Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

@Tweema έχεις δίκιο. Αν ο τοκετός εξελιχθεί γρήγορα, την κάτσαμε (άκου τί φτάσαμε να λέμε, κανονικά αυτό πρέπει να το ευχόμαστε). Η απορία μου είναι η εξής όμως: το σελφ τεστ δεν είναι καθόλου ακριβές, αυτό το ξέρουμε. Έστω ένα rapid ρε παιδιά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

@Tweema έχεις δίκιο. Αν ο τοκετός εξελιχθεί γρήγορα, την κάτσαμε (άκου τί φτάσαμε να λέμε, κανονικά αυτό πρέπει να το ευχόμαστε). Η απορία μου είναι η εξής όμως: το σελφ τεστ δεν είναι καθόλου ακριβές, αυτό το ξέρουμε. Έστω ένα rapid ρε παιδιά....

Σελφ τεστ δεν δεχονται συνήθως..... Κάνουν κ στους δύο όταν πάμε για γέννα... Μην ανησυχείτε... Δεν σας αφήνουν στο έλεος του Θεού είπαμε.. Απλά μέχρι να βγουν τα τεστ φοράτε μάσκες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ναι εμένα.... Είμαι αναπληρώτρια.. Κ τελειώνει η σύμβαση μου. 

Κ πως θα παρεις τις άδειες;

Εμένα λήγει η σύμβαση μου όταν θα είμαι σε άδεια τοκετού κ δεν ξέρω τι να κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εδώ είμαι σας διαβάζω!!! Εχω πολλές συσπάσεις σήμερα πάλι με πόνο στην μέση ελπίζω να περάσουν! Μεθαύριο έχω ραντεβού στο νοσοκομείο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εδώ είμαι σας διαβάζω!!! Εχω πολλές συσπάσεις σήμερα πάλι με πόνο στην μέση ελπίζω να περάσουν! Μεθαύριο έχω ραντεβού στο νοσοκομείο

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να περιμένει λίγο ακόμη το μωράκι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κ πως θα παρεις τις άδειες;

Εμένα λήγει η σύμβαση μου όταν θα είμαι σε άδεια τοκετού κ δεν ξέρω τι να κάνω 

Κ εγώ.... Δεν πειράζει. Κανονικά πας ικα κ παίρνεις το επίδομα... Εγώ πητ έχω 12.07.. Και θα απολυθώ 21.06 η 30.06....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εδώ είμαι σας διαβάζω!!! Εχω πολλές συσπάσεις σήμερα πάλι με πόνο στην μέση ελπίζω να περάσουν! Μεθαύριο έχω ραντεβού στο νοσοκομείο

Κοπέλα μου εννοείς επίπονες συσπάσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κ εγώ.... Δεν πειράζει. Κανονικά πας ικα κ παίρνεις το επίδομα... Εγώ πητ έχω 12.07.. Και θα απολυθώ 21.06 η 30.06....

Κ μετά την άδεια λοχείας;; θα γυρίσεις στη δουλειά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

Κ μετά την άδεια λοχείας;; θα γυρίσεις στη δουλειά;

Όχι λογικά θα με ξανά πάρουν από Σεπτέμβρη... Οταν με πάρουν. Θα υπογράψω. Κ θα βγω κατευθείαν σε αδεια λοχειας.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κ μετά την άδεια λοχείας;; θα γυρίσεις στη δουλειά;

Δηλ κάνας μήνας.. Βασικά λιγότερο... Κ μετά 3.5 μήνες άδεια. Ανατροφής... Γυρνάω δηλ σχολείο κάπου τον Γενάρη.... Δεν τα χω υπολογισει.... Δεν θέλω. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δηλ κάνας μήνας.. Βασικά λιγότερο... Κ μετά 3.5 μήνες άδεια. Ανατροφής... Γυρνάω δηλ σχολείο κάπου τον Γενάρη.... Δεν τα χω υπολογισει.... Δεν θέλω. 😂

Αν σου βγαίνουν οι μέρες καλά κανεις κ δεν τα υπολογίζεις 😝 

Εμένα δε θα με ξαναπάρουν τον Σεπτέμβριο κ δεν ξέρω τι να κάνω γι αυτό το σκέφτομαι... Άσε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να περιμένει λίγο ακόμη το μωράκι σου!!! 

Και εγώ το ίδιο εύχομαι αλλά δεν το νομίζω μας βγήκε επίμονος ο μπέμπης!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Και εγώ το ίδιο εύχομαι αλλά δεν το νομίζω μας βγήκε επίμονος ο μπέμπης!!!!

Προσπάθησε να ξεκουραστείς κ να κάνεις θετικές σκέψεις! Μίλησες με τον γιατρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Αυτό θα έλεγα τώρα, ότι μπορεί να γεννήσεις αν περάσουν 3 ώρες, ειδικά άμα είναι η δεύτερη γέννα 🤷‍♀️

 

Εγώ πήρα αυτό αφού είπαν και τα κορίτσια ότι είναι πιο βολικό από το ξύλινο 😁

Screenshot_20210518-141500_Google.jpg

Είναι πολύ όμορφο!! Κ εμένα ετσι παρομοιο είναι από το motherbaby ρυθμίζονται κ τα ποδαράκια @nik_ol σε αυτό θα καταλήξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Είναι πολύ όμορφο!! Κ εμένα ετσι παρομοιο είναι από το motherbaby ρυθμίζονται κ τα ποδαράκια @nik_ol σε αυτό θα καταλήξω!

Στο Feel me από το motherbaby ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Στο Feel me από το motherbaby ;

Ναι το δικό τους αυτό π σ είχα δείξει απλά θα πάρω έξτρα στρωματακι μάλλον την άλλη εβδομάδα θα πάμε κ εμείς ίσως πάρω από εκεί μπανάκι απλό και βάσεις που στηρίζεται στην μπανιέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Προσπάθησε να ξεκουραστείς κ να κάνεις θετικές σκέψεις! Μίλησες με τον γιατρό σου;

Να ξεκουραστώ με ένα δίχρονο στο σπίτι δεν νομίζω αντιθέτως μόλις μου ζήτησε να βγει στην αυλή από το πρωί το ζητάει δεν μπορούσα να της πω πάλι όχι είναι κρίμα!!! Με τον γιατρό μου όχι δεν μίλησα γιατί θα με στείλει για καρδιοτοκογραφο και προς το παρόν δεν θέλω να πάω μην τρέχω τζάμπα αν γίνουν συγχρονισμένες θα τον πάρω

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Δεν υπάρχει τίποτα που να σε ανακουφίζει κάπως?

Τα τοκολυτικα που τα εκωψα την προηγούμενη εβδομάδα με εντολή γιατρού για να μην αδρανήσει η μητρα! Συνήθως λένε η επήρεια των φαρμάκων κρατάει αρκετα και μετά την κοπή αλλά σε εμένα μάλλον δεν ισχύει! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Να ξεκουραστώ με ένα δίχρονο στο σπίτι δεν νομίζω αντιθέτως μόλις μου ζήτησε να βγει στην αυλή από το πρωί το ζητάει δεν μπορούσα να της πω πάλι όχι είναι κρίμα!!! Με τον γιατρό μου όχι δεν μίλησα γιατί θα με στείλει για καρδιοτοκογραφο και προς το παρόν δεν θέλω να πάω μην τρέχω τζάμπα αν γίνουν συγχρονισμένες θα τον πάρω

 

Εμ, δίκιο έχεις! Πως να ξεκουραστείς; 

Όλα να πάνε καλά κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι το δικό τους αυτό π σ είχα δείξει απλά θα πάρω έξτρα στρωματακι μάλλον την άλλη εβδομάδα θα πάμε κ εμείς ίσως πάρω από εκεί μπανάκι απλό και βάσεις που στηρίζεται στην μπανιέρα.

Σίγουρα θα θέλουμε στρωματακι, ναι

Βάσεις για την μπανιέρα για να μη σκυβεις; τρέμω στην ιδέα να σκυψω ίσως επειδή δεν μπορώ τώρα πια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Εμ, δίκιο έχεις! Πως να ξεκουραστείς; 

Όλα να πάνε καλά κορίτσι μου! 

Έχω συμβιβαστεί με την ιδέα να σου πω την αλήθεια! Και λέω αν είναι να έρθει ας έρθει τι να κάνω! Ευτυχώς έχω την περίδεση και αν γίνει κάτι ύποπτο θα δω αίμα και θα τρέξω αν ζοριστει ο τράχηλος δηλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Σίγουρα θα θέλουμε στρωματακι, ναι

Βάσεις για την μπανιέρα για να μη σκυβεις; τρέμω στην ιδέα να σκυψω ίσως επειδή δεν μπορώ τώρα πια... 

Ναι μου το είπαν και εκει.Μια από τα ίδια δν σκύβω να πιάσω τίποτα. Ότι πέσει μένει εκεί. Νομίζω ότι είναι πιο βολικό ναι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Έχω συμβιβαστεί με την ιδέα να σου πω την αλήθεια! Και λέω αν είναι να έρθει ας έρθει τι να κάνω! Ευτυχώς έχω την περίδεση και αν γίνει κάτι ύποπτο θα δω αίμα και θα τρέξω αν ζοριστει ο τράχηλος δηλ

Πολύ λογική κ ήρεμη σκέψη! Μπράβο σου! Όλα καλά θα είναι! Σου στέλνουμε θετική σκέψη 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...