Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

72 ώρες είπαν σε εσένα? Εμένα μου είπαν 48...Τί ισχύει τελικά??

Ίσως το άλλαξαν, το Γενάρη που γέννησε η φίλη μου ήταν 72😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εγώ ΘΑ το κόψω μόλις μπω στο μήνα μου.

Κι εμένα έτσι μου έχει πει ο γιατρός. Εσύ έχεις συσπάσεις και το παίρνεις; Εγώ δεν αισθάνομαι κάτι και σκέφτομαι μήπως μου καθυστερήσει τη φυσική έναρξη του τοκετού άμα το συνεχίσω μέχρι το τέλος του 8ου.

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πόσο ζυγιζαν τα μωρά σας στην 25w? Εμένα πάλι μεγάλο παιδί μου βγάζουν 😂 μόλις έφυγα από γιατρό 

22+4 ήταν 464 και 26+5 984. Στην 25η δεν είχα πάει αλλά εσύ ως έμπειρη μπορείς να βγάλεις ένα συμπέρασμα. Κρίσιμη ερώτηση: σου έχει πάρει θέση;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πόσο ζυγιζαν τα μωρά σας στην 25w? Εμένα πάλι μεγάλο παιδί μου βγάζουν 😂 μόλις έφυγα από γιατρό 

Εμένα νομίζω 800 γρ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lia5 είχα από νωρίς συσπάσεις. Εγώ δεν τις ένιωθα αλλά φαίνονταν στον υπέρηχο. Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό που λες αλλά λέω να εμπιστευτώ τη γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lia5 Το μαγνήσιο οι περισσότεροι γυναικολόγοι το σταματανε στο τέλος του 8ου. Στην 1η εγκ κ εγώ τότε το σταμάτησα γέννησα 38+6. Τώρα ζήτημα να έχω πιει 2 κουτια σε όλη την εγκυμοσύνη. Συζήτησε το με τον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Αν σου βγαίνουν οι μέρες καλά κανεις κ δεν τα υπολογίζεις 😝 

Εμένα δε θα με ξαναπάρουν τον Σεπτέμβριο κ δεν ξέρω τι να κάνω γι αυτό το σκέφτομαι... Άσε... 

Δεν ειμαι σιγουρη αν μπορείς να το κανεις αλλα γιατι δεν μπαινεις ταμειο εφοσον λήγει η σύμβαση σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Πόσο ζυγιζαν τα μωρά σας στην 25w? Εμένα πάλι μεγάλο παιδί μου βγάζουν 😂 μόλις έφυγα από γιατρό 

24 εμας η μπεμπα 733 γρ .τι εγινε πως τα πατε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Κι εμένα έτσι μου έχει πει ο γιατρός. Εσύ έχεις συσπάσεις και το παίρνεις; Εγώ δεν αισθάνομαι κάτι και σκέφτομαι μήπως μου καθυστερήσει τη φυσική έναρξη του τοκετού άμα το συνεχίσω μέχρι το τέλος του 8ου.

 

22+4 ήταν 464 και 26+5 984. Στην 25η δεν είχα πάει αλλά εσύ ως έμπειρη μπορείς να βγάλεις ένα συμπέρασμα. Κρίσιμη ερώτηση: σου έχει πάρει θέση;

 

Ναι, σήμερα ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα.. Βασικά κάπως λοξά είναι γτ σήμερα όλη μέρα τρώω κλωτσιές δεξιά στα πλευρά 😂

 

 

Ενταξει κι εμένα 830 είναι, κοντά είμαστε όλες.. Μου είπαν ότι είναι κεφάλας 🙄🙄🙄😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nik_ol αν δεν κανω λάθος ταμειο ανεργίας μπαινεις απο απολυση η λήξη της σύμβασης. Και στο ταμειο υπάρχουν αντίστοιχα τα επιδοματα μητρότητας και τα παίρνεις κανονικα απλα μετα θα πρέπει να ψαξεις για του οαεδ (λογικά το δικαιουσαι) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν ειμαι σιγουρη αν μπορείς να το κανεις αλλα γιατι δεν μπαινεις ταμειο εφοσον λήγει η σύμβαση σου

Γιατί δε μου φτάνουν όλοι οι μήνες του ταμειου ώστε να κάτσω σπίτι όλη την επόμενη σχολική χρονιά επειδή είχα πάρει ήδη κάποιους μήνες ταμείο. Άσε, μπερδεμένα πραγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Πόσο ζυγιζαν τα μωρά σας στην 25w? Εμένα πάλι μεγάλο παιδί μου βγάζουν 😂 μόλις έφυγα από γιατρό 

Νομίζω ότι ήταν 900γρ. Χθες που πήγα 28+6 μέρες ήταν 1300γρ. Νομίζω μεγάλος μέσα στα φυσιολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Lia5 Το μαγνήσιο οι περισσότεροι γυναικολόγοι το σταματανε στο τέλος του 8ου. Στην 1η εγκ κ εγώ τότε το σταμάτησα γέννησα 38+6. Τώρα ζήτημα να έχω πιει 2 κουτια σε όλη την εγκυμοσύνη. Συζήτησε το με τον γιατρό σου να δεις τι θα σου πει. 

Δεν άργησες καθόλου δηλαδή. Είδα αυτό για τα τοκολυτικα αλλά ίσως το μαγνήσιο που είναι σαν συμπλήρωμα δε μένει στον οργανισμό αφού το σταματάς. Θα το συζητήσω όταν πάω μόλις μπω στον 8ο αλλά εμπιστεύομαι περισσότερο τις έμπειρες μαμάδες 😛

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι, σήμερα ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα.. Βασικά κάπως λοξά είναι γτ σήμερα όλη μέρα τρώω κλωτσιές δεξιά στα πλευρά 😂

 

 

Ενταξει κι εμένα 830 είναι, κοντά είμαστε όλες.. Μου είπαν ότι είναι κεφάλας 🙄🙄🙄😂😂

Μόνο ο δικός μου έχει μείνει ξάπλα άρα μάλλον δεν είναι και τόσο νωρίς... Λέτε άμα πάω σε μια μαια να μου δείξει ασκήσεις ώστε να τον βοηθήσω να πάρει θέση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Νομίζω ότι ήταν 900γρ. Χθες που πήγα 28+6 μέρες ήταν 1300γρ. Νομίζω μεγάλος μέσα στα φυσιολογικά. 

Εμείς είμαστε μαζί! Ο δικός σου έχει πάρει θέση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εμείς είμαστε μαζί! Ο δικός σου έχει πάρει θέση;

Όχι ακόμα. Χθές ήταν με το κεφάλι κάτω κ τα ποδια λοξά δεξιά αλλά μου είπε ο γιατρός ότι ακόμα μπορεί να γυρνάει. Και όντως σήμερα κάποιες στιγμές ένοιωθα κλοτσιές αριστερά. Εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Όχι ακόμα. Χθές ήταν με το κεφάλι κάτω κ τα ποδια λοξά δεξιά αλλά μου είπε ο γιατρός ότι ακόμα μπορεί να γυρνάει. Και όντως σήμερα κάποιες στιγμές ένοιωθα κλοτσιές αριστερά. Εσένα;

Εντάξει ετοιμάζεται! Εμένα ο μικρούλης είναι ακόμα οριζόντια προς διαγώνια 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Δεν άργησες καθόλου δηλαδή. Είδα αυτό για τα τοκολυτικα αλλά ίσως το μαγνήσιο που είναι σαν συμπλήρωμα δε μένει στον οργανισμό αφού το σταματάς. Θα το συζητήσω όταν πάω μόλις μπω στον 8ο αλλά εμπιστεύομαι περισσότερο τις έμπειρες μαμάδες 😛

 

Μόνο ο δικός μου έχει μείνει ξάπλα άρα μάλλον δεν είναι και τόσο νωρίς... Λέτε άμα πάω σε μια μαια να μου δείξει ασκήσεις ώστε να τον βοηθήσω να πάρει θέση;

 

Κοίτα γνώμη μου είσαι νωρίς ακόμα τσάμπα σκεφτεσαι τη θέση έχει. Πήγαινε κ τν επόμενη φορά στον γιατρό κ αν δεις ότι ακόμα είναι έτσι ναι μιλά με μαιες ψαξε το για να κάνεις ασκήσεις. Όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εντάξει ετοιμάζεται! Εμένα ο μικρούλης είναι ακόμα οριζόντια προς διαγώνια 🤔

Δεν είναι νωρίς ακόμα για να παρουν θέση; τι σου είπε ο δικός σου γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Δεν είναι νωρίς ακόμα για να παρουν θέση; τι σου είπε ο δικός σου γιατρός;

Στην 27η που τον είδαμε μου είπε ότι είναι νωρίς. Τώρα είμαι 29η και τον αισθάνομαι ακόμα σε αυτή τη θέση. Θα πάω πάλι στην 32η και βλέπουμε🤰🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Στην 27η που τον είδαμε μου είπε ότι είναι νωρίς. Τώρα είμαι 29η και τον αισθάνομαι ακόμα σε αυτή τη θέση. Θα πάω πάλι στην 32η και βλέπουμε🤰🏼

Κ εγώ σε δυο εβδομάδες θα πάω για Doppler κ θα δουμε! 

Έχω αρχίσει κ νοιώθω κ αρκετή πιεση κάτω από το στήθος σε σημείο που δεν μπορώ να κάτσω σε καρέκλα όπως πριν, πρέπει να ξαπλώνω προς τα πίσω 😝 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε; 

Εμας η καμπύλη ηταν μια χαρα και οι αίματος πέρα απο τα αιμοσφαίρια και τον αιματοκριτη και τωρα περιμένουμε μεχρι τις 5-10 Ιουνίου για να παμε να δούμε ξανα την μπεμπα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...