Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Όσες είστε Αθήνα στο μητέρα αυτό περί κοβιντ που λένε αν μπει ο σύνοδος δεν ξαναβγαίνει δεν ισχύει. Το έμαθα χθες.. Κ λίγο που διαβάζα από άλλες κοπέλες που γέννησαν προσφατα δεν πρεπει να ισχύει Αθήνα τουλάχιστον..λενε έτσι όμως δεν το τηρούν καθόλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

@chaotic για τους πόνους που περιγράφεις δεν ξέρω να σ πω, πέρα από το γνωστό πιάσιμο σε πλευρά κ ισχια λόγω στάσης στον ύπνο. Για τις αιμορροΐδες όμως....συμπάσχω φίλη...Εμφανισα πρώτη φορά στον 4ο, πάω τουαλέτα και τσουπ προβάλλει, την πιέζω μετά μέσα κ εξαφανίζεται κ μετά ξαναεμφανιζεται στην επόμενη τουαλέτα. Πρόσφατα ξεκίνησα με μια κρέμα της frezyderm αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχει κάνει θαύματα. Ίσως να έχει μικρύνει λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Όσες είστε Αθήνα στο μητέρα αυτό περί κοβιντ που λένε αν μπει ο σύνοδος δεν ξαναβγαίνει δεν ισχύει. Το έμαθα χθες.. Κ λίγο που διαβάζα από άλλες κοπέλες που γέννησαν προσφατα δεν πρεπει να ισχύει Αθήνα τουλάχιστον..λενε έτσι όμως δεν το τηρούν καθόλου. 

Στον κολλητό μου κ τη γυναίκα του το τήρησαν πάντως 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό όλα καλά τα είδε 1.700 ο μπέμπης...μου έγραψε τις τελευταίες αιματολογικές να κάνω,μου είπε να κάνω και το καρδιογραφημα κάποια στιγμή γιατί θα χρειαστεί έχω και το ντομπλερ στις 6/5 συνεχίζουμε με ξεκούραση όση ξάπλα μπορούμε και βλεπουμε αυτααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Στον κολλητό μου κ τη γυναίκα του το τήρησαν πάντως 😂😂😂

Κ μένα οι μισοι μου. Λέμε έτσι οι άλλοι όχι. Ίσως έχει να κάνει κ αν έχεις κ άλλο παιδί σπίτι. Τι να πω..... Εγώ είμαι Κρήτη μητέρα. Μου έλεγαν δεν θα βγει... Κ ρώτησε μια φίλη στη γραμματεία κ της είπαν όσες φορές θέλει. Αλλά όχι τρελά πράγματα.... Εγώ θέλω το βράδυ να κοιμάται. Με τον μικρό..... Λογικα θα αφήσουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ κατατρόμαξε σήμερα γιατί είδα μετά από ούρηση 2 σταγόνες αίμα... δεν νιώθω πόνο η κατι και ούτε ξαναείδα κάτι στη συνέχεια που πήγα τουαλέτα. Λέτε να είναι ανησυχητικό; Σκέφτηκα να πάρω τη γιατρό μου αλλά επειδή μου είπε η μαία ότι είναι σε γεννά είπα να μην την ενοχλήσω αφού δεν ξαναείδα αίμα... σκεφτομαι μήπως εκανα καμια σύσπαση χωρίς να το καταλάβω γιατί κολύμπησα κιόλας σήμερα αλλά ήταν παγωμένη η θάλασσα... έχει κάποια ανάλογη εμπειρία; 
Υγ: το μωρό κλωτσάει πάντως κανονικά και δεν νιώθω καμια ενόχληση... για ποιο λόγο να το έπαθα άραγε...😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ κατατρόμαξε σήμερα γιατί είδα μετά από ούρηση 2 σταγόνες αίμα... δεν νιώθω πόνο η κατι και ούτε ξαναείδα κάτι στη συνέχεια που πήγα τουαλέτα. Λέτε να είναι ανησυχητικό; Σκέφτηκα να πάρω τη γιατρό μου αλλά επειδή μου είπε η μαία ότι είναι σε γεννά είπα να μην την ενοχλήσω αφού δεν ξαναείδα αίμα... σκεφτομαι μήπως εκανα καμια σύσπαση χωρίς να το καταλάβω γιατί κολύμπησα κιόλας σήμερα αλλά ήταν παγωμένη η θάλασσα... έχει κάποια ανάλογη εμπειρία; 
Υγ: το μωρό κλωτσάει πάντως κανονικά και δεν νιώθω καμια ενόχληση... για ποιο λόγο να το έπαθα άραγε...😑

Δεν έχει τίποτα συμπτώματα ουρολοιμωξης ε; η μαία τι σου είπε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ κατατρόμαξε σήμερα γιατί είδα μετά από ούρηση 2 σταγόνες αίμα... δεν νιώθω πόνο η κατι και ούτε ξαναείδα κάτι στη συνέχεια που πήγα τουαλέτα. Λέτε να είναι ανησυχητικό; Σκέφτηκα να πάρω τη γιατρό μου αλλά επειδή μου είπε η μαία ότι είναι σε γεννά είπα να μην την ενοχλήσω αφού δεν ξαναείδα αίμα... σκεφτομαι μήπως εκανα καμια σύσπαση χωρίς να το καταλάβω γιατί κολύμπησα κιόλας σήμερα αλλά ήταν παγωμένη η θάλασσα... έχει κάποια ανάλογη εμπειρία; 
Υγ: το μωρό κλωτσάει πάντως κανονικά και δεν νιώθω καμια ενόχληση... για ποιο λόγο να το έπαθα άραγε...😑

Ήταν από τα ούρα το αιματακι; γιατί αν ναι θα φανταζομουν κι εγώ κάτι σε ουρολοιμωξη. Εγώ έχω στο σκούπισμα μια δυο σταγόνες αίμα αλλά το έχω εντοπίσει είναι σαν σκισιμο στο δέρμα πιο κάτω από τον κόλπο και αν ζοριστω και στην τουαλέτα ανοίγει περισσότερο το σκισιμο και αφήνει περισσότερο στο χαρτί. Μη τυχόν είναι μια εσένα κάτι τέτοιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η PanB είπε:

Κι εγω μόλις τελείωσα, 20+2, ο μπέμπης ειναι 500γρ😁 

Στις 14/5 εχω β επιπέδου 

Μπαμπατσικα βγαίνουν τα αγορια εε; εμας η μπέμπα ήταν 430 στην β επιπέδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Valxris @Starrr μπράβο κορίτσια! Πολυ ωραία νεα εντωμεταξύ τα μπεμπακια σας είναι 1700 και τα δύο! ☺️☺️☺️

Καλημερααααα

Χαχαχαχ ναιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Μπαμπατσικα βγαίνουν τα αγορια εε; εμας η μπέμπα ήταν 430 στην β επιπέδου 

Εμένα πάντως ο μικρός στη β επιπέδου 500 ήταν! Και νόμιζα ότι ήταν και πολύ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Μπαμπατσικα βγαίνουν τα αγορια εε; εμας η μπέμπα ήταν 430 στην β επιπέδου 

Η δικια μου η κυρία στη β επιπέδου ήταν 495! 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε; 

Κατι ήθελα να ρωτήσω τις προάλλες αλλα κλασσικά το ξεχασα😅

Καλημέρα! Χθες με πονούσαν τα ισχία μου,σήμερα είμαι καλύτερα ευτυχώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλύτερα κορίτσια !! Πώς είστε? Το αντρακι μ εμένα 510γρ στην β επιπέδου!!! 

Επίσης εχτές μιλούσα με μια συνάδελφο η οποία με ανχοσε αρκετά θα έλεγα. Μου έλεγε πως μπαίνοντας στον έβδομο θα πρέπει να αρχίσω να ετοιμάζομαι και να παίρνω τα πράγματα όλα και του παιδιού κλπ. Κ εγώ ακόμα δεν ξέρω π θα βάλω τα δικά μ πράγματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλύτερα κορίτσια !! Πώς είστε? Το αντρακι μ εμένα 510γρ στην β επιπέδου!!! 

Επίσης εχτές μιλούσα με μια συνάδελφο η οποία με ανχοσε αρκετά θα έλεγα. Μου έλεγε πως μπαίνοντας στον έβδομο θα πρέπει να αρχίσω να ετοιμάζομαι και να παίρνω τα πράγματα όλα και του παιδιού κλπ. Κ εγώ ακόμα δεν ξέρω π θα βάλω τα δικά μ πράγματα!!!

Ένα μικρό κοκομπλοκο έπαθα και εγώ από εχθές το απόγευμα....

6/5 ντομπλερ(κανονισμένο) αλλά και εξετάσεις αίματος(απρόοπτο)

11/5 καρδιολόγος(απρόοπτο)

Γύρω στις 20/5 πρέπει να πάω στο νοσοκομείο να περαστουν οι εξετάσεις όλες στην καρτέλα γιατί από τότε που άνοιξα καρτελα 1φλεβαρη δεν ξαναπήγα(απρόοπτο)....

31/5 ραντεβού στον γιατρο μου

Και μέσα σε όλα αυτά πρέπει να παραγγείλω τα ρούχα του μωρού να τα πλύνω να τα ετοιμάσω δεν έχω πάρει τίποτα απολύτως....

Και στο τέλος πρέπει να δω και ποιος θα μου βγάλει το ράμμα με το καλό γύρω στις 10/6....

Και εννοείται για όλα αυτά πρέπει να κανονίσω να μου κρατήσουν την μικρή για να πάω σε όλα αυτά τα ραντεβού

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valxris είπε:

Ένα μικρό κοκομπλοκο έπαθα και εγώ από εχθές το απόγευμα....

6/5 ντομπλερ(κανονισμένο) αλλά και εξετάσεις αίματος(απρόοπτο)

11/5 καρδιολόγος(απρόοπτο)

Γύρω στις 20/5 πρέπει να πάω στο νοσοκομείο να περαστουν οι εξετάσεις όλες στην καρτέλα γιατί από τότε που άνοιξα καρτελα 1φλεβαρη δεν ξαναπήγα(απρόοπτο)....

31/5 ραντεβού στον γιατρο μου

Και μέσα σε όλα αυτά πρέπει να παραγγείλω τα ρούχα του μωρού να τα πλύνω να τα ετοιμάσω δεν έχω πάρει τίποτα απολύτως....

Και στο τέλος πρέπει να δω και ποιος θα μου βγάλει το ράμμα με το καλό γύρω στις 10/6....

 

Καλημέρα και ψυχραιμία ❤️ όλα θα τα προλάβουμε! Κι εμένα στο μυαλό μου είναι πενήντα δουλειές να γίνουν και κυρίως στο σπίτι, για τις οποίες βασίζομαι αποκλειστικά στον σύζυγό γιατί εγώ δεν κάνω βαριά πράγματά και αυτός το πάει χαλαρά.... Αλλά είπαμε ψυχραιμία. Τα ρούχα του μωρου είναι μια σταλιά μικρουλικα, σε δύο πλυντήρια τα καθάρισες.. τώρα με τους γιατρούς το πήγαινε έλα θα το έχουμε αναγκαστικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλύτερα κορίτσια !! Πώς είστε? Το αντρακι μ εμένα 510γρ στην β επιπέδου!!! 

Επίσης εχτές μιλούσα με μια συνάδελφο η οποία με ανχοσε αρκετά θα έλεγα. Μου έλεγε πως μπαίνοντας στον έβδομο θα πρέπει να αρχίσω να ετοιμάζομαι και να παίρνω τα πράγματα όλα και του παιδιού κλπ. Κ εγώ ακόμα δεν ξέρω π θα βάλω τα δικά μ πράγματα!!!

Συμπάσχω απλα εγω εχω εναν μηνα περιθώριο για τον 7ο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Καλημέρα και ψυχραιμία ❤️ όλα θα τα προλάβουμε! Κι εμένα στο μυαλό μου είναι πενήντα δουλειές να γίνουν και κυρίως στο σπίτι, για τις οποίες βασίζομαι αποκλειστικά στον σύζυγό γιατί εγώ δεν κάνω βαριά πράγματά και αυτός το πάει χαλαρά.... Αλλά είπαμε ψυχραιμία. Τα ρούχα του μωρου είναι μια σταλιά μικρουλικα, σε δύο πλυντήρια τα καθάρισες.. τώρα με τους γιατρούς το πήγαινε έλα θα το έχουμε αναγκαστικά

Αυτο το θεμα εχω και εγω.. Και ο αντρας μου δεν προλαβαινει ο κακομοιρης αλλα και οταν εχει χρόνο το παει με το πασο του😂 μετα το πασχα όμως θα τον κυνηγησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...