Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Πώς είστε?? Εγώ μπαίνω κάθε μέρα να βρω ραντεβού κ συνήθως είναι κόκκινο συνέχεια! Το κοιτάω κάθε μέρα εξξαλου εγω θέλω τώρα για τον άλλο μήνα Πρώτα ο Θεός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Καλημέρα κορίτσια. Δεν θυμάμαι αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα. Να σας ρωτήσω για κάθισμα αυτοκινήτου, επειδή ψάχνουμε, νομίζω προσανατολίζομαι σε αυγό για αρχή ή καλύτερα 0-36; Τι λέτε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Πώς είστε?? Εγώ μπαίνω κάθε μέρα να βρω ραντεβού κ συνήθως είναι κόκκινο συνέχεια! Το κοιτάω κάθε μέρα εξξαλου εγω θέλω τώρα για τον άλλο μήνα Πρώτα ο Θεός!!!

Καλημέρα κοριτσι καλα ειμαι εγω αλλη μιση ωρα, εχω σκυλοβαρεθει και πιαστεί! 🤣 Εγω κοιταζω να δω την διαδικασία τι χαρτια θελει κλπ.. Ραντεβού δεν νομίζω να κλεισω ακομη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δεν θυμάμαι αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα. Να σας ρωτήσω για κάθισμα αυτοκινήτου, επειδή ψάχνουμε, νομίζω προσανατολίζομαι σε αυγό για αρχή ή καλύτερα 0-36; Τι λέτε;; 

Καλημέρα! Υπάρχει γκρούπ στο Facebook "παιδί και οδική ασφάλεια" υπάρχουν αρχεία στην ομάδα που θα σε βοηθήσουν πολύ και ρωτάς και ότι θες σε σχέση με το αυτοκίνητο που έχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κοριτσι καλα ειμαι εγω αλλη μιση ωρα, εχω σκυλοβαρεθει και πιαστεί! 🤣 Εγω κοιταζω να δω την διαδικασία τι χαρτια θελεκλπ.. Ραντεβού δεν νομίζω να κλεισω ακομη 

Ούτε εγώ κλείνω απλά μπαίνω κάθε μέρα για να βλέπω διαθέσιμα επειδή δεν βρίσκεις εύκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα! Υπάρχει γκρούπ στο Facebook "παιδί και οδική ασφάλεια" υπάρχουν αρχεία στην ομάδα που θα σε βοηθήσουν πολύ και ρωτάς και ότι θες σε σχέση με το αυτοκίνητο που έχεις! 

Τέλεια σε ευχαριστώ πολύ!!!!!😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! 

@Diana_caterina καλά αποτελέσματα! 

Για ρουχαλάκια μου είπε μια φίλη μου mothercare κ να μην πάρω πολλά για νεογέννητο. 

Για το ραντεβού στο ΙΚΑ σκέφτομαι να κλείσω κ εγώ από τώρα για τον άλλο μήνα αλλά νομίζω ανοίγουν ανά εβδομάδα. Εν τω μεταξύ τον Φεβρουάριο που κατέθεσα αναρρωτικη είχε διαθέσιμα κάθε μέρα. Τώρα τίποτα. 

@lenaki92Εμείς θα πάρουμε καρότσι 3 σε 1 με αυγό κ μετά θα παρουμε καθισματακι. Να σου πω την αλήθεια δεν το ψάξαμε για 0-36 γιατί έχουμε ερωτευτεί το καρότσι που λέμε να αγοράσουμε 😝

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Δεν θυμάμαι αν έχει ξανασυζητηθεί το θέμα. Να σας ρωτήσω για κάθισμα αυτοκινήτου, επειδή ψάχνουμε, νομίζω προσανατολίζομαι σε αυγό για αρχή ή καλύτερα 0-36; Τι λέτε;; 

Για μένα επειδή θεωρώ ότι και τα δυο πρέπει να εχουν περασει κρας τεστ και ειναι ακριβα θα έπαιρνα 0-36 αλλα εμεις θα το τρεναρουμε λιγο γιατι θα μας δωσει η κουνιαδα μου απο οτι μας ειπε. Αν εχεις κάποιον γνωστό παρε το αυγο για αρχη αν δεν εχεις καποιον να σου δωσει τότε καλύτερα το 0-36 παίρνεις κατι και επενδύεις πανω σε αυτο θα παρεις ενα καλο που να εχει καλες κριτικες και να εχει καλα μαξιλαρια, νομίζω ότι στα περισσότερα βγαίνουν τα καλύμματα και τα πλενεις ανετα! 

Με την μαια μου που μιλησα μου είπε ότι στα 0-36 καλο ειναι τα βρεφη μεχρι 2 μηνων να μην μπαίνουν για πολυ ωρα μεσα.. Δηλαδή αν σκοπευεις να ταξιδεψεις καλύτερα παρε αυγο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα σε όλες! 

@Diana_caterina καλά αποτελέσματα! 

Για ρουχαλάκια μου είπε μια φίλη μου mothercare κ να μην πάρω πολλά για νεογέννητο. 

Για το ραντεβού στο ΙΚΑ σκέφτομαι να κλείσω κ εγώ από τώρα για τον άλλο μήνα αλλά νομίζω ανοίγουν ανά εβδομάδα. Εν τω μεταξύ τον Φεβρουάριο που κατέθεσα αναρρωτικη είχε διαθέσιμα κάθε μέρα. Τώρα τίποτα. 

@lenaki92Εμείς θα πάρουμε καρότσι 3 σε 1 με αυγό κ μετά θα παρουμε καθισματακι. Να σου πω την αλήθεια δεν το ψάξαμε για 0-36 γιατί έχουμε ερωτευτεί το καρότσι που λέμε να αγοράσουμε 😝

 

@nik_ol εμείς έχουμε ένα απλό καρότσι οπότε θα πάρουμε ξεχωριστό κάθισμα από την αρχή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα σε όλες! 

@Diana_caterina καλά αποτελέσματα! 

Για ρουχαλάκια μου είπε μια φίλη μου mothercare κ να μην πάρω πολλά για νεογέννητο. 

Για το ραντεβού στο ΙΚΑ σκέφτομαι να κλείσω κ εγώ από τώρα για τον άλλο μήνα αλλά νομίζω ανοίγουν ανά εβδομάδα. Εν τω μεταξύ τον Φεβρουάριο που κατέθεσα αναρρωτικη είχε διαθέσιμα κάθε μέρα. Τώρα τίποτα. 

@lenaki92Εμείς θα πάρουμε καρότσι 3 σε 1 με αυγό κ μετά θα παρουμε καθισματακι. Να σου πω την αλήθεια δεν το ψάξαμε για 0-36 γιατί έχουμε ερωτευτεί το καρότσι που λέμε να αγοράσουμε 😝

 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! Βγαίνουν ολες σε αδεια απο οτι φαίνεται 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lenaki92 είπε:

@nik_ol εμείς έχουμε ένα απλό καρότσι οπότε θα πάρουμε ξεχωριστό κάθισμα από την αρχή

Ε, τότε δες κ στην ομάδα κ ψάξε κ κριτικές για αυτό που έχεις βρει 😉 φαντάζομαι κ τα 0-36 θα έχουν μαξιλαράκια που θα προσαρμοζονται ανά ηλικία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Για μένα επειδή θεωρώ ότι και τα δυο πρέπει να εχουν περασει κρας τεστ και ειναι ακριβα θα έπαιρνα 0-36 αλλα εμεις θα το τρεναρουμε λιγο γιατι θα μας δωσει η κουνιαδα μου απο οτι μας ειπε. Αν εχεις κάποιον γνωστό παρε το αυγο για αρχη αν δεν εχεις καποιον να σου δωσει τότε καλύτερα το 0-36 παίρνεις κατι και επενδύεις πανω σε αυτο θα παρεις ενα καλο που να εχει καλες κριτικες και να εχει καλα μαξιλαρια, νομίζω ότι στα περισσότερα βγαίνουν τα καλύμματα και τα πλενεις ανετα! 

Με την μαια μου που μιλησα μου είπε ότι στα 0-36 καλο ειναι τα βρεφη μεχρι 2 μηνων να μην μπαίνουν για πολυ ωρα μεσα.. Δηλαδή αν σκοπευεις να ταξιδεψεις καλύτερα παρε αυγο 

 

Να σε ρωτήσω αν γνωρίζεις. Τα 0-36 ξαπλωνουν; Γιατί λένε πρέπει τους πρώτους μήνες το παιδί να είναι ξαπλωμένο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Να σε ρωτήσω αν γνωρίζεις. Τα 0-36 ξαπλωνουν; Γιατί λένε πρέπει τους πρώτους μήνες το παιδί να είναι ξαπλωμένο

Ναι εχει 4 θεσεις! Η πιο χαμηλή είναι για τα βρεφη! Δες εδω κανει παρουσίαση, εδω έχουμε καταλήξει εμεις εχει τις καλύτερες κριτικές σε σχέση με αλλα που και εκεινα ηταν υψηλόβαθμα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι εχει 4 θεσεις! Η πιο χαμηλή είναι για τα βρεφη! Δες εδω κανει παρουσίαση, εδω έχουμε καταλήξει εμεις εχει τις καλύτερες κριτικές σε σχέση με αλλα που και εκεινα ηταν υψηλόβαθμα! 

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@nik_ol κατεληξες σε λίκνο κοριτσι?

Αυτή τη βδομάδα θα πάμε στο motherbaby κ αν μας αρέσει θα το πάρουμε! Εσυ το πηρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Να σας ρωτησω κάτι βρε κορίτσια... Υπάρχει κάποια που λήγει η σύμβαση της ενώ θα βρίσκεται σε άδεια τοκετού;

Ναι εμένα.... Είμαι αναπληρώτρια.. Κ τελειώνει η σύμβαση μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Να σε ρωτήσω αν γνωρίζεις. Τα 0-36 ξαπλωνουν; Γιατί λένε πρέπει τους πρώτους μήνες το παιδί να είναι ξαπλωμένο

Δεν θα είναι πολλές ώρες μες το αμάξι ούτως ή αλλιώς. Κάθεται σα τύπου αυγό. Ψιλό ξαπλωτό..... Αλλά να προσέχεις γιατί ιδρώνει φουλ. Θα βάζεις μια βαμβακερή πάνα πάνω. Κ μετά το μωρό.... Που αν ιδρωσει να είναι η πάνα πάνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Ερώτηση σε εσάς που γεννατε σε ιδιωτικό κ όχι προγραμματισμένα. Πηγαίνετε στο νοσοκομείο σας κάνουν τεστ μέχρι να βγει το αποτέλεσμα είστε μόνες, χωρίς σύνοδο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Ερώτηση σε εσάς που γεννατε σε ιδιωτικό κ όχι προγραμματισμένα. Πηγαίνετε στο νοσοκομείο σας κάνουν τεστ μέχρι να βγει το αποτέλεσμα είστε μόνες, χωρίς σύνοδο; 

Αυτό που μου είπε η γιατρός είναι ότι ναι, κάνουν επιτόπου τεστ σε εσένα κ το συνοδό σου, εσύ μπαίνεις σε ένα δωμάτιο μόνο με νοσηλευτικό προσωπικό με προστατευτικές στολές κλπ και ο συνοδός περιμένει εκτός μαιευτηρίου μέχρι να βγει το αποτέλεσμα. Η αναμονή συνήθως διαρκεί γύρω στις 3 ώρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Αυτό που μου είπε η γιατρός είναι ότι ναι, κάνουν επιτόπου τεστ σε εσένα κ το συνοδό σου, εσύ μπαίνεις σε ένα δωμάτιο μόνο με νοσηλευτικό προσωπικό με προστατευτικές στολές κλπ και ο συνοδός περιμένει εκτός μαιευτηρίου μέχρι να βγει το αποτέλεσμα. Η αναμονή συνήθως διαρκεί γύρω στις 3 ώρες...

Στο Έλενα γίνεται το ίδιο με τις εξής διάφορες.. 1ον ο σύνοδος δεν κανει εκεί τεστ αλλά έξω, αρκεί κ ενα σελφ τεστ  κ 2ον η διάρκεια μέχρι να βγει το αποτέλεσμα,παει ανάλογα την ώρα που θα το κάνεις. Χθες το ξανασυζητησα κ καταλήξαμε στην φαση ότι μπορεί κ να έχω γεννήσει αν καταλήξω στο νοσοκομείο. 

Παντως είναι τραγική η κατάσταση.. Οι περισσότερες θέλουν έναν άνθρωπο κοντά τους εκείνη την στιγμή κ λόγω του κοβιντ καταλήγεις να εισαι μόνη σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Ερώτηση σε εσάς που γεννατε σε ιδιωτικό κ όχι προγραμματισμένα. Πηγαίνετε στο νοσοκομείο σας κάνουν τεστ μέχρι να βγει το αποτέλεσμα είστε μόνες, χωρίς σύνοδο; 

Η εγκυμονουσα κ ένας συνοδος κάνουν τεστ... Κ βγαίνει σε μιση ωρίτσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Στο Έλενα γίνεται το ίδιο με τις εξής διάφορες.. 1ον ο σύνοδος δεν κανει εκεί τεστ αλλά έξω, αρκεί κ ενα σελφ τεστ  κ 2ον η διάρκεια μέχρι να βγει το αποτέλεσμα,παει ανάλογα την ώρα που θα το κάνεις. Χθες το ξανασυζητησα κ καταλήξαμε στην φαση ότι μπορεί κ να έχω γεννήσει αν καταλήξω στο νοσοκομείο. 

Παντως είναι τραγική η κατάσταση.. Οι περισσότερες θέλουν έναν άνθρωπο κοντά τους εκείνη την στιγμή κ λόγω του κοβιντ καταλήγεις να εισαι μόνη σου. 

Αυτό θα έλεγα τώρα, ότι μπορεί να γεννήσεις αν περάσουν 3 ώρες, ειδικά άμα είναι η δεύτερη γέννα 🤷‍♀️

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love32 είπε:

@nik_ol κατεληξες σε λίκνο κοριτσι?

Εγώ πήρα αυτό αφού είπαν και τα κορίτσια ότι είναι πιο βολικό από το ξύλινο 😁

Screenshot_20210518-141500_Google.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Στο Έλενα γίνεται το ίδιο με τις εξής διάφορες.. 1ον ο σύνοδος δεν κανει εκεί τεστ αλλά έξω, αρκεί κ ενα σελφ τεστ  κ 2ον η διάρκεια μέχρι να βγει το αποτέλεσμα,παει ανάλογα την ώρα που θα το κάνεις. Χθες το ξανασυζητησα κ καταλήξαμε στην φαση ότι μπορεί κ να έχω γεννήσει αν καταλήξω στο νοσοκομείο. 

Παντως είναι τραγική η κατάσταση.. Οι περισσότερες θέλουν έναν άνθρωπο κοντά τους εκείνη την στιγμή κ λόγω του κοβιντ καταλήγεις να εισαι μόνη σου. 

Όχι καλέ είπαμε... Θα σας τα κάνουν κ όλα καλά... Τι έτσι? Θα σε αφήσουν?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...