Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι μου το είπαν και εκει.Μια από τα ίδια δν σκύβω να πιάσω τίποτα. Ότι πέσει μένει εκεί. Νομίζω ότι είναι πιο βολικό ναι. 

 

Ψάχνω να το βρω, για να το δω!

Αχ, σκέφτομαι ότι είναι τόσα πράγματα που πρέπει να αγοραστούν... Ελπίζω να μην ξεχάσω τίποτα, από τα απαραίτητα τουλάχιστον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Πολύ λογική κ ήρεμη σκέψη! Μπράβο σου! Όλα καλά θα είναι! Σου στέλνουμε θετική σκέψη 😍

Θα σας ενημερώσω αν δεν γράψω και αύριο είχαμε ευχάριστα χαχαχ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

Ψάχνω να το βρω, για να το δω!

Αχ, σκέφτομαι ότι είναι τόσα πράγματα που πρέπει να αγοραστούν... Ελπίζω να μην ξεχάσω τίποτα, από τα απαραίτητα τουλάχιστον

Στο βάζω να τα δεις μόλις είδα ότι δεν το έχει στο mother μόνο αυτό το μαγαζί βρήκα. Ναι είναι όντως κ εγώ αυτό σκέφτομαι ότι πόσα είναι ακόμα που εκκρεμούν. Κούνια βρήκατε?

Screenshot_2021-05-18-17-39-43-760_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-05-18-17-39-56-867_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Θα σας ενημερώσω αν δεν γράψω και αύριο είχαμε ευχάριστα χαχαχ!!!!

Όλα να πάνε καλά κοριτσι μ !! Ξεκουράσου όσο μπορείς καταλάβενω πως είναι δύσκολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Στο βάζω να τα δεις μόλις είδα ότι δεν το έχει στο mother μόνο αυτό το μαγαζί βρήκα. Ναι είναι όντως κ εγώ αυτό σκέφτομαι ότι πόσα είναι ακόμα που εκκρεμούν. Κούνια βρήκατε?

Screenshot_2021-05-18-17-39-43-760_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-05-18-17-39-56-867_com.android.chrome.jpg

Α, είναι συγκεκριμένες για κάθε μπανάκι. Εμάς μας είπαν κάτι φίλοι ότι θα μας το κάνουν δώρο, οπότε πρέπει να το δω πρωτα κ μετά να πάρω. Ευτυχώς στις πρώτες μέρες δε θα χρειαστεί το μωρό το μπανάκι 😝 Σε ευχαριστώ πάντως! 

Κουνια θα παρουμε τελικά την Montessori που γίνεται κρεβάτι

Εσείς;

 

Screenshot_2021-04-29-00-14-51-333_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Α, είναι συγκεκριμένες για κάθε μπανάκι. Εμάς μας είπαν κάτι φίλοι ότι θα μας το κάνουν δώρο, οπότε πρέπει να το δω πρωτα κ μετά να πάρω. Ευτυχώς στις πρώτες μέρες δε θα χρειαστεί το μωρό το μπανάκι 😝 Σε ευχαριστώ πάντως! 

Κουνια θα παρουμε τελικά την Montessori που γίνεται κρεβάτι

Εσείς;

 

Screenshot_2021-04-29-00-14-51-333_com.android.chrome.jpg

Πολύ όμορφη! Εγω σκέφτομαι να γίνεται πρώτο κρεβατάκι τελικά δεν θα πάρω πολυμορφικη π έλεγα. Δεν μ άρεσαν από κοντά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Σίγουρα θα θέλουμε στρωματακι, ναι

Βάσεις για την μπανιέρα για να μη σκυβεις; τρέμω στην ιδέα να σκυψω ίσως επειδή δεν μπορώ τώρα πια... 

Εγώ πάντως έβαζα το μπανακι στην μπανιέρα κ καθόμουν στα γόνατα να την κάνω, μετά από καισαρική, δεν είναι τραγικά τα πράγματα 😂 δεν πήρα βάση ποτέ 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Έχω συμβιβαστεί με την ιδέα να σου πω την αλήθεια! Και λέω αν είναι να έρθει ας έρθει τι να κάνω! Ευτυχώς έχω την περίδεση και αν γίνει κάτι ύποπτο θα δω αίμα και θα τρέξω αν ζοριστει ο τράχηλος δηλ

Καλέ πολύ κουλ 😎😂 τι εβδομάδα είσαι τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Πολύ όμορφη! Εγω σκέφτομαι να γίνεται πρώτο κρεβατάκι τελικά δεν θα πάρω πολυμορφικη π έλεγα. Δεν μ άρεσαν από κοντά. 

Την είδαμε από κοντά κ ήταν πολύ καλή κ ποιοτικά. Θα βάλουμε κ χαλάκι για όταν σηκώνετε μόνος του. 

Αυτή η εταιρεία, η casa baby μου φάνηκε ποιοτικη. 

Εσύ ποια κουνια λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

Την είδαμε από κοντά κ ήταν πολύ καλή κ ποιοτικά. Θα βάλουμε κ χαλάκι για όταν σηκώνετε μόνος του. 

Αυτή η εταιρεία, η casa baby μου φάνηκε ποιοτικη. 

Εσύ ποια κουνια λες;

Εγώ είδα να σ πω την αλήθεια σε μικρό κατάστημα. Είναι κάπως έτσι αλλά σου αλλάζει τα χρώματα το σχέδιο στο ξύλο κ γίνεται κρεβάτι μέχρι 5 -7 χρονων

Screenshot_2021-05-18-17-57-28-994_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ πάντως έβαζα το μπανακι στην μπανιέρα κ καθόμουν στα γόνατα να την κάνω, μετά από καισαρική, δεν είναι τραγικά τα πράγματα 😂 δεν πήρα βάση ποτέ

Ναι, ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Εγώ είδα να σ πω την αλήθεια σε μικρό κατάστημα. Είναι κάπως έτσι αλλά σου αλλάζει τα χρώματα το σχέδιο στο ξύλο κ γίνεται κρεβάτι μέχρι 5 -7 χρονων

Screenshot_2021-05-18-17-57-28-994_com.android.chrome.jpg

Πολύ όμορφη και αυτή! Νομίζω αξίζει κάποια που γίνεται και κρεβάτι μετά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Αν σου βγαίνουν οι μέρες καλά κανεις κ δεν τα υπολογίζεις 😝 

Εμένα δε θα με ξαναπάρουν τον Σεπτέμβριο κ δεν ξέρω τι να κάνω γι αυτό το σκέφτομαι... Άσε... 

Αναπληρώτρια είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Αναπληρώτρια είσαι? 

Όχι ακόμα (δυστυχώς)... Λογοθεραπευτρια σε ιδιωτικό γραφείο για αυτό έχω σύμβαση Σεπτεμβριο με Ιουλιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Liiida είπε:

@Tweema έχεις δίκιο. Αν ο τοκετός εξελιχθεί γρήγορα, την κάτσαμε (άκου τί φτάσαμε να λέμε, κανονικά αυτό πρέπει να το ευχόμαστε). Η απορία μου είναι η εξής όμως: το σελφ τεστ δεν είναι καθόλου ακριβές, αυτό το ξέρουμε. Έστω ένα rapid ρε παιδιά....

Συμφωνώ!! Ούτε το ραπιντ είναι αξιόπιστο.. Γενικά στα δημόσια είναι ότι να ναι όχι μόνο για μαιευτήρια αλλά κ στα γενικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

Όχι ακόμα (δυστυχώς)... Λογοθεραπευτρια σε ιδιωτικό γραφείο για αυτό έχω σύμβαση Σεπτεμβριο με Ιουλιο 

Μα όταν γεννησεις θα πάρεις άδεια λοχείας κ επίδομα από το ικα κανονικά.... Κ ύστερα θα σε πάρουν στο γραφείο? Εάν σου κάνουν σύμβαση μπορείς να πάρεις το εξάμηνο του οαεδ. Τους έχεις ρωτήσει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εμένα δεν με νοιάζει τόσο το να σκύψω όσο το να έχω καλή επαφή με το μωρό.  Δεν ξέρω.

Καλά αυτό είναι το βασικό. Αφού βρήκες το μπανάκι με τις βάσεις να το δοκιμάσεις ρε παιδι μου 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrrαυτα Αθήνα δεν ισχύουν όπως καταλαβαίνεις. Ναι μπορούμε να γεννήσουν μόνες αν δεν έχει βγει το αποτέλεσμα του τεστ. Κ στο Έλενα που είναι δημόσιο μαιευτήριο δεχονται κ σελφ τεστ. Ελλάδα είμαστε ο καθένας κάνει ότι γουστάρει άλλωστε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Μα όταν γεννησεις θα πάρεις άδεια λοχείας κ επίδομα από το ικα κανονικά.... Κ ύστερα θα σε πάρουν στο γραφείο? Εάν σου κάνουν σύμβαση μπορείς να πάρεις το εξάμηνο του οαεδ. Τους έχεις ρωτήσει? 

Δε θα με πάρουν ξανά. Να φανταστεις νευρίασαν που είμαι έγκυος.

Ίσως βρω κάποιον γνωστό κ με προσλάβει για να πάρω το εξάμηνο κ μετά πάρω ταμείο ανεργίας για καποιους μήνες. Αυτό έχω σκεφτεί προς το παρόν.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

@Starrrαυτα Αθήνα δεν ισχύουν όπως καταλαβαίνεις. Ναι μπορούμε να γεννήσουν μόνες αν δεν έχει βγει το αποτέλεσμα του τεστ. Κ στο Έλενα που είναι δημόσιο μαιευτήριο δεχονται κ σελφ τεστ. Ελλάδα είμαστε ο καθένας κάνει ότι γουστάρει άλλωστε. 

Η καθεμία ας πάρει στο μαιευτήριο που θα γεννήσει να ρωτήσει ποια είναι η διαδικασία. Εγώ σκέφτομαι ότι να πάρω σε κάνα δεκαήμερο.... Να ενημερωθώ..... Αλλά οκ άνθρωποι είμαστε δεν νομίζω ο γιατρός να πει ααααα δεν πλησιάζω δεν βγήκε το τεστ...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Εγώ στην αρχή πλένω το μωρό στα χέρια μου... Δεν με βολεύουν τα μπανιέρα κια... Μόλις μεγαλώσει το βάζω μπανιερακι... 

Στην αρχή έτσι κ αλλιώς δεν πρεπει να βραχεί κ πολυ το μωρό; εννοώ να μουλιασει... Ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Εγώ στην αρχή πλένω το μωρό στα χέρια μου... Δεν με βολεύουν τα μπανιέρα κια... Μόλις μεγαλώσει το βάζω μπανιερακι... 

Κι εγώ χέρια μεχρι που έπεσε ο αφαλος.. Καλά σε κάθε αλλαγή εννοείται χέρια 😂 το βράδυ απλά την έκανα στο μπανακι.. Το είχα μέσα στη ρουτίνα ύπνου για να χαλαρώνει κ να κοιμάται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Δε θα με πάρουν ξανά. Να φανταστεις νευρίασαν που είμαι έγκυος.

Ίσως βρω κάποιον γνωστό κ με προσλάβει για να πάρω το εξάμηνο κ μετά πάρω ταμείο ανεργίας για καποιους μήνες. Αυτό έχω σκεφτεί προς το παρόν.... 

Ναι απλά μετά δεν μπορεί να σε απολύσει...... Κ αν απολυθεί εσύ κ υπογράψεις δηλ. Μετά δεν μπορείς να πάρεις επίδομα. Πρέπει δηλ να γίνει απόλυση για να μπορείς να πάρεις το επίδομα ανεργίας.. Καλύτερα τον Ιούλιο να κάνεις κατευθείαν το επίδομα ανεργίας... Να δηλώσεις κ στο αμκα σου το μωρό. Να πάρεις συν 35 ευρώ νομίζω στο επίδομα ανεργίας.... Το ικα είναι ξεχωριστό κομμάτι. Δικαιούσαι κ άδεια κύησης κ λοχειας..... Κ ταυτόχρονα στο λοχειας που θα είσαι ανεργη θα πάρεις επίδομα οαεδ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Δε θα με πάρουν ξανά. Να φανταστεις νευρίασαν που είμαι έγκυος.

Ίσως βρω κάποιον γνωστό κ με προσλάβει για να πάρω το εξάμηνο κ μετά πάρω ταμείο ανεργίας για καποιους μήνες. Αυτό έχω σκεφτεί προς το παρόν.... 

Ξυδι. Έλεος. Δεν ξέραμε να τους ρωτήσουμε 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...