Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε;;; 

Με το καλο σε οσες κοντευουν 😍 

Εγω σήμερα είμαι λιγο κακοδιαθετη, η κοιλιά με τραβαει προς τα κατω και με ποναει η μεση μου.. Εχω 3 πλυντηρια που θελουν σιδερωμα και τα κοιταω απο την Τρίτη 😅🤣 Νομίζω ότι το σιδερωμα είναι το χειρότερο μου.. Την τρίτη θα παω για την καμπύλη, ο γιατρός θεωρει οτι δεν θα έχω θεμα με βαση τα δεδομένα μέχρι στιγμής αλλα θα δειξει! Απο σημαζεμα δεν εχω κανει κατι αλλο, αλλα εχω βαλει στο ματι κατι κουτια που θελουν αποθήκευση και να καθαρισω την κούνια. Εχω ξεκινήσει τα τρεχάματα για τον πολιτικό και μπορώ να πω ότι τελη Ιουλίου θα είμαστε έτοιμοι! Περιμένω εντωμεταξύ απο τα σογια του εξωτερικού να στείλουν πράγματα που μου ειπαν και να δω που θα τα βαλω 🤣 κλασσικά μετραω αντίστροφα για να βγω σε αδεια, 43 και σήμερα 😅

Εσεις κανα νεο; ολες καλα; 

Καλημέρα και από μένα! Με το καλό για όσες είναι στις μέρες τους! 

Σήμερα κ εγώ κακοδιαθετη ξύπνησα. Δεν βολευομουν το βράδυ, κοιμήθηκα χάλια... Χθες σιδέρωσα 3 πλυντήρια 😩 οπότε σε καταλαβαίνω και σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς!!! 😆✌️💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μ! Δόξα το Θεό μια χαρά!! Ξύπνησα έφαγα πρωινό και σιδερωνω χαχχα !! Δεν μπορώ να τα αφήνω να μαζεύονται πολλά γιατί μετά δεν παλεύεται. Μόλις τελειώσω θα βγάλω και άλλα πράγματα που έχω για δοσιμο !!! Εγώ έβγαλα τα σκ Μ μένουν 21 μέρες χαχαχ!!! Μ ακούγεται πιο ωραίο έτσι😂

Χαχαχαχ εγω σκ δουλευω αλλα ειναι καλη ιδεα να βγάλω και εγω τα ρεπο μου 😅😂 δεν θα ακούγεται τόσο βασανιστικά μακρια😂 ψαχνομαι τώρα για βερες και τι να κανω με τα ξηρα μαλλιά μου 😂🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχαχ εγω σκ δουλευω αλλα ειναι καλη ιδεα να βγάλω και εγω τα ρεπο μου 😅😂 δεν θα ακούγεται τόσο βασανιστικά μακρια😂 ψαχνομαι τώρα για βερες και τι να κανω με τα ξηρα μαλλιά μου 😂🤷🏼‍♀️

Ναι έβγαλα και τα σκ κ κάποιες μέρες π ζήτησα άδεια. !!!! Κ είναι όλο πιο εύκολο 😂😂 τι ωραία διαδικασία κ αυτή. Δοκίμασε για τα μαλλιά σου revlon ,είναι φανταστικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Πας τελικά για σπίτι; αποφάσισες; 

Ναι κορίτσι μου σπίτι. Συναντήθηκα με μαία την περασμένη Κυριακή. μέσα στην εβδ πρέπει να έρθει σπίτι μου να δει χώρο κ να κάνουμε αναπνοές, στάσεις κ καρδιοτοκογράφο. Αν κ ήθελα να πάω να κάνω έναν υπέρηχο θα το δω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Με το καλο κοπέλα μου, να πάνε όλα τέλεια!! Την αισθάνεσαι ότι έχει κατέβει;;

Ευχαριστώ πολύ,να σαι καλά...ναι αν περπατήσω κρατάω την κοιλιά μου,νομίζω θα  βγει..😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! 

Εμένα νομίζω ότι έχει αρχίσει να με πιέζει ο μπέμπης λίγο πιο ψηλά από τον ομφαλό! Ευτυχώς τη Δευτέρα θα πάμε στον γιατρό.... Κ νομίζω ότι πλέον μπορώ να βολευτώ σε καρέκλα μόνο αν κάθομαι κάπως ξαπλωμένη 😝

Κ εμεις αρχίσαμε τη διαδικασία για τον πολιτικό, να φευγει κ αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κορίτσια!! 

Εμένα νομίζω ότι έχει αρχίσει να με πιέζει ο μπέμπης λίγο πιο ψηλά από τον ομφαλό! Ευτυχώς τη Δευτέρα θα πάμε στον γιατρό.... Κ νομίζω ότι πλέον μπορώ να βολευτώ σε καρέκλα μόνο αν κάθομαι κάπως ξαπλωμένη 😝

Κ εμεις αρχίσαμε τη διαδικασία για τον πολιτικό, να φευγει κ αυτό! 

Κ εγώ πρέπει να ξεκινήσω να δω τι χρειάζεται για τον πολιτικό αλλά βαριέμαι και μόνο που το σκέφτομαι! 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Ευχαριστώ πολύ,να σαι καλά...ναι αν περπατήσω κρατάω την κοιλιά μου,νομίζω θα  βγει..😂😂

Τα ίδια κ μένα περπατώ κ νομίζω πως θα βγει από κάτω ..10 μερουλες ακόμα τις χρειαζόμαστε εμείς. όταν κάθομαι νομίζω ότι θα βγει από την κοιλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ πρέπει να ξεκινήσω να δω τι χρειάζεται για τον πολιτικό αλλά βαριέμαι και μόνο που το σκέφτομαι! 🤭

Αχ, σε νοιώθω! Βαριόμουν κ βαριέμαι απίστευτα όλη τη διαδικασία! Πάντως μην το αργήσεις κ πολυ γιατί εμένα καθυστέρησε δυο εβδομάδες η ληξιαρχικη πραξη γέννησης. Όποτε υπολόγισε κ ότι μπορεί να υπάρξει κ μια καθυστέρηση... (Εντάξει δικαιολογημένο, στην Ελλάδα ζουμε 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Τα ίδια κ μένα περπατώ κ νομίζω πως θα βγει από κάτω ..10 μερουλες ακόμα τις χρειαζόμαστε εμείς. όταν κάθομαι νομίζω ότι θα βγει από την κοιλιά. 

Αν και δεν ξεκίνησα περπάτημα σχετικά καθόλου ακόμα και 3μετρα να περπατήσω αισθάνομαι και εγώ ότι θα βγει από κάτω κυριολεκτικά και αναγκάζομαι φαντάσου να σφίγγω τα πόδια μου ή να κραταω την κοιλιά μου....αφήστε που από προχθές πονούσε η μέση μου και η λεκάνη παρά πολύ και σαν να γλίστρησε χαμηλά και πλέον νιώθω όταν γυρνάει το κεφάλι πάνω ακριβώς στο λουλουδάκι μου...μπορεί κ να εμπεδωθηκε η αίσθηση αυτό μου θυμίζει από την κόρη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Αν και δεν ξεκίνησα περπάτημα σχετικά καθόλου ακόμα και 3μετρα να περπατήσω αισθάνομαι και εγώ ότι θα βγει από κάτω κυριολεκτικά και αναγκάζομαι φαντάσου να σφίγγω τα πόδια μου ή να κραταω την κοιλιά μου....αφήστε που από προχθές πονούσε η μέση μου και η λεκάνη παρά πολύ και σαν να γλίστρησε χαμηλά και πλέον νιώθω όταν γυρνάει το κεφάλι πάνω ακριβώς στο λουλουδάκι μου...μπορεί κ να εμπεδωθηκε η αίσθηση αυτό μου θυμίζει από την κόρη μου!

Πέρα από τη μέση αισθάνομαι ακριβώς τα ίδια!!ξεκουρασου όσο μπορείς να πάρεις μερικες εβδομάδες ακόμα κ μετά δωστου να καταλαβει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τις τελευταίες 2 μέρες έχω σχεδόν συνέχεια μια αίσθηση σαν να μου έρχεται περίοδος..Το νιώθει κάποια άλλη αυτο? Επίσης πονάει το οστό μου στην ηβική περιοχή που η μαία λέει ότι οφείλεται στο ότι το μωρό σπρώχνει σιγά σιγά με το κεφάλι για να στριμωχτεί. Επίσης έχω αυξημένες κολπικές εκκρίσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Αχ, σε νοιώθω! Βαριόμουν κ βαριέμαι απίστευτα όλη τη διαδικασία! Πάντως μην το αργήσεις κ πολυ γιατί εμένα καθυστέρησε δυο εβδομάδες η ληξιαρχικη πραξη γέννησης. Όποτε υπολόγισε κ ότι μπορεί να υπάρξει κ μια καθυστέρηση... (Εντάξει δικαιολογημένο, στην Ελλάδα ζουμε 😝

Εμένα με τους ρυθμούς και την διαδικασία που πρέπει να κάνω για τον πολιτικό με βλέπω να παντρευομαι λιγο πριν γεννησω😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εγώ τις τελευταίες 2 μέρες έχω σχεδόν συνέχεια μια αίσθηση σαν να μου έρχεται περίοδος..Το νιώθει κάποια άλλη αυτο? Επίσης πονάει το οστό μου στην ηβική περιοχή που η μαία λέει ότι οφείλεται στο ότι το μωρό σπρώχνει σιγά σιγά με το κεφάλι για να στριμωχτεί. Επίσης έχω αυξημένες κολπικές εκκρίσεις.

Κι εμένα με πονάει το οστό της ήβης εδώ κι έναν μήνα περίπου αλλά η γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό γιατί ανοίγει σιγά σιγά η περιοχή για να χωρέσει το μωρό στη πυελο και να εμπεδωθεί. Ιδιαίτερα το πρωί που ξυπνάω είμαι πολύ πιασμενη χαμηλά και δεν μπορώ καλά καλα να περπατήσω... Σαν να έχω πιαστεί από ποδήλατο ένα πράγμα. 

Επίσης για τον στρεπτοκοκο που διάβασα παραπανω που ρώταγες, ούτε εμένα μου είπε κάτι ή γιατρός μου. Μάλιστα μου είπε ότι τελειώσαμε απο εξετάσεις κι έχω κατέβει ήδη στο νησί μέχρι τέλος Μαΐου. Στην αρχή της εγκυμοσύνης μόνο μου είχε πάρει κολπικό δείγμα, έκτοτε τίποτα. Αν σου πει κάτι διαφορετικό η δική σου πες μου κι εμένα, θα πάρω κι εγώ τη δική μου τηλ τη Δευτέρα να ρωτήσω σχετικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Alexey αυτή ακριβώς είναι η αίσθηση, σαν να έχω κάνει πολύ ποδήλατο! Κ κάποιες φορές περπαταω σαν συγκαμμενη 🤣 Εννοείται θα σου πω αν μου πει κτ η γιατρός σχετικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμένα με τους ρυθμούς και την διαδικασία που πρέπει να κάνω για τον πολιτικό με βλέπω να παντρευομαι λιγο πριν γεννησω😂😂😂😂

Δεν έχεις προχωρήσει καθόλου με τα χαρτιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liiida είπε:

@Alexey αυτή ακριβώς είναι η αίσθηση, σαν να έχω κάνει πολύ ποδήλατο! Κ κάποιες φορές περπαταω σαν συγκαμμενη 🤣 Εννοείται θα σου πω αν μου πει κτ η γιατρός σχετικά...

😂 Κι εγώ έτσι ακριβώς περπατάω... Ο άντρας μου γελάει και λέει ότι περπατάω σαν πιγκουίνος 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

😂 Κι εγώ έτσι ακριβώς περπατάω... Ο άντρας μου γελάει και λέει ότι περπατάω σαν πιγκουίνος 😅

Ρε ναι κι εμένα!!!! Χθες τον έπιασα κάποια στιγμή που περπατούσε από πίσω μου κ με κορόιδευε κάνοντας τον πιγκουίνο 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Δεν έχεις προχωρήσει καθόλου με τα χαρτιά;

Καλημέρα! Ειναι περίπλοκη η διαδικασία σε μενα εχω ξεκινήσει εδω κ ενα μηνα εφερα ενα πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης το οποίο δεν τους κανει και πρέπει να φερω πιστοποιητικο ικανοτητας γαμου, αλλα για να το εκδώσει η χωρα μου αυτο θέλει ο άντρας μου να στειλει καποιο έγγραφο που να αποδεικνύει ότι δεν ειναι παντρεμενος και ρωτησαμε στο ληξιαρχείο και μας είπαν ότι πρέπει να στειλουμε την αδεια γαμου του.. Οποτε έχουμε ξεκινήσει αυτο.. Περιμένουμε το ραντεβού στα κεπ για να παρει τα δικαιολογητικά.. Ύστερα απο μια βδομάδα να εκδοθεί... Και μετα να την σφραγισω να την μεταφρασω και να  στείλω το πρωτότυπο με πουλμαν! Και αφου το βγαλουμε επιτέλους αυτο το πιστοποιητικο ικανοτητας γαμου να γυρίσει πισω παλι με πουλμαν και να παω να το μεταφρασω στα ελληνικά πλεον και να βγάλω την αδεια γαμου😂😂😂 μιλαμε για 1-1,5 μηνα στο νερο διαδικασία, ειδικα τωρα που σχεδον ολα ειναι με ραντεβού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Diana_caterinaΑς τα λέμε καλά εσυ; Εγώ χθες δεν κοιμήθηκα καθόλου. Δεν ξέρω άργησα να νυστάξω και μετά έκανα πολύ ανήσυχο ύπνο. όλη την ώρα ξυπνούσα. Χάλια μαύρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lenaki92 έχω κι εγώ τέτοια βράδια. Συνήθως βέβαια νυστάζω κ κοιμάμαι λίγο στην αρχή αλλά κάποια στιγμή ξυπνάω αξημέρωτα κ βασανίζομαι μέχρι να πάει νορμάλ ωρα να σηκωθώ. Το επόμενο βράδυ όμως λόγω κούρασης κοιμάμαι καλύτερα, αυτό σκέψου. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Καλημέρα @Diana_caterinaΑς τα λέμε καλά εσυ; Εγώ χθες δεν κοιμήθηκα καθόλου. Δεν ξέρω άργησα να νυστάξω και μετά έκανα πολύ ανήσυχο ύπνο. όλη την ώρα ξυπνούσα. Χάλια μαύρα. 

Εύχομαι αποψε να ξεκουραστείς!! Εγω συνήθως κανω άσχημο ύπνο λογω οτι δεν βολευομαι! Και ξυπναω καθε φορα που θελω να αλλαξω πλευρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...