Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια...είχα κ εγώ γιατρό χθες!! Η μικρή έφτασε 2,5 κιλά σχεδόν...ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος..από βδομάδα θα κάνω και τον πρώτο καρδιοτογράφο..σταματάω τα πάντα από φάρμακα, εκτός από σίδηρο!! Θα δούμε κ λίγο τον τράχηλο την επόμενη φορά να δούμε τι γίνεται αλλά σταμάτησε να μας ενδιαφέρει πλέον..μου είπε ότι με περιμένει μετά τις 20 Μαίου και λογικά αρχές Ιουνίου, οπότε έχω μέλλον ακόμη! Εκτός απροόπτου βέβαια..

Σήμερα ξεκίνησα γενική στο σπίτι για να βγάλω χαλιά κ να είμαστε έτοιμοι, θα ετοιμάσω κ βαλίτσα σιγά σιγά! Σαν να μην προλαβαίνω μου φαίνεται 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...είχα κ εγώ γιατρό χθες!! Η μικρή έφτασε 2,5 κιλά σχεδόν...ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος..από βδομάδα θα κάνω και τον πρώτο καρδιοτογράφο..σταματάω τα πάντα από φάρμακα, εκτός από σίδηρο!! Θα δούμε κ λίγο τον τράχηλο την επόμενη φορά να δούμε τι γίνεται αλλά σταμάτησε να μας ενδιαφέρει πλέον..μου είπε ότι με περιμένει μετά τις 20 Μαίου και λογικά αρχές Ιουνίου, οπότε έχω μέλλον ακόμη! Εκτός απροόπτου βέβαια..

Σήμερα ξεκίνησα γενική στο σπίτι για να βγάλω χαλιά κ να είμαστε έτοιμοι, θα ετοιμάσω κ βαλίτσα σιγά σιγά! Σαν να μην προλαβαίνω μου φαίνεται 😂😂

Μπράβο κορίτσι μου έφτασες στο τέλος η μικρή τέλεια στο βάρος.....με το καλό! Καλά για εμένα για την βαλίτσα παρά άργησες χαχαχαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έφαγα φλασια τώρα!!!! Χρειάζεται πρόσφατο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης κ χαρτί για το επώνυμο τέκνου να έχω μαζί μου και το είχα ξεχάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κοριτσι εγω καλα ειμαι.. Σηκωθηκα παλι με την μεση μου αλλα σήμερα δεν εχω την λεκανη τουλάχιστον 😂 ειμαι πολυ φουσκωμενη και υποφερω αλλα θα μου περάσει 😅 εσυ πως εισαι;; 

Καλά κορίτσι μ στην δουλειά. Λιγο με ενοχλεί χαμηλά η κοιλίτσα ίσως να είναι το έντερο δεν ξέρω!! Μίλησα κ με το ΙΚΑ 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

27+1 είσαι στον 7ο

Ένας πίνακας που υπάρχει γράφει 26+1 διανύοντας δηλαδή την 27η  γι'αυτό έχω μπερδευτεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...είχα κ εγώ γιατρό χθες!! Η μικρή έφτασε 2,5 κιλά σχεδόν...ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος..από βδομάδα θα κάνω και τον πρώτο καρδιοτογράφο..σταματάω τα πάντα από φάρμακα, εκτός από σίδηρο!! Θα δούμε κ λίγο τον τράχηλο την επόμενη φορά να δούμε τι γίνεται αλλά σταμάτησε να μας ενδιαφέρει πλέον..μου είπε ότι με περιμένει μετά τις 20 Μαίου και λογικά αρχές Ιουνίου, οπότε έχω μέλλον ακόμη! Εκτός απροόπτου βέβαια..

Σήμερα ξεκίνησα γενική στο σπίτι για να βγάλω χαλιά κ να είμαστε έτοιμοι, θα ετοιμάσω κ βαλίτσα σιγά σιγά! Σαν να μην προλαβαίνω μου φαίνεται 😂😂

Αχ κορίτσι αντε με το καλό. Πόσες εβδομάδες είσαι?? Εμένα είναι πολύ χοντρουλα μου φαίνεται 🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Smurf88 πολύ καλά μας τα λες όλα!! Με το καλό κορίτσι μου, έφτασες στη γραμμή του τερματισμού!!

@Valxris Ναι μαζί είμαστε, 1/7 κι εγώ. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης γτ χρειάζεται αν έχουμε ληξιαρχική πράξη γάμου? Αυτα κατεβαίνουν κ διαδικτυακά αν δεν έχετε φωτοτυπίες στο σπίτι. Από πραγματα αστα να πάνε...δεν έχουν έρθει ακόμα ούτε το καρότσι κ το κάθισμα, η κούνια, το μπάνιο, η ζυγαριά...από τα βασικάσου λέω τώρα γτ υπάρχουν κι άλλα δευτερεύοντα που δεν μας έχουν τιμήσει ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Κορίτσια έφαγα φλασια τώρα!!!! Χρειάζεται πρόσφατο πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης κ χαρτί για το επώνυμο τέκνου να έχω μαζί μου και το είχα ξεχάσει!

Τι ειναι αυτα παλι; οικ. Κατάσταση δικη σου; και επωνυμου απο που; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλά κορίτσι μ στην δουλειά. Λιγο με ενοχλεί χαμηλά η κοιλίτσα ίσως να είναι το έντερο δεν ξέρω!! Μίλησα κ με το ΙΚΑ 😂

Αντε; και; τι σου ειπαν; 

Εμενα το έντερο ειναι καθημερινή βιοπαλη.. Εγω ειμαι σε διαδικασία συζητησης με τον εργοδότη μπας και συμφωνησω να παρω κατι παραπάνω.. Αλλα εδω που εχω μπλεξει με βλεπω χαμενη παλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αντε; και; τι σου ειπαν; 

Εμενα το έντερο ειναι καθημερινή βιοπαλη.. Εγω ειμαι σε διαδικασία συζητησης με τον εργοδότη μπας και συμφωνησω να παρω κατι παραπάνω.. Αλλα εδω που εχω μπλεξει με βλεπω χαμενη παλι. 

Τι εννοείς να πάρεις κάτι παραπάνω? Μ είπαν τα χαρτιά π πρέπει να τους πάμε. Ένα από γυναικολόγο του ΙΚΑ κ ένα από τον έργο και το iban . Από της 279 αφερούμε 56 μέρες. Την Πητ δεν την υπολόγιζουμε π είπε. Πχ αν έχεις μου λέει 10 μαϊου Πητ μετράς από της 9 και πίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Τι εννοείς να πάρεις κάτι παραπάνω? Μ είπαν τα χαρτιά π πρέπει να τους πάμε. Ένα από γυναικολόγο του ΙΚΑ κ ένα από τον έργο και το iban . Από της 279 αφερούμε 56 μέρες. Την Πητ δεν την υπολόγιζουμε π είπε. Πχ αν έχεις μου λέει 10 μαϊου Πητ μετράς από της 9 και πίσω.

Εμένα τα ενσημα μου είναι σχεδόν μηδαμινα! Εγω όμως δουλεύω κανονικά.. Τις αποδοχές λοιπόν που υποχρεούται ο εργοδότης να δωσει τις ζηταω με βαση τα ένσημα συν τα μαυρα που παίρνω και οχι μονο με βαση τα ένσημα! Μετρας την 9 και πισω 

Εμένα η πητ μου ειναι 24 και 56 ήμερες πριν μου βγάζει 29 Ιουνίου δουλευουμε κ την 29; ή απο τις 29 πρέπει να καθομαι σπιτι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμένα τα ενσημα μου είναι σχεδόν μηδαμινα! Εγω όμως δουλεύω κανονικά.. Τις αποδοχές λοιπόν που υποχρεούται ο εργοδότης να δωσει τις ζηταω με βαση τα ένσημα συν τα μαυρα που παίρνω και οχι μονο με βαση τα ένσημα! Μετρας την 9 και πισω 

Εμένα η πητ μου ειναι 24 και 56 ήμερες πριν μου βγάζει 29 Ιουνίου δουλευουμε κ την 29; ή απο τις 29 πρέπει να καθομαι σπιτι; 

Από της 29 κάθεσαι τώρα μέτρησα κ το δικό σου. Τελευταία σου μέρα είναι η 28. Αλλά Μ είπαν ότι τα τελευταία 2 χρόνια πρέπει να έχεις 200 ένσημα.για να τα πάρεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Αχ κορίτσι αντε με το καλό. Πόσες εβδομάδες είσαι?? Εμένα είναι πολύ χοντρουλα μου φαίνεται 🙄🙄

Αχ ευχαριστώ... πλησιάζουμε κ δεν το πήρα χαμπάρι!! Αύριο κλείνω την 35η..η δικιά μου είναι ακριβώς στη μέση στις καμπύλες..αν φτάσω την 40η θα τη γεννήσω 3,5 κιλά λογικά, όπως και την πρώτη! 

@Valxris κοιτάζω φωτογραφίες από την πρώτη εγκυμοσύνη κ είχα ήδη έτοιμη τη βαλίτσα..οπότε έναν πανικό τον έπαθα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...είχα κ εγώ γιατρό χθες!! Η μικρή έφτασε 2,5 κιλά σχεδόν...ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος..από βδομάδα θα κάνω και τον πρώτο καρδιοτογράφο..σταματάω τα πάντα από φάρμακα, εκτός από σίδηρο!! Θα δούμε κ λίγο τον τράχηλο την επόμενη φορά να δούμε τι γίνεται αλλά σταμάτησε να μας ενδιαφέρει πλέον..μου είπε ότι με περιμένει μετά τις 20 Μαίου και λογικά αρχές Ιουνίου, οπότε έχω μέλλον ακόμη! Εκτός απροόπτου βέβαια..

Σήμερα ξεκίνησα γενική στο σπίτι για να βγάλω χαλιά κ να είμαστε έτοιμοι, θα ετοιμάσω κ βαλίτσα σιγά σιγά! Σαν να μην προλαβαίνω μου φαίνεται 😂😂

Είδες τσάμπα άγχος απέκτησες από την β επιπέδου κ μετά!!! Μόλις κλείσεις την 36η θα κάνεις καρδιοτοκογραφο; αυτό με την βαλίτσα το αισθάνομαι κ εγώ. Λέω 35 η εβδ είμαι τόσο καιρό φοβάμαι μην γεννησω πιο μπροστά κ δεν τα έχω ετοιμάσει ακόμα; με φαντάζομαι να μου σπάνε τα νερά κ να τρέχω να ετοιμάσω 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Από της 29 κάθεσαι τώρα μέτρησα κ το δικό σου. Τελευταία σου μέρα είναι η 28. Αλλά Μ είπαν ότι τα τελευταία 2 χρόνια πρέπει να έχεις 200 ένσημα.για να τα πάρεις 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.. Ναι δοξα το θεο υπάρχουν 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Είδες τσάμπα άγχος απέκτησες από την β επιπέδου κ μετά!!! Μόλις κλείσεις την 36η θα κάνεις καρδιοτοκογραφο; αυτό με την βαλίτσα το αισθάνομαι κ εγώ. Λέω 35 η εβδ είμαι τόσο καιρό φοβάμαι μην γεννησω πιο μπροστά κ δεν τα έχω ετοιμάσει ακόμα; με φαντάζομαι να μου σπάνε τα νερά κ να τρέχω να ετοιμάσω 😂 

Όντως τσάμπα άγχος γενικά...μου είπε ο γιατρός ότι πάντα ήμουν μέσα στα φυσιολογικά όρια! Μάλλον με θεωρεί πολύ δραστήρια κ ήθελε να με μαζέψει λίγο 😂😂 δεν είχε κ άδικο γιατί από την αρχή νόμιζα ότι μπορώ να κάνω τα πάντα σαν να μην είμαι έγκυος!! Όπως και να χει εφόσον κυλούν όλα καλά το διασκεδάζω εδώ και ενάμιση μήνα και για όσο θα με πάει..

Τον πρώτο καρδιοτογράφο θα τον κάνω 35+6..λίγο νωρίς αυτή τη φορά αλλά δεν πειράζει..θα μου κάνει και την καλλιέργεια τότε γιατί χθες είχα αργά ραντεβού κ δε θα προλάβαινα το εργαστήριο ανοιχτό! Δε θέλω να μου την κάνουν στο διαγνωστικό, προτιμώ τον γιατρό μου! 

Άσε αυτή η βαλίτσα έγινε εμμονή..νομίζω ότι κάτι θα ξεχάσω! Σίγουρα θα πάρω καμιά πυτζάμα παραπάνω γιατί θυμάμαι στην προηγούμενη γέννα ιδρωνα πολύ κ ήταν Οκτώβριος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ ευχαριστώ... πλησιάζουμε κ δεν το πήρα χαμπάρι!! Αύριο κλείνω την 35η..η δικιά μου είναι ακριβώς στη μέση στις καμπύλες..αν φτάσω την 40η θα τη γεννήσω 3,5 κιλά λογικά, όπως και την πρώτη! 

@Valxris κοιτάζω φωτογραφίες από την πρώτη εγκυμοσύνη κ είχα ήδη έτοιμη τη βαλίτσα..οπότε έναν πανικό τον έπαθα 😂😂

Και εγώ... 🤣🤣 Τώρα λίγο αναισθητη... Εγώ είμαι 30 αλλά είναι ήδη 2 κιλά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια πως κλείσατε στο ΙΚΑ ραντεβού;; πάω να κλείσω μέσω του εφκα και μου γράφει μόνο για ασθενείας όχι μητρότητας

Έχει κ μητρότητα. Πριν λίγο έκλεισα εγώ το ραντεβού για 17 Μαΐου. Να πάει ο άντρας μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα καλά με το ντομπλερ 2κιλα ο μπέμπης ράμμα και τράχηλος σταθερός... συνεχίζουμε💪 δυναμικά!!!

@Diana_caterina τα χαρτιά που είπα χρειάζονται για να δηλωθεί στο μαιευτήριο το μωρό ότι γεννήθηκε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Έχει κ μητρότητα. Πριν λίγο έκλεισα εγώ το ραντεβού για 17 Μαΐου. Να πάει ο άντρας μου... 

Το βρήκα.. Αν σου πω ότι δεν έχει ραντεβού κενό έως τις 17..θα μπαίνω κάθε μέρα και βλεπω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Έχει κ μητρότητα. Πριν λίγο έκλεισα εγώ το ραντεβού για 17 Μαΐου. Να πάει ο άντρας μου... 

Επίσης τι χαρτιά έχεις μαζέψει για να καταθέσεις..; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...