Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου ελπίζω όλες να είστε καλαα!!Εγω γέννησα προχθές 3100 ο μπέμπης!!Απλά κάναμε αναγκαστηκα καισαρικη επειδη πιεζοταν το μωρο κι έπεφταν οι παλμοί του!!Ειχα και λίγο αμνιακό.. 

 

Εύχομαι σε όλες ολόψυχα με έναν πόνο και υγιεστατα μωράκια 🙏🙏 

Να σου ζήσει και να είναι γερό και δυνατό. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου ελπίζω όλες να είστε καλαα!!Εγω γέννησα προχθές 3100 ο μπέμπης!!Απλά κάναμε αναγκαστηκα καισαρικη επειδη πιεζοταν το μωρο κι έπεφταν οι παλμοί του!!Ειχα και λίγο αμνιακό.. 

 

Εύχομαι σε όλες ολόψυχα με έναν πόνο και υγιεστατα μωράκια 🙏🙏 

Να σου ζήσει κοπέλα μου, να είναι γερός κ καλοτυχος στην ζωη του! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου ελπίζω όλες να είστε καλαα!!Εγω γέννησα προχθές 3100 ο μπέμπης!!Απλά κάναμε αναγκαστηκα καισαρικη επειδη πιεζοταν το μωρο κι έπεφταν οι παλμοί του!!Ειχα και λίγο αμνιακό.. 

 

Εύχομαι σε όλες ολόψυχα με έναν πόνο και υγιεστατα μωράκια 🙏🙏 

Να σας ζήσει!!! Να ναι καλότυχος και πάντα υγιής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Natasha24 τί ευχάριστα νέα!!! Γερός και καλότυχος να είναι ο γλυκούλης σου!!! Ελπίζω κι εσύ να είσαι καλά κ να αναρρωσεις το συντομότερο 🙂🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

@Natasha24 να σου ζήσει ο μπεμπουλης και καλή ανάρρωση! Πως είσαι; πως τα πάτε; 😊

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες να είστε καλά😍😍

@PanB Σήμερα είμαι πολύ καλα,ποναω σχετικά λιγο αλλα χαίρομαι που πήγαν όλα καλά με το μωρο το είχα λίγο άγχος.. ειναι ησυχος και συνεργάσιμος τουλάχιστον προς το παρών χαχαχα🤣

Το θετικό σε όλο αυτό είναι ότι ο γιατρός είπε Όταν με άνοιξε ότι δεν έχω καθόλου λίπος στην κοιλια 🤣🤣🤣🤣 Του λέω αν μου λες τέτοια κανω στο καπάκι κι 2ο χαχαχαχχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες να είστε καλά😍😍

@PanB Σήμερα είμαι πολύ καλα,ποναω σχετικά λιγο αλλα χαίρομαι που πήγαν όλα καλά με το μωρο το είχα λίγο άγχος.. ειναι ησυχος και συνεργάσιμος τουλάχιστον προς το παρών χαχαχα🤣

Το θετικό σε όλο αυτό είναι ότι ο γιατρός είπε Όταν με άνοιξε ότι δεν έχω καθόλου λίπος στην κοιλια 🤣🤣🤣🤣 Του λέω αν μου λες τέτοια κανω στο καπάκι κι 2ο χαχαχαχχαχα

 

Που γέννησες;; αα ωραίο αυτό να μας έκαναν και μια πλαστικούλα ταυτόχρονα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Που γέννησες;; αα ωραίο αυτό να μας έκαναν και μια πλαστικούλα ταυτόχρονα 😂

Στο μητερα!!Και ξέρετε τρωω ακη.. 🤣🤣

Αααα μου έκανε και πλαστική λες ο άντρας μου δεν φαίνεται τιποτα λες κι δεν εχω τομή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Στο μητερα!!Και ξέρετε τρωω ακη.. 🤣🤣

Αααα μου έκανε και πλαστική λες ο άντρας μου δεν φαίνεται τιποτα λες κι δεν εχω τομή.. 

Ναι ναι έτσι κάνουν τώρα, έχει μια πολύ λεπτή γραμμούλα λογικά, ράβουν εσωτερικά και δεν έχεις ράμματα, ούτε τα κόβεις κλπ 😊 

Πως είναι τα πράγματα λόγω κοβιντ; μόνο ο άντρας σου μπαίνει ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Στο μητερα!!Και ξέρετε τρωω ακη.. 🤣🤣

Αααα μου έκανε και πλαστική λες ο άντρας μου δεν φαίνεται τιποτα λες κι δεν εχω τομή.. 

Ναι πλέον έτσι κάνουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας κορίτσια....αυτές τις μέρες πέρα από τη φρικτή ζέστη δε νιώθω τίποτα άλλο!! Σαν να μην είμαι έγκυος..χθες ανέβηκα 3 ορόφους σκαλιά, σήμερα περπάτησα αλλά δε βλέπω φώς!! Ιδανικά θα ήθελα να κλείσω κ την 38 εβδομάδα την Παρασκευή κ μετά να βγεί..για να δούμε!! 

@Liiida κ εγώ δεν είχα κάτι το ιδιαίτερο..απλά επειδή έκανα τις αντιπηκτικές κ είχα το νου μου, 2 μέρες πριν γεννήσω ξυπνούσα με λίγους πόνους οπότε και δεν την έκανα! Την ημέρα που γέννησα, ήμουν στο γιατρό το πρωί κ μου είπε ότι η μικρή αντέχει σίγουρα άλλον ένα μήνα μέσα γιατί είχα πολύ ευνοϊκές συνθήκες... βέβαια είχα πονακια κ από το μεσημέρι είχα έναν μόνιμο ενοχλητικό πόνο περιόδου σε σημείο που με νευρίασε κιόλας! Απόγευμα έσπασαν τα νερά και μετά από 2,5 ώρες γέννησα! 

Τώρα όλο μου λένε ότι είμαι έτοιμη κ όλο δε γεννάω 😂😂 πιστεύω θα ξυπνήσω μια μέρα κ θα γίνουν όλα ξαφνικά!

Όσες είδατε τραχηλικό βύσμα, ήταν σαν κολλώδες υγρό; Βγάζω κατά διαστήματα ένα περίεργο πράγμα, χωρίς αίμα..η μαία μου είπε ότι μάλλον είναι λιμνάζοντα υγρά αλλά μου φαίνεται περίεργο!

Όλη τη βδομάδα πριν γεννήσω έβλεπα στο εσώρουχο τεράστια κομμάτια σαν βλέννα κιτρινωπά και τελικά ήταν ο τράχηλος που εξαλειφόταν σιγά σιγά, αλλά είχα και ήδη διαστολή 3 εβδομάδες. Καταλάβαινες ότι δεν ήταν απλή βλέννα δλδ. Μάλλον στην καθεμία είναι διαφορετικά.

@Natasha24 να ζήσει το παιδάκι, ευλογημένο να είναι και καλή ανάρρωση σ' εσένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Ναι ναι έτσι κάνουν τώρα, έχει μια πολύ λεπτή γραμμούλα λογικά, ράβουν εσωτερικά και δεν έχεις ράμματα, ούτε τα κόβεις κλπ 😊 

Πως είναι τα πράγματα λόγω κοβιντ; μόνο ο άντρας σου μπαίνει ε; 

Ναιιι μονο ο άντρας μου είναι δεν αφήνουν κανέναν..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου ελπίζω όλες να είστε καλαα!!Εγω γέννησα προχθές 3100 ο μπέμπης!!Απλά κάναμε αναγκαστηκα καισαρικη επειδη πιεζοταν το μωρο κι έπεφταν οι παλμοί του!!Ειχα και λίγο αμνιακό.. 

 

Εύχομαι σε όλες ολόψυχα με έναν πόνο και υγιεστατα μωράκια 🙏🙏 

Να σου ζήσει ο μπέμπης γερός και καλότυχος....καλή και γρήγορη ανάρρωση!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα πήγα να με δούνε εκεί που έκανα την νοσηλεία μου όλα καλά μου είπαν τράχηλος όπως τον αφήσαμε με μικρή διαστολή απλά είναι ποοοοολυ χαμηλά ο μπέμπης και έχω πολλές συσπάσεις θέλανε πάλι να με κρατήσουν μέσα αλλά είπα δεν θέλω πάω σπίτι και αν γίνει κάτι θα έρθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valxris είπε:

Σήμερα πήγα να με δούνε εκεί που έκανα την νοσηλεία μου όλα καλά μου είπαν τράχηλος όπως τον αφήσαμε με μικρή διαστολή απλά είναι ποοοοολυ χαμηλά ο μπέμπης και έχω πολλές συσπάσεις θέλανε πάλι να με κρατήσουν μέσα αλλά είπα δεν θέλω πάω σπίτι και αν γίνει κάτι θα έρθω..

Πονάς κοπέλα μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Σήμερα πήγα να με δούνε εκεί που έκανα την νοσηλεία μου όλα καλά μου είπαν τράχηλος όπως τον αφήσαμε με μικρή διαστολή απλά είναι ποοοοολυ χαμηλά ο μπέμπης και έχω πολλές συσπάσεις θέλανε πάλι να με κρατήσουν μέσα αλλά είπα δεν θέλω πάω σπίτι και αν γίνει κάτι θα έρθω..

Πόση ώρα είσαι από το μαιευτήριο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Σήμερα πήγα να με δούνε εκεί που έκανα την νοσηλεία μου όλα καλά μου είπαν τράχηλος όπως τον αφήσαμε με μικρή διαστολή απλά είναι ποοοοολυ χαμηλά ο μπέμπης και έχω πολλές συσπάσεις θέλανε πάλι να με κρατήσουν μέσα αλλά είπα δεν θέλω πάω σπίτι και αν γίνει κάτι θα έρθω..

Πως είσαι κορίτσι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πόση ώρα είσαι από το μαιευτήριο;; 

Κανονικά εδώ στην πόλη μου στο δικό μας μαιευτήριο ξεγενανε από 37 εβδ και πάνω δεν έχει μενν γι'αυτό εκεί που έκανα νοσηλεία και έχει και μενν είναι 1μιση ώρα μακρυά.....είπαμε ότι αν γίνει κάτι τοοόσο έκτακτο θα πάω στο δικό μας και θα ζητήσω διακομηδη με ασθενοφόρο....αν καταφέρω να φτάσω 37λεμε τωρα θα πάμε στο δικό μας εδώ!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Κανονικά εδώ στην πόλη μου στο δικό μας μαιευτήριο ξεγενανε από 37 εβδ και πάνω δεν έχει μενν γι'αυτό εκεί που έκανα νοσηλεία και έχει και μενν είναι 1μιση ώρα μακρυά.....είπαμε ότι αν γίνει κάτι τοοόσο έκτακτο θα πάω στο δικό μας και θα ζητήσω διακομηδη με ασθενοφόρο....αν καταφέρω να φτάσω 37λεμε τωρα θα πάμε στο δικό μας εδώ!!!

 

Πω πω πραγματικά σας θαυμάζω.. Δεν ξέρω αν φταίει ότι είναι τα δεύτερα σας.. Αλλά εμένα αν μου έλεγαν πρέπει να μείνεις μέσα δε θα εφευγα θα φοβόμουν 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Πω πω πραγματικά σας θαυμάζω.. Δεν ξέρω αν φταίει ότι είναι τα δεύτερα σας.. Αλλά εμένα αν μου έλεγαν πρέπει να μείνεις μέσα δε θα εφευγα θα φοβόμουν 😂😂

Με βάζει καρδιοτοκογραφο η μαια με μια κοπέλα που ήταν 40εβδ στο πρώτο της και έρχεται η μαία λέει ουυυ συσπάσεις καλέ άντε της λέω βρε τίποτα δεν έχω μια χαρά είμαι και λέει μιλάει η εμπειρία χχαχαχαχα σίγουρα ότι είναι δεύτερο μετράει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Με βάζει καρδιοτοκογραφο η μαια με μια κοπέλα που ήταν 40εβδ στο πρώτο της και έρχεται η μαία λέει ουυυ συσπάσεις καλέ άντε της λέω βρε τίποτα δεν έχω μια χαρά είμαι και λέει μιλάει η εμπειρία χχαχαχαχα σίγουρα ότι είναι δεύτερο μετράει!!!

Αύριο μπαίνεις 35η εβδομάδα;; πως νιώθεις γενικά; πιστεύεις ότι θα γεννήσεις ή έχεις καμιά βδομαδουλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αύριο μπαίνεις 35η εβδομάδα;; πως νιώθεις γενικά; πιστεύεις ότι θα γεννήσεις ή έχεις καμιά βδομαδουλα; 

Μαζί μου είναι άρα μπαίνει 36η το κορίτσι 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...