Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κι εμείς το ίδιο 😁😁 άλλο να το φανταζόμαστε και άλλο να το δούμε από κοντά. Εσύ σκέφτεσαι να πας με τον παραδοσιακό τρόπο (όνομα μητέρας - πεθεράς) ή ονόματα που σου αρέσουν; Εγώ έχω 2-3 ονόματα που μου αρέσουν πολύ αλλά φοβάμαι ότι θα παρεξηγηθεί η εθερα γιατί μας το έχει αναφέρει πολλές φορές ότι θέλει κι αυτή καπου να υπάρχει... Η μαμά μου δεν έχει θέμα γενικά είναι κουλ με αυτά οπότε δεν πιέζομαι από αυτή τη μεριά 

Ευτυχώς από τη μεριά της οικογένειας μου έχουμε παράδοση να δίνουμε άσχετα ονόματα κ είναι γνωστο κ στην άλλη οικογένεια αυτό οπότε ευτυχώς θεωρήθηκε δεδομένο κ στην περίπτωσή μας. Δε θα είχαν όμως θέμα πιστεύω οι μανούλες μας σε κάθε περίπτωση...Αν τώρα πιστεύεις ότι μπορεί να υπάρξουν παρεξηγήσεις, σκεφτείτε μήπως δώσετε 2 ονόματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ευτυχώς από τη μεριά της οικογένειας μου έχουμε παράδοση να δίνουμε άσχετα ονόματα κ είναι γνωστο κ στην άλλη οικογένεια αυτό οπότε ευτυχώς θεωρήθηκε δεδομένο κ στην περίπτωσή μας. Δε θα είχαν όμως θέμα πιστεύω οι μανούλες μας σε κάθε περίπτωση...Αν τώρα πιστεύεις ότι μπορεί να υπάρξουν παρεξηγήσεις, σκεφτείτε μήπως δώσετε 2 ονόματα!

Συμφωνώ με την @LiiidaΑυτα τα πατροπαραδοτα μου την δινουν 🤷🏼‍♀️ αλλα εφοσον η πεθερα ειναι τετοια βγαλε διπλο! Πως την λενε την πεθερά σου; 🤣 @Liiidaδεν μας είπες τι ονοματα σκέφτεστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κι εμείς το ίδιο 😁😁 άλλο να το φανταζόμαστε και άλλο να το δούμε από κοντά. Εσύ σκέφτεσαι να πας με τον παραδοσιακό τρόπο (όνομα μητέρας - πεθεράς) ή ονόματα που σου αρέσουν; Εγώ έχω 2-3 ονόματα που μου αρέσουν πολύ αλλά φοβάμαι ότι θα παρεξηγηθεί η εθερα γιατί μας το έχει αναφέρει πολλές φορές ότι θέλει κι αυτή καπου να υπάρχει... Η μαμά μου δεν έχει θέμα γενικά είναι κουλ με αυτά οπότε δεν πιέζομαι από αυτή τη μεριά 

Κουράγιο, μόνο αυτό θα πω, ως παθουσα 😂 έχει τουλάχιστον ωραίο όνομα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Συμφωνώ με την @LiiidaΑυτα τα πατροπαραδοτα μου την δινουν 🤷🏼‍♀️ αλλα εφοσον η πεθερα ειναι τετοια βγαλε διπλο! Πως την λενε την πεθερά σου; 🤣 @Liiidaδεν μας είπες τι ονοματα σκέφτεστε

Λοιπόν, τα επικρατέστερα (αυτή τη στιγμή) είναι Δανάη, Νεφέλη και Αλίκη. Αλλά υπάρχουν κ δευτερεύοντα που όμως δεν αποκλείουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ευτυχώς από τη μεριά της οικογένειας μου έχουμε παράδοση να δίνουμε άσχετα ονόματα κ είναι γνωστο κ στην άλλη οικογένεια αυτό οπότε ευτυχώς θεωρήθηκε δεδομένο κ στην περίπτωσή μας. Δε θα είχαν όμως θέμα πιστεύω οι μανούλες μας σε κάθε περίπτωση...Αν τώρα πιστεύεις ότι μπορεί να υπάρξουν παρεξηγήσεις, σκεφτείτε μήπως δώσετε 2 ονόματα!

Το σκεφτήκαμε κι αυτό αλλά δυστυχώς δεν βγαίνει κάποιος ωραίος συνδυασμός με τα δυο με κανένα από αυτά που μας αρέσουν γιατί και το όνομα της πεθεράς μου είναι βαρύ από μόνο του και δύσκολα συνδυάζεται. Και από την άλλη αν βάλουμε 2 και τελικά τη φωνάζουμε μόνο με το ένα πάλι πιστεύω θα παρεξηγηθεί.... και στεναχωριέμαι γιατί γενικά είναι πολύ καλή δεν μας έχει ενοχλήσει ποτε σε τίποτα, είναι η πρώτη φορά που εκφράζει επιθυμία για κάτι και δεν θέλω να παρεξηγηθεί από τη μια αλλά θέλω κι ένα όμορφο όνομα για τη κορούλα μου από την άλλη... 😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Λοιπόν, τα επικρατέστερα (αυτή τη στιγμή) είναι Δανάη, Νεφέλη και Αλίκη. Αλλά υπάρχουν κ δευτερεύοντα που όμως δεν αποκλείουμε...

Ολα είναι όμορφα! Το νεφέλη δυστυχώς ενω είναι πολυ ωραιο το έχω πολυ τα τελευταία χρόνια! Οπως και να εχει! Ας ερθει η ωρα εκείνη και ας είναι οποίο την αντιπροσωπευει! Με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κουράγιο, μόνο αυτό θα πω, ως παθουσα 😂 έχει τουλάχιστον ωραίο όνομα; 

🤣 Τη λένε Καλλιόπη. Μου αρέσει γενικά σαν όνομα έχει και ωραία σημασία αλλά μου φαίνεται και κάπως βαρύ συνάμα για ένα παιδάκι... και δεν θέλω να τη φωνάζουμε Ποπη. Σκεφτόμουν μήπως τη φωνάζαμε Καλια η Κέλλυ αλλά πάλι δεν τρελαίνομαι. Τα άσχετα ονόματα που μας αρέσουν από την άλλη  είναι τα Νεφέλη, Μελίνα, Αριάδνη και Αρτεμις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Λοιπόν, τα επικρατέστερα (αυτή τη στιγμή) είναι Δανάη, Νεφέλη και Αλίκη. Αλλά υπάρχουν κ δευτερεύοντα που όμως δεν αποκλείουμε...

🤣 Το Νεφέλη είναι ένα από τα ονόματα που έχουμε διαλέξει κι εμείς.. εμένα πάντα μου άρεσε αλλά πάει να με μεταπείσει τώρα ο άντρας μου γιατί εννοιολογικά λέει έχει θλιμμένη έννοια, σημαίνει σύννεφο και η ιστορία της είναι επίσης λίγο θλιμμένη οποτε δεν ξέρω κι εγώ τώρα, με έχει μπερδέψει 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Το σκεφτήκαμε κι αυτό αλλά δυστυχώς δεν βγαίνει κάποιος ωραίος συνδυασμός με τα δυο με κανένα από αυτά που μας αρέσουν γιατί και το όνομα της πεθεράς μου είναι βαρύ από μόνο του και δύσκολα συνδυάζεται. Και από την άλλη αν βάλουμε 2 και τελικά τη φωνάζουμε μόνο με το ένα πάλι πιστεύω θα παρεξηγηθεί.... και στεναχωριέμαι γιατί γενικά είναι πολύ καλή δεν μας έχει ενοχλήσει ποτε σε τίποτα, είναι η πρώτη φορά που εκφράζει επιθυμία για κάτι και δεν θέλω να παρεξηγηθεί από τη μια αλλά θέλω κι ένα όμορφο όνομα για τη κορούλα μου από την άλλη... 😑

Εννοείται αυτο!! Αν δεν σαρεσει ομως το ονομα της δυστυχώς θα πρέπει να την στεναχωρησεις, εφόσον λες οτι ειναι καλη δεν πιστεύω να παρεξηγηθει! Μπορείτε να καταλήξετε στο γεγονός ότι δεν θελετε να ακουστει κανενα όνομα. Αλλιώς μπορειτε να τους εκφράσετε την επιθυμία να το κανετε στο δεύτερο αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

🤣 Τη λένε Καλλιόπη. Μου αρέσει γενικά σαν όνομα έχει και ωραία σημασία αλλά μου φαίνεται και κάπως βαρύ συνάμα για ένα παιδάκι... και δεν θέλω να τη φωνάζουμε Ποπη. Σκεφτόμουν μήπως τη φωνάζαμε Καλια η Κέλλυ αλλά πάλι δεν τρελαίνομαι. Τα άσχετα ονόματα που μας αρέσουν από την άλλη  είναι τα Νεφέλη, Μελίνα, Αριάδνη και Αρτεμις

Καλλια είναι όμορφο πάντως 😁 

Εγώ το έκοψα επίτηδες γτ μου κάνανε ολόκληρη φασαρία κ είπα θα το βγάλω μόνο αν το κόψω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλλια είναι όμορφο πάντως 😁 

Εγώ το έκοψα επίτηδες γτ μου κάνανε ολόκληρη φασαρία κ είπα θα το βγάλω μόνο αν το κόψω 😂

😂 Πως το έβγαλες εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κωνσταντίνα, Νάντια τη φωνάζουμε 😜

Ωραίο το ναντια! Αν πας εξωτερικό σε σλαβικες χωρες το ναντια ειναι εν συντομία του ναντεζντα δηλαδή ελπίδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Ωραίο το ναντια! Αν πας εξωτερικό σε σλαβικες χωρες το ναντια ειναι εν συντομία του ναντεζντα δηλαδή ελπίδα! 

Αχ τι ωραίο 😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γι αυτήν την κακή διάθεση νομίζω φταίει ο καιρός.. Και εγώ κάπως έτσι ξύπνησα. 

Τι ωραίο θέμα όμως που ανοίξατε.. 

Εγώ είμαι τυχερή γιατί έχουν ίδιο όνομα οι γονείς μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Alexey κι εγώ βάζω τελευταίο σε προτίμηση το Νεφέλη ακριβώς γτ έχει φορεθεί πολύ. Ασε που μου θυμίζει το χρυσκο κουρέλι που στα μαλλιά της φόραγε η Νεφέλη κ δε μιυ αρέσει αυτό το τραγούδι 😂 Δυστυχώς το ίδιο έχει φορεθεί κ το Αριάδνη κ γι αυτό δεν το πρότεινα καν κι ας μου αρέσει πολύ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια γι αυτήν την κακή διάθεση νομίζω φταίει ο καιρός.. Και εγώ κάπως έτσι ξύπνησα. 

Τι ωραίο θέμα όμως που ανοίξατε.. 

Εγώ είμαι τυχερή γιατί έχουν ίδιο όνομα οι γονείς μας.. 

Πως τους λένε; 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Να σου ζήσει! Και με το καλό και ο γιος! 

Με το καλό σε όλες μας! Έχει καμία άλλη άλλο παιδάκι; αγχώνομαι από τώρα πως θα την αφήσω για να πάω να γεννήσω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Με το καλό σε όλες μας! Έχει καμία άλλη άλλο παιδάκι; αγχώνομαι από τώρα πως θα την αφήσω για να πάω να γεννήσω 😅

Εμένα είναι το πρώτο μου αλλά πιστεύω είναι λογικο να αγχώνεσαι! Εγω πάντως που κραταγα τα μικρα τις οικογενειας ηταν εντάξει! Ερχονται και κοντα με το ατομο που τα φροντιζει και εννοείται ότι εχει μεγαλες αγκαλιες οταν γυρισεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμένα είναι το πρώτο μου αλλά πιστεύω είναι λογικο να αγχώνεσαι! Εγω πάντως που κραταγα τα μικρα τις οικογενειας ηταν εντάξει! Ερχονται και κοντα με το ατομο που τα φροντιζει και εννοείται ότι εχει μεγαλες αγκαλιες οταν γυρισεις! 

Θηλάζω ακόμα και κάνουμε συγκοιμιση, γι αυτό αγχώνομαι, δεν εχει κοιμηθει ποτέ βράδυ χωρίς εμένα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PanB εγώ ψηφίζω πάλι τον Οδυσσέα από μόνη μου 😁 @Diana_caterina Ειρήνη ☮❤ Εμείς θα τον πούμε Σωτήρη σαν τον παππού που από τότε που μας βγήκε αγόρι μας τον φωνάζει έτσι απ την κοιλιά 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...