Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eleni5525 είπε:

Καλή επιτυχία και σε σένα!

Σε ευχαριστώ πολύ! Είναι μεγάλη εξέταση; Ο υπέρηχος γίνεται και κολπικά ή μόνο κοιλίτσα; Επίσης βγάλατε και φωτογραφίες 3D σήμερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ δεν έχω κάνει ουλιτιδα αλλά λίγο αίμα στο βούρτσισμα βγάζω και θα πάω για καθαρισμό. Βασικό πολύ να χρησιμοποιείτε μαλακή οδοντόβουρτσα! Έχει καμία που παίρνει σίδηρο 2 φορές την ημέρα θέμα με το δέρμα; Μου έχει αφυδατωθεί τελείως. Βάζω ενυδατική, πάει κάτι να γίνει, την απορροφά και πάλι τα ίδια!

Εγώ λέω παίρνω δύο φορές τη μέρα σίδηρο αλλά αυτό με την αφυδάτωση στο δέρμα το είχα από την αρχή της εγκυμοσύνης! Σε όλο το σώμα ξηρό δέρμα αλλά τα χείλη μου ειδικά δεν μπορώ να τα συνεφερω. Ακόμα και στο πρόσωπο και στα μαλλιά που πάντα το πρόβλημα μου ήταν η λιπαρότητα κι από εκεί έχει στρώσει και είναι φορές που το πρόσωπο παρουσιάζει και ξηρότητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Νίναα είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Είναι μεγάλη εξέταση; Ο υπέρηχος γίνεται και κολπικά ή μόνο κοιλίτσα; Επίσης βγάλατε και φωτογραφίες 3D σήμερα; 

Θα έλεγα ότι δεν κάναμε πολύ περισσότερη ώρα από συνήθως βέβαια έτυχε σήμερα να είναι πολύ ήρεμη και η μικρή. Εμένα σήμερα μου έκανε και κολπικά μόνο για δύο λεπτά ίσα ίσα να δει τον τράχηλο γιατί τον τελευταίο μήνα είχα πονακια χαμηλά και ήθελε να τον ελέγξει. 4,5 εκ ο τράχηλος χωρίς χοάνη οπότε δεν ανησυχούμε προς το παρόν. Επίσης δεν κατάφερε να βγάλει φωτογραφία λόγω θέσης του μωρού αλλά είχα από τον προηγούμενο υπέρηχο κι δεν επέμενα κι εγώ, αλλιώς από ότι κατάλαβα θα μου έβγαζε και φωτογραφία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ δεν έχω κάνει ουλιτιδα αλλά λίγο αίμα στο βούρτσισμα βγάζω και θα πάω για καθαρισμό. Βασικό πολύ να χρησιμοποιείτε μαλακή οδοντόβουρτσα! Έχει καμία που παίρνει σίδηρο 2 φορές την ημέρα θέμα με το δέρμα; Μου έχει αφυδατωθεί τελείως. Βάζω ενυδατική, πάει κάτι να γίνει, την απορροφά και πάλι τα ίδια!

Εγώ παίρνω 2 φορες την ημέρα σίδηρο γιατί είχε φτάσει ο αιματοκρίτης μου 30 στη τελευταία εξέταση κι έχω και ξυροδερμια...λες να φταίει ο σίδηρος; Εγώ παστωνομαι παντού με κρέμες και μόνο έτσι ηρεμώ γιατί με πιάνει και φαγούρα στη κοιλιά αν δεν βάλω... Εντωμεταξύ κάποια στιγμή είχα παρατηρήσει ότι ξεφλουδιζει κιόλας σε κάποια σημεία η κοιλιά μου αλλά μπορεί αυτό να είναι σε συνδιασμο με το ξύσιμο που κάνω.. Δεν μπορώ να αντησταθω... 😂 Α και σκάνε και τα χείλη μου Απρίλιο μηνα...παντα σκαγανε λίγο αλλά μόνο χειμώνα, τώρα έχω το λιποσαν προέκταση του χεριού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ λέω παίρνω δύο φορές τη μέρα σίδηρο αλλά αυτό με την αφυδάτωση στο δέρμα το είχα από την αρχή της εγκυμοσύνης! Σε όλο το σώμα ξηρό δέρμα αλλά τα χείλη μου ειδικά δεν μπορώ να τα συνεφερω. Ακόμα και στο πρόσωπο και στα μαλλιά που πάντα το πρόβλημα μου ήταν η λιπαρότητα κι από εκεί έχει στρώσει και είναι φορές που το πρόσωπο παρουσιάζει και ξηρότητα

Εχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μήπωςγια την ξηροδερμια φταίει το utrogestan? Παίρνει καμία αλλη ακόμα? Εγώ έχω εμφανίσει κάτω από το στόμα κ μου φαίνεται πολύ περίεργο. Ισχύει ομως κ αυτό που έγραψε η @Alexey κι εγώ αν δεν παστωθώ στην κοιλιά κ τα πλευρά 2 φορές τη μέρα τουλάχιστον τρελαίνομαι από τη φαγούρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια μήπωςγια την ξηροδερμια φταίει το utrogestan? Παίρνει καμία αλλη ακόμα? Εγώ έχω εμφανίσει κάτω από το στόμα κ μου φαίνεται πολύ περίεργο. Ισχύει ομως κ αυτό που έγραψε η @Alexey κι εγώ αν δεν παστωθώ στην κοιλιά κ τα πλευρά 2 φορές τη μέρα τουλάχιστον τρελαίνομαι από τη φαγούρα. 

Εγώ κορίτσια έπαιρνα 9 ουτροτζεσταν τη μέρα μέχρι τον 3ο και επιπλέον ενέσιμη προγεστερόνη καθημερινά. Τώρα έχω φτάσει να παίρνω μόνο ένα τη μέρα. Ναι θα μπορούσα να πω ότι η ξηρότητα τότε ήταν κάπως χειρότερη αλλά δεν βλέπω πολύ μεγάλη διαφορά. Σημειωτέον ότι στο α τρίμηνο δεν μπορούσα να πιω υγρά από τις ναυτίες. Αισθάνομαι ότι είναι απλά από την εγκυμοσύνη όλο αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Εγώ κορίτσια έπαιρνα 9 ουτροτζεσταν τη μέρα μέχρι τον 3ο και επιπλέον ενέσιμη προγεστερόνη καθημερινά. Τώρα έχω φτάσει να παίρνω μόνο ένα τη μέρα. Ναι θα μπορούσα να πω ότι η ξηρότητα τότε ήταν κάπως χειρότερη αλλά δεν βλέπω πολύ μεγάλη διαφορά. Σημειωτέον ότι στο α τρίμηνο δεν μπορούσα να πιω υγρά από τις ναυτίες. Αισθάνομαι ότι είναι απλά από την εγκυμοσύνη όλο αυτό

Στην αρχή που έπαιρνα κι εγώ περισσότερο, σίγουρα μου προκαλούσε ζαλάδα. Το βράδυ μόνο ήτανευπρόσδεκτο γτ κοιμόμουν πιο εύκολα! Μήπως κι εσένα οι τόσο έντονες ναυτίεςεν μέρει οφείλονταν σε αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eleni5525 @Alexey @Liiida κι εγώ έπαιρνα πολύ utrogestan στην αρχή με τις αιμορραγίες αλλά τώρα παίρνω μόνο ένα κολπικά. Ενώ τον σίδηρο τον ξεκίνησα πιο μετά και σκέφτηκα μήπως έχει ανέβει πολύ, γιατί ήταν ήδη καλός στις αιματολογικές, αλλά χρειάστηκε λόγω χαμηλού αιματοκρίτη. Τότε κι εγώ είχα θέμα με τα υγρά γιατί έκανα όλη την ώρα εμετό αλλά τώρα και πίνω αρκετό νερό και τρώω καλά. Και μου ξεφλουδιζει όλο το πρόσωπο. Σήμερα έβαλα ένα κεσεδακι γιαούρτι στο πρόσωπο και κάθισα έτσι μισή ώρα. Αν δω βελτίωση θα σας πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Καταφερα να σας διαβάσω!! 

Εμενα ξεκίνησαν πάλι οι ζαλάδες κ δεν την παλεύω καθόλου κ μου πέφτει συχνά η πίεση. Πονάνε πάααρα πολύ οι γοφοί μου κ όταν περπατάω κ όταν ξαπλώνω κ μπορώ να πω ότι έχω αρκετά συχνά συσπάσεις. Έχω ντοπλερ την επόμενη Τρίτη περιμένω πως κ πως να το κάνω για να πάω να κάνω κάτι ψώνια. Σίγουρα τελευταία αγορά θα αφήσω το αυγό ξέρω τι θέλω κ που το έχει. Στην εσχατη αν την πατήσω κ δεν έχω πάρει το αυγό θα πάρω ταξί με κάθισμα αυτοκινήτου για την επιστροφή στο σπίτι από το νοσοκομείο. Επίσης ξεκίνησα πάλι να βλέπω εφιάλτες 🙄

Δεν θυμάμαι πια κοπέλα ρωτούσε για το καρότσι που είναι από 6 μηνών. Κορίτσι μου προσωπικά δεν θα το χρησιμοποιούσα από νεογέννητο. Παρόλο που κ εγώ είχα προτείνει εδώ για στρωματάκι καροτσιού αλλά σε καρότσι που ειναι από νεογέννητο,θεωρω ότι πρέπει να ακολουθήθουν οι οδηγίες του κατασκευαστή. Από κει κ πέρα είναι καθαρά δική σας απόφαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Στην αρχή που έπαιρνα κι εγώ περισσότερο, σίγουρα μου προκαλούσε ζαλάδα. Το βράδυ μόνο ήτανευπρόσδεκτο γτ κοιμόμουν πιο εύκολα! Μήπως κι εσένα οι τόσο έντονες ναυτίεςεν μέρει οφείλονταν σε αυτό..

Αν το παίρνεις από το στόμα το ουτροτζεσταν είναι απαλευτο. Ναι έπαιρνα και από το στόμα και μου έφερνε πολύ ζάλη και υπνηλία. Πιστεύω ότι οι ναυτίες σίγουρα επιβαρύνονταν και από το ουτροτζεσταν αλλά κυρίως πιστεύω ότι ήταν χειρότερες όσο είχα και τα δύο μωράκια. Μάλλον το έχω ξαναγράψει ότι μέχρι 9 η βδμ. είχα διδυμακια. Κατάλαβα ότι ένα παλινδομησε πριν καν το δούμε στον υπέρηχο γιατί ξαφνικά μια μέρα μειώθηκαν οι ναυτίες στο μισό και ένιωσα ότι κάτι δεν πάει καλά. Και μετά από ένα εικοσιτετράωρο είχα και αίμα και πήγα για υπέρηχο. Όπου φάνηκε. Κορίτσια ο γιατρός μου είπε ότι αποκλείεται να το κατάλαβα ότι παλινδρομησε, αλλά πείτε με τρελή εγώ το ήξερα πριν το δούμε στον υπέρηχο. τέλος πάντων..  επιστροφή στα ουτροτζεσταν.. επειδή εγώ φοβάμαι τα αεροπλάνα έχω σκεφτεί πολύ σοβαρά την επόμενη φορά που θα πετάω να χτυπήσω ένα ουτροτζεσταν και να λιώσω στον ύπνο κατά την πτήση, φέρνει φοβερή υπνηλία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια μήπωςγια την ξηροδερμια φταίει το utrogestan? Παίρνει καμία αλλη ακόμα? Εγώ έχω εμφανίσει κάτω από το στόμα κ μου φαίνεται πολύ περίεργο. Ισχύει ομως κ αυτό που έγραψε η @Alexey κι εγώ αν δεν παστωθώ στην κοιλιά κ τα πλευρά 2 φορές τη μέρα τουλάχιστον τρελαίνομαι από τη φαγούρα. 

Εγω δεν παίρνω utrogestan και εχω ξηροδερμια εξαρχής.. Ειναι κ αυτο της εγκυμοσύνης δεν ευθύνεται παντα κατι που παιρνεις! Αλλα για φαγούρα ελαχιστα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Αν το παίρνεις από το στόμα το ουτροτζεσταν είναι απαλευτο. Ναι έπαιρνα και από το στόμα και μου έφερνε πολύ ζάλη και υπνηλία. Πιστεύω ότι οι ναυτίες σίγουρα επιβαρύνονταν και από το ουτροτζεσταν αλλά κυρίως πιστεύω ότι ήταν χειρότερες όσο είχα και τα δύο μωράκια. Μάλλον το έχω ξαναγράψει ότι μέχρι 9 η βδμ. είχα διδυμακια. Κατάλαβα ότι ένα παλινδομησε πριν καν το δούμε στον υπέρηχο γιατί ξαφνικά μια μέρα μειώθηκαν οι ναυτίες στο μισό και ένιωσα ότι κάτι δεν πάει καλά. Και μετά από ένα εικοσιτετράωρο είχα και αίμα και πήγα για υπέρηχο. Όπου φάνηκε. Κορίτσια ο γιατρός μου είπε ότι αποκλείεται να το κατάλαβα ότι παλινδρομησε, αλλά πείτε με τρελή εγώ το ήξερα πριν το δούμε στον υπέρηχο. τέλος πάντων..  επιστροφή στα ουτροτζεσταν.. επειδή εγώ φοβάμαι τα αεροπλάνα έχω σκεφτεί πολύ σοβαρά την επόμενη φορά που θα πετάω να χτυπήσω ένα ουτροτζεσταν και να λιώσω στον ύπνο κατά την πτήση, φέρνει φοβερή υπνηλία

Η μανουλες ξέρουν.. Ας λενε οτι θέλουν.. Εγω οταν έμαθα για την εγκυμοσύνη ήθελα αγορι αλλα κοιταζα κοριτσιστικα ρούχα λες κ το ξερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην 1η εγκ έπαιρνα 6 ουτροτζεσταν την μέρα κορίτσια περίπου μέχρι τον 5ο μήνα. Κ αυτό γιατί είχα συνέχεια αίμα. Κ έπαιρνα κ των 200mg.Είχα πάθει ανοσία δεν με ενοχλούσαν. Δεν θυμάμαι όμως να είχα ξηροδερμια. Τον περασμένο μήνα μου είχε πει ο γιατρός να πάρω ένα ουτροτζεσταν γιατί είχα συσπάσεις κ τα είδα όλα αφού του είπα εγώ δεν ξαναπαίρνω 😂 ζαλιζόμουν πάρα πολύ, ήθελα να κάνω εμετό κ έκλειναν κ τα μάτια μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Στην 1η εγκ έπαιρνα 6 ουτροτζεσταν την μέρα κορίτσια περίπου μέχρι τον 5ο μήνα. Κ αυτό γιατί είχα συνέχεια αίμα. Κ έπαιρνα κ των 200mg.Είχα πάθει ανοσία δεν με ενοχλούσαν. Δεν θυμάμαι όμως να είχα ξηροδερμια. Τον περασμένο μήνα μου είχε πει ο γιατρός να πάρω ένα ουτροτζεσταν γιατί είχα συσπάσεις κ τα είδα όλα αφού του είπα εγώ δεν ξαναπαίρνω 😂 ζαλιζόμουν πάρα πολύ, ήθελα να κάνω εμετό κ έκλειναν κ τα μάτια μου. 

Δε ξέρω πώς κατάφερες και τα συνηθισες! εγώ λόγω εξωσωματικών έχω πάρει άπειρα ουτροτζεσταν, εννοείται των 200 και δεν υπάρχει περίπτωση να τα συνηθίσω ποτέ. Με κάνουν χάλια. Βέβαια αν τα βάλω μόνο κολπικά δεν υπάρχει κανένα θέμα με ναυτία. Μόνο που πρέπει να αλλάζεις εσώρουχα δύο τρεις φορές τη μέρα από τα υπολείμματα που βγάζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Δε ξέρω πώς κατάφερες και τα συνηθισες! εγώ λόγω εξωσωματικών έχω πάρει άπειρα ουτροτζεσταν, εννοείται των 200 και δεν υπάρχει περίπτωση να τα συνηθίσω ποτέ. Με κάνουν χάλια. Βέβαια αν τα βάλω μόνο κολπικά δεν υπάρχει κανένα θέμα με ναυτία. Μόνο που πρέπει να αλλάζεις εσώρουχα δύο τρεις φορές τη μέρα από τα υπολείμματα που βγάζουν.

Δεν ξέρω πραγματικά. Στην αρχή μου ήταν δύσκολο τις πρώτες μέρες δλδ αλλά μετά όλα ήταν μια χαρά. Κ εννοείται ότι κολπικά ήταν καλύτερα. Κ τωρα αν χρειαζόταν να πάρω θα έλεγα στον γιατρό να τα πάρω κολπικά κ ας του έκανα πλάκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eleni5525 σε πιστεύω απόλυτα γτ κι εγώ στην 1η εγκυμοσύνη (παλλινδρομησε) που ήταν απρογραμμάτιστη κ ούτε ατύχημα δεν είχαμε το είχα νιώσει λίγες μέρες πριν την καθυστέρηση οτι μπορεί να ήμουν έγκυος, γι αυτό έκανα τεστ την 1η μέρα. Οπότε ναι, είμαι σίγουρη ότι το ένστικτο συχνά λειτουργεί. Όσο για το διδυμακι σου, θα σου πω κτ που ανακουφιζε κι εμενα σαν σκέψη μετά την παλλινδρομη, οτι η φύση ξέρει...κι ας ακούγεται κλισέ ή σκληρό (ελπίζω όχι). Σημασία έχει από δω κ στο εξής όλα να πάνε καλά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια μήπωςγια την ξηροδερμια φταίει το utrogestan? Παίρνει καμία αλλη ακόμα? Εγώ έχω εμφανίσει κάτω από το στόμα κ μου φαίνεται πολύ περίεργο. Ισχύει ομως κ αυτό που έγραψε η @Alexey κι εγώ αν δεν παστωθώ στην κοιλιά κ τα πλευρά 2 φορές τη μέρα τουλάχιστον τρελαίνομαι από τη φαγούρα. 

Εγώ δεν παίρνω utorgestan αλλά για τη φαγούρα στη κοιλιά και στα πλευρά είχα ρωτήσει τη Γιατρο μου και μου είχε πει ότι συμβαίνει επειδή τεντωνεται το δέρμα... Ελπίζω να μην είμαι προάγγελος ραγαδων μόνο... 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@eleni5525 σε πιστεύω απόλυτα γτ κι εγώ στην 1η εγκυμοσύνη (παλλινδρομησε) που ήταν απρογραμμάτιστη κ ούτε ατύχημα δεν είχαμε το είχα νιώσει λίγες μέρες πριν την καθυστέρηση οτι μπορεί να ήμουν έγκυος, γι αυτό έκανα τεστ την 1η μέρα. Οπότε ναι, είμαι σίγουρη ότι το ένστικτο συχνά λειτουργεί. Όσο για το διδυμακι σου, θα σου πω κτ που ανακουφιζε κι εμενα σαν σκέψη μετά την παλλινδρομη, οτι η φύση ξέρει...κι ας ακούγεται κλισέ ή σκληρό (ελπίζω όχι). Σημασία έχει από δω κ στο εξής όλα να πάνε καλά 😊

Να σαι καλά.. προσπάθησα να μην το πάρω πάρα πολύ βαριά γιατί ήταν και άλλο μωράκι στη μέση και δεν ήθελα να βρεθώ να κλαίω όλη μέρα και τέτοια. Για λίγες μέρες με πήρε από κάτω αλλά μετά το καταλάβει ότι τουλάχιστον το άλλο μωρό θα είχε μια ευκαιρία να προχωρήσει με καλύτερες προϋποθέσεις και το ξεπέρασα. Έτσι είναι τα πράγματα είναι σκληρό αλλά πρέπει να προχωρήσεις παρακάτω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Και εγώ λόγο εξωσωματικων έπαιρνα utrogestan και πολλά άλλα δεν με ενόχλησαν ποτε! 

Τότε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχει γίνει έτσι το πρόσωπο μου... Στην κοιλιά δεν έχω τίποτα οπότε είναι άλλο αυτό με τις ραγάδες 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lia5 είπε:

Τότε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχει γίνει έτσι το πρόσωπο μου... Στην κοιλιά δεν έχω τίποτα οπότε είναι άλλο αυτό με τις ραγάδες 🤔

Εμένα το πρόσωπο μου στην αρχή έγινε λιπαρό είχα γεμίσει πόσα σπυράκια! Μετά από κάνα 2 εβδομάδες με τράβαγε από την ξηροδερμια. Συμβαίνουν αυτές οι άλλαγες μην ανχονεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Εμένα το πρόσωπο μου στην αρχή έγινε λιπαρό είχα γεμίσει πόσα σπυράκια! Μετά από κάνα 2 εβδομάδες με τράβαγε από την ξηροδερμια. Συμβαίνουν αυτές οι άλλαγες μην ανχονεσαι!

Αυτό ακριβώς έχω με τραβάει! Τι έκανες για να σου φύγει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Αυτό ακριβώς έχω με τραβάει! Τι έκανες για να σου φύγει;

Βάζω κρέμα προσώπου πολύ ενυδατικη ! Πάρε μια για ξηρές πολύ ξηρές επιδερμίδες!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Βάζω κρέμα προσώπου πολύ ενυδατικη ! Πάρε μια για ξηρές πολύ ξηρές επιδερμίδες!

 

Ποια βάζεις; Εγώ πριν έβαζα ένα ελαφρύ σερουμ το οποίο τώρα δεν κάνει τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...