Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Κορίτσια.. Εσείς που είστε στον 8ο εχετε νιώσει ποτέ εσωτερικά του κόλπου κάτι σα μια ανεπαίσθητη πίεση ίσα που να νομίζεις ότι το νιώθεις και να μην είσαι και σίγουρη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Ποτε εχεις γιατρό; εμεις Δευτέρα (επιτέλους) και ολο επαναλαμβανω στο μυαλό μου αυτα που θελω να ρωτησω 😂... 

Παρήγγειλα ενα βιβλίο σχετικά με την αυτό βελτίωση λέγεται <<πως να μιλήσεις στο παιδι για να σε ακουει και πως να το ακους για να σου μιλαει>> ειδα ωραιες κριτικές καλυτερες απο το <<το βιβλίο που θα ήθελες να ειχαν διαβασει οι γονεις σου>> 

Βέβαια δεν ξέρω ποτε θα το ξεκινήσω με τις δουλειές και εχω και το διάβασμα για την νοσηλευτικη και εχει ενα σκασμο.. Θα μπει πρωτο στην σειρα βέβαια μαζι με κατι αλλα που αγορασα περσι και δεν τα εχω ξεκινήσει ακομη😂

Το έχω αυτό το βιβλίο. Είναι πολύ καλό!!! Δεν το έχω τελειώσει κ δν ξέρω αν θα το τελειώσω κ πότε. Επισης άλλο ένα καλό είναι "οι φυλακές της παιδικής μας ηλικίας". Κ άλλο ένα λιγάκι άσχετο με τα άλλα, αλλά για μένα έπρεπε να το έχουν όλα τα σπίτια κ τα σχολεία είναι " για το σώμα μου αποφασίζω εγώ"... Είναι ιδανικό για τα παιδιά γιατί είναι μικρό. μαθαίνουν για το σώμα τους, για συγκεκριμένα συναισθήματα κ πως να προστατεύονται από τους ανώμαλους-ες. Κ είναι πολύ χρήσιμο θεωρώ κ για τους ενήλικες γιατί οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Το έχω αυτό το βιβλίο. Είναι πολύ καλό!!! Δεν το έχω τελειώσει κ δν ξέρω αν θα το τελειώσω κ πότε. Επισης άλλο ένα καλό είναι "οι φυλακές της παιδικής μας ηλικίας". Κ άλλο ένα λιγάκι άσχετο με τα άλλα, αλλά για μένα έπρεπε να το έχουν όλα τα σπίτια κ τα σχολεία είναι " για το σώμα μου αποφασίζω εγώ"... Είναι ιδανικό για τα παιδιά γιατί είναι μικρό. μαθαίνουν για το σώμα τους, για συγκεκριμένα συναισθήματα κ πως να προστατεύονται από τους ανώμαλους-ες. Κ είναι πολύ χρήσιμο θεωρώ κ για τους ενήλικες γιατί οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν!! 

Και δυστυχώς είναι και πολύ λεπτα ζητήματα και οι γονεις πολλες φορες δεν τα συζητανε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Εχω να σου προτείνω κάποια πράγματα για χώρο.. 

Εμεις εχουμε ένα επιπλο στο μπάνιο και έβαλα τις πετσετες εκεί (αν δεν χωρανε ολες βαλε προσωπου κ χεριων εκεί και του σώματος στην ντουλάπα) επίσης εγω έβαλα τις πετσετες μπανιου μαζί με τα σεντόνια στο ίδιο ράφι.. 

Και αν έχετε χώρο κατω απο το κρεβάτι εχει το ικεα συρτάρια που μπαινουν απο κατω αν σου χωρεσουν 2 γλυτώνεις και απο εκει. Τα ρούχα που αποθηκευω τα βαζω σε βαλίτσα γιατί εχουμε μια τερας η οποία πιανει χωρο αρκετο! Υπάρχουν για τα ρούχα που κρεμας κρεμάστρες πτισωμενες αν εχεις ψηλη ντουλάπα επισης βοηθαει! Όπως και επίσης βοηθάει να αδειασεις και την ντουλάπα 😂😂😂 αν υπάρχουν πολλα ρουχα που δεν φοριούνται καλο θα ηταν να φυγουν τωρα που ερχονται και αλλα ρουχα (του μωρου) 

Αυτό προσπαθώ να κάνω όσα δεν φοράω να τα στείλω αλλά ξέρεις δεν είναι πολύ εύκολο χαχα!! Επίσης στο μπάνιο δεν έχω κανένα έπιπλο ! Το κρεβάτι πατάει κάτω δεν έχει κενό χαχαχ :) αστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Αυτό προσπαθώ να κάνω όσα δεν φοράω να τα στείλω αλλά ξέρεις δεν είναι πολύ εύκολο χαχα!! Επίσης στο μπάνιο δεν έχω κανένα έπιπλο ! Το κρεβάτι πατάει κάτω δεν έχει κενό χαχαχ :) αστα 

Αχ τελεια 🤣 ξεμεινα απο ιδεες κορι

κορίτσι 😂 ισως σε σωσουν οι κρεμαστρες! Αλλιώς μήπως χωραει κάποιο επιπλέον επιπλο.. Εμεις θα εχουμε 2 συρταριερες στο δωμάτιο η μια θα ειναι της μικρης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Ποτε εχεις γιατρό; εμεις Δευτέρα (επιτέλους) και ολο επαναλαμβανω στο μυαλό μου αυτα που θελω να ρωτησω 😂... 

Παρήγγειλα ενα βιβλίο σχετικά με την αυτό βελτίωση λέγεται <<πως να μιλήσεις στο παιδι για να σε ακουει και πως να το ακους για να σου μιλαει>> ειδα ωραιες κριτικές καλυτερες απο το <<το βιβλίο που θα ήθελες να ειχαν διαβασει οι γονεις σου>> 

Βέβαια δεν ξέρω ποτε θα το ξεκινήσω με τις δουλειές και εχω και το διάβασμα για την νοσηλευτικη και εχει ενα σκασμο.. Θα μπει πρωτο στην σειρα βέβαια μαζι με κατι αλλα που αγορασα περσι και δεν τα εχω ξεκινήσει ακομη😂

Λοιπόν είναι σούπερ το βιβλίο το έχω διαβάσει αλλά θα σε βοηθήσει μετά τους 18 μήνες 😁 είναι για μεγαλύτερα παιδάκια 

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Άσε γιατρό έχω τέλος του μήνα!!! Άντε άντε να περάσει. Εγώ σκέφτομαι να παραγγείλω το καταπληκτική μαμά 0-12 μηνών. Αργότερα μόλις σταματήσω και είμαι σπίτι. Σήμερα παλαβωσα με τις ντουλάπες δεν ξέρω τι να κάνω χώρος πουθενά και τίποτα ! Δεν ξέρω που να τα βάλω 😕

Αυτό δεν με τρέλανε, οκ λέει τα βασικά πολυ γενικά.. Μπορεί εγώ όμως να είμαι περίεργη.. Το διάβασα μετά από κάποια άλλα και δεν διάβασα κάτι που δεν ήξερα 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Αχ τελεια 🤣 ξεμεινα απο ιδεες κορι

κορίτσι 😂 ισως σε σωσουν οι κρεμαστρες! Αλλιώς μήπως χωραει κάποιο επιπλέον επιπλο.. Εμεις θα εχουμε 2 συρταριερες στο δωμάτιο η μια θα ειναι της μικρης! 

Είναι θέμα οι χώροι στο σπίτι ! Αλλά πρέπει να ξεκινήσουμε να οργανώσουμε !!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Είναι θέμα οι χώροι στο σπίτι ! Αλλά πρέπει να ξεκινήσουμε να οργανώσουμε !!!

 

Βαριέμαι απίστευτα, ένα θα σας πω.. Εχω στο σαλονι 3 τσάντες με ρούχα που μου έδωσε μια φίλη μου από την Κυριακή του Πάσχα κ τις κοιτάω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Λοιπόν είναι σούπερ το βιβλίο το έχω διαβάσει αλλά θα σε βοηθήσει μετά τους 18 μήνες 😁 είναι για μεγαλύτερα παιδάκια 

 

Αυτό δεν με τρέλανε, οκ λέει τα βασικά πολυ γενικά.. Μπορεί εγώ όμως να είμαι περίεργη.. Το διάβασα μετά από κάποια άλλα και δεν διάβασα κάτι που δεν ήξερα 😜

Ναι διαβασα το πρωτο κεφάλαιο και το κατάλαβα, οπότε εχω χρόνο!! Αλλα είναι ενδιαφέρον μεχρι στιγμής! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Βαριέμαι απίστευτα, ένα θα σας πω.. Εχω στο σαλονι 3 τσάντες με ρούχα που μου έδωσε μια φίλη μου από την Κυριακή του Πάσχα κ τις κοιτάω 😂

Χαχαχαχ το ιδιο επαθα με μια μπουγαδα 🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Είναι θέμα οι χώροι στο σπίτι ! Αλλά πρέπει να ξεκινήσουμε να οργανώσουμε !!!

 

Ειναι δύσκολο να βρεις χωρους στο σπίτι η αλήθεια είναι! Οταν πας σε καινούργιο σπίτι είναι ευκολοτερο γιατι λες θα παρω καποια έπιπλα τα οποία θα χρησιμεύσουν και ως αποθήκευση αλλα οταν έρχεται ενα μωρο πρέπει να κανεις χώρο απο το πουθενά 🤣 σιγα σιγά! Μην ζοριζεσαι προπαντός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Βαριέμαι απίστευτα, ένα θα σας πω.. Εχω στο σαλονι 3 τσάντες με ρούχα που μου έδωσε μια φίλη μου από την Κυριακή του Πάσχα κ τις κοιτάω 😂

Ρούχα για να διαλέξεις για το μπεμπακι.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ρούχα για να διαλέξεις για το μπεμπακι.?

Ναι ναι 😁 μέχρι στιγμής μου έχουν δώσει 3 διαφορετικές φίλες, πολύ λίγα θα χρειαστώ από ρούχα.. 

Ποιος τα ξεχωρίζει μόνο πείτε μου 😂 όταν σταματήσω απ την Δουλεια θα γίνουν αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ναι ναι 😁 μέχρι στιγμής μου έχουν δώσει 3 διαφορετικές φίλες, πολύ λίγα θα χρειαστώ από ρούχα.. 

Ποιος τα ξεχωρίζει μόνο πείτε μου 😂 όταν σταματήσω απ την Δουλεια θα γίνουν αυτά 

Καλημερααα!! Χαχαχ παρκάρετε κάπου να μην τα βλέπεις !!! Και θα έρθει η ώρα τους !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κοριτσιααα!!!τι κάνετε?

Καλημέρα!!! 😊 Είμαι με 4 ώρες ύπνου, βέβαια το μεσημέρι είχα κοιμηθεί ένα 3ωρο οπότε δεν παραπονιέμαι! Επίσης στον ύπνο μου είδα ότι γέννησα κ όχι ένα αλλά δύο μωρά... 🤔 Εσύ; Πως είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κοριτσιααα!!!τι κάνετε?

Καλημέρα κοριτσι καλα ειμαι εγω, φουσκωμενη και δυσκολευομαι να ξυπνήσω 🤣 εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα!!! 😊 Είμαι με 4 ώρες ύπνου, βέβαια το μεσημέρι είχα κοιμηθεί ένα 3ωρο οπότε δεν παραπονιέμαι! Επίσης στον ύπνο μου είδα ότι γέννησα κ όχι ένα αλλά δύο μωρά... 🤔 Εσύ; Πως είσαι;

Κ εγώ δεν έχω κοιμηθεί καλά με πονούσε η πλάτη μου !!! Δεν μπορώ μ έρχεται να κοιμάμαι ορθια!! Επίσης κ εμένα ξεκίνησαν τα όνειρα πάλι ενώ ένα διάστημα είχα ηρεμισει!!! 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κοριτσι καλα ειμαι εγω, φουσκωμενη και δυσκολευομαι να ξυπνήσω 🤣 εσυ; 

Έχει πολύ πλάκα μέρα με την μέρα !!! Εγώ ξυπνάω πολύ νωρίς γιατί δεν μπορώ να μείνω άλλο στο κρεβάτι από τον πόνο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Θέμα υπνος... Έχει αρχίσει να με δυσκολεύει πολύ, δεν μπορώ να βολευτώ κ ξυπνάω κ χαράματα. Να μη μιλήσω για το τουρ στην τουαλέτα 😝

Θέμα βιβλία... Πολύ ωραία όσα είπατε! Έχω αγαπήσει το βιβλίο που θα ήθελες να είχαν διαβάσει οι γονείς σου. 

Θέμα χώροι στο σπίτι... Πονεμένη ιστορία 🤣

Θέμα "διαλογή" ρούχων... Ποιος διαλέγει; εμένα μου εχουν δώσει αρκετά κ περιμένω κ κάποια άλλα. Νομίζω ότι θα πω κ κάποια όχι γιατί δεν ξέρω που θα τα βάλω κ αυτά 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Θέμα υπνος... Έχει αρχίσει να με δυσκολεύει πολύ, δεν μπορώ να βολευτώ κ ξυπνάω κ χαράματα. Να μη μιλήσω για το τουρ στην τουαλέτα 😝

Θέμα βιβλία... Πολύ ωραία όσα είπατε! Έχω αγαπήσει το βιβλίο που θα ήθελες να είχαν διαβάσει οι γονείς σου. 

Θέμα χώροι στο σπίτι... Πονεμένη ιστορία 🤣

Θέμα "διαλογή" ρούχων... Ποιος διαλέγει; εμένα μου εχουν δώσει αρκετά κ περιμένω κ κάποια άλλα. Νομίζω ότι θα πω κ κάποια όχι γιατί δεν ξέρω που θα τα βάλω κ αυτά 😝

Εμένα να σ πω δεν μου έχει δώσει κανένας!! Οπότε έχω απλά να τα αγοράσω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Εμένα να σ πω δεν μου έχει δώσει κανένας!! Οπότε έχω απλά να τα αγοράσω 😂

Πιο εύκολο 😝

Κοίτα κ εμένα από αυτά που μου εχουν δώσει δεν ξέρω τελικά τι θα κρατήσω κ μετά τι θα κάνω όσα δεν κρατήσω. Γιατί μου έδωσαν κ κάποια για μεγαλύτερη ηλικία, τα οποία δεν ξέρω που να τα βάλω. Βέβαια σκέφτομαι ότι θα τα χρειαστώ για την ώρα του φαγητου για παράδειγμα οπότε ίσως τα χώσω πουθενά. Μάλλον πρέπει να χτυπήσω στους γείτονες να μου κάνουν χώρο στις ντουλάπες τους 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Πιο εύκολο 😝

Κοίτα κ εμένα από αυτά που μου εχουν δώσει δεν ξέρω τελικά τι θα κρατήσω κ μετά τι θα κάνω όσα δεν κρατήσω. Γιατί μου έδωσαν κ κάποια για μεγαλύτερη ηλικία, τα οποία δεν ξέρω που να τα βάλω. Βέβαια σκέφτομαι ότι θα τα χρειαστώ για την ώρα του φαγητου για παράδειγμα οπότε ίσως τα χώσω πουθενά. Μάλλον πρέπει να χτυπήσω στους γείτονες να μου κάνουν χώρο στις ντουλάπες τους 🤣🤣🤣🤣

Εμένα μου είπε φίλη να μου δώσει π είχε από το αγοράκι της τα πάντα. Αλλά μετά μας είπαν για μια κοπέλα η οποία είναι πολύ δύσκολα κ είπαμε να τα δώσει εκεί καλύτερα. Από χώρο άσε δεν ξέρω πρέπει να κάνω κάτι γιατί έχουν πολύ φασαρία και οι ντουλάπες. Αλλά μόνη μ δεν μπορώ να ανεβοκατεβασω. Οι άντρες όπως κ να το κάνεις δεν τα βάζουν κ πολύ καλά. Κ κουράζομαι κ πολύ εύκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Εμένα μου είπε φίλη να μου δώσει π είχε από το αγοράκι της τα πάντα. Αλλά μετά μας είπαν για μια κοπέλα η οποία είναι πολύ δύσκολα κ είπαμε να τα δώσει εκεί καλύτερα. Από χώρο άσε δεν ξέρω πρέπει να κάνω κάτι γιατί έχουν πολύ φασαρία και οι ντουλάπες. Αλλά μόνη μ δεν μπορώ να ανεβοκατεβασω. Οι άντρες όπως κ να το κάνεις δεν τα βάζουν κ πολύ καλά. Κ κουράζομαι κ πολύ εύκολα!

Καλά κάνατε! Μακάρι να σκέφτεται όλος ο κόσμος έτσι! 

Εμένα με βοήθησε λίγο ο άντρας μου κ λίγο η μαμά μου. Βέβαια κουράστηκα κ εγώ αρκετά. Εντάξει, δεν έγιναν όλα όπως θα τα ήθελα αλλά από το να μείνουν έτσι όπως ήταν είναι καλυτερα τώρα. Επειδή τα έκανα πάντα όλα μόνη πάλεψα πολύ να συμβιβαστώ με το ότι θα τα κάνει κάποιος άλλος 😝 που θα έχει κ άποψη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

Καλά κάνατε! Μακάρι να σκέφτεται όλος ο κόσμος έτσι! 

Εμένα με βοήθησε λίγο ο άντρας μου κ λίγο η μαμά μου. Βέβαια κουράστηκα κ εγώ αρκετά. Εντάξει, δεν έγιναν όλα όπως θα τα ήθελα αλλά από το να μείνουν έτσι όπως ήταν είναι καλυτερα τώρα. Επειδή τα έκανα πάντα όλα μόνη πάλεψα πολύ να συμβιβαστώ με το ότι θα τα κάνει κάποιος άλλος 😝 που θα έχει κ άποψη 😂

Ακριβώς όπως το λες. Τα έκανα πάντα μόνη μ κ έμπαιναν με την σειρά π ήθελα. Τώρα εχτές π προσπαθήσαμε να κάνουμε κάτι στις ντουλάπες ζοριστικα δεν μ άρεσαν. Είναι στάνταρ δηλαδή ότι θα αλλάξουν. Η μαμά μου μ λέει να έρθει αλλά της λέω να τα κάνουμε αργότερα. Βέβαια τις ντουλάπες νομίζω πως πρέπει να τις προχωράμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Ακριβώς όπως το λες. Τα έκανα πάντα μόνη μ κ έμπαιναν με την σειρά π ήθελα. Τώρα εχτές π προσπαθήσαμε να κάνουμε κάτι στις ντουλάπες ζοριστικα δεν μ άρεσαν. Είναι στάνταρ δηλαδή ότι θα αλλάξουν. Η μαμά μου μ λέει να έρθει αλλά της λέω να τα κάνουμε αργότερα. Βέβαια τις ντουλάπες νομίζω πως πρέπει να τις προχωράμε.

Ναι, κάποια πράγματα πρεπει να προχωρήσουν... Κ εγώ αυτό σκέφτομαι γιατί αυτές τις μέρες που κάναμε κάποιες δουλειές κουράστηκα κ εγώ αρκετά μόνο που ήμουν στο χώρο όρθια πχ οπότε σκέφτομαι πως θα γινόντουσαν όλα μαζί μετά; Ασε που επειδή είμαι κ λίγο ως πολυ ψυχαναγκαστική κάποιο πρωι θα ξυπνουσα μέσα στον πανικό ότι δεν έχει γίνει τίποτα κ πότε θα προλάβουμε. 

Εσείς θα φτιάξετε κ δωμάτιο, ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...