Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η manoula84 είπε:

Στο ασοσ εχει ωραια ρουχα εννοω καλα για να πας καπου! για εγκυμονουσες! ριξε μια ματια

Έριξα μια ματιά αλλά δεν ενθουσιαστηκα, ψάχνω για λευκό ή ροζ /μπεζ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

To asos είναι τύπου wish? 

Κοίτα είναι πιο παλιό νομίζω, 20 χρόνια πρέπει να υπάρχει σίγουρα κ είναι από Αγγλία. Εγώ το είχα μάθει όταν έμεινα σε άλλη ευρωπαϊκή πρωτεύουσα για ένα διάστημα γτ όλες οι κοπέλες ψωνιζαν από εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα και απο μενα κορίτσια! Εύχομαι να ειστε ολες καλα💙 

Εγω σήμερα το πρωι πηγα για εξετάσεις. Εχω ερώτημα! 

ΧΩΡΑΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΤΑ ΡΟΎΧΑ ΤΗΣ? 😳γιατί εγω δεν χωραω! Θέλω τοσο πολυ να παω να ψωνισω κολαν για να ειμαι ανετη αλλα θα προτιμούσα να παω απο κοντα. Ατιμο λοκ νταουν! 

Εγώ που είμαι στον 4ο φοραω ήδη μόνο κολάν ή καμιά φορμούλα. Τζιν και παντελόνι με τίποτα. Πετάχτηκε και η κοιλιά μου εδώ και κανα δυο βδομάδες οπότε όλα με πιέζουν. Εγώ από oysho είναι ωραιο ανετο και μαλακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Εγώ που είμαι στον 4ο φοραω ήδη μόνο κολάν ή καμιά φορμούλα. Τζιν και παντελόνι με τίποτα. Πετάχτηκε και η κοιλιά μου εδώ και κανα δυο βδομάδες οπότε όλα με πιέζουν. Εγώ από oysho είναι ωραιο ανετο και μαλακο.

Κ εγώ από oysho πήρα ένα κολάν,πολύ ωραίο κ άνετο! Έχω παραγγείλει κ από τα h&m ένα κολάν τύπου τζιν κ ένα σουτιέν, εύχομαι να έχω πετύχει τα νούμερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα. Από ρούχα σας συστήνω κι εγώ της premaman, εγώ πήρα την εβδομάδα που άνοιξαν τα μαγαζιά παντελόνια και μπλούζες σε μισή τιμή λόγω του ότι έχω βγάλει και κάρτα club οποτε έχω εκπτώσεις και στα εγκυμοσύνης και στα βρεφικά της orchestra. Με έχουν βολέψει παρά πολύ κι επειδή έχουν αυτή την ειδική θήκη για τη κοιλιά πιστεύω θα με βολέψουν μέχρι τέλους αφού είναι ελαστικό το πάνω μέρος και γενικά έως τώρα τουλάχιστον δεν έχω βάλει πολλά κιλά, είμαι στην 25η εβδομάδα κι έχω πάρει σύνολο 5, οποτε πιστεύω δεν θα έχω πρόβλημα με το κάτω μέρος. Είχα πάρει κι ένα παντελόνι εγκυμοσύνης από H&M ένα νούμερο μεγαλυτερο από το κανονικό μου κι αυτό με έχει βολέψει καταπληκτικά και νομίζω ότι έχω πολύ περιθώριο ακόμα αφού μου είναι πολύ χαλαρά σε αυτή τη φάση. Ανυπομονώ βέβαια κι εγώ να ανοίξουν τα μαγαζιά γιατί δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα για το μωρό μου και πιστεύω αυτές οι αγορές είναι ωραίο να γίνονται από κοντά...🥰

Κατι άσχετο κορίτσια, τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει μια τρελή φαγούρα στη κοιλιά, ιδιαίτερα μετά το ντους. Με το που παστώνομαι με τις κρέμες μου περνάει αλλά μέχρι να στεγνωσει το δέρμα μου μετά το ντους πεθαίνω στη φαγούρα. Το έχει πάθει καμία σας; Μέχρι στιγμής δεν βλέπω καμία ραγάδα κι έχω αρχίσει και βάζω κρέμα 3 φορές την ημέρα μήπως και κάνω τώρα και τις προλάβω... 😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Alexey το πέρασα 3ο-4ο μήνα, πολύ έντονα. Παστωνόμουν κι εγώ με κρέμες κ περνούσε προσωρινά κ μετά πάλι τα ίδια. Σταμάτησε μόνο του, ιδέα δεν έχω τί άλλαξε. Είχα διαβάσει πάντως ότι ο κνησμος στην κοιλιά είναι συνηθισμένη "παρενέργεια" της εγκυμοσύνης κι ας μην έχουν βρει την αιτία επιστημονικά.  Δεν είναι ανησυχητικό πάντως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Alexey το πέρασα 3ο-4ο μήνα, πολύ έντονα. Παστωνόμουν κι εγώ με κρέμες κ περνούσε προσωρινά κ μετά πάλι τα ίδια. Σταμάτησε μόνο του, ιδέα δεν έχω τί άλλαξε. Είχα διαβάσει πάντως ότι ο κνησμος στην κοιλιά είναι συνηθισμένη "παρενέργεια" της εγκυμοσύνης κι ας μην έχουν βρει την αιτία επιστημονικά.  Δεν είναι ανησυχητικό πάντως. 

Ποτε σου πέρασε; Εμένα μου ξεκίνησε εντελώς ξαφνικά πριν λίγες μέρες και έλεγα αν συνεχιστεί να πάρω τη γιατρό μου τηλέφωνο γιατί το επόμενο ραντεβού το έχω σε δυο εβδομάδες οποτε λέω μην είναι τίποτα που χρειάζεται θεραπεία... πάντως κι εμένα με το που βάζω κρέμα κι ενυδατώνεται το δέρμα περνάει αμέσως η φαγούρα, οποτε προσπαθώ να κρατάω το δέρμα συνεχώς ενυδατωμένο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Alexey είπε:

Ποτε σου πέρασε; Εμένα μου ξεκίνησε εντελώς ξαφνικά πριν λίγες μέρες και έλεγα αν συνεχιστεί να πάρω τη γιατρό μου τηλέφωνο γιατί το επόμενο ραντεβού το έχω σε δυο εβδομάδες οποτε λέω μην είναι τίποτα που χρειάζεται θεραπεία... πάντως κι εμένα με το που βάζω κρέμα κι ενυδατώνεται το δέρμα περνάει αμέσως η φαγούρα, οποτε προσπαθώ να κρατάω το δέρμα συνεχώς ενυδατωμένο 

Κράτησε σίγουρα ένα μήνα, μέσα στον 4ο πέρασε. Βέβαια από τότε συνεχίζω κ βάζω λάδια κ κρέμα 3 φορές τη μέρα τουλάχιστον οπότε μπορεί γι αυτό να πέρασε. Άλλαξα κ αφρόλουτρο (τυχαία, γτ τελείωσε) κ το καινούριο πρέπει να είναι πιο ενυδατικο από το προηγούμενο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω πάρει εδώ και ένα μήνα 4 τέτοια εσώρουχα από το lamoda, οικονομικά και πολύ άνετα. Πήρα ένα νούμερο μεγαλύτερο από το κανονικό μου και έχει αρκετό περιθώριο στην κοιλιά. Τώρα περιμένω και αυτή τη φόρμα από το soonmama για να μη σκύβω με τα κολαν και θα σας πω εντυπώσεις αύριο-μεθαύριο που θα έρθει. Στις θηλές και στην κοιλιά βάζω τη σειρά της frezyderm ☺

Screenshot_20210312-224822_Facebook.jpg

Screenshot_20210221-224750_Chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα. Από ρούχα σας συστήνω κι εγώ της premaman, εγώ πήρα την εβδομάδα που άνοιξαν τα μαγαζιά παντελόνια και μπλούζες σε μισή τιμή λόγω του ότι έχω βγάλει και κάρτα club οποτε έχω εκπτώσεις και στα εγκυμοσύνης και στα βρεφικά της orchestra. Με έχουν βολέψει παρά πολύ κι επειδή έχουν αυτή την ειδική θήκη για τη κοιλιά πιστεύω θα με βολέψουν μέχρι τέλους αφού είναι ελαστικό το πάνω μέρος και γενικά έως τώρα τουλάχιστον δεν έχω βάλει πολλά κιλά, είμαι στην 25η εβδομάδα κι έχω πάρει σύνολο 5, οποτε πιστεύω δεν θα έχω πρόβλημα με το κάτω μέρος. Είχα πάρει κι ένα παντελόνι εγκυμοσύνης από H&M ένα νούμερο μεγαλυτερο από το κανονικό μου κι αυτό με έχει βολέψει καταπληκτικά και νομίζω ότι έχω πολύ περιθώριο ακόμα αφού μου είναι πολύ χαλαρά σε αυτή τη φάση. Ανυπομονώ βέβαια κι εγώ να ανοίξουν τα μαγαζιά γιατί δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα για το μωρό μου και πιστεύω αυτές οι αγορές είναι ωραίο να γίνονται από κοντά...🥰

Κατι άσχετο κορίτσια, τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει μια τρελή φαγούρα στη κοιλιά, ιδιαίτερα μετά το ντους. Με το που παστώνομαι με τις κρέμες μου περνάει αλλά μέχρι να στεγνωσει το δέρμα μου μετά το ντους πεθαίνω στη φαγούρα. Το έχει πάθει καμία σας; Μέχρι στιγμής δεν βλέπω καμία ραγάδα κι έχω αρχίσει και βάζω κρέμα 3 φορές την ημέρα μήπως και κάνω τώρα και τις προλάβω... 😑

Εγώ σήμερα μπήκα 27η και τις τελευταίες μέρες νιώθω ακριβώς κι εγώ το ίδιο. Φαγούρα στην κοιλιά χωρίς ακόμα να έχει ραγαδες και μόλις βάλω κρέμα σταματάει. Επειδή όμως με πιάνει χαμηλά γύρω από τον αφαλό και κάνω και τις αντιπηκτικες εκεί δεν είμαι σίγουρη ακόμα αν το πάει για ραγαδες ή είναι από τις πληγουλες από τις ενέσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Άσχετο! Ειναι περίεργο που δεν έχει πεταχτεί ακόμα ο αφαλός μου 25η βδομάδα?? 

Εμενα δεν πετάχτηκε ποτέ στην 1η εγκυμοσύνη 😅 νομίζω δεν είναι στάνταρ ότι θα πεταχτεί 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω ψαχνω σαν τρελη ενα καλο ρουχο για πολιτικο και δεν ξερω που θα βρω! 

Εγώ πήρα το φόρεμα που έβαλα στον πολιτικό μου από Lynne, ήταν σε ψιλοριχτη γραμμή και έβαλα κάτω από το στήθος ζώνη δετη. Ήμουν στον 8ο! Οπότε θα σου έλεγα να κοιτάξεις και σε άλλα μαγαζιά, όχι μόνο για ρούχα εγκυμοσύνης 🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εγώ πήρα το φόρεμα που έβαλα στον πολιτικό μου από Lynne, ήταν σε ψιλοριχτη γραμμή και έβαλα κάτω από το στήθος ζώνη δετη. Ήμουν στον 8ο! Οπότε θα σου έλεγα να κοιτάξεις και σε άλλα μαγαζιά, όχι μόνο για ρούχα εγκυμοσύνης 🙃

Τελεια ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Τι κάνετε; να σας ρωτήσω. Έχετε δει για ενδοεπικοινωνια για το μωρό..;;; 

@Tweema τι έγινε τελικά;; μίλησες με αιματολογο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. εμείς μέχρι 6 μηνών θα έχουμε την κούνια του στο δωμάτιό μας, οπότε δεν το έχω κοιτάξει. Ίσως αργότερα αν χρειαστεί. 

Ενυδατική προσώπου πια χρησιμοποιείτε; Και έχετε ψάξει αν είναι κατάλληλη για την περίοδο της εγκυμοσύνης; Γιατί εγώ το είχα αμελήσει τόσο καιρό λόγω ακινησίας και η επιδερμίδα μου έχει αφυδατωθεί αρκετά 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Lia5! Σχετικά με κρέμα προσώπου που ρωτάς, η γυναικολόγος μου είχε πει να συνεχίσω να χρησιμοποιώ ό,τι χρησιμοποιούσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

@Clairy. εμείς μέχρι 6 μηνών θα έχουμε την κούνια του στο δωμάτιό μας, οπότε δεν το έχω κοιτάξει. Ίσως αργότερα αν χρειαστεί. 

Ενυδατική προσώπου πια χρησιμοποιείτε; Και έχετε ψάξει αν είναι κατάλληλη για την περίοδο της εγκυμοσύνης; Γιατί εγώ το είχα αμελήσει τόσο καιρό λόγω ακινησίας και η επιδερμίδα μου έχει αφυδατωθεί αρκετά 😕

Ναι αλλά αν είσαι σε άλλον χώρο και κάθεσαι και το μωρό είναι στο λίκνο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναι αλλά αν είσαι σε άλλον χώρο και κάθεσαι και το μωρό είναι στο λίκνο;; 

Εμένα μου έκαναν δώρο στο πρώτο μωράκι μου αυτή :

https://www.skroutz.gr/s/7472146/Philips-Avent-SCD506-26.html

Είναι μια χαρά αν και κυρίως τη χρησιμοποίησα όταν την αλλαζα για να παίζει μουσική 😂

Κατα τη διάρκεια της ημέρας είχα το μωρό στο σαλόνι όπου και καθόμουν συνήθως στο πορτ μπεμπε οπότε δεν τη χρειάστηκα σχεδόν καθόλου! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ της ίδιας εταιρείας έχω δει. Κυρίως για τις ώρες που το μωρό θα κοιμάται στο δωμάτιόμας κι εγώ θα κυκλοφορώ στο σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

@Clairy. εμείς μέχρι 6 μηνών θα έχουμε την κούνια του στο δωμάτιό μας, οπότε δεν το έχω κοιτάξει. Ίσως αργότερα αν χρειαστεί. 

Ενυδατική προσώπου πια χρησιμοποιείτε; Και έχετε ψάξει αν είναι κατάλληλη για την περίοδο της εγκυμοσύνης; Γιατί εγώ το είχα αμελήσει τόσο καιρό λόγω ακινησίας και η επιδερμίδα μου έχει αφυδατωθεί αρκετά 😕

Κι εμένα θα με ενδιέφερε αν έχετε να προτείνετε κάποια.. Όλο το αμελω και πρέπει να ξεκινήσω επιτέλους συστηματικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Κι εγώ της ίδιας εταιρείας έχω δει. Κυρίως για τις ώρες που το μωρό θα κοιμάται στο δωμάτιόμας κι εγώ θα κυκλοφορώ στο σπίτι. 

Θα θες να κάθεσαι συνέχεια μαζί του στην αρχή, δεν σε βλέπω να κυκλοφορείς 😂😂

Πέρα απ την πλάκα, μια χαρά είναι αυτή και απ τις οικονομικές 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

@Clairy. εμείς μέχρι 6 μηνών θα έχουμε την κούνια του στο δωμάτιό μας, οπότε δεν το έχω κοιτάξει. Ίσως αργότερα αν χρειαστεί. 

Ενυδατική προσώπου πια χρησιμοποιείτε; Και έχετε ψάξει αν είναι κατάλληλη για την περίοδο της εγκυμοσύνης; Γιατί εγώ το είχα αμελήσει τόσο καιρό λόγω ακινησίας και η επιδερμίδα μου έχει αφυδατωθεί αρκετά 😕

Για την ενυδατικη κ μένα η γυναικολόγος μου είπε να συνεχίσω να χρησιμοποιώ ότι κ πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εμένα μου έκαναν δώρο στο πρώτο μωράκι μου αυτή :

https://www.skroutz.gr/s/7472146/Philips-Avent-SCD506-26.html

Είναι μια χαρά αν και κυρίως τη χρησιμοποίησα όταν την αλλαζα για να παίζει μουσική 😂

Κατα τη διάρκεια της ημέρας είχα το μωρό στο σαλόνι όπου και καθόμουν συνήθως στο πορτ μπεμπε οπότε δεν τη χρειάστηκα σχεδόν καθόλου! 

 

Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα με καμερουλα.. Έχει πάρει καμία;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για κάμερα είχαμε κοιτάξει αλλά δεν είχα διαβάσει καλές κριτικές και τελικά πήραμε ένα απλό. Με έχει σώσει. Είναι πολύ καλό... Και είναι πρακτικο να έχετε ένα... Πολύ πρακτικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...