Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εγώ το γελάω αλλά με βλέπω ν μην με προλαβαίνει κάνεις κ να γενναω μόνη μου. 

Οχι καλε μην λες τέτοια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγω πηρα ένα πακέτο pampers premium.... Στο μαιευτήριο έπαιρνα από κει. Δεν κρατουσα μαζί μου δηλ.... Μετά ξεκίνησα μηνιαίο πακέτο premium νουμερο 2....πηρα ένα μηνιαίο πακέτο. Αλλά στην ουσία δεν κρατάει μήνα. Λιγότερο κρατάει.... Κ μετά πήρα παραπάνω μηνιαία πακέτα νούμερο 3.... Στην αρχή μεγαλώνουν φουλ... Δηλ κ τα ρούχα 15 μέρες του τα έβαλα. Μετά άλλαξε νούμερο. Το ίδιο κ το νούμερο παμπερσ. 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου! Παω να ψαχτω για αγνωστες λεξεις τωρα🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Τι απορρυπαντικό είπες ότι πήρες κοριτσι?

Της ευρηκα για βρεφη! Ηταν 1 +1 δωρο και η μυρωδιά του μου άρεσε! Πηγα μασουτης και μαλιστα σε μικρο και ειχε απο ολα! Αρκαδι, agnotis, planet, ευρηκα. Agnotis και ευρηκα μου αρεσαν οι μυρωδιες! Γενικα δεν ήθελα κατι εντονο, και το δικο μας αλλαξα στον 4ο μηνα γιατι αυτο που ειχα με αναγουλιαζε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω μια πολύ καλή απορια για τις μανουλες που εχουν και αλλα παιδιά και ξερουν σίγουρα! 

Ποσες πανες θα χρειαστεί ενα νεογέννητο; Ποτε πρέπει να αλλάξουμε νούμερο; και απο ποιο νούμερο και έπειτα αξιζει να παρεις μηνιαία συσκευασία?? 

Στον μικρό είχα πάρει από ίντερνετ babylino no1 k no2 νομίζω από 4 το καθένα. Θυμάμαι μου είχαν περισσέψει σίγουρα 1 κ της χρησιμοποίησα στο σκύλι. Τώρα πήρα μόνο νο 1 2 πακέτα για αρχή κ μου έδωσε κ μια φίλη νο1 επειδή τώρα ο μικρός της άλλαξε νουμερο. Θυμάμαι ότι ο μικρός δεν συμβαδίζε με τα νούμερα κ τα κιλά που αναγράφονταν στις πάνες κ γιαυτό τώρα πήρα μόνο 2 πακέτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

@Diana_caterina ναι κ εγώ σταμάτησα το μαλακτικό δεν το μπορούσα! Φαντασία βρήκες στο jumbo?

Τι να βρηκα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Εγώ γελάω ο άντρας μου θα θέλει ασθενοφόρο αν συμβεί κάτι τέτοιο!! 

Για τον αντρα σου το ασθενοφόρο ή για σενα; 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Α καλά!!! Γαντακια ήθελα να αγραψω 😂😂😂

Χαχαχαχα ναι! Κοιτα οσο για την φαντασία για τα τζαμπο σίγουρα εχω🤣 βρηκα γαντακια ναι αλλα δεν ειχε ροζ και της πηρα λευκα κ γκρι, σήμερα θα κοιτάξω και για κορμακια γιατι θα παμε σε αλλο κατάστημα τζάμπο οποτε εχει αλλα πράγματα! Θα κοιταξω κ στα αγοριστικά γιατί εχει καποια γκρι που τα κανεις κ unisex δηλαδή αυτα τα τζαμπο ολα ροζ για τα κορίτσια πιααα🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Starrr  @Tweema ποσες πανες αλλαζατε καθημερινά; και αλλαξατε νούμερο σε 1 μηνα πχ; τα πακέτα που πηρες ποσες πανες ειχαν; 

Λιγότερο από ένα μήνα. Σε 10 μερες άλλαξα το νούμερο. Μπήκαμε στο νούμερο 2.... Εμένα γεννήθηκε 3.600.. Πήρε πολύ βάρος άμεσα. Καλύτερα μεγαλύτερο νούμερο. Όταν δεις ότι βρέχεται κ λερώνει σεντόνια. Αλλάζεις νούμερο. Τώρα κ στην μικρή πήρα νούμερο 1 ένα πακέτο.... Κ μηνιαίο πακέτο νούμερο 2.....οπως κ στον μικρό μου.. Πάνες ανάλογα αν θηλάζεις η όχι. Εγώ ίσως κ 10 πάνες να αλλαζα το 24 ωρο. Συνήθως σε κάθε θηλασμο ήθελε κ αλλαγή. Οχι μόνο από ουρά αλλά κ κακά σχεδόν κάθε φορά. Ίσως.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχαχα ναι! Κοιτα οσο για την φαντασία για τα τζαμπο σίγουρα εχω🤣 βρηκα γαντακια ναι αλλα δεν ειχε ροζ και της πηρα λευκα κ γκρι, σήμερα θα κοιτάξω και για κορμακια γιατι θα παμε σε αλλο κατάστημα τζάμπο οποτε εχει αλλα πράγματα! Θα κοιταξω κ στα αγοριστικά γιατί εχει καποια γκρι που τα κανεις κ unisex δηλαδή αυτα τα τζαμπο ολα ροζ για τα κορίτσια πιααα🤣

Ναι όντως!! Εγώ μέσω του σιτε δεν είδα πολλά! Για μπανάκι έχεις κοιτάξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Λιγότερο από ένα μήνα. Σε 10 μερες άλλαξα το νούμερο. Μπήκαμε στο νούμερο 2.... Εμένα γεννήθηκε 3.600.. Πήρε πολύ βάρος άμεσα. Καλύτερα μεγαλύτερο νούμερο. Όταν δεις ότι βρέχεται κ λερώνει σεντόνια. Αλλάζεις νούμερο. Τώρα κ στην μικρή πήρα νούμερο 1 ένα πακέτο.... Κ μηνιαίο πακέτο νούμερο 2.....οπως κ στον μικρό μου.. Πάνες ανάλογα αν θηλάζεις η όχι. Εγώ ίσως κ 10 πάνες να αλλαζα το 24 ωρο. Συνήθως σε κάθε θηλασμο ήθελε κ αλλαγή. Οχι μόνο από ουρά αλλά κ κακά σχεδόν κάθε φορά. Ίσως.... 

Σε ευχαριστώ πολύ! Η διαδικασία του ικα για το επίδομα ποια είναι; μιας και τα εχεις πρόσφατα! Με μπερδευουν πολυ αυτα που λενε στο ίντερνετ για τις βεβαιώσεις πρέπει να περασεις απο γιατρο του κέντρου προστασιας της μητέρας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι όντως!! Εγώ μέσω του σιτε δεν είδα πολλά! Για μπανάκι έχεις κοιτάξει?

Για μπανακι το μόνο που ειδα ηταν του τζαμπο! Μας εδωσαν εμας βέβαια δεν θα την χρησιμοποίησω εν τέλη, σκέφτομαι για βαση μες στην μπανιέρα θα δω αν με βολεψει αλλιώς θα καταφυγω σε μπανιερα σίγουρα! Εσυ εχεις παρει τίποτα; εχεις κοιταξει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Η διαδικασία του ικα για το επίδομα ποια είναι; μιας και τα εχεις πρόσφατα! Με μπερδευουν πολυ αυτα που λενε στο ίντερνετ για τις βεβαιώσεις πρέπει να περασεις απο γιατρο του κέντρου προστασιας της μητέρας; 

Όχι δεν χρειάζεται... Απο γυναικολόγο εοππυ μπορείς... Ιδιωτη... 10 ευρώ... Υπογραφές επίσκεψη. Παίρνεις 2 αντίτυπα. Το 1 για την δουλειά σου κ το άλλο για το ικα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Για μπανακι το μόνο που ειδα ηταν του τζαμπο! Μας εδωσαν εμας βέβαια δεν θα την χρησιμοποίησω εν τέλη, σκέφτομαι για βαση μες στην μπανιέρα θα δω αν με βολεψει αλλιώς θα καταφυγω σε μπανιερα σίγουρα! Εσυ εχεις παρει τίποτα; εχεις κοιταξει; 

Εγω μπανιέρα κι. Με μέσα βάση που βγαίνει. Το παίρνεις ξεχωριστά.. Κ σφουγγαρι πάνω στη βάση... Πολύ καλό στέγνωμα το σφουγγαρι μετά το μπάνιο... Για να μην μαζέψει μικρόβια... Μετά είχα αφαίρεσει το σφουγγαρι..... Κ μετά την βάση οτνα πια καθόταν κάπου στους 7 μήνες του άρεσε να κάθεται... Κ τώρα σκέτο μπανιέρα κι τον έχω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Για μπανακι το μόνο που ειδα ηταν του τζαμπο! Μας εδωσαν εμας βέβαια δεν θα την χρησιμοποίησω εν τέλη, σκέφτομαι για βαση μες στην μπανιέρα θα δω αν με βολεψει αλλιώς θα καταφυγω σε μπανιερα σίγουρα! Εσυ εχεις παρει τίποτα; εχεις κοιταξει; 

Εμένα μου πρότειναν τα φουσκωτά μπανάκια από τα τζάμπο. Είναι οικονομικά και τους βόλεψαν πολύ. Αρκεί να έχει το εξόγκωμα στην βάση για να μην γλιστράει το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Εμένα μου πρότειναν τα φουσκωτά μπανάκια από τα τζάμπο. Είναι οικονομικά και τους βόλεψαν πολύ. Αρκεί να έχει το εξόγκωμα στην βάση για να μην γλιστράει το μωρό.

Εγώ το πήρα αυτό στο εξοχικό μου, δεν μ άρεσε.. Βγαίνουν όλα τα νερά απ έξω κι αν δεν κάθεται το μωρό δεν μπορεί να στερεωσει την πλάτη του πουθενά επειδή είναι πολύ μαλακό λόγω αέρα.. Δεν θα το πρότεινα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Για μπανακι το μόνο που ειδα ηταν του τζαμπο! Μας εδωσαν εμας βέβαια δεν θα την χρησιμοποίησω εν τέλη, σκέφτομαι για βαση μες στην μπανιέρα θα δω αν με βολεψει αλλιώς θα καταφυγω σε μπανιερα σίγουρα! Εσυ εχεις παρει τίποτα; εχεις κοιταξει; 

Όχι κοιτάω και δεν ξέρω τι πρέπει να έχει ένα μπανάκι πχ για να βολεψει και πως το κάνουμε και μπάνιο δεν ξέρω τι να πάρω! Με βάση είναι σταθερά? Δεν έχω ιδέα.πηγες jumbo??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όχι κοιτάω και δεν ξέρω τι πρέπει να έχει ένα μπανάκι πχ για να βολεψει και πως το κάνουμε και μπάνιο δεν ξέρω τι να πάρω! Με βάση είναι σταθερά? Δεν έχω ιδέα.πηγες jumbo??

Μόλις γύρισα! Πηραμε βαση η οποία βεντουζαρει στην μπανιέρα θα δουμε πως θα παει μετα το 2μηνο του μωρου μεχρι το δίμηνο στο χερι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Μόλις γύρισα! Πηραμε βαση η οποία βεντουζαρει στην μπανιέρα θα δουμε πως θα παει μετα το 2μηνο του μωρου μεχρι το δίμηνο στο χερι 

Βεντουυζαρι ε? Θα το πατήσω μήπως μ το εμφανίσει να το δω.βρηκες κορμάκια πιο πολλά.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Όχι δεν χρειάζεται... Απο γυναικολόγο εοππυ μπορείς... Ιδιωτη... 10 ευρώ... Υπογραφές επίσκεψη. Παίρνεις 2 αντίτυπα. Το 1 για την δουλειά σου κ το άλλο για το ικα.... 

Και τις βεβαιώσεις που πρέπει να γραψει ο εργοδότης τις παίρνεις από το ικα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Βεντουυζαρι ε? Θα το πατήσω μήπως μ το εμφανίσει να το δω.βρηκες κορμάκια πιο πολλά.?

Ελάχιστα πράγματα και εκει! Ειδικά στα κοριτσιστικα 0-3μηνων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ελάχιστα πράγματα και εκει! Ειδικά στα κοριτσιστικα 0-3μηνων 

Εγώ είδα κ λίγο orchestra και το motherbaby έχει ωραία !! Εγώ έκλεισα ραντεβού στο ηλεκτρονικα ραντεβού. Π είναι σίγουρα του ΙΚΑ γυναικολόγοι εκεί θα πάω να Μ το φτιάξουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...