Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Είδαμε τον μπέμπη σήμερα στις 26+5 😊 Είναι πολύ καλά και έφτασε τα 984 γραμμάρια 😁 Είναι ακόμα οριζόντια και φαίνεται να φέρνει το κεφάλι προς τα κάτω, αλλά δεν έχει κεφαλικη προβολή ακόμα. Εσείς που είστε μεγαλύτερη εβδομάδα ποτε πήρε θέση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Όλα καλά με το ντομπλερ 2κιλα ο μπέμπης ράμμα και τράχηλος σταθερός... συνεχίζουμε💪 δυναμικά!!!

@Diana_caterina τα χαρτιά που είπα χρειάζονται για να δηλωθεί στο μαιευτήριο το μωρό ότι γεννήθηκε!!!! 

Και πως τα βρισκεις; οικογενειακης καταστασης δικο σου; και το χαρτί επώνυμου τι είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Επίσης τι χαρτιά έχεις μαζέψει για να καταθέσεις..; 

Τίποτα ακόμη ξ😂 ο άντρας μου θα πάει να πάρει το χαρτι από τη δουλειά. Κ την επόμενη εβδομάδα θα πάρει τηλ ο γιατρός μου τον γιατρο του εοππυ να με ενημερώσει ποτέ να πάω να πάρω το χαρτι. Κ αυτα τα 2 θα τα καταθέσει ο άντρας μου στο ικα... Για το επιδομα κύησης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Είδαμε τον μπέμπη σήμερα στις 26+5 😊 Είναι πολύ καλά και έφτασε τα 984 γραμμάρια 😁 Είναι ακόμα οριζόντια και φαίνεται να φέρνει το κεφάλι προς τα κάτω, αλλά δεν έχει κεφαλικη προβολή ακόμα. Εσείς που είστε μεγαλύτερη εβδομάδα ποτε πήρε θέση;

Αχ τι ωραια μπράβο!!! Πω πω κοντευει κιλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Τίποτα ακόμη ξ😂 ο άντρας μου θα πάει να πάρει το χαρτι από τη δουλειά. Κ την επόμενη εβδομάδα θα πάρει τηλ ο γιατρός μου τον γιατρο του εοππυ να με ενημερώσει ποτέ να πάω να πάρω το χαρτι. Κ αυτα τα 2 θα τα καταθέσει ο άντρας μου στο ικα... Για το επιδομα κύησης. 

Διάβασα ότι θέλει και ληξιαρχική πράξη γέννησης; 

Screenshot_20210506_150357_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Διάβασα ότι θέλει και ληξιαρχική πράξη γέννησης; 

Screenshot_20210506_150357_com.android.chrome.jpg

Η γέννησης είναι για το λοχειας. Αφ ότου γεννηθεί το μωρό δηλ... Συν οικ κατάσταση κ συν ένα χαρτί του μαιευτηριου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Διάβασα ότι θέλει και ληξιαρχική πράξη γέννησης; 

Screenshot_20210506_150357_com.android.chrome.jpg

Όταν πας πρώτη φορά θέλουν πολλά... Κ το I bank... Εγω τα χουν αποθηκευμένα λογικά πάντα στο φάκελο μου ηλεκτρονικά στο ικα. Οπότε θέλουν λιγότερα χαρτιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Διάβασα ότι θέλει και ληξιαρχική πράξη γέννησης; 

Screenshot_20210506_150357_com.android.chrome.jpg

Αλλά μην ανησυχείς. Οποία μέρα κ να πας η να ξανά πας. Πάλι την ίδια ημερομηνία πληρωνόμαστε... Μην αγχώνεσαι... Σιγά σιγά μου ρχονται όλα να στα πω😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Αλλά μην ανησυχείς. Οποία μέρα κ να πας η να ξανά πας. Πάλι την ίδια ημερομηνία πληρωνόμαστε... Μην αγχώνεσαι... Σιγά σιγά μου ρχονται όλα να στα πω😂

Το θέμα μου είναι ότι δεν έχει και πολλά ραντεβού διαθέσιμα και ο άντρας μου δυστυχώς δε θα μπορεί να πηγαίνει. Μόνο εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Το θέμα μου είναι ότι δεν έχει και πολλά ραντεβού διαθέσιμα και ο άντρας μου δυστυχώς δε θα μπορεί να πηγαίνει. Μόνο εγω

Μην ανησυχείς θα βγάλεις άκρη. Εγώ πάντα είχα κ διαφορα αλλάαζι μου. Που αν μου τα ζητήσουν να τα δώσω. Πχ νομίζω μου ζήτησαν κ ΔΕΗ να φανεί το που μένω... Κ το αμκα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Όντως τσάμπα άγχος γενικά...μου είπε ο γιατρός ότι πάντα ήμουν μέσα στα φυσιολογικά όρια! Μάλλον με θεωρεί πολύ δραστήρια κ ήθελε να με μαζέψει λίγο 😂😂 δεν είχε κ άδικο γιατί από την αρχή νόμιζα ότι μπορώ να κάνω τα πάντα σαν να μην είμαι έγκυος!! Όπως και να χει εφόσον κυλούν όλα καλά το διασκεδάζω εδώ και ενάμιση μήνα και για όσο θα με πάει..

Τον πρώτο καρδιοτογράφο θα τον κάνω 35+6..λίγο νωρίς αυτή τη φορά αλλά δεν πειράζει..θα μου κάνει και την καλλιέργεια τότε γιατί χθες είχα αργά ραντεβού κ δε θα προλάβαινα το εργαστήριο ανοιχτό! Δε θέλω να μου την κάνουν στο διαγνωστικό, προτιμώ τον γιατρό μου! 

Άσε αυτή η βαλίτσα έγινε εμμονή..νομίζω ότι κάτι θα ξεχάσω! Σίγουρα θα πάρω καμιά πυτζάμα παραπάνω γιατί θυμάμαι στην προηγούμενη γέννα ιδρωνα πολύ κ ήταν Οκτώβριος! 

Να σου πω κ εγώ σα να μην είμαι έγκυος συμεπριφερομαι το ξεχνάω κ μόλις αρχίζω κ πονάω το θυμάμαι 😂

Εμένα ο γιατρός,μου είχε πει στις 36ηεβδ να κάνω καρδιοτοκογραφο. Τώρα δεν ξέρω μάλλον θα πρέπει να παω αφού δεν έχω καταλήξει σε μαια. 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ... 🤣🤣 Τώρα λίγο αναισθητη... Εγώ είμαι 30 αλλά είναι ήδη 2 κιλά.... 

Αφού είπες κ ο μικρός μεγάλος ήταν γιατί το σκεφτεσαι; θα βγει κ το κορίτσι μεγάλο. Εμένα στο ντοπλερ φαίνεται ότι αν φτάσω τις 40 εβδ θα γεννηθεί 3500 αν θυμάμαι καλά. Όμως εάν όντως την περασμένη εβδ ήταν 2400 δε νομίζω θα βγει παραπάνω. 

 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Όλα καλά με το ντομπλερ 2κιλα ο μπέμπης ράμμα και τράχηλος σταθερός... συνεχίζουμε💪 δυναμικά!!!

@Diana_caterina τα χαρτιά που είπα χρειάζονται για να δηλωθεί στο μαιευτήριο το μωρό ότι γεννήθηκε!!!! 

Τέλεια κορίτσι μου!!! Μπράβο πάτε πολυ καλά με τον μικρούλη σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα από το μαιευτήριο μου ζήτησαν ταυτότητα κ πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης (ανύπαντρη).. Αν ήμουν παντρεμένη ή είχα σύμφωνο ήθελα το αντίστοιχο έγγραφο κ οιχ πιστοποιητικό οικ.καταστασης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Είδαμε τον μπέμπη σήμερα στις 26+5 😊 Είναι πολύ καλά και έφτασε τα 984 γραμμάρια 😁 Είναι ακόμα οριζόντια και φαίνεται να φέρνει το κεφάλι προς τα κάτω, αλλά δεν έχει κεφαλικη προβολή ακόμα. Εσείς που είστε μεγαλύτερη εβδομάδα ποτε πήρε θέση;

Κορίτσι μου έχετε ακόμα περιθώρια.. Μπορεί κ την ώρα του τοκετου να γεννήσει. 

Στον μικρό είχα κάνει β επιπέδου 22η εβδ δεν είχε κεφαλικη προβολή κ 24η που πήγα γιατρό είχε γυρίσει όπου έμεινε μέχρι τέλους. Σε αυτήν την εγκ δεν την πετύχαμε ποτέ ισχιακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Να σου πω κ εγώ σα να μην είμαι έγκυος συμεπριφερομαι το ξεχνάω κ μόλις αρχίζω κ πονάω το θυμάμαι 😂

Εμένα ο γιατρός,μου είχε πει στις 36ηεβδ να κάνω καρδιοτοκογραφο. Τώρα δεν ξέρω μάλλον θα πρέπει να παω αφού δεν έχω καταλήξει σε μαια. 

Αφού είπες κ ο μικρός μεγάλος ήταν γιατί το σκεφτεσαι; θα βγει κ το κορίτσι μεγάλο. Εμένα στο ντοπλερ φαίνεται ότι αν φτάσω τις 40 εβδ θα γεννηθεί 3500 αν θυμάμαι καλά. Όμως εάν όντως την περασμένη εβδ ήταν 2400 δε νομίζω θα βγει παραπάνω. 

 

Τέλεια κορίτσι μου!!! Μπράβο πάτε πολυ καλά με τον μικρούλη σας! 

Απ ότι συγκρίνω αυτή βγαίνει παραπάνω... Κ εγώ έτσι όταν πάω που με την παραμικρή δουλειά πονάω. Το θυμάμαι.... Καρδιοτοκογραφο δεν έκανα στο μικρό μου. Ούτε μου χει πει τώρα αν πρέπει να κάνω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Απ ότι συγκρίνω αυτή βγαίνει παραπάνω... Κ εγώ έτσι όταν πάω που με την παραμικρή δουλειά πονάω. Το θυμάμαι.... Καρδιοτοκογραφο δεν έκανα στο μικρό μου. Ούτε μου χει πει τώρα αν πρέπει να κάνω.... 

Κ μένα η μικρή βγαίνει παραπάνω. Θυμάμαι καρδιοτοκογραφο μου είχε κάνει αυτός που έκανε το ντοπλερ κ άλλη 1 φορά νομίζω 10 μέρες πριν γεννησω που έκανε 3λεπτες συσπάσεις. Αλλά ο μικρός με δούλευε.. Μόλις με έβαλαν δεν έκανα ούτε 1 συσπαση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Κ μένα η μικρή βγαίνει παραπάνω. Θυμάμαι καρδιοτοκογραφο μου είχε κάνει αυτός που έκανε το ντοπλερ κ άλλη 1 φορά νομίζω 10 μέρες πριν γεννησω που έκανε 3λεπτες συσπάσεις. Αλλά ο μικρός με δούλευε.. Μόλις με έβαλαν δεν έκανα ούτε 1 συσπαση!! 

😂😂😂 Έτσι το κάνουν αυτά από νεογνά... Επίτηδες... Εμένα ο ίδιος γιατρός μου τα κάνει όλα.... Κ μέσω υπέρηχο κ το τραχηλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε? Ελπίζω όλες να είστε καλά!! Ήθελα να σας ρωτήσω για την επιτροπή.. Έχω κλείσει ραντεβού από τον Δεκέμβριο για μέσα Μαΐου για την επιτροπή στο Μαρούσι.. Ξέρετε εάν πάμε από εκεί κανονικά στο ραντεβού μας ή τα στέλνουμε με κουριερ τα χαρτιά μας?? Γιατί σ άλλες περιοχές τα στέλνουν λόγω κοβιντ με κουριερ.. Θα πάρω κ αύριο τηλ αλλά μ έχει φάει η απορία κ είπα να σας ρωτήσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Μια από τα ίδια κάθε μέρα μετράμε αντίστροφα !! Τ ώρα σχολάς?

Χαχαχα ακριβώς!! Στις 3 κανω 9ωρα😭😭 εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...