Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

😂😂😂 Που μενεις??? Σκωτια?? Το χειμωνα τι θα βαλεις? ❤️❤️❤️

Όχι, Γερμανία😂😂😂 Πέρα από την πλάκα καμία σχέση ο καιρός της Γερμανίας με αυτά που ξέραμε κάποτε, κάνει κανονικό καλοκαίρι με αρκετή ζέστη... Αλλά δεν ξέρω το ζακετακι κάπως μου δίνει μια ασφάλεια να το έχω μαζί😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Νίναα είπε:

Εγώ μάλλον έχω αποφασίσει για ένα ολόσωμο ελαφρύ φορμακι με ποδαράκι μέσα και φερμουάρ, από μέσα ένα κοντομάνικο φανελάκι με ποδαράκι έξω και έχω πάρει και ένα ζακετακι για παν ενδεχόμενο... Πολλά είναι? 🤔 Ούτε που ξέρω! 

Ιδέα δεν έχω, πάντως σίγουρα δεν θα κρυώσει το μωρό. Ίσως να μη βάλεις τη ζακέτα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νίναα είπε:

Όχι, Γερμανία😂😂😂 Πέρα από την πλάκα καμία σχέση ο καιρός της Γερμανίας με αυτά που ξέραμε κάποτε, κάνει κανονικό καλοκαίρι με αρκετή ζέστη... Αλλά δεν ξέρω το ζακετακι κάπως μου δίνει μια ασφάλεια να το έχω μαζί😅

Κ εμενα μου εδωσαν 2...για τις κρυες νυχτες που θα βγαινω βολτες. Λεμε τωρα. Αχρησιμοποιητες θα μεινουν. 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Ιδέα δεν έχω, πάντως σίγουρα δεν θα κρυώσει το μωρό. Ίσως να μη βάλεις τη ζακέτα ..

Μάλλον με βλέπω ενώ χρειάζομαι μόνο το ρούχο εξόδου, να παίρνω 3-4 επιλογές μαζί μου ώστε αναλόγως τον καιρό να αποφασίσω😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Ιδέα δεν έχω, πάντως σίγουρα δεν θα κρυώσει το μωρό. Ίσως να μη βάλεις τη ζακέτα ..

Α σωστά Γερμανία! Έχε και τη ζακέτα μαζί, μπορεί να κάνει πιο καλό καιρό πλέον το καλοκαίρι αλλά πάλι είναι πιο δροσερά,δεν ξέρεις σε τι μέρα θα πέσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Κ εμενα μου εδωσαν 2...για τις κρυες νυχτες που θα βγαινω βολτες. Λεμε τωρα. Αχρησιμοποιητες θα μεινουν. 🤣🤣🤣

Εμ έτσι είναι! Μπουτακια έξω στην Ελλάδα και μια χαρά ολα😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Νίναα είπε:

Εμ έτσι είναι! Μπουτακια έξω στην Ελλάδα και μια χαρά ολα😇😇

Μη το λες, εδώ στον Έβρο τα μπουτακια μας το καλοκαίρι μας τα τσιμπάνε τα αμέτρητα κουνούπια!! 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Μη το λες, εδώ στον Έβρο τα μπουτακια μας το καλοκαίρι μας τα τσιμπάνε τα αμέτρητα κουνούπια!! 😂 

Σου χω λυση... Υπαρχουν αυτοκοκλητα αντικουνουπικα... Τα βαζεις καροτσι κ σωθηκες... Αυτα ειχα στο μικρο. Γθατι δεν γινοταν να του βακω κρεμα. Λογικα κ στα δικα μας τα βρεφη δεν θα μπορουμε να βάλουμε πάνω τους αντικιυνουοικα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Σου χω λυση... Υπαρχουν αυτοκοκλητα αντικουνουπικα... Τα βαζεις καροτσι κ σωθηκες... Αυτα ειχα στο μικρο. Γθατι δεν γινοταν να του βακω κρεμα. Λογικα κ στα δικα μας τα βρεφη δεν θα μπορουμε να βάλουμε πάνω τους αντικιυνουοικα... 

Πες πιο προϊόν είναι να σωθούμε! Να μπορούμε να κάνουμε μια βόλτα σαν άνθρωποι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Πες πιο προϊόν είναι να σωθούμε! Να μπορούμε να κάνουμε μια βόλτα σαν άνθρωποι

 

Cer8 αυτοκολλητα εχει κ παιδικα. Και για το σπιτι υγρο tai liquid  παιδικό αοσμο... Κ εμεις εδω κρητη εχουμε κουνούπια. Ειδικα αν παμε προς χωρις.... 18 μηνων 2 φορες τον εχουν τσιμπήσει κουνούπια... Δεν ξερω αλλα μας βολεψαν.... Εκτος κ αν δνε ειναι γλυκο αιμος. Κ δεν τον τσιμπανε. 😂 Σε καιε βολτα στο καροτσι αλλαζεις φυσικα αυτοκόλλητο. Βαζεις καινουργιο καθε φορα.... Και διακοπες αγιο Νικόλαο ειχαμε παει... Τονπρωτο που πηρα μαζι στη τσαντα του ηταν τα αυτοκόλλητα. 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Cer8 αυτοκολλητα εχει κ παιδικα. Και για το σπιτι υγρο tai liquid  παιδικό αοσμο... Κ εμεις εδω κρητη εχουμε κουνούπια. Ειδικα αν παμε προς χωρις.... 18 μηνων 2 φορες τον εχουν τσιμπήσει κουνούπια... Δεν ξερω αλλα μας βολεψαν.... Εκτος κ αν δνε ειναι γλυκο αιμος. Κ δεν τον τσιμπανε. 😂 Σε καιε βολτα στο καροτσι αλλαζεις φυσικα αυτοκόλλητο. Βαζεις καινουργιο καθε φορα.... Και διακοπες αγιο Νικόλαο ειχαμε παει... Τονπρωτο που πηρα μαζι στη τσαντα του ηταν τα αυτοκόλλητα. 😂😂

Σε ευχαριστώ πολύ!! Θα σε θυμάμαι σε κάθε βόλτα το καλοκαίρι 🥰 τα κουνούπια του Έβρου είναι γνωστά πανελλαδικώς ότι τσιμπάνε και πάνω από τζιν παντελόνι 😂 εκεί που μένουν οι γονείς μου δε, και είναι πιο βόρεια στον Έβρο είναι απαγορευτικό να βγεις κατά τις 8-9 το βράδυ που βγαίνουν τα κουνούπια. Ή τα κουνουπια ή εσύ και συνήθως κερδίζουν τα κουνουπια 😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Θα σε θυμάμαι σε κάθε βόλτα το καλοκαίρι 🥰 τα κουνούπια του Έβρου είναι γνωστά πανελλαδικώς ότι τσιμπάνε και πάνω από τζιν παντελόνι 😂 εκεί που μένουν οι γονείς μου δε, και είναι πιο βόρεια στον Έβρο είναι απαγορευτικό να βγεις κατά τις 8-9 το βράδυ που βγαίνουν τα κουνούπια. Ή τα κουνουπια ή εσύ και συνήθως κερδίζουν τα κουνουπια 😂😂

 

🤣🤣🤣🤣🤣 Πω πω φανταζομαι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Αυτό ακριβώς... Είπαμε να παμε να τα δουμε κ αγοράζουμε αργότερα γιατί κ από το ίντερνετ δεν καταλαβαίνεις κ πολλά πράγματα! Θα πάμε με λίστα την Παρασκευή στο μαγαζί να μας πουν κ μια συνολική τιμή κ βλέπουμε! 

Ναι εννοείται! Αα εισαι και τυχερη αν τα βρηκες ολα σε ενα μαγαζί!! Εγω με μια κουβέντα που έκανα με φιλη μου μου ειπε να παρω 2-3 ζευγάρια απο καθε τι γιατί θα φερουν και δωρα.. Οποτε ξεκινησα με πλανο 2 σεντόνια 2 πετσετες και παει λέγοντας.. Ούτως ή άλλως μετα απο κανα μηνα θα παμε παλι για ρουχα.. Οποτε αν χρειαστεί κατι ακόμα θα παμε να το πάρουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Νίναα είπε:

Κορίτσια εγώ έχω 4 σετ σεντόνια ως τώρα και 4 σελτεδακια που θα βάζω και πάνω από το στρώμα για να μην λερώνεται και πάνω στην αλλαξιερα όταν την αλλάζω. Βασικά δεν πήρα αλλαξιερα έπιπλο αλλά κάτι σαν στρώματακι για να την αλλάζω όπου θέλω εγώ και εκεί πάνω λέω να στρωνω το σελτεδακι. Καλά το σκέφτηκα; 🤔 Τι λένε οι πιο έμπειρες μανούλες; 

Επίσης θέμα φωλιά... Χρειάζεται; Τι λέτε; Εγώ θα έχω κούνια από την αρχή και κάπου διάβασα ότι ίσως δεν αισθάνεται ασφάλεια σε τόσο μεγάλη επιφάνεια ιδίως στις αρχές. 

Όπως και θέμα πάνες αγκαλιάς... Έχω πάρει φυσικά με την προοπτική να το έχω για να στρωνω οπουδήποτε θέλω να την ακουμπήσω ή όταν την παίρνεις κάποιος αγκαλιά κλπ. Είναι όμως και για φασκιωμα. Πρέπει να την φασκιωνω; Τι άποψη εχετε; 

 

Η μαια μου με συμβουλεψε για φωλια για τον λογο που λες! ή αν δεν θελω να ξοδευτω σε φωλια μου ειπε μια κουβέρτα τυλιγμενη και να δημιουργησω μια φωλια γυρω απο το μωρο. Για τις πανες αγκαλιας δεν ηταν αντιθετη στο φασκιωμα και εγω θα τις παρω.. Και αν θελω να την ξαπλωσω καπου εκτος σπιτιού ή αν θελει καποιος να την παρει αγκαλια να μην ακουμπαει στα ρούχα τους. Τα σελτεδακια εγω ειχα την εντύπωση ότι μπαίνουν πανω απο το στρωμα θα το ξανακοιτάξω να δω τι παιζει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι αρκετά μπερδεμένη με τα ρούχα του μαιευτηριου.. Καλοκαίρι ζεστη κλπ.. Αλλα εχω το αγχος μην κρυωνει κλπ.. Τα ποδια θελουν καλτσες; κι ας ειναι τα μπουτια εξω; 

Δεν ξέρω και τι να της βαλω.. Να βαλω κορμακι; να βαλω φορεμα; παντελόνι ή ζιμπουνακι; δηλαδή μια τρελα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Ειμαι αρκετά μπερδεμένη με τα ρούχα του μαιευτηριου.. Καλοκαίρι ζεστη κλπ.. Αλλα εχω το αγχος μην κρυωνει κλπ.. Τα ποδια θελουν καλτσες; κι ας ειναι τα μπουτια εξω; 

Δεν ξέρω και τι να της βαλω.. Να βαλω κορμακι; να βαλω φορεμα; παντελόνι ή ζιμπουνακι; δηλαδή μια τρελα! 

Έτσι κάπως κ εγώ!!! Δεν ξέρω έχω χαθεί !!! Δεν από ρούχα από κουβερτακι!! Δεν έχω ιδέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Ειμαι αρκετά μπερδεμένη με τα ρούχα του μαιευτηριου.. Καλοκαίρι ζεστη κλπ.. Αλλα εχω το αγχος μην κρυωνει κλπ.. Τα ποδια θελουν καλτσες; κι ας ειναι τα μπουτια εξω; 

Δεν ξέρω και τι να της βαλω.. Να βαλω κορμακι; να βαλω φορεμα; παντελόνι ή ζιμπουνακι; δηλαδή μια τρελα! 

Παντα θα ακουμπάς με το χέρι σου στη κοιλιά της.εαν είναι ζεστό είσαι οκ. Συνήθως όλα τα μωρά έχουν κρύα χέρια πόδια...... Η μαια μου χε πει θα περνάω το χέρι μου στη κοιλιτσα του αν είναι ζεστό είμαστε οκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Η μαια μου με συμβουλεψε για φωλια για τον λογο που λες! ή αν δεν θελω να ξοδευτω σε φωλια μου ειπε μια κουβέρτα τυλιγμενη και να δημιουργησω μια φωλια γυρω απο το μωρο. Για τις πανες αγκαλιας δεν ηταν αντιθετη στο φασκιωμα και εγω θα τις παρω.. Και αν θελω να την ξαπλωσω καπου εκτος σπιτιού ή αν θελει καποιος να την παρει αγκαλια να μην ακουμπαει στα ρούχα τους. Τα σελτεδακια εγω ειχα την εντύπωση ότι μπαίνουν πανω απο το στρωμα θα το ξανακοιτάξω να δω τι παιζει.. 

Ναι ε; Θα ρωτήσω κι εγώ τη μαία μου σε 1 εβδομάδα που έχω ραντεβού... Σελτεδακια ναι πάνω από το στρώμα και κάτω από το σεντόνι. Σωστά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Ειμαι αρκετά μπερδεμένη με τα ρούχα του μαιευτηριου.. Καλοκαίρι ζεστη κλπ.. Αλλα εχω το αγχος μην κρυωνει κλπ.. Τα ποδια θελουν καλτσες; κι ας ειναι τα μπουτια εξω; 

Δεν ξέρω και τι να της βαλω.. Να βαλω κορμακι; να βαλω φορεμα; παντελόνι ή ζιμπουνακι; δηλαδή μια τρελα! 

Μόλις μου βγήκε αυτό στο Instagram

Screenshot_2021-04-14-22-05-30-034_com.instagram.android.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε; Εγω εχθες βιωσα τις πρώτες μου κράμπες στο ποδι 🤣 είχα ξανά βιώσει το ίδιο πριν χρόνια οχι λογω εγκυμοσύνης βέβαια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε; Εγω εχθες βιωσα τις πρώτες μου κράμπες στο ποδι 🤣 είχα ξανά βιώσει το ίδιο πριν χρόνια οχι λογω εγκυμοσύνης βέβαια 

Καλημέρα !! Καλά είμαι έχω ξυπνήσει λίγο περίεργα σήμερα!!νεύρα έχω!! Δεν παθαίνω κραμπες!! Αλλά πάλι εχτές σκλήρυνε η κοιλίτσα μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε; Εγω εχθες βιωσα τις πρώτες μου κράμπες στο ποδι 🤣 είχα ξανά βιώσει το ίδιο πριν χρόνια οχι λογω εγκυμοσύνης βέβαια 

Πωωωω παθαίνω 2-3 φορές την εβδομάδα στον ύπνο μου κ ξυπνάω απ'τον πόνο...Και σκέψου ότι παίρνω μαγνήσιο πρωί βράδυ.! Έχω βρει τί με βοηθαει κ σταματαει άμεσα: τεντωνω κατευθείαν το ποδι και το πέλμα σαν να πατάω κάτω, σαν να είμαι όρθια δλδ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήρα κούνια χθες! 

https://bebepolis.gr/?product=oβάλ-κούνια-ingvart

Ξεκινάει από πολύ μικρή, μέγεθος λικνου κ χωράει στο δωματιο μας κ μετα επεκτείνεται άλλες 2 φορές κ γίνεται κούνια κ κρεβατάκι!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια πήρα κούνια χθες! 

https://bebepolis.gr/?product=oβάλ-κούνια-ingvart

Ξεκινάει από πολύ μικρή, μέγεθος λικνου κ χωράει στο δωματιο μας κ μετα επεκτείνεται άλλες 2 φορές κ γίνεται κούνια κ κρεβατάκι!

 

Πολύ όμορφη! Εχει και η stokke ιδια

Η τιμή είναι με όλες τις επεκτάσεις; 

Κράμπες εγω προς το παρόν δεν εχω το βραδυ αλλα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έκλαιγα απ τον πόνο κάθε βράδυ 😂😂

 

@eleni5525έχεις μήπως link για το σεμινάριο; δεν μπορώ να το βρω😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πολύ όμορφη! Εχει και η stokke ιδια

Η τιμή είναι με όλες τις επεκτάσεις; 

Κράμπες εγω προς το παρόν δεν εχω το βραδυ αλλα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έκλαιγα απ τον πόνο κάθε βράδυ 😂😂

 

@eleni5525έχεις μήπως link για το σεμινάριο; δεν μπορώ να το βρω😂 

Μπες στο facebook my, new baby! Εγώ έκανα κράτηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...