Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Γύρισα κι εγώ! Όλακαλά με το ντόπλερ! 1.420 γρ. η μικρή (30η βδομάδα) Κ έχει γυρίσει προς τα κάτω. Η γιατρός μου είπε να μειώσω τους υδατάνθρακες όμως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Γύρισα κι εγώ! Όλακαλά με το ντόπλερ! 1.420 γρ. η μικρή (30η βδομάδα) Κ έχει γυρίσει προς τα κάτω. Η γιατρός μου είπε να μειώσω τους υδατάνθρακες όμως...

Γιατί καλε; το βάρος φυσιολογικό μου φαίνεται🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Προσπαθώ άλλες φορές πετυχαίνει και άλλες όχι εξάλλου με τι να ασχοληθώ για να ξεχάσω αφού είμαι 24/7 μέσα στο σπίτι το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια..... ευχαριστώ κορίτσι μου καλό!!!μου κρατάτε καλή παρέα

 

 

Και εύχομαι να συνεχίσεις να μας γραφεις να σου κραταμε κι αλλη παρεα.. Ναι αλλα σκεψου τωρα τις 2 ψυχουλες η μια να σε βλεπει ανήσυχη και η αλλη να σε νιώθει ανήσυχη.. Ολα θα είναι μια χαρα θα το δεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Γύρισα κι εγώ! Όλακαλά με το ντόπλερ! 1.420 γρ. η μικρή (30η βδομάδα) Κ έχει γυρίσει προς τα κάτω. Η γιατρός μου είπε να μειώσω τους υδατάνθρακες όμως...

Αχ μπράβο τι καλα μεγαλωσε η ζουζουνιτσα☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Γιατί καλε; το βάρος φυσιολογικό μου φαίνεται🤔

Το δικό μου όμως οχι...☹ Κ επίσης ιδανικά θα θέλαμε λιγότερο αμνιακό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Γύρισα κι εγώ! Όλακαλά με το ντόπλερ! 1.420 γρ. η μικρή (30η βδομάδα) Κ έχει γυρίσει προς τα κάτω. Η γιατρός μου είπε να μειώσω τους υδατάνθρακες όμως...

Κ μένα μου το πε. Ίσως είχες αυξημένο αμνιακό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Κ μένα μου το πε. Ίσως είχες αυξημένο αμνιακό? 

Στα φυσιολογικα είναι ακόμα αλλά θα το ήθελε λίγο λιγότερο η γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Το δικό μου όμως οχι...☹ Κ επίσης ιδανικά θα θέλαμε λιγότερο αμνιακό..

Τα ίδια κορίτσι! Από το προηγούμενο ραντεβού. 25+2 ήμουν. Μειωμένο υδατάνθρακες. Κ να προσέχω για προεκλαμψια. Παρακολουθώ το βάρος μου. Κ την πίεση μου. Κ αν δω κάτι παράξενο να τον ενημερώσω..... Παίρνω 1 κιλό την εβδομάδα. Πλέον περισσότερο από 1 κιλό την εβδομάδα.... 🙄 Φάλαινα κανονική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τα ίδια κορίτσι! Από το προηγούμενο ραντεβού. 25+2 ήμουν. Μειωμένο υδατάνθρακες. Κ να προσέχω για προεκλαμψια. Παρακολουθώ το βάρος μου. Κ την πίεση μου. Κ αν δω κάτι παράξενο να τον ενημερώσω..... Παίρνω 1 κιλό την εβδομάδα. Πλέον περισσότερο από 1 κιλό την εβδομάδα.... 🙄 Φάλαινα κανονική. 

Στεναχωριέμαι ρε γτ δε θεωρώ ότι έχω πάρει υπερβολικά....8,5 κιλά είναι πολλά?? Εσύ πόσα έχεις πάρει? Εμένα δε μου είπε τίποτα για προεκλαμψια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Τέλος 30ης κ παίζω 8,5-9...

Εγώ πιστεύω είναι φυσιολογικα. Δεν ξεκίνησες και με πολλά σωστά; 

Πάντα οι γιατροί είναι υπερβολικοί με αυτό το θεμα🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Τέλος 30ης κ παίζω 8,5-9...

Είναι τόσα πολλά;; μάλλον το αμνιακο την ενοχλεί πιο πολύ. Σου είπε ότι υπάρχει πιθανότητα να γυρίσει πάλι το μωρό; γιατί και μένα προς τα κάτω ήταν χθες μου είπε όμως ότι θα το δούμε πιο μετά αν θα μείνει εκεί. Πάντως εγώ αυτόν τον μήνα μου μείωσα τους υδατάνθρακες και τα γλυκά δεν πήρα ουτε μισό κιλό. Τώρα από χθες έχω φάει πάλι πολύ.. Από αύριο μπαίνω σε πρόγραμμα πάλι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ πιστεύω είναι φυσιολογικα. Δεν ξεκίνησες και με πολλά σωστά; 

Πάντα οι γιατροί είναι υπερβολικοί με αυτό το θεμα🙄

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Είναι τόσα πολλά;; μάλλον το αμνιακο την ενοχλεί πιο πολύ. Σου είπε ότι υπάρχει πιθανότητα να γυρίσει πάλι το μωρό; γιατί και μένα προς τα κάτω ήταν χθες μου είπε όμως ότι θα το δούμε πιο μετά αν θα μείνει εκεί. Πάντως εγώ αυτόν τον μήνα μου μείωσα τους υδατάνθρακες και τα γλυκά δεν πήρα ουτε μισό κιλό. Τώρα από χθες έχω φάει πάλι πολύ.. Από αύριο μπαίνω σε πρόγραμμα πάλι.. 

 

Κορίτσια τί να σας πω...Κ το αμνιακό ακόμα εντός ορίων αλλά προφανώς θεωρεί ότι μπορεί να ξεφύγει. Θα το ράψω, τί να κάνω!?! Πρωτείνη, πρασινάδα, τυράκι κ αγιος ο Θεός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια τί να σας πω...Κ το αμνιακό ακόμα εντός ορίων αλλά προφανώς θεωρεί ότι μπορεί να ξεφύγει. Θα το ράψω, τί να κάνω!?! Πρωτείνη, πρασινάδα, τυράκι κ αγιος ο Θεός!

Νομίζω ότι οι υδατάνθρακες δεν πρέπει να κοπούν τελείως. Δλδ να τρως φρυγανιές σίκαλης ή μαύρα μακαρόνια.. Εγώ τρώω από αυτά αλλά όχι μεγάλες ποσότητες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Νομίζω ότι οι υδατάνθρακες δεν πρέπει να κοπούν τελείως. Δλδ να τρως φρυγανιές σίκαλης ή μαύρα μακαρόνια.. Εγώ τρώω από αυτά αλλά όχι μεγάλες ποσότητες. 

Αν κόψουμε το τοστάκι τί θα τρώμε δηλαδή??? Καλή ιδέα τα ολικής....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Νομίζω ότι οι υδατάνθρακες δεν πρέπει να κοπούν τελείως. Δλδ να τρως φρυγανιές σίκαλης ή μαύρα μακαρόνια.. Εγώ τρώω από αυτά αλλά όχι μεγάλες ποσότητες. 

Συμφωνώ, γύρνα τα στα ολικής.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Αν κόψουμε το τοστάκι τί θα τρώμε δηλαδή??? Καλή ιδέα τα ολικής....

Εγώ το πρωί τρώω ή φρυγανιές με γαλοπούλα τυρί ή βρώμη με γάλα και κακάο που τα βραζω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ το πρωί τρώω ή φρυγανιές με γαλοπούλα τυρί ή βρώμη με γάλα και κακάο που τα βραζω.. 

Εγω τώρα που ξεκίνησα δουλειά την βγάζω με κουλούρι Θεσσαλονίκης απ το φούρνο, δεν προλαβαίνω.. Κι εγώ πρέπει να τα κόψω τα καθημερινά 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγω τώρα που ξεκίνησα δουλειά την βγάζω με κουλούρι Θεσσαλονίκης απ το φούρνο, δεν προλαβαίνω.. Κι εγώ πρέπει να τα κόψω τα καθημερινά 😅

Δουλεύω απόγευμα τον τελευταίο καιρό οπότε έχω χρόνο να φτιάξω κάτι.. Αλλιώς και εγώ με κάτι τέτοιο μάλλον θα την έβγαζα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Γύρισα κι εγώ! Όλακαλά με το ντόπλερ! 1.420 γρ. η μικρή (30η βδομάδα) Κ έχει γυρίσει προς τα κάτω. Η γιατρός μου είπε να μειώσω τους υδατάνθρακες όμως...

Κορίτσι εγώ που ήμουν στο όριο με το ζάχαρο και με είδε διατροφολόγος και ενδοκρινολογος δεν μου έδωσε δίαιτα αλλά κάποια τιπς για καλύτερο συνδυασμό υδατανθρακων. Μου είπε απλά να τα γυρίσω σε ολικής αλέσεως και το τοστακι μου το πρωί να το κάνω με ψωμί σε λεπτές φέτες και όχι με ψωμί του τοστ ας είναι και ολικής άλεσης🤷‍♀️ Γενικα μου έδωσε μεγάλο Χ μόνο στο ψωμί του τοστ. Γενικά μην αγχώνεσαι ένα καλύτερο πλάνο στα ψώνια σου και μπορείς να φας τόσα πράγματα. Εμένα πάντως το σάκχαρο σταθεροποιηθηκε τελείως μετά από αυτό και απλά το κοιτάω που και που για σιγουριά. 

Πάντως έκανα κι εγώ ντοπλερ στην ίδια εβδομάδα με σένα και ήταν στα ίδια κιλά η μπέμπα μου και δεν μου είπε τίποτα ίσα ίσα επειδή κοιτάμε συνεχώς την καμπύλη μην ξεφύγει λόγω ότι ήταν στο όριο το σάκχαρο μου που σου είπα, το θεώρησε τελείως φυσιολογικό. 

Όλα καλά θα πάνε, υπομονή, μπαίνουμε στην τελική ευθεία🤩🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Στεναχωριέμαι ρε γτ δε θεωρώ ότι έχω πάρει υπερβολικά....8,5 κιλά είναι πολλά?? Εσύ πόσα έχεις πάρει? Εμένα δε μου είπε τίποτα για προεκλαμψια....

Εγω 12 κιλά.... Ε κ εμένα απλά σα προειδοποίηση να το χω στο πίσω μέρος του μυαλού μου γι αυτό να προσέχω βασικά.... Αλλά δεν τρώω κιόλας. Γι αυτό σκέφτεται για κατακράτηση... Αλάτι δεν τρώω. Γλυκά δνε μ αρέσουν. Υδατάνθρακες που κ που.... Γι αυτό απορώ κ για τα κιλά.... Αλλά κ στο μικρό μου 21 κιλά είχα πάρει...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις παρατήρησα στην μπλούζα μου ότι κάτι έτρεξε από το στήθος μου! Σαν λευκό υγρό! Λίγο βέβαια.. Γάλα είναι? Είναι φυσιολογικό? Το έχει πάθει καμία? 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Νίναα είπε:

Κορίτσι εγώ που ήμουν στο όριο με το ζάχαρο και με είδε διατροφολόγος και ενδοκρινολογος δεν μου έδωσε δίαιτα αλλά κάποια τιπς για καλύτερο συνδυασμό υδατανθρακων. Μου είπε απλά να τα γυρίσω σε ολικής αλέσεως και το τοστακι μου το πρωί να το κάνω με ψωμί σε λεπτές φέτες και όχι με ψωμί του τοστ ας είναι και ολικής άλεσης🤷‍♀️ Γενικα μου έδωσε μεγάλο Χ μόνο στο ψωμί του τοστ. Γενικά μην αγχώνεσαι ένα καλύτερο πλάνο στα ψώνια σου και μπορείς να φας τόσα πράγματα. Εμένα πάντως το σάκχαρο σταθεροποιηθηκε τελείως μετά από αυτό και απλά το κοιτάω που και που για σιγουριά. 

Πάντως έκανα κι εγώ ντοπλερ στην ίδια εβδομάδα με σένα και ήταν στα ίδια κιλά η μπέμπα μου και δεν μου είπε τίποτα ίσα ίσα επειδή κοιτάμε συνεχώς την καμπύλη μην ξεφύγει λόγω ότι ήταν στο όριο το σάκχαρο μου που σου είπα, το θεώρησε τελείως φυσιολογικό. 

Όλα καλά θα πάνε, υπομονή, μπαίνουμε στην τελική ευθεία🤩🌸

Καλε το ζάχαρό μου είναι στα πατώματα! Κάποια στιγμή έπιασε κ πρώτο υπόγειο!! 😂😂😂 

Ώστε ετσι το ψωμί του τοστ....οκ, το κοβω! Έχει κατι μαύρα ψωμια ο Κατσέλης, να πάρω αυτα λες για τοστ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Νίναα είπε:

Κορίτσια μόλις παρατήρησα στην μπλούζα μου ότι κάτι έτρεξε από το στήθος μου! Σαν λευκό υγρό! Λίγο βέβαια.. Γάλα είναι? Είναι φυσιολογικό? Το έχει πάθει καμία? 🤔

Ναι φυσιολογικό είναι. Μην ανησυχείς. Βάλε προστατευτικα στο σουτιέν από μέσα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...