Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Φυσικά πλέον είναι φυσιολογικές προετοιμαζει την μητρα αρκεί να μην είναι πολύ επίπονες ή πολύ συχνές εμένα κάποιες μερες είναι και τα δύο άρα όχι φυσιολογικές βέβαια παίρνω και τοκολυτικο όχι μόνο μαγνήσιο και προγεστερόνη....π.χ έχω 4μερες που έχω πολλές αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι εκτός από υπομονή!!!

Α παίρνεις και τοκολυτικο.Εγώ βάζω κολπικά utrogestan το βράδυ και 3 μαγνησια! K είμαι ξάπλα όταν γυρίζω από την δουλειά. Στη δουλειά καθιστή.

Έχει περάσει τουλάχιστον ο καιρός είσαι στο 8ο κ όλα είναι λίγο πιο ήρεμα εννοείται να φτάσεις κ στον μπεμπακο μέχρι το τέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Τέλεια! Κ εγώ έχω παραγγείλει σεντονακια δεν τα έχω παραλάβει βέβαια ακόμα τους είπα παραλάβει μέσα του μήνα. Σε τι τιμές τα βρήκες? Τα κούνιας. 

Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι 😝 από εδώ τα πήρα https://www.spitishop.gr/ όμως 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι 😝 από εδώ τα πήρα https://www.spitishop.gr/ όμως 😉

Αχαχα και εγώ από εκεί έχω παραγγείλει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Σε ποια εβδ γέννησες την κόρη σου; δεν θυμάμαι!! 

Τελικά μας έκανε την τιμή να κάτσει μέσα μέχρι 39+3 φυσικά είχα διαστολή από 37η δεν το συζητώ χαχαχα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Αχαχα και εγώ από εκεί έχω παραγγείλει :)

Τέλεια!! Μου αρέσει πολύ αυτό το μαγαζί! Ό,τι κ αν έχω πάρει έχει βγει πολύ καλό κ σε λευκά είδη κ διαφορά άλλα είδη σπιτιού. 

Εσυ τι παρήγγειλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Α παίρνεις και τοκολυτικο.Εγώ βάζω κολπικά utrogestan το βράδυ και 3 μαγνησια! K είμαι ξάπλα όταν γυρίζω από την δουλειά. Στη δουλειά καθιστή.

Έχει περάσει τουλάχιστον ο καιρός είσαι στο 8ο κ όλα είναι λίγο πιο ήρεμα εννοείται να φτάσεις κ στον μπεμπακο μέχρι το τέλος.

Φυσικά παίρνω glopir από 21η εβδομαδα αλλιώςςςςς.....μαγνησια 6 την ημέρα ένα ουτρο από το στόμα το μεσημέρι και vasclor κολπική το βράδυ!!!! Δεν θα άντεχα φυσικά να δουλεύω με τίποτα μπράβο σου και σε όσα κορίτσια δουλεύετε σας θαυμάζω!!!!! 

Έχω ηρεμήσει η αλήθεια είναι και ότι θέλει ο Θεός λέω ας γίνει.....εγώ το πάλεψα και το παλεύω όσο μπορώ δεδομένου ότι έχω και ένα 2μισα χρόνο στο σπίτι υπό την φροντίδα μου κάνω ότι καλύτερο μπορώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Τέλεια!! Μου αρέσει πολύ αυτό το μαγαζί! Ό,τι κ αν έχω πάρει έχει βγει πολύ καλό κ σε λευκά είδη κ διαφορά άλλα είδη σπιτιού. 

Εσυ τι παρήγγειλες;

Ναι και εμένα γι'αυτό και παραγγειλα έχω πάρει πετσέτες για το μπάνιο σετ έχουν βγει πολύ καλές. Πήρα 3 σετ σεντονακια και υποστρώματα προστατευτικά. Έβαλα να τα παραλάβω από εκεί για να τα δω  και από κοντά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valxris είπε:

Φυσικά παίρνω glopir από 21η εβδομαδα αλλιώςςςςς.....μαγνησια 6 την ημέρα ένα ουτρο από το στόμα το μεσημέρι και vasclor κολπική το βράδυ!!!! Δεν θα άντεχα φυσικά να δουλεύω με τίποτα μπράβο σου και σε όσα κορίτσια δουλεύετε σας θαυμάζω!!!!! 

Έχω ηρεμήσει η αλήθεια είναι και ότι θέλει ο Θεός λέω ας γίνει.....εγώ το πάλεψα και το παλεύω όσο μπορώ δεδομένου ότι έχω και ένα 2μισα χρόνο στο σπίτι υπό την φροντίδα μου κάνω ότι καλύτερο μπορώ.....

Πραγματικά ρε κορίτσι μου μπράβο σου!!! Κ για το πως αντέχεις σωματικά κ για το πως το αντιμετωπίζεις! Να είναι όλα ευχάριστα από εδώ κ πέρα! Κ όπως τα έχεις ονειρευτεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Φυσικά παίρνω glopir από 21η εβδομαδα αλλιώςςςςς.....μαγνησια 6 την ημέρα ένα ουτρο από το στόμα το μεσημέρι και vasclor κολπική το βράδυ!!!! Δεν θα άντεχα φυσικά να δουλεύω με τίποτα μπράβο σου και σε όσα κορίτσια δουλεύετε σας θαυμάζω!!!!! 

Έχω ηρεμήσει η αλήθεια είναι και ότι θέλει ο Θεός λέω ας γίνει.....εγώ το πάλεψα και το παλεύω όσο μπορώ δεδομένου ότι έχω και ένα 2μισα χρόνο στο σπίτι υπό την φροντίδα μου κάνω ότι καλύτερο μπορώ.....

Είσαι φουλ και εσύ! Είναι τρομερό ανχος να έχεις συσπάσεις από την αρχή,με περίδεση ξάπλα. Εσύ χρειαζεσαι το μπράβο. Είναι δύσκολο κ το να πας για δουλειά όσο βαραινεις κλπ αλλά δόξα το Θεό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι και εμένα γι'αυτό και παραγγειλα έχω πάρει πετσέτες για το μπάνιο σετ έχουν βγει πολύ καλές. Πήρα 3 σετ σεντονακια και υποστρώματα προστατευτικά. Έβαλα να τα παραλάβω από εκεί για να τα δω  και από κοντά.

 

Τα υποστρώματα είναι διαφορετικα από τα σελτεδακια, ε; γιατί σκεφτόμουν μήπως έβαζα σελτεδακια κάτω από το σεντόνι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Τα υποστρώματα είναι διαφορετικα από τα σελτεδακια, ε; γιατί σκεφτόμουν μήπως έβαζα σελτεδακια κάτω από το σεντόνι. 

Ναι είναι διαφορετικά! Εγώ να σ πω πήρα υποστρώματα 2 ! Νομίζω πως τα σελτεδακια δεν πιάνουν όλη την επιφάνεια του στρώματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32 @nik_ol αχ κοριτσάκια μου καλά έχουμε δύναμη που δεν την φανταζόμαστε μέχρι να χρειαστεί να την χρησιμοποιήσουμε είτε μια εργαζόμενη έγκυος είτε μια πολύτεκνη είτε μια άτεκνη που προσπαθεί είτε μια έγκυος με προβλήματα κλπ....αν μου το έλεγαν πως στα 23μου θα είμαι έτσι δεν θα το πίστευα είναι ότι πιο όμορφο μπορούσε να φανταστεί το μυαλό μου....και τώρα το μόνο που τολμαω να σκεφτώ είναι να γεννηθεί γερό και αυτό το παιδάκι μου και να είμαστε οι 4μας σε μια παραλία το καλοκαίρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Τελικά μας έκανε την τιμή να κάτσει μέσα μέχρι 39+3 φυσικά είχα διαστολή από 37η δεν το συζητώ χαχαχα.....

Εντάξει πάρα πολύ καλά σε πήγε!!! Όλα θα πάνε μια χαρά.. Κ ο μικρός θα γεννηθεί όταν θα είναι έτοιμος. Θα κάνεις ενεσεις για τα πνευμονία του; 

Η νύφη μου είχε διαστολή της είχε φύγει το τραχηλικο πώμα από 34εβδ κ γέννησε 38+3..κ δεν κάθισε ποτέ σπίτι. 

Παντως πριν μερικές μέρες διάβαζα ότι οι συσπάσεις ξεκινούν απο 8η ή 9η εβδ απλά δεν τις καταλαβαίνουμε κ πως έχει να κάνει κ με πολλούς παράγοντες αν θα κάνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valxris είπε:

@Love32 @nik_ol αχ κοριτσάκια μου καλά έχουμε δύναμη που δεν την φανταζόμαστε μέχρι να χρειαστεί να την χρησιμοποιήσουμε είτε μια εργαζόμενη έγκυος είτε μια πολύτεκνη είτε μια άτεκνη που προσπαθεί είτε μια έγκυος με προβλήματα κλπ....αν μου το έλεγαν πως στα 23μου θα είμαι έτσι δεν θα το πίστευα είναι ότι πιο όμορφο μπορούσε να φανταστεί το μυαλό μου....και τώρα το μόνο που τολμαω να σκεφτώ είναι να γεννηθεί γερό και αυτό το παιδάκι μου και να είμαστε οι 4μας σε μια παραλία το καλοκαίρι...

Έτσι ακριβώς έχουμε πολύ δύναμη μέσα μας όπως το λες. Όλα θα πάνε καλά με το μωρουλι σας θα το δεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εντάξει πάρα πολύ καλά σε πήγε!!! Όλα θα πάνε μια χαρά.. Κ ο μικρός θα γεννηθεί όταν θα είναι έτοιμος. Θα κάνεις ενεσεις για τα πνευμονία του; 

Η νύφη μου είχε διαστολή της είχε φύγει το τραχηλικο πώμα από 34εβδ κ γέννησε 38+3..κ δεν κάθισε ποτέ σπίτι. 

Παντως πριν μερικές μέρες διάβαζα ότι οι συσπάσεις ξεκινούν απο 8η ή 9η εβδ απλά δεν τις καταλαβαίνουμε κ πως έχει να κάνει κ με πολλούς παράγοντες αν θα κάνουμε. 

Κοίταξε να δεις την προηγούμενη φορά έκανα όταν χρειάστηκα νοσηλεία δηλ 34η τώρα μου είπε ο γιατρός δεν χρειάζεται Τουλ όχι ακόμα γιατί το ράμμα ήταν όπως το εραψε και αν γίνει κάτι προλαβαίνουμε λέει!!!! Εγώ θα τις ήθελα η αλήθεια είναι αλλά είπα να μην επιμείνω και βλέπω πως θα πάει φυσικά είπα στον εαυτό μου ότι αν αισθανθώ πως κάτι δεν πάει καλά θα του πω να Μ τις κάνει....

Γενικά οι προτωτοκες πάνε σχεδόν όλες μέχρι το τέλος με εμάς τι γίνεται χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Πάντως πριν μερικές μέρες διάβαζα ότι οι συσπάσεις ξεκινούν απο 8η ή 9η εβδ απλά δεν τις καταλαβαίνουμε κ πως έχει να κάνει κ με πολλούς παράγοντες αν θα κάνουμε. 

Νομίζω δεν έχω καταλάβει ακόμα πως είναι. Τώρα ή δεν κάνω ή δεν καταλαβαίνω. Δε θέλω να καταλάβω κιόλας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Κοίταξε να δεις την προηγούμενη φορά έκανα όταν χρειάστηκα νοσηλεία δηλ 34η τώρα μου είπε ο γιατρός δεν χρειάζεται Τουλ όχι ακόμα γιατί το ράμμα ήταν όπως το εραψε και αν γίνει κάτι προλαβαίνουμε λέει!!!! Εγώ θα τις ήθελα η αλήθεια είναι αλλά είπα να μην επιμείνω και βλέπω πως θα πάει φυσικά είπα στον εαυτό μου ότι αν αισθανθώ πως κάτι δεν πάει καλά θα του πω να Μ τις κάνει....

Γενικά οι προτωτοκες πάνε σχεδόν όλες μέχρι το τέλος με εμάς τι γίνεται χαχαχαχ

Μία χαρά πάνε κ οι 2τοκες κ οι 3τοκες. Έχει να κάνει με την εγκυμοσύνη κ την γυναίκα. Όλα καλά θα πάνε θα το δεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα!! Εγώ έχω έρθει για εξετάσεις.. Εσύ πως είσαι; 

Κ εγώ είχα το πρωί εξέταση ! Και μετά ήρθα στη δουλειά. Αίματος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Νομίζω δεν έχω καταλάβει ακόμα πως είναι. Τώρα ή δεν κάνω ή δεν καταλαβαίνω. Δε θέλω να καταλάβω κιόλας 

Κ εγώ μια από τα ίδια 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ μια από τα ίδια 😁😁😁

Ευτυχώς είμαστε δυο 😝

Εμένα μου έδειξε ο γιατρός μου πως είναι οι συσπάσεις αλλά δεν έχω καταλάβει κάτι τέτοιο.... Θα δείξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Χαχα εμένα δεν μ είπε τίποτα ακόμα δεν ξέρω φαντάζομαι πως είμαι καλά! 

 

 

 

Ναι είναι λίγο μικρή μεγάλο όντας μετά νομίζω μένει μόνο για ράφια.

Εγώ κορίτσια δεν είχα καθόλου εμετους αναγουλες ξεκίνησα απλά να παίρνω χαχα!!

 

Τι έχετε ψωνίσει μέχρι στιγμής κορίτσια?

Ψωνισα πετσετες, πετσετακια λιγα κορμακια, καλτσουλες, πιπιλες, πανες αγκαλιας, ψαλιδακι, αδιαβροχο υπόστρωμα για την κούνια και καθε φορα που βρίσκω προσφορά σε κατι παίρνω και τα αφρολουτρα, κρεμες και απορρυπαντικα ! Πηραμε το καρότσι και εχω και αλλα πράγματα τα οποία μου τα εφεραν.. 2 μαρσιπους, σεντονια, κουβερτες, καποια ρουχα, μαξιλαρι θηλασμου, μπανιεριτσα και θα μου δωσουν κι αλλα🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσια για κολπική καλλιέργεια χρειάζεται ραντεβού;σε διαγνωστικό. 

Στο διαγνωστικό που εχω στην γειτονιά μου ηθελαν ραντεβού.. Αλλα θα συμφωνήσω με την @Clairy.Ρωτα αν αναλαμβάνουν σε εγκύους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Κ εγώ σκεφτόμουν ότι είναι νωρίς κ έλεγα όταν κάνω το Doppler να ξεκινήσω να ψωνίζω, το είχα αναφέρει ξανά αλλά πήρα κάποια πράγματα από λευκά είδη κ πήγα κ ΙΚΕΑ κ JUMBO για να ξεκινήσουμε να φτιάχνουμε διάφορα στο σπίτι σε συνδυασμό με μάζεμα χαλιών κ γενική καθαριότητα. Ευτυχώς που πήγαμε τώρα στα μαγαζιά γιατί όσο ανεβαίνει η θερμοκρασία δε νομίζω ότι θα βγαίνω έξω (ουτε στο μπαλκόνι δε θα αντέχω). Επίσης, είδαμε καρότσι, κουνια κ λίκνο κ θα πάμε απλά να τα παραγγείλουμε τώρα. 

Εμεις πηγαμε πρακτικερ και τζαμπο🤣. Και εμεις ειχαμε πανω κατω τις ίδιες δουλειές.. Δοξα το Θεό γινανε αρκετές εχθες.. Μαζεψαμε χαλια ανεβασα τα χειμερινα, ειδα και τι μου κανει απο καλοκαιρινα, εγινε γερη δουλεια.. Τωρα εχουμε 10 δουλειές λιγότερες 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...