Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοεμβρη η παγωνια θα μας φερει πιο κοντα! Δυο γραμμουλες σαν θα δω, ΘΕΤΙΚΟ θα τρελαθω! Θα φουσκωσει η κοιλια, να το παρω αγκαλια εννεα μηνες πιο μετα! :)


anna90

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Μετράει και η απογευματινή θερμοκρασία;

Για το θερμοδιαγραμμα όχι όχι καθόλου.....Αλλά για να έχω μια γενική εικόνα της θερμοκρασίας μου. Πότε μα ποτέ δεν έτυχε να έχω 37.3....Και χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Για το θερμοδιαγραμμα όχι όχι καθόλου.....Αλλά για να έχω μια γενική εικόνα της θερμοκρασίας μου. Πότε μα ποτέ δεν έτυχε να έχω 37.3....Και χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο έτσι...

Μακάρι κορίτσι, μου λίγες μέρες μείνανε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Μια χαρά είναι η τιμή της μην στεναχωριέσαι 💜

Ευχαριστώ κορίτσι μου, γιατί ήδη έχω πολλά θέματα. Δεν θέλω να είναι και αυτό στην λίστα.. 😵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου, γιατί ήδη έχω πολλά θέματα. Δεν θέλω να είναι και αυτό στην λίστα.. 😵

Τι θέματα έχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! εδώ που βρίσκομαι έχει πιάσει πολύς αέρας και και κρύο! Μέχρι προχτές κυκλοφορούσαμε με τα φθινοπωρινά! Βουρ στο χειμώνα λοιπόν! Εγώ δεύτερη μέρα με dufaston. Η ακατανομαστη δεν έχει φανεί ακόμα. Σε 5 μέρες λοιπόν. Είναι καμία άλλη εδώ μέσα με πολυκυστικες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα....Και κάπως έτσι φεύγουν οι ελπίδες και απλά την περιμενεις από μέρα σε μέρα......

20201106_081838.jpg

Κορίτσι Μ καλημέρα! Μην απογοητεύεσαι! Κι εγώ που είχα τόσες μέρες καθυστέρηση πάνω από 12 νόμιζα ότι το είχαμε πετύχει το σπορακι μας αλλά Τζιφος... Πάμε γερά για την επόμενη φορά! Ίσως να είναι η τυχερή μας! Σου στέλνω πολλές ευχές!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα....Και κάπως έτσι φεύγουν οι ελπίδες και απλά την περιμενεις από μέρα σε μέρα......

20201106_081838.jpg

Και μένα πάντως μια μέρα είχε πέσει η θερμοκρασία.. Από 36.6 είχε πάει 36.. Περίμενε να δεις αν αύριο ανέβει.. Ποτέ περιμένεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και μένα πάντως μια μέρα είχε πέσει η θερμοκρασία.. Από 36.6 είχε πάει 36.. Περίμενε να δεις αν αύριο ανέβει.. Ποτέ περιμένεις; 

9 του μήνα περιμένω.....! Ας έρθει, να πάω να κάνω τις επαναληπτικές εξετάσεις μου και την σαλπιγγογραφια μόλις λήξει το lockdown....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

9 του μήνα περιμένω.....! Ας έρθει, να πάω να κάνω τις επαναληπτικές εξετάσεις μου και την σαλπιγγογραφια μόλις λήξει το lockdown....

Μέχρι να δεις αίμα δεν ξέρεις τι γίνεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Τι θέματα έχεις 

Τον προηγούμενο μήνα η γυναικολόγος μου βρήκε ινωμιωμα στη μήτρα 4 εκατοστά. Χθες πήγα σε έναν άλλο και το ινωμιωμα δεν φάνηκε καν. Αυτό που βρήκε ήταν πολυποδας. Τρίτη συνεχόμενη χρονιά δηλαδή θα χρειαστεί να κάνω υστεροσκοπηση. Εγώ ήμουν έτοιμη να ψαχτω για εξωσωματική όπως μου είπε η προηγούμενη κ τώρα μαθαίνω αλλά και ο συγκεκριμένος μου λέει να μην βιαστώ. Έχω μπερδευτεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

9 του μήνα περιμένω.....! Ας έρθει, να πάω να κάνω τις επαναληπτικές εξετάσεις μου και την σαλπιγγογραφια μόλις λήξει το lockdown....

Κορίτσι μου και γω θα κάνω σαλπιγγογραφια στον επόμενο κύκλο. Ξέρεις μήπως αν πονάει; αν σε κάνουν αναισθησία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σήμερα η θερμοκρασία μου έπεσε στο 36.3 σίγουρα θα μου έρθει το κατάλαβα από χθες που δεν είχα κανένα σύμπτωμα 😒 κρίμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα....Και κάπως έτσι φεύγουν οι ελπίδες και απλά την περιμενεις από μέρα σε μέρα......

20201106_081838.jpg

Α ρε κορίτσι μου μαζί είμαστε από ότι φαίνεται και εγώ τα ίδια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Κορίτσι μου και γω θα κάνω σαλπιγγογραφια στον επόμενο κύκλο. Ξέρεις μήπως αν πονάει; αν σε κάνουν αναισθησία; 

Καλημέρα εγώ έκανα υπερηχοσαλπιγγογραφια και ένιωσα μόνο μία μικρή ενόχληση,η απλή εξέταση γίνεται με σκιαγραφικο υγρό έχω διαβάσει ότι μερικές πονάνε μόνο άν βρει αντίσταση δηλαδή άν έχουν κλειστές σάλπιγγες ή κάποιο ξένο σώμα. Ελπίζω να σου απαντήσει και κάποια που έχει κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα....Και κάπως έτσι φεύγουν οι ελπίδες και απλά την περιμενεις από μέρα σε μέρα......

20201106_081838.jpg

όταν πέφτει λίγο από την 6η με 12η μερα για 1 μερα μονο κ μετα ανέβει ισως ειναι η εμφύτευση, οποτε περιμένε μηπως δεις ανοδο αυριο.αν δεις ειναι πολυ καλο .δεν ισχύει πάντα αυτο αλλα ετσι εχω διαβασει κ μενα συνεβει στα 2 τελευταία μου παιδιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Celine είπε:

Τον προηγούμενο μήνα η γυναικολόγος μου βρήκε ινωμιωμα στη μήτρα 4 εκατοστά. Χθες πήγα σε έναν άλλο και το ινωμιωμα δεν φάνηκε καν. Αυτό που βρήκε ήταν πολυποδας. Τρίτη συνεχόμενη χρονιά δηλαδή θα χρειαστεί να κάνω υστεροσκοπηση. Εγώ ήμουν έτοιμη να ψαχτω για εξωσωματική όπως μου είπε η προηγούμενη κ τώρα μαθαίνω αλλά και ο συγκεκριμένος μου λέει να μην βιαστώ. Έχω μπερδευτεί 

Τι μπέρδεμα και αυτό είναι δυνατόν άλλο να λέει ο ένας και άλλο ο άλλος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Celine είπε:

Κορίτσι μου και γω θα κάνω σαλπιγγογραφια στον επόμενο κύκλο. Ξέρεις μήπως αν πονάει; αν σε κάνουν αναισθησία; 

Είναι αναλόγως ποιος θα σου την κάνει...γενικά είναι λίγο άβολη διαδικασία..αν είναι βατές οι σάλπιγγες δεν καταλαβαίνεις κάτι..αν είσαι Θεσσαλονίκη ξέρω μια κορυφαία που δε θα καταλάβεις τπτ!! Υπάρχει και η μέθοδος που σου είπε η @Litsadi αλλά αν βρεθεί κάτι εκεί θα πρέπει να κάνεις και την κλασσική μετά..να πας με θάρρος και θα είσαι μια χαρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Litsadiκαι @Smurf88ευχαριστώ για τις απαντήσεις.θα με αναλάβει αυτός που βρήκε τον πολύποδα. Ο άντρας μου για κάποιον λόγο τον εμπιστεύεται πολύ. Είχα μια βιοχημικη αποβολή πριν 1 χρόνο λογικά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα βρει κάτι.. 

@Litsadiη ελπιδα πεθαίνει τελευταία! Ελπίζω κ εύχομαι να μην σου εμφανιστεί η ακατανομαστη 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Celine είπε:

@Litsadiκαι @Smurf88ευχαριστώ για τις απαντήσεις.θα με αναλάβει αυτός που βρήκε τον πολύποδα. Ο άντρας μου για κάποιον λόγο τον εμπιστεύεται πολύ. Είχα μια βιοχημικη αποβολή πριν 1 χρόνο λογικά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα βρει κάτι.. 

@Litsadiη ελπιδα πεθαίνει τελευταία! Ελπίζω κ εύχομαι να μην σου εμφανιστεί η ακατανομαστη 💖

Ευχαριστώ πολύ αλλά είμαι απόλυτα σίγουρη ότι έρχεται. Θα πας να αφαιρέσεις τον πολυποδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

1309 κορίτσια... Από 247 τη Δευτέρα.. Τώρα μπορώ να χαρώ... 

Συγχαρητήρια με το καλό να έρθει το μωράκι σου 😇💜💛🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

1309 κορίτσια... Από 247 τη Δευτέρα.. Τώρα μπορώ να χαρώ... 

ελα ενταξει εισαι τελεια!!!μια ζαρα η χοριακη σου ,σουπερ!!!οπότε τωρα απολαυσε το !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

1309 κορίτσια... Από 247 τη Δευτέρα.. Τώρα μπορώ να χαρώ... 

Τέλεια τέλεια τέλεια!!!!!♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Celine είπε:

Τον προηγούμενο μήνα η γυναικολόγος μου βρήκε ινωμιωμα στη μήτρα 4 εκατοστά. Χθες πήγα σε έναν άλλο και το ινωμιωμα δεν φάνηκε καν. Αυτό που βρήκε ήταν πολυποδας. Τρίτη συνεχόμενη χρονιά δηλαδή θα χρειαστεί να κάνω υστεροσκοπηση. Εγώ ήμουν έτοιμη να ψαχτω για εξωσωματική όπως μου είπε η προηγούμενη κ τώρα μαθαίνω αλλά και ο συγκεκριμένος μου λέει να μην βιαστώ. Έχω μπερδευτεί 

Καλησπερα!!! Να ρωτησω κατι που δεν καταλαβα? Η προηγουμενη γυναικολογος σου ειπε να ψαχτεις για εξωσωματικη λογω του ινωμυοματος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...