Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Είναι 9 κιλά! Δεν το είδα από κοντά αλλά τα πολυκαροτσια της inglesina είναι γνωστά για την ποιότητά τους οπότε δεν το φοβάμαι 😊

Λέτε να την πατήσω ? Εγώ π θέλω να πάρω 19 κιλά καρότσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Λέτε να την πατήσω ? Εγώ π θέλω να πάρω 19 κιλά καρότσι?

Κοίτα δε νομίζω να διάλεγα τόσο βαρύ εφόσον υπάρχουν πολύ πιο ελαφριά... Όμως δεν έχω καμία εμπειρία για να σου πω κάτι παραπάνω που δεν ξέρεις 😝 Ίσα ίσα που εσύ το δοκίμασες από κοντά και είδες άμα μπορείς να το κουμανταρεις 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Κοίτα δε νομίζω να διάλεγα τόσο βαρύ εφόσον υπάρχουν πολύ πιο ελαφριά... Όμως δεν έχω καμία εμπειρία για να σου πω κάτι παραπάνω που δεν ξέρεις 😝 Ίσα ίσα που εσύ το δοκίμασες από κοντά και είδες άμα μπορείς να το κουμανταρεις 😉

Ναι μου φαίνηκε πολύ εύκολο τώρα τι να πω. Δεν ξέρω κάπως ανχοθηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι μου φαίνηκε πολύ εύκολο τώρα τι να πω. Δεν ξέρω κάπως ανχοθηκα 

Να σκεφτείς αν σε βολεύει να το κουβαλάς μόνη σου για βόλτες που δε θα είναι ο άντρας σου.. Ποιο καροτσι είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Να σκεφτείς αν σε βολεύει να το κουβαλάς μόνη σου για βόλτες που δε θα είναι ο άντρας σου.. Ποιο καροτσι είναι; 

Τα κιλά του δεν του φάνηκαν καθόλου όπως το είδαμε κ κλείνει κ πολύ εύκολα. Είναι το loreli rimini.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Τα κιλά του δεν του φάνηκαν καθόλου όπως το είδαμε κ κλείνει κ πολύ εύκολα. Είναι το loreli rimini.

Α ναι.. Το είχαμε συζητήσει πάλι νομίζω. Το έχει μια φίλη και η αλήθεια είναι ότι μόνη της δεν μπορεί. Βέβαια είναι μικροκαμομμενη.. Παίζει και αυτό ρόλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Α ναι.. Το είχαμε συζητήσει πάλι νομίζω. Το έχει μια φίλη και η αλήθεια είναι ότι μόνη της δεν μπορεί. Βέβαια είναι μικροκαμομμενη.. Παίζει και αυτό ρόλο.. 

Ναι ε?? Δεν μπορεί να το παει δηλαδή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι ε?? Δεν μπορεί να το παει δηλαδή?

Την δυσκολεύει πολύ... Πήγαινε δες το πάλι.. Μπορεί να έχεις παραπάνω δύναμη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32 δεν θέλω να κοιμαμαι ανάσκελα γυρνάω στον ύπνο μου χωρίς να το καταλαβαίνω. Το έκανα πάλι κάτι μήνες κ με έπιανε η μεση. Εγώ θα σου έλεγα να το σκεφτείς το θέμα με το καρότσι. Στο είχα ξαναπεί βέβαια.. Είναι πολύ βαρύ.. Σκεψου μετά θα έχει κ ενα παιδί μέσα. Πολλές φορές η ομορφιά θαμπώνει αλλά να μην σε βολέψει. Σκεψου έχεις κ αυτά τα σκάλακια να ανεβοκατεβαινεις. Με ελαφρύτερο καρότσι κ με τον μικρό με τα σκαλιά δυσκολεύομουν. Κ βάλε να χεις πάει να πάρεις κ τίποτα από σούπερ. Κ ναι μεν είμαι αδυνατη αλλά σηκώνω πολλά βάρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ τα γλυκοκοιταζω τα ρουχαλακια από la redoute αλλά ακόμα δεν έχω πάρει κάτι. Σε δικά μου πάντως που είχα ψωνίσει παλιότερα μια χαρά μου βγήκαν! 

Δεν έχω πάρει, τα κοιτούσα κι εγώ αυτές τις μέρες..εχω την εντύπωση πως έχουν στενή φόρμα, είναι γαλλικά όπως τα Orchestra κ κάπου διάβασα ότι είναι στενά οπότε μην πάρετε τα μικρά μικρά 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Λέτε να την πατήσω ? Εγώ π θέλω να πάρω 19 κιλά καρότσι?

Ρε συ 19 κιλά; τώρα το είδα 😱😱 το δικό μου είναι 11 και με τη μικρή πάνω δεν μπορούσα να το σηκώσω μόνη μου 

Μηπως εννοεί ότι σηκώνει 19 κιλά παιδί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ρε συ 19 κιλά; τώρα το είδα 😱😱 το δικό μου είναι 11 και με τη μικρή πάνω δεν μπορούσα να το σηκώσω μόνη μου 

Μηπως εννοεί ότι σηκώνει 19 κιλά παιδί; 

Καλημέρα κορίτσι μου! Όχι δεν νομίζω ότι εννοεί αυτό ! Δεν ξέρω τι να κάνω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Την δυσκολεύει πολύ... Πήγαινε δες το πάλι.. Μπορεί να έχεις παραπάνω δύναμη... 

Καλημέρα!!! Ναι μάλλον θα πάω να το ξαναδώ! Φαινόταν πάρα πολύ εύκολο βέβαια είναι διαφορετικό με το παιδί τσάντες κ λοιπά πάνω. 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Έκανα την αρχή 😁

Screenshot_20210508-194740_Instagram.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου. Ωραιααα ! Μόλις έρθουν ενημερώνεις :) απο πόσα παράγγειλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tweema είπε:

@Love32 δεν θέλω να κοιμαμαι ανάσκελα γυρνάω στον ύπνο μου χωρίς να το καταλαβαίνω. Το έκανα πάλι κάτι μήνες κ με έπιανε η μεση. Εγώ θα σου έλεγα να το σκεφτείς το θέμα με το καρότσι. Στο είχα ξαναπεί βέβαια.. Είναι πολύ βαρύ.. Σκεψου μετά θα έχει κ ενα παιδί μέσα. Πολλές φορές η ομορφιά θαμπώνει αλλά να μην σε βολέψει. Σκεψου έχεις κ αυτά τα σκάλακια να ανεβοκατεβαινεις. Με ελαφρύτερο καρότσι κ με τον μικρό με τα σκαλιά δυσκολεύομουν. Κ βάλε να χεις πάει να πάρεις κ τίποτα από σούπερ. Κ ναι μεν είμαι αδυνατη αλλά σηκώνω πολλά βάρη. 

Ναι αυτό σκέφτομαι. Τώρα ! Ναι μεν μ αρέσει εμφανισιακά φαίνεται κ ένα πολύ περιποιημένο καρότσι σε σχέση με άλλα που έχω δει. Θα πάω σίγουρα να το ξανά δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Δεν έχω πάρει, τα κοιτούσα κι εγώ αυτές τις μέρες..εχω την εντύπωση πως έχουν στενή φόρμα, είναι γαλλικά όπως τα Orchestra κ κάπου διάβασα ότι είναι στενά οπότε μην πάρετε τα μικρά μικρά 😝

Καλημέρα! Εγώ για 3 μηνών παρήγγειλα!

 

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα!!! Ναι μάλλον θα πάω να το ξαναδώ! Φαινόταν πάρα πολύ εύκολο βέβαια είναι διαφορετικό με το παιδί τσάντες κ λοιπά πάνω. 

Καλημέρα κορίτσι μου. Ωραιααα ! Μόλις έρθουν ενημερώνεις :) απο πόσα παράγγειλες?

Εννοείται αλλά άμα δεν τα φορέσει πρώτα ο κυριουλης πάλι ότι καταλάβει το άπειρο μάτι μου θα σας πω 😆 Πηρα 8 αμανικα φορμακια, 6 κοντομανικα, 1 υπνοσακο και 5 ζευγάρια καλτσακια ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Καλημέρα! Εγώ για 3 μηνών παρήγγειλα!

 

Εννοείται αλλά άμα δεν τα φορέσει πρώτα ο κυριουλης πάλι ότι καταλάβει το άπειρο μάτι μου θα σας πω 😆 Πηρα 8 αμανικα φορμακια, 6 κοντομανικα, 1 υπνοσακο και 5 ζευγάρια καλτσακια ☺

Μικρουλακια μου!!!! Εγώ δεν ξέρω να πάρω υπνοσακο? Φωλιά θα πάρετε.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε ;

@Love32ξανα δες το βρε κορίτσι μου γιατι μπηκα στο ίντερνετ να κοιτάξω το 3 σε 1 ειναι 14 κιλα και το 2 σε 1 ειναι 12 κιλα.

Φωλιτσα δεν θα παρω θα δω μήπως της φτιαξω μονη μου, αλλα δεν καίγομαι κιολας να αγοράσω μου είπε η μαια οτι μπορω να της φτιαχνω φωλια με μια κουβέρτα 

Υπνοσακο να σου πω την αλήθεια δεν θα έπαιρνα γιατί δεν ηξερα την ύπαρξη του 😂 αλλα μου εδωσε η κουνιαδα μου όποτε λογικα θα τον χρησιμοποιούμε με το καλο απο τον χειμωνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Μικρουλακια μου!!!! Εγώ δεν ξέρω να πάρω υπνοσακο? Φωλιά θα πάρετε.?

Μωρέ για καλοκαίρι δεν χρειάζεται πιστεύω υπνοσακος.. Παίρνεις αν είναι φθινόπωρο! 

Φωλιά μου έδωσαν εμένα, τη γλίτωσα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια που ρωτάτε για τα laredoute, παρήγγειλα εγώ ένα σετ των 7 τεμαχίων πριν 1 μήνα κ ακόμα δεν έχουν έρθει για να σας πω...Μου ήρθε μήνυμα όμως ότι τα παρέλαβε η μεταφορική αρα μέσα στη βδομάδα πιστεύω θα τα έχω. Για τον εαυτό μου είχα παραγγείλει παλιότερα κ βγήκαν μια χαρά ποιότητα. Απλά μην τα αφήσετε για τελευταία στιγμή γτ αργούν. 

Όσο για το βάρος του καροτσιού, εγώ καρότσι άνω των 13 κιλών δεν μπορούσα να το σηκώσω για το πορτ μπαγκαζ μόνη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε ;

@Love32ξανα δες το βρε κορίτσι μου γιατι μπηκα στο ίντερνετ να κοιτάξω το 3 σε 1 ειναι 14 κιλα και το 2 σε 1 ειναι 12 κιλα.

Φωλιτσα δεν θα παρω θα δω μήπως της φτιαξω μονη μου, αλλα δεν καίγομαι κιολας να αγοράσω μου είπε η μαια οτι μπορω να της φτιαχνω φωλια με μια κουβέρτα 

Υπνοσακο να σου πω την αλήθεια δεν θα έπαιρνα γιατί δεν ηξερα την ύπαρξη του 😂 αλλα μου εδωσε η κουνιαδα μου όποτε λογικα θα τον χρησιμοποιούμε με το καλο απο τον χειμωνα 

Ναι αυτό έχω παρατηρήσει κ εγώ σε κάθε σιτε γράφει αλλά κιλά!! Αλλά στο σιτε της Κορέλι γράφει 19

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Μικρουλακια μου!!!! Εγώ δεν ξέρω να πάρω υπνοσακο? Φωλιά θα πάρετε.?

Εγώ ήμουν ανάμεσα από υπνοσακο και φασκιωμα γιατί είναι πιο ασφαλές από το σκέπασμα. Κατέληξα στον υπνοσακο γιατί άμα δεν ξέρεις να το φασκιωνεις σωστά (που δεν ξέρω) μπορεί να κάνεις ζημιά στα ισχυα. Αυτός που παρήγγειλα είναι για 0-6 όποτε θα τον έχω για όταν δροσίσει ο καιρός 😴 Φωλιά δε θα πάρω γιατί πιστεύω ότι η καλαθουνα που θα μου έρθει με το καρότσι κάνει την ίδια δουλειά 😉

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια που ρωτάτε για τα laredoute, παρήγγειλα εγώ ένα σετ των 7 τεμαχίων πριν 1 μήνα κ ακόμα δεν έχουν έρθει για να σας πω...Μου ήρθε μήνυμα όμως ότι τα παρέλαβε η μεταφορική αρα μέσα στη βδομάδα πιστεύω θα τα έχω. Για τον εαυτό μου είχα παραγγείλει παλιότερα κ βγήκαν μια χαρά ποιότητα. Απλά μην τα αφήσετε για τελευταία στιγμή γτ αργούν. 

Όσο για το βάρος του καροτσιού, εγώ καρότσι άνω των 13 κιλών δεν μπορούσα να το σηκώσω για το πορτ μπαγκαζ μόνη μου...

Εμένα λέει θα έρθουν 19/5 με πιθανή καθυστέρηση που δε λέει πόση θα είναι 😆 οπότε γι αυτό τα παρήγγειλα από τώρα αν και αρχικά μου φαινόταν νωρίς ακόμα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ ήμουν ανάμεσα από υπνοσακο και φασκιωμα γιατί είναι πιο ασφαλές από το σκέπασμα. Κατέληξα στον υπνοσακο γιατί άμα δεν ξέρεις να το φασκιωνεις σωστά (που δεν ξέρω) μπορεί να κάνεις ζημιά στα ισχυα. Αυτός που παρήγγειλα είναι για 0-6 όποτε θα τον έχω για όταν δροσίσει ο καιρός 😴 Φωλιά δε θα πάρω γιατί πιστεύω ότι η καλαθουνα που θα μου έρθει με το καρότσι κάνει την ίδια δουλειά 😉

 

Εμένα λέει θα έρθουν 19/5 με πιθανή καθυστέρηση που δε λέει πόση θα είναι 😆 οπότε γι αυτό τα παρήγγειλα από τώρα αν και αρχικά μου φαινόταν νωρίς ακόμα 😊

Νομίζω γενικά πως πρέπει να μαζευόμαστε σιγά σιγά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι αυτό έχω παρατηρήσει κ εγώ σε κάθε σιτε γράφει αλλά κιλά!! Αλλά στο σιτε της Κορέλι γράφει 19

Απο κοντα δεν ρώτησες; παρε τηλέφωνο αν δεν το παραγγειλατε ακομη! Για να ρωτησεις στο κατάστημα που θα το αγορασεις να δουν τι γραφει το καρτελακι του! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια μου εδωσαν διαφορά ζιπουνακια. Πήρα κ εγώ ολόσωμα κοντομάνικα κοντά κοντά.... Πηρα κ λεπτά μακρυμανικα. Γενικά πηρα κ για φουλ ζέστη (σκετο ζιπουνακι) και για ψυχρα(μακρύ μακρύ). Για να υπάρχουν στο σπίτι γιατί δεν ξέρω τι καιρό θα χει... Στο μαιευτήριο θα κρατάω για ρούχο εξόδου μακρύ μακρύ ελαφρύ κ ασορτί κορδελιτσα. Κ θα χω κ μια πάνα μαζί μου... Αλλά νομίζω θα είναι. Μέσα στο αυγό χουχουλιαζουν κ σκάνε τα γλυκουλια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...