρόπος να μην δουλεύω (γιατί είμαι σέρβις) αλλά να πάρω κάποια χρήματα είναι να βγω επαπειλούμενη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...!!

38+4 σήμερα και νιώθω ότι θα σκάσω.....και κυριολεκτικά λόγω ζέστης και κοιλιάς και μεταφορικά γιατί θέλω επιτέλους να γεννήσουμε να πάνε όλα καλά και να γνωριστούμε με τον κύριο που μου πετάει το ποδαράκι στο δεξί μου πλευρό ...

Ξέρω ότι οι πρωτοτοκες μπορεί να ξεπεράσουν και την ΠΗΤ αλλά να σας πω την αλήθεια μου στη φάση που είμαι δε θα θελα...

Όσες είστε σε παρόμοια εβδομάδα πως την παλευετε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...!!

38+4 σήμερα και νιώθω ότι θα σκάσω.....και κυριολεκτικά λόγω ζέστης και κοιλιάς και μεταφορικά γιατί θέλω επιτέλους να γεννήσουμε να πάνε όλα καλά και να γνωριστούμε με τον κύριο που μου πετάει το ποδαράκι στο δεξί μου πλευρό ...

Ξέρω ότι οι πρωτοτοκες μπορεί να ξεπεράσουν και την ΠΗΤ αλλά να σας πω την αλήθεια μου στη φάση που είμαι δε θα θελα...

Όσες είστε σε παρόμοια εβδομάδα πως την παλευετε;;;;

Εδώ σε πολύ λιγότερες εβδομάδες και δεν την παλεύουμε!!! Κουράγιο εσύ τον έφαγες τον γάιδαρο!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Επαπειλούμενη είναι όταν έχεις εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου και πρέπει να βγεις σε άδεια κύησης νωρίτερα! Και μου είχε πει ο λογιστής μου πως ο μόνος τρόπος να μην δουλεύω (γιατί είμαι σέρβις) αλλά να πάρω κάποια χρήματα είναι να βγω επαπειλούμενη! 

Και ποιος πληρωνει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια στην κανονική άδεια 56 μέρες πριν ! Τι πληρωνόμαστε?

Εμένα μου είπαν από τη δουλειά ότι στην ουσία τον 1ο μήνα από τότε που θα κάτσω θα μου τον πληρώσουν εκείνη. Δηλαδή βγήκα σε άδεια από 13 Μαΐου θα πληρωθώ από τη δουλειά έως και 13 Ιουνίου. Τα υπόλοιπα το ικα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...!!

38+4 σήμερα και νιώθω ότι θα σκάσω.....και κυριολεκτικά λόγω ζέστης και κοιλιάς και μεταφορικά γιατί θέλω επιτέλους να γεννήσουμε να πάνε όλα καλά και να γνωριστούμε με τον κύριο που μου πετάει το ποδαράκι στο δεξί μου πλευρό ...

Ξέρω ότι οι πρωτοτοκες μπορεί να ξεπεράσουν και την ΠΗΤ αλλά να σας πω την αλήθεια μου στη φάση που είμαι δε θα θελα...

Όσες είστε σε παρόμοια εβδομάδα πως την παλευετε;;;;

Υπομονή! Αυτές οι υπέροχες κλωτσιτσες θα σου λείπουν μετα πιστεύω. 

Ο μικρός μου είχε βγάλει το δεξί πλευρό στο τέλος της εγκυμοσύνης κ την ώρα του τοκετού κ να σου πω πονούσε το πλευρό κ καμία βδομάδα μετά τον τοκετό. Τώρα σε αυτήν την εγκυμοσύνη είμαι καλά με τα πλευρά μου. 

Σημερα 37+4 η κοιλια δεν θα έλεγα ότι με ενοχλεί  όμως η ζέστη με ενοχλεί κ εκτός εγκυμοσύνης. Βγαίνω με τον μικρό βόλτα αν όχι 2 φορές την μέρα, τουλάχιστον 1 φορά,οπότε την τρώω την ζέστη αλλά δεν μπορώ να κάθομαι ούτε κ εγώ ούτε κ το παιδί σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμένα μου είπαν από τη δουλειά ότι στην ουσία τον 1ο μήνα από τότε που θα κάτσω θα μου τον πληρώσουν εκείνη. Δηλαδή βγήκα σε άδεια από 13 Μαΐου θα πληρωθώ από τη δουλειά έως και 13 Ιουνίου. Τα υπόλοιπα το ικα.. 

Μπράβο αυτό είχα διαβάσει κ εγώ! Άρα υσχυει ότι μας πληρώνουν ένα μήνα ωραία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Μπράβο αυτό είχα διαβάσει κ εγώ! Άρα υσχυει ότι μας πληρώνουν ένα μήνα ωραία. 

Ναι και σήμερα που πληρώθηκα από τη δουλειά έτσι ήταν.. Πληρώθηκα όλον τον μήνα όχι μόνο όσο δούλεψα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...