Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Καλημέρα κορίτσια. Είχα εξέταση την Παρασκευή και επειδή είχα δύο φορές κάποιες ενοχλήσεις που είχα όταν είχα διαστολή στο πρώτο παιδάκι το είπα στο γιατρό κι ελεγξαμε τον τράχηλο κι είχε μείνει μόνο 1,3 (31η εβδομάδα), ωστόσο δε μου έδωσε κάτι, έκανα μόνο τις ενέσεις για τα πνευμόνια του μωρού. Οπότε από τότε μόνο ξάπλα, δεν έχω κάνει σχεδόν καμία προετοιμασία, άρα θα σας έλεγα κάνετε ο,τι σας παίρνει γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα αποφασίσει να εμφανιστεί το παιδάκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dim.The. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είχα εξέταση την Παρασκευή και επειδή είχα δύο φορές κάποιες ενοχλήσεις που είχα όταν είχα διαστολή στο πρώτο παιδάκι το είπα στο γιατρό κι ελεγξαμε τον τράχηλο κι είχε μείνει μόνο 1,3 (31η εβδομάδα), ωστόσο δε μου έδωσε κάτι, έκανα μόνο τις ενέσεις για τα πνευμόνια του μωρού. Οπότε από τότε μόνο ξάπλα, δεν έχω κάνει σχεδόν καμία προετοιμασία, άρα θα σας έλεγα κάνετε ο,τι σας παίρνει γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα αποφασίσει να εμφανιστεί το παιδάκι! 

Κοπέλα μου ξεκουράσου, κανε ό,τι κάνεις κ έχουμε ξαναδεί περιπτώσεις που ο τράχηλος αυξήθηκε, έστω κ λίγο. Υπομονή κ κουράγιο. Με το 1ο παιδάκι τί είχε γίνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακολουθεί το άσχετο σχόλιο της μέρας, αλλά αν δεν το πω θα σκάσω: βλέπω Grey's anatomy, η αλλη σπρώχνει 20 δευτερόλεπτα ξέρω γω και βγαίνει μωρό (γεματούλι κιόλας αν θέλετε τη γνώμη μου)....Ευκολάκι ρε παιδιά, δεν ξέρω γτ αγχώνομαι τόσο καιρό 😡🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Dim.The. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είχα εξέταση την Παρασκευή και επειδή είχα δύο φορές κάποιες ενοχλήσεις που είχα όταν είχα διαστολή στο πρώτο παιδάκι το είπα στο γιατρό κι ελεγξαμε τον τράχηλο κι είχε μείνει μόνο 1,3 (31η εβδομάδα), ωστόσο δε μου έδωσε κάτι, έκανα μόνο τις ενέσεις για τα πνευμόνια του μωρού. Οπότε από τότε μόνο ξάπλα, δεν έχω κάνει σχεδόν καμία προετοιμασία, άρα θα σας έλεγα κάνετε ο,τι σας παίρνει γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα αποφασίσει να εμφανιστεί το παιδάκι! 

Καλημέρα! Είμαστε στην ίδια εβδομάδα και σύντομα θα κάνω κι εγώ τις ενέσεις επειδή φοβόμαστε για προωρότητα (όχι λόγω τραχήλου αλλά λόγω ανατομίας μήτρας). Είχες κάποια παρενέργεια από τις ενέσεις, π.χ. να σου ανέβηκε το ζάχαρο; 

Όλα καλά θα πάνε!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Dim.The. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είχα εξέταση την Παρασκευή και επειδή είχα δύο φορές κάποιες ενοχλήσεις που είχα όταν είχα διαστολή στο πρώτο παιδάκι το είπα στο γιατρό κι ελεγξαμε τον τράχηλο κι είχε μείνει μόνο 1,3 (31η εβδομάδα), ωστόσο δε μου έδωσε κάτι, έκανα μόνο τις ενέσεις για τα πνευμόνια του μωρού. Οπότε από τότε μόνο ξάπλα, δεν έχω κάνει σχεδόν καμία προετοιμασία, άρα θα σας έλεγα κάνετε ο,τι σας παίρνει γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα αποφασίσει να εμφανιστεί το παιδάκι! 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Σ έδωσε προγεστερόνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Καλημέρα! Είμαστε στην ίδια εβδομάδα και σύντομα θα κάνω κι εγώ τις ενέσεις επειδή φοβόμαστε για προωρότητα (όχι λόγω τραχήλου αλλά λόγω ανατομίας μήτρας). Είχες κάποια παρενέργεια από τις ενέσεις, π.χ. να σου ανέβηκε το ζάχαρο; 

Όλα καλά θα πάνε!!! :)

Έκανα κι εγώ τις ενέσεις στην κόρη μου, προληπτικά. Τπτ δεν είχα από παρενέργειες μόνο πόνεσε ο ποπος μου εκείνη την ώρα γτ γίνεται ενδομυϊκά νομίζω 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim.The. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είχα εξέταση την Παρασκευή και επειδή είχα δύο φορές κάποιες ενοχλήσεις που είχα όταν είχα διαστολή στο πρώτο παιδάκι το είπα στο γιατρό κι ελεγξαμε τον τράχηλο κι είχε μείνει μόνο 1,3 (31η εβδομάδα), ωστόσο δε μου έδωσε κάτι, έκανα μόνο τις ενέσεις για τα πνευμόνια του μωρού. Οπότε από τότε μόνο ξάπλα, δεν έχω κάνει σχεδόν καμία προετοιμασία, άρα θα σας έλεγα κάνετε ο,τι σας παίρνει γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα αποφασίσει να εμφανιστεί το παιδάκι! 

Κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά! Έκανες τις ενέσεις και είσαι καλυμμένη η ξάπλα βοηθάει απεριόριστα.....στο πρώτο μου παιδί τράχηλος 0.7χιλ στην 34η εβδομάδα(τότε το ανακαλύψαμε τυχαία απλά είχα συσπασεις τοκετού) ξάπλα μέχρι την 37η όπου και άρχισε η διαστολή και μετά δεν έβαλα κωλο κάτω η μικρή μου ήρθε 39+3.... Πίστεψε στο παιδάκι σου και ξεκουράσου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά! Έκανες τις ενέσεις και είσαι καλυμμένη η ξάπλα βοηθάει απεριόριστα.....στο πρώτο μου παιδί τράχηλος 0.7χιλ στην 34η εβδομάδα(τότε το ανακαλύψαμε τυχαία απλά είχα συσπασεις τοκετού) ξάπλα μέχρι την 37η όπου και άρχισε η διαστολή και μετά δεν έβαλα κωλο κάτω η μικρή μου ήρθε 39+3.... Πίστεψε στο παιδάκι σου και ξεκουράσου!

Ρε κορίτσια γίνεται μέσα σε τόσο λιγο ο τράχηλος να μικρύνει αν δεν έχεις θέμα από την αρχή;; εχθές στο ντομπλερ ο γιατρός ήταν σίγουρος ότι δε θα γεννήσω πριν την ώρα μου.. Γίνεται να είσαι τόσο σίγουρος; βέβαια δεν είχα κάποιο θέμα ως τώρα με τον τράχηλο. Στην Β επιπέδου ήταν 3 τώρα δε μου είπε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια γίνεται μέσα σε τόσο λιγο ο τράχηλος να μικρύνει αν δεν έχεις θέμα από την αρχή;; εχθές στο ντομπλερ ο γιατρός ήταν σίγουρος ότι δε θα γεννήσω πριν την ώρα μου.. Γίνεται να είσαι τόσο σίγουρος; βέβαια δεν είχα κάποιο θέμα ως τώρα με τον τράχηλο. Στην Β επιπέδου ήταν 3 τώρα δε μου είπε.. 

Εμείς ρωτησαμε τη γιατρο χθες αν μπορεί να κάνει κάποια πρόβλεψη για το πότε θα γεννήσω και μας είπε ξεκάθαρα όχι, ότι δεν υπάρχει τρόπος να το προβλέψεις. Και αυτό σκέψου ΑΦΟΥ είδαμε ότι ο τράχηλος μου που ήταν εδώ κ 6 μήνες στα 3 εκ. πήγε στα 3,2 (ανάποδος άνθρωπος ημουν πάντα, αντί να κονταινει, εμένα θα μακραίνει!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια γίνεται μέσα σε τόσο λιγο ο τράχηλος να μικρύνει αν δεν έχεις θέμα από την αρχή;; εχθές στο ντομπλερ ο γιατρός ήταν σίγουρος ότι δε θα γεννήσω πριν την ώρα μου.. Γίνεται να είσαι τόσο σίγουρος; βέβαια δεν είχα κάποιο θέμα ως τώρα με τον τράχηλο. Στην Β επιπέδου ήταν 3 τώρα δε μου είπε.. 

Έλα ντε. Λογικά για να στο είπε κάτι θα ξέρει παραπάνω μην αγχώνεσαι. Ίσως αν κουράζεσαι, σηκώνεις βάρη κλπ να μικραίνει. Αφού δεν έχεις θέμα μην το σκέφτεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Έλα ντε. Λογικά για να στο είπε κάτι θα ξέρει παραπάνω μην αγχώνεσαι. Ίσως αν κουράζεσαι, σηκώνεις βάρη κλπ να μικραίνει. Αφού δεν έχεις θέμα μην το σκέφτεσαι.

Γενικά έως εχθές δούλευα και είχα ορθοστασία κλπ. Εντάξει τώρα σκέφτομαι να βάλω μπρος να τελειώσω τα πάντα από ρουχαλάκια και το σπίτι και μετά απλά να καθομαι και να πηγαίνω για περπάτημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εμείς ρωτησαμε τη γιατρο χθες αν μπορεί να κάνει κάποια πρόβλεψη για το πότε θα γεννήσω και μας είπε ξεκάθαρα όχι, ότι δεν υπάρχει τρόπος να το προβλέψεις. Και αυτό σκέψου ΑΦΟΥ είδαμε ότι ο τράχηλος μου που ήταν εδώ κ 6 μήνες στα 3 εκ. πήγε στα 3,2 (ανάποδος άνθρωπος ημουν πάντα, αντί να κονταινει, εμένα θα μακραίνει!)

Καλά και εμείς και τους δύο γιατρούς που ρωτήσαμε δεν ξέρουν να μας πουν.. Απλά μου είπε αυτός που κάνουμε τους μεγάλους υπέρηχους ότι δεν έχω θέμα να γεννήσω πιο νωρίς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Γενικά έως εχθές δούλευα και είχα ορθοστασία κλπ. Εντάξει τώρα σκέφτομαι να βάλω μπρος να τελειώσω τα πάντα από ρουχαλάκια και το σπίτι και μετά απλά να καθομαι και να πηγαίνω για περπάτημα. 

Για πιο πολύ περπάτημα περίμενε να μπεις στον 9ο. Εγώ κάνω μιση ωρα τη μέρα κ μου είπε ότι για τώρα δε θέλουμε παραπάνω. Μετά....2 ωρες!! (Πώς ακριβώς θα το κάνω αυτο δεν ξέρω. Με φορητή τουαλέτα μάλλον)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Για πιο πολύ περπάτημα περίμενε να μπεις στον 9ο. Εγώ κάνω μιση ωρα τη μέρα κ μου είπε ότι για τώρα δε θέλουμε παραπάνω. Μετά....2 ωρες!! (Πώς ακριβώς θα το κάνω αυτο δεν ξέρω. Με φορητή τουαλέτα μάλλον)

2 ώρες περπάτημααααααα? δεν υπάρχει περίπτωση.... εγώ ανά 20λεπτο θέλω τουαλέτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lenaki92 είπε:

2 ώρες περπάτημααααααα? δεν υπάρχει περίπτωση.... εγώ ανά 20λεπτο θέλω τουαλέτα... 

Αυτη τη στιγμή θα μπορούσα να το κάνω. Σε 2 βδομάδες...δε νομίζω!! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια! 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Κοπέλα μου ξεκουράσου, κανε ό,τι κάνεις κ έχουμε ξαναδεί περιπτώσεις που ο τράχηλος αυξήθηκε, έστω κ λίγο. Υπομονή κ κουράγιο. Με το 1ο παιδάκι τί είχε γίνει?

Είχα διαστολή από την 35η και την πρώτη μέρα της 38ης γέννησα με πρόκληση μεν, αλλά είχε εξαλειφθεί σχεδόν πλήρως ο τράχηλος και είχα ήδη διαστολή 3-4.

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Καλημέρα! Είμαστε στην ίδια εβδομάδα και σύντομα θα κάνω κι εγώ τις ενέσεις επειδή φοβόμαστε για προωρότητα (όχι λόγω τραχήλου αλλά λόγω ανατομίας μήτρας). Είχες κάποια παρενέργεια από τις ενέσεις, π.χ. να σου ανέβηκε το ζάχαρο; 

Όλα καλά θα πάνε!!! :)

Ελπίζω να πάνε καλά για όλες μας!

Επειδή δεν είχα θέμα με ζάχαρο δεν το μέτρησα, αλλά έτσι είχα διαβάσει. Οι παρενέργειες που είχα είναι δύο τρεις νύχτες αϋπνία(ήδη έχω θέμα με τον ύπνο), μια ελαφριά ταχυκαρδία και γενικά με έχει τσακίσει ο οισοφάγος μου που καίγεται μονίμως σχεδόν σε όλη την εγκυμοσύνη, αλλά τρεις μέρες τώρα δε με έχει αφήσει. Δε νομίζω ότι προκαλούν σε όλες κάτι ωστόσο, μην τις φοβηθείς καθόλου.

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Σ έδωσε προγεστερόνη?

Να είσαι καλά, το ίδιο εύχομαι για όλες μας! Όχι, ούτε προγεστερόνη, ούτε μαγνήσιο, που απ' ότι διαβάζω δίνουν συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά! Έκανες τις ενέσεις και είσαι καλυμμένη η ξάπλα βοηθάει απεριόριστα.....στο πρώτο μου παιδί τράχηλος 0.7χιλ στην 34η εβδομάδα(τότε το ανακαλύψαμε τυχαία απλά είχα συσπασεις τοκετού) ξάπλα μέχρι την 37η όπου και άρχισε η διαστολή και μετά δεν έβαλα κωλο κάτω η μικρή μου ήρθε 39+3.... Πίστεψε στο παιδάκι σου και ξεκουράσου!

Μακάρι, για να δούμε μέχρι πού θα φτάσουμε με τη βοήθεια του Θεού! Ακόμα και η 34η εβδομάδα μου μοιάζει μακριά, ας την πιάσουμε και μετά δε θα αγχώνομαι ίσως τόσο, πάλι καλά πάντως που κράτησε τόσο μέσα η μικρή με τράχηλο 0.7! Για να δούμε.. θα δείξει.

Πάντως στην β' επιπέδου ήταν 3.5 και ο γιατρός δε θεωρούσε ότι θα έχω πρόβλημα με τον τράχηλο, αλλά λόγω των ενοχλήσεων που είχα κατάλαβα ότι κάτι έπαιζε και τον κοιτάξαμε τελευταία στιγμή πριν τελειώσει η επίσκεψη.  @Clairy.Αν οι γιατροί θεωρούν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα λογικά έτσι θα είναι πάντως, μην ανησυχείς.

Περπάτημα θα έλεγα και εγώ από τον ένατο για να είστε σίγουρες, πότε δεν ξέρεις! Πάντα βέβαια ο,τι μας λέει ο γιατρός καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας έχει αναφέρει κανένας γιατρός για εξέταση β-αιμολυτικού στρεπτόκοκκου (GBS) μεταξύ 35ης κ 37ης βδομάδας? Διαβάζω σε σάιτ μαιευτηρίου ότι είναι απαραίτητη, αλλά εμένα η γιατρός μου μου είπε ότι τελειώσαμε από τέτοιες εξετάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dim.The. είπε:

Μακάρι, για να δούμε μέχρι πού θα φτάσουμε με τη βοήθεια του Θεού! Ακόμα και η 34η εβδομάδα μου μοιάζει μακριά, ας την πιάσουμε και μετά δε θα αγχώνομαι ίσως τόσο, πάλι καλά πάντως που κράτησε τόσο μέσα η μικρή με τράχηλο 0.7! Για να δούμε.. θα δείξει.

Πάντως στην β' επιπέδου ήταν 3.5 και ο γιατρός δε θεωρούσε ότι θα έχω πρόβλημα με τον τράχηλο, αλλά λόγω των ενοχλήσεων που είχα κατάλαβα ότι κάτι έπαιζε και τον κοιτάξαμε τελευταία στιγμή πριν τελειώσει η επίσκεψη.  @Clairy.Αν οι γιατροί θεωρούν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα λογικά έτσι θα είναι πάντως, μην ανησυχείς.

Περπάτημα θα έλεγα και εγώ από τον ένατο για να είστε σίγουρες, πότε δεν ξέρεις! Πάντα βέβαια ο,τι μας λέει ο γιατρός καλύτερα.

Και εγώ την 34η πασχίζω να πιάσω και τώρα θέλω 6μερες με το καλό όσο πιο μακρυά σε όλες μας!!!! Ηρεμία και χαλαρωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια γίνεται μέσα σε τόσο λιγο ο τράχηλος να μικρύνει αν δεν έχεις θέμα από την αρχή;; εχθές στο ντομπλερ ο γιατρός ήταν σίγουρος ότι δε θα γεννήσω πριν την ώρα μου.. Γίνεται να είσαι τόσο σίγουρος; βέβαια δεν είχα κάποιο θέμα ως τώρα με τον τράχηλο. Στην Β επιπέδου ήταν 3 τώρα δε μου είπε.. 

Ναι γίνεται. Εξάλειψη τραχήλου μπορει να γίνει μέσα σε 1 μέρα, οι συσπάσεις είναι αυτές που βοηθούν στην εξάλειψη. Κ μένα στο ντοπλερ έτσι σίγουρος ήταν. Πριν τις 36εβδ δε γέννας μου ειπε. Γενικά την προωροτητα την βγάζουν βάσει του ιστορικού που δίνουμε κ βάση των υπερήχων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια σας έχει αναφέρει κανένας γιατρός για εξέταση β-αιμολυτικού στρεπτόκοκκου (GBS) μεταξύ 35ης κ 37ης βδομάδας? Διαβάζω σε σάιτ μαιευτηρίου ότι είναι απαραίτητη, αλλά εμένα η γιατρός μου μου είπε ότι τελειώσαμε από τέτοιες εξετάσεις...

Εμένα δε μου έχει πει ακόμα ο γιατρός κάτι... Αλλά λόγο της δουλειάς έρχονται αρκετές έγκυες και κάνουμε καλλιέργεια για τον στρεπτ. Εγώ και να μην μου το πει θα τον ρωτήσω να σου πω την αλήθεια. Αν έχει στρεπτοκοκκο συνήθως σου δίνουν αντιβίωση πριν τον τοκετο για να μην κολλήσει το μωρό βγαίνοντας από τον κόλπο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ναι γίνεται. Εξάλειψη τραχήλου μπορει να γίνει μέσα σε 1 μέρα, οι συσπάσεις είναι αυτές που βοηθούν στην εξάλειψη. Κ μένα στο ντοπλερ έτσι σίγουρος ήταν. Πριν τις 36εβδ δε γέννας μου ειπε. Γενικά την προωροτητα την βγάζουν βάσει του ιστορικού που δίνουμε κ βάση των υπερήχων. 

Συσπάσεις ακόμα δεν έχω νιώσει.. Η μπορεί και να νιώθω και να μην το καταλαβαίνω. Πριν μια εβδομάδα πήγα στο Έλενα γιατί ειχα μια ενόχληση από κάτω και είχαν δει και τον τράχηλο και ήταν εντάξει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Συσπάσεις ακόμα δεν έχω νιώσει.. Η μπορεί και να νιώθω και να μην το καταλαβαίνω. Πριν μια εβδομάδα πήγα στο Έλενα γιατί ειχα μια ενόχληση από κάτω και είχαν δει και τον τράχηλο και ήταν εντάξει.. 

Εντάξει είσαι.. Δεν πιστεύω να κάνει τόσες συσπάσεις κ νσ μην καταλαβαίνεις. Έτσι πιστεύω δηλαδή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια σας έχει αναφέρει κανένας γιατρός για εξέταση β-αιμολυτικού στρεπτόκοκκου (GBS) μεταξύ 35ης κ 37ης βδομάδας? Διαβάζω σε σάιτ μαιευτηρίου ότι είναι απαραίτητη, αλλά εμένα η γιατρός μου μου είπε ότι τελειώσαμε από τέτοιες εξετάσεις...

Δηλ ανέφερες την εξέταση κ σου είπε να μην την κάνεις; εγώ από όσο ξέρω ειναι απαραίτητη. 

Περπάτημα δεν χρειάζεται να κάνεις 2ωρες συνεχόμενες. Θα είναι λιγάκι δύσκολο για πολλές στον 9ο το συνεχόμενο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...