Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 6 ώρες, ο/η PanB είπε:

Κι εμένα θα με ενδιέφερε αν έχετε να προτείνετε κάποια.. Όλο το αμελω και πρέπει να ξεκινήσω επιτέλους συστηματικά 

Εγώ πήρα πάλι το mineral89 της vichy που έβαζα πριν. Δε φαίνεται να περιέχει parabens, ρετινοειδή, υδροκινόνη ή φορμαλδεΰδη στη σύστασή του, οπότε το θεώρησα ασφαλές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! 

@Clairy.μου δεν μίλησα ακόμα.. Μου είπε ο γιατρός θα κανονίσει να μου πάρουν αίμα κ να με δει συγκεκριμενος αιματολογος αλλά δεν τον πήρα τηλ γιατί δεν ξέρω αν θα μπορεσω να πάω τις επόμενες μέρες. Έχει ο μικρός μου μια επέμβαση να κάνει την επόμενη εβδ κ δε νομίζω να μπορέσω να τα συνδυάσω. Εγώ ενδοεπικοινωνια δεν πήρα γιατί πάντα τον είχα μαζί μου τον μικρό. 

@eleni5525   μου σου έδειξε κάπου γραμμένα η γιατρός σου αυτά που σου είπε; η εταιρεία frezyderm όπως κ πάρα πολλές εταιρείες καθόλου φιλικές δεν είναι για την υγεία μας. Τα συστατικά που έχουν τα περισσότερα προϊόντα που κυκλοφορούν στην αγορά εάν καθίσετε κ τα ψάξετε τι προκαλούν το πιο πιθανόν είναι να μην τα χρησιμοποιήσετε ξανά. Οι γιατροί προτείνουν πολλά θα το δειτε πολύ έντονα αργότερα κ με τους παιδίατρους σας αυτό δεν σημαίνει ότι είναι κ τα πιο ασφαλή!! Υπάρχουν οργανισμοί σαιτ κλπ που μπορείτε να ελέγξετε τα συστατικά κάθε προϊόντος να διαβάσετε τι προκαλεί το κάθε συστατικό. Ψαγμενα λοιπόν θα πω ότι το αμυγδαλελαιο είναι πάρα πάρα πολύ ασφαλές για την υγεία μας!

Επίσης ό, τιδηποτε κ να βάλετε εάν είναι να γίνουν ραγάδες, θα γίνουν. Η πρόληψη δεν βοηθάει στην μη εμφάνιση των ραγαδων, έχει να κανει με την ελαστικότητα του δέρματος μας. 

Όσον αφορά τα ρούχα εγκυμοσύνης νομίζω πως δεν είναι απαραίτητα. Δεν πήρα ούτε στην 1η εγκ ούτε κ τώρα. Όπως είπαν κ κάποια κορίτσια μερικά νούμερα μεγαλύτερα από αυτό που φορουσαμε είναι μια χαρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

@Clairy.μου δεν μίλησα ακόμα.. Μου είπε ο γιατρός θα κανονίσει να μου πάρουν αίμα κ να με δει συγκεκριμενος αιματολογος αλλά δεν τον πήρα τηλ γιατί δεν ξέρω αν θα μπορεσω να πάω τις επόμενες μέρες. Έχει ο μικρός μου μια επέμβαση να κάνει την επόμενη εβδ κ δε νομίζω να μπορέσω να τα συνδυάσω. Εγώ ενδοεπικοινωνια δεν πήρα γιατί πάντα τον είχα μαζί μου τον μικρό. 

@eleni5525   μου σου έδειξε κάπου γραμμένα η γιατρός σου αυτά που σου είπε; η εταιρεία frezyderm όπως κ πάρα πολλές εταιρείες καθόλου φιλικές δεν είναι για την υγεία μας. Τα συστατικά που έχουν τα περισσότερα προϊόντα που κυκλοφορούν στην αγορά εάν καθίσετε κ τα ψάξετε τι προκαλούν το πιο πιθανόν είναι να μην τα χρησιμοποιήσετε ξανά. Οι γιατροί προτείνουν πολλά θα το δειτε πολύ έντονα αργότερα κ με τους παιδίατρους σας αυτό δεν σημαίνει ότι είναι κ τα πιο ασφαλή!! Υπάρχουν οργανισμοί σαιτ κλπ που μπορείτε να ελέγξετε τα συστατικά κάθε προϊόντος να διαβάσετε τι προκαλεί το κάθε συστατικό. Ψαγμενα λοιπόν θα πω ότι το αμυγδαλελαιο είναι πάρα πάρα πολύ ασφαλές για την υγεία μας!

Επίσης ό, τιδηποτε κ να βάλετε εάν είναι να γίνουν ραγάδες, θα γίνουν. Η πρόληψη δεν βοηθάει στην μη εμφάνιση των ραγαδων, έχει να κανει με την ελαστικότητα του δέρματος μας. 

Όσον αφορά τα ρούχα εγκυμοσύνης νομίζω πως δεν είναι απαραίτητα. Δεν πήρα ούτε στην 1η εγκ ούτε κ τώρα. Όπως είπαν κ κάποια κορίτσια μερικά νούμερα μεγαλύτερα από αυτό που φορουσαμε είναι μια χαρά.

Καλημέρα και καλή επιτυχία στην επέμβαση του μικρού σου. Όσον αφορά τη γυναικολόγο μου όπως φαντάζεσαι απλά μου είπε ότι είναι μελετημένη η κρέμα για την εγκυμοσύνη και μέχρι εκεί, και εγώ περισσότερα δεν ρώτησα. Εν τω μεταξύ και εμένα μου φάνηκε πολύ κουλο να μην επιτρέπεται το αμυγδαλελαιο στην εγκυμοσύνη αλλά μετά σκέφτηκα ότι πολλές φορές πολλά φυτικά δεν θεωρούνται απολύτως ασφαλή όπως τα αιθέρια έλαια και είπα οκ. Βέβαια σίγουρα αν συγκρίνεις το λάδι με την κρέμα φαντάζομαι ότι υπερέχει. Προφανώς marketing της γυναικολόγου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

@Clairy.μου δεν μίλησα ακόμα.. Μου είπε ο γιατρός θα κανονίσει να μου πάρουν αίμα κ να με δει συγκεκριμενος αιματολογος αλλά δεν τον πήρα τηλ γιατί δεν ξέρω αν θα μπορεσω να πάω τις επόμενες μέρες. Έχει ο μικρός μου μια επέμβαση να κάνει την επόμενη εβδ κ δε νομίζω να μπορέσω να τα συνδυάσω. Εγώ ενδοεπικοινωνια δεν πήρα γιατί πάντα τον είχα μαζί μου τον μικρό. 

@eleni5525   μου σου έδειξε κάπου γραμμένα η γιατρός σου αυτά που σου είπε; η εταιρεία frezyderm όπως κ πάρα πολλές εταιρείες καθόλου φιλικές δεν είναι για την υγεία μας. Τα συστατικά που έχουν τα περισσότερα προϊόντα που κυκλοφορούν στην αγορά εάν καθίσετε κ τα ψάξετε τι προκαλούν το πιο πιθανόν είναι να μην τα χρησιμοποιήσετε ξανά. Οι γιατροί προτείνουν πολλά θα το δειτε πολύ έντονα αργότερα κ με τους παιδίατρους σας αυτό δεν σημαίνει ότι είναι κ τα πιο ασφαλή!! Υπάρχουν οργανισμοί σαιτ κλπ που μπορείτε να ελέγξετε τα συστατικά κάθε προϊόντος να διαβάσετε τι προκαλεί το κάθε συστατικό. Ψαγμενα λοιπόν θα πω ότι το αμυγδαλελαιο είναι πάρα πάρα πολύ ασφαλές για την υγεία μας!

Επίσης ό, τιδηποτε κ να βάλετε εάν είναι να γίνουν ραγάδες, θα γίνουν. Η πρόληψη δεν βοηθάει στην μη εμφάνιση των ραγαδων, έχει να κανει με την ελαστικότητα του δέρματος μας. 

Όσον αφορά τα ρούχα εγκυμοσύνης νομίζω πως δεν είναι απαραίτητα. Δεν πήρα ούτε στην 1η εγκ ούτε κ τώρα. Όπως είπαν κ κάποια κορίτσια μερικά νούμερα μεγαλύτερα από αυτό που φορουσαμε είναι μια χαρά. 

Πόσο αλήθεια αυτό με τις κρέμες για τις ραγαδες, προετοιμασία του στήθους για το θηλασμό κοκ!! Συμφωνώ απόλυτα 👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Πόσο αλήθεια αυτό με τις κρέμες για τις ραγαδες, προετοιμασία του στήθους για το θηλασμό λολ!! Συμφωνώ απόλυτα 👍

Παρεπιπτόντως κάτι σχετικό, εγώ από έφηβη έχω ψωρίαση και μου κάνει μικροεξαρσεις κατά περιόδους. Γενικά είναι αρκετά ελεγχόμενη και αν βγάλω πέντε έξι εξανθήματα που φαγουριζουν έχω μια κρέμα πάντα και με μια δυο εφαρμογές φεύγουν. Πρόσφατα μου έβγαλα λίγα πάλι αλλά όχι τόσα που να αξίζουν 50€ στο δερματολόγο. Από γκουγκλαρισμα βρήκα ότι η επάλειψη με ζεστό ελαιόλαδο κάνει δουλειά και το δοκίμασα. Μαντεψτε, έφυγαν τα περισσότερα μετά από δύο τρεις φορές που έβαλα το ελαιόλαδο. Δεν είναι η ίδια δουλειά που κάνει η κρέμα αλλά για την εγκυμοσύνη μια χαρά βολευομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni5525 είπε:

Καλημέρα και καλή επιτυχία στην επέμβαση του μικρού σου. Όσον αφορά τη γυναικολόγο μου όπως φαντάζεσαι απλά μου είπε ότι είναι μελετημένη η κρέμα για την εγκυμοσύνη και μέχρι εκεί, και εγώ περισσότερα δεν ρώτησα. Εν τω μεταξύ και εμένα μου φάνηκε πολύ κουλο να μην επιτρέπεται το αμυγδαλελαιο στην εγκυμοσύνη αλλά μετά σκέφτηκα ότι πολλές φορές πολλά φυτικά δεν θεωρούνται απολύτως ασφαλή όπως τα αιθέρια έλαια και είπα οκ. Βέβαια σίγουρα αν συγκρίνεις το λάδι με την κρέμα φαντάζομαι ότι υπερέχει. Προφανώς marketing της γυναικολόγου. 

Ευχαριστώ πολύ!! 

Είναι σίγουρα μάρκετινγκ. Το αμυγδαλελαιο είναι κάτι που μπορούμε να το κάνουμε σπίτι μας την συγκεκριμενη κρεμουλα πάλι όχι. Πολλές φορές στα αιθέρια έλαια βάζουν κ αλκοόλ!! Κ με την ευκαιρία αυτό που είπες για την ψωριαση. Ο μικρός είχε ατοπικη δερματιτιδα, είχε τεράστια έκζεματα...σαφως ο καλός μου παιδίατρος τότε μου έδωσε στην αρχή την frezyderm κ αφού δεν έκανε δουλειά LA Roche pochay που ειναι για ατοπικη δερματιτιδα. Αυτά οταν τον είχα μωρό. Φυσικά κ δεν έκανε δουλειά τίποτα. Βρέθηκε μια κοπέλα τότε κ μου είπε να πάρω σαπουνι καστιλλης να το υγρόποιώ κ να τον κάνω με αυτό μπάνιο. Κορίτσια όντως το έκανα κ σε λιγότερο από μήνα εξαφανιστηκαν τα πάντα κ δεν εμφάνισε ποτέ ξανά κάτι. Τον έκανα νομίζω για ένα χρόνο με αυτο μπάνιο  κ μετά πήρα της weleda την κίτρινη σειρά που είναι πιο φιλική για το δερματακι τους. Κ να σας πω επειδή σκέφτομαι ότι μπορεί να έχει κ η μικρη το ίδιο θα ξεκινήσω με σαπούνι καστιλλης. Επίσης κρέμες συγκαματος δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ φτιάχνω κεραλοιφη με σπάθολαδο κ ελαιόλαδο. Κ λέω φέτος να πάρω να κάνω κ σπάθολαδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! 

Είναι σίγουρα μάρκετινγκ. Το αμυγδαλελαιο είναι κάτι που μπορούμε να το κάνουμε σπίτι μας την συγκεκριμενη κρεμουλα πάλι όχι. Πολλές φορές στα αιθέρια έλαια βάζουν κ αλκοόλ!! Κ με την ευκαιρία αυτό που είπες για την ψωριαση. Ο μικρός είχε ατοπικη δερματιτιδα, είχε τεράστια έκζεματα...σαφως ο καλός μου παιδίατρος τότε μου έδωσε στην αρχή την frezyderm κ αφού δεν έκανε δουλειά LA Roche pochay που ειναι για ατοπικη δερματιτιδα. Αυτά οταν τον είχα μωρό. Φυσικά κ δεν έκανε δουλειά τίποτα. Βρέθηκε μια κοπέλα τότε κ μου είπε να πάρω σαπουνι καστιλλης να το υγρόποιώ κ να τον κάνω με αυτό μπάνιο. Κορίτσια όντως το έκανα κ σε λιγότερο από μήνα εξαφανιστηκαν τα πάντα κ δεν εμφάνισε ποτέ ξανά κάτι. Τον έκανα νομίζω για ένα χρόνο με αυτο μπάνιο  κ μετά πήρα της weleda την κίτρινη σειρά που είναι πιο φιλική για το δερματακι τους. Κ να σας πω επειδή σκέφτομαι ότι μπορεί να έχει κ η μικρη το ίδιο θα ξεκινήσω με σαπούνι καστιλλης. Επίσης κρέμες συγκαματος δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ φτιάχνω κεραλοιφη με σπάθολαδο κ ελαιόλαδο. Κ λέω φέτος να πάρω να κάνω κ σπάθολαδο. 

Το κοιτούσα να σου πω την αλήθεια για σαπούνι ελαιολάδου για το μπάνιο της μικρής με το που γεννηθεί, για να μη χρησιμοποιήσω καθόλου βρεφικό αφρολουτρο αλλά επειδή είναι σε πλάκες το θεωρούσα κάπως πιο δύσκολο, θέλω κάτι να βγαίνει σε υγρό κατευθείαν από αντλία. Θα το κοιτάξω μήπως το σαπούνι Καστίλης υπάρχει και σε υγρή μορφή. Την κεραλοιφη τη βάζεις σε κάθε αλλαγή πανας ή αν εμφανιστεί κάποια ενόχληση στο δέρμα του μωρού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! 

Είναι σίγουρα μάρκετινγκ. Το αμυγδαλελαιο είναι κάτι που μπορούμε να το κάνουμε σπίτι μας την συγκεκριμενη κρεμουλα πάλι όχι. Πολλές φορές στα αιθέρια έλαια βάζουν κ αλκοόλ!! Κ με την ευκαιρία αυτό που είπες για την ψωριαση. Ο μικρός είχε ατοπικη δερματιτιδα, είχε τεράστια έκζεματα...σαφως ο καλός μου παιδίατρος τότε μου έδωσε στην αρχή την frezyderm κ αφού δεν έκανε δουλειά LA Roche pochay που ειναι για ατοπικη δερματιτιδα. Αυτά οταν τον είχα μωρό. Φυσικά κ δεν έκανε δουλειά τίποτα. Βρέθηκε μια κοπέλα τότε κ μου είπε να πάρω σαπουνι καστιλλης να το υγρόποιώ κ να τον κάνω με αυτό μπάνιο. Κορίτσια όντως το έκανα κ σε λιγότερο από μήνα εξαφανιστηκαν τα πάντα κ δεν εμφάνισε ποτέ ξανά κάτι. Τον έκανα νομίζω για ένα χρόνο με αυτο μπάνιο  κ μετά πήρα της weleda την κίτρινη σειρά που είναι πιο φιλική για το δερματακι τους. Κ να σας πω επειδή σκέφτομαι ότι μπορεί να έχει κ η μικρη το ίδιο θα ξεκινήσω με σαπούνι καστιλλης. Επίσης κρέμες συγκαματος δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ φτιάχνω κεραλοιφη με σπάθολαδο κ ελαιόλαδο. Κ λέω φέτος να πάρω να κάνω κ σπάθολαδο. 

Το κάνω screen shot να τα θυμαμαι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy.Κ @Liiida σας ευχαριστώ  πολύ. Δεν είναι κάτι σοβαρό, χειρουργείο ρουτίνας είναι αλλά φοβάμαι πολύ γιατί θα γίνει κ ολική νάρκωση.

@eleni5525πλακα   έπαιρνα την έτριβα στο χοντρό του τρίφτη έβαζα απιονισμενο νερό όχι πολύ ίσα να καλυφθεί σκεπαζα το μπωλ την επόμενη μέρα ανακάτεμα κ έτοιμο. Κεραλοιφη για να αγοράσεις είναι ακριβη αρκετά μωρέ κ είναι ένα μικρουλη βαζάκι. Πιο πολύ συμφέρει να πάρεις υλικά κ να φτιάξεις η ίδια. Σκεψου μελισσοκερι έχω από το 2016 που είχα πάρει για να κάνω για τον μικρό αλλά τελικά είχα πάρει αρκετή ποσότητα 😋τώρα τελειώνει σιγά σιγά.. Αυτήν την φορά θα κάνω κ με σπαθολαδο για την μικρή. Το σπαθολαδο πάλι δεν είναι δύσκολη διαδικασία απλά το σπαθοχορτο βγαίνει Μάιο-Ιούνιο κ θέλει 40 μέρες για να γίνει σπαθολαδο. Έχω σπαθολαδο όμως βιολογικό το οποίο το χρησιμοποιώ για τον μικρό όταν χτυπάει. Αυτό να δείτε θαυματουργό. Όπου κ να χτυπήσει αν του βάλω λίγο με γάζα την επόμενη μέρα σίγουρα δεν υπάρχει τίποτα. Απλά δεν θέλει να μπαίνει σε ανοιχτές πληγές που θα τις δει ο ήλιος. Προληπτικά δεν βάζω να σου πω τίποτα αλλά κ να βάλεις κακό δεν θα του κάνεις. Επίσης κεραλοιφη μπορείτε να βάλετε κ στις θήλες σας αργότερα που θ τσούζουν αρκετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema εσένα σκέφτηκα κυρίως όταν ρώτησα για ασφαλή ενυδάτωση προσώπου ☺ Όσο αφορά την ατοπική, με ταλαιπώρησαν καιρό οι δερματολόγοι με frezyderm και la Roche pochay. Από τότε που πλένομαι με πράσινο σαπούνι και φυσικό σφουγγάρι Καλύμνου δεν έχω ξαναχρειαστεί ούτε λοσιόν σώματος ούτε τίποτα 😎 Μάλλον έτσι θα μπανιαρίζω και το μωρό μου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

@Tweema εσένα σκέφτηκα κυρίως όταν ρώτησα για ασφαλή ενυδάτωση προσώπου ☺ Όσο αφορά την ατοπική, με ταλαιπώρησαν καιρό οι δερματολόγοι με frezyderm και la Roche pochay. Από τότε που πλένομαι με πράσινο σαπούνι και φυσικό σφουγγάρι Καλύμνου δεν έχω ξαναχρειαστεί ούτε λοσιόν σώματος ούτε τίποτα 😎 Μάλλον έτσι θα μπανιαρίζω και το μωρό μου ❤τ

Τι να σου πω τώρα.. Είμαι ένας άνθρωπος που δεν βάζω τίποτα. Πολύ σπάνια βάζω. Πριν λίγο καιρό κάτι είχα πάρει με γάλα γαιδουρας για τα μάτια ή για το πρόσωπο δεν θυμάμαι. Να σου πω δεν κοίταξα συστατικά. Το λάδι καρύδας είναι πολύ καλό κ το βούτυρο κάριτε(αυτά τα 2 μπορείτε να τα χρησιμοποιείται κ στα παιδιά) αλλά εγώ δεν μπορώ να τα χρησιμοποιώ στο πρόσωπο γιατί έχω λιπαρό δέρμα. Κάποιο φεγγάρι που το έψαχνα είχα καταλήξει ότι θα ξεκινήσω βιολογικά αλλά με φυσικά συστατικά προϊόντα, δυστυχώς όμως μου χτύπησε η ατοπική κ μένα την πόρτα κ τα παράτησα. Αυτό που λες για το φυσικό σφουγγάρι Καλύμνου μου το είχαν πει αλλά δεν χρησιμοποιούμε σφουγγάρι οικογενειακως κ δεν πήρα ποτέ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου!!! Εμεις 16κ3 σημερα ,πηγαμε χθες γιατρο και προβληματίστηκα καπως! Το μπεμπακι ειναι μια χαρα ολο κολυμπουσε εκει μεσα !! Υγιεστατο! Ομως μου ειπε ο γιατρός πως ειναι λιγο χαμηλα. Μου ειπε πως δεν ειναι ανησυχητικό απλως θελει να μην το παρακανω με τις δουλειες και πολυ ξεκουραση! Η αληθεια ειναι πως κολλησα εκεινη τη στιγμη και δε ρωτησα παραπανω πραγματα οπως τι εννοει ας πουμε με τη φραση πως ειναι χαμηλα. Υπαρχει καποια με παρόμοια εμπειρια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!!! Εμεις 16κ3 σημερα ,πηγαμε χθες γιατρο και προβληματίστηκα καπως! Το μπεμπακι ειναι μια χαρα ολο κολυμπουσε εκει μεσα !! Υγιεστατο! Ομως μου ειπε ο γιατρός πως ειναι λιγο χαμηλα. Μου ειπε πως δεν ειναι ανησυχητικό απλως θελει να μην το παρακανω με τις δουλειες και πολυ ξεκουραση! Η αληθεια ειναι πως κολλησα εκεινη τη στιγμη και δε ρωτησα παραπανω πραγματα οπως τι εννοει ας πουμε με τη φραση πως ειναι χαμηλα. Υπαρχει καποια με παρόμοια εμπειρια???

Λογικά εννοούσε πως είχε κοντό τράχηλο κάπως... Δεν σου είπε πόσα χιλιοστά? Κ ότι να προσέχεις να μην σηκώνεις βάρος. Μην ανησυχείς. Να ξεκουραζεσαι κ όλα καλά. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!!! Εμεις 16κ3 σημερα ,πηγαμε χθες γιατρο και προβληματίστηκα καπως! Το μπεμπακι ειναι μια χαρα ολο κολυμπουσε εκει μεσα !! Υγιεστατο! Ομως μου ειπε ο γιατρός πως ειναι λιγο χαμηλα. Μου ειπε πως δεν ειναι ανησυχητικό απλως θελει να μην το παρακανω με τις δουλειες και πολυ ξεκουραση! Η αληθεια ειναι πως κολλησα εκεινη τη στιγμη και δε ρωτησα παραπανω πραγματα οπως τι εννοει ας πουμε με τη φραση πως ειναι χαμηλα. Υπαρχει καποια με παρόμοια εμπειρια???

Γλυκια μου ειμαστε κοντα εμεις! Συμφωνώ με την @Starrr κοιταξε κ τα αποτελέσματα της αυχενικης εκει εγραφε για τον τραχηλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα σε ολες!! Τι τρωτε τωρα στην εγκυμοσύνη; ριξτε καμια ιδεα για πρωινο γιατι εχω βαρεθει τα ιδια

Καλημέρα κοπέλα μου! Δεν ξέρω ποια είναι τα ίδια που τρως, αλλά εγώ την έχω καταβρει με ψωμί ολικής, ταχίνι και μέλι! Κ βλέπω ότι αργώ πάρα πολύ να πεινασω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα σε ολες!! Τι τρωτε τωρα στην εγκυμοσύνη; ριξτε καμια ιδεα για πρωινο γιατι εχω βαρεθει τα ιδια

Καλημέρα.. Εγώ τώρα που δουλεύω απόγευμα και έχω χρόνο το πρωί ανακατεύω 1 αβγό λίγο γάλα βρώμη μπεικιν και λίγο βανίλια και το βάζω στο τηγάνι χωρίς λάδι. Γίνεται σαν κρεπουλα και βάζω από πάνω μπανάνα με μέλι ή με φυστικοβουτ ή ταχίνι. Με κρατάει πάρα πολύ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου!!! Εμεις 16κ3 σημερα ,πηγαμε χθες γιατρο και προβληματίστηκα καπως! Το μπεμπακι ειναι μια χαρα ολο κολυμπουσε εκει μεσα !! Υγιεστατο! Ομως μου ειπε ο γιατρός πως ειναι λιγο χαμηλα. Μου ειπε πως δεν ειναι ανησυχητικό απλως θελει να μην το παρακανω με τις δουλειες και πολυ ξεκουραση! Η αληθεια ειναι πως κολλησα εκεινη τη στιγμη και δε ρωτησα παραπανω πραγματα οπως τι εννοει ας πουμε με τη φραση πως ειναι χαμηλα. Υπαρχει καποια με παρόμοια εμπειρια???

Καλημέρα...μήπως εννοούσε ότι ήταν χαμηλός ο πλακούντας;; Αν είναι αυτό συνήθως ανεβαίνει μετά από κάποιο καιρό αλλά θέλει προσοχή όπως σου είπε! Κοίτα εσύ να ξεκουράζεσαι και όλα θα πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα σε ολες!! Τι τρωτε τωρα στην εγκυμοσύνη; ριξτε καμια ιδεα για πρωινο γιατι εχω βαρεθει τα ιδια

Καλημέρα! Γιαούρτι,βρώμη, αμύγδαλα, καρύδια,μαύρη σταφίδα, κρανμπερις κ λίγο μέλι. Με κρατάει πολλές ώρες! Τοστακι με τυρί, αβοκάντο και βραστό αυγό. Καμιά ομελέτα με διάφορα μέσα. Το ταχίνι που είπαν πολύ αγαπημένο! Γκουγκλαρε κ θα σου βγουν διάφορες επιλογές για το πρωινό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα! Γιαούρτι,βρώμη, αμύγδαλα, καρύδια,μαύρη σταφίδα, κρανμπερις κ λίγο μέλι. Με κρατάει πολλές ώρες! Τοστακι με τυρί, αβοκάντο και βραστό αυγό. Καμιά ομελέτα με διάφορα μέσα. Το ταχίνι που είπαν πολύ αγαπημένο! Γκουγκλαρε κ θα σου βγουν διάφορες επιλογές για το πρωινό σου!

Μονό εγώ βαριέμαι να τα φτιάχνω όλα αυτά; 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...