Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοεμβρη η παγωνια θα μας φερει πιο κοντα! Δυο γραμμουλες σαν θα δω, ΘΕΤΙΚΟ θα τρελαθω! Θα φουσκωσει η κοιλια, να το παρω αγκαλια εννεα μηνες πιο μετα! :)


anna90

Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για την συμπαράσταση... Και συγνώμη αν σας ζαλίζω.. 

Γι'αυτό είμαστε εδώ κορίτσι μου για να ζαλιζουμαι η μία την άλλη

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Γι'αυτό είμαστε εδώ κορίτσι μου για να ζαλιζουμαι η μία την άλλη

Εγώ κορίτσια 9 μέρες καθυστέρηση! Δύο αρνητικά τεστ πριν λίγες μέρες! Λέω να κάνω άλλο ένα αύριο μετά χοριακή και αν είναι όλα αρνητικά πάω γιατρό να δω εάν φταίει καμία κύστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Εγώ κορίτσια 9 μέρες καθυστέρηση! Δύο αρνητικά τεστ πριν λίγες μέρες! Λέω να κάνω άλλο ένα αύριο μετά χοριακή και αν είναι όλα αρνητικά πάω γιατρό να δω εάν φταίει καμία κύστη!

Εγώ θα σου έλεγα να πας κατευθείαν για χοριακη τουλάχιστον θα ξέρεις μια και καλή τι γίνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Εγώ κορίτσια 9 μέρες καθυστέρηση! Δύο αρνητικά τεστ πριν λίγες μέρες! Λέω να κάνω άλλο ένα αύριο μετά χοριακή και αν είναι όλα αρνητικά πάω γιατρό να δω εάν φταίει καμία κύστη!

Μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις. 

@Lacostaki πάλι καλά που καταλαβαινομαστε

Και εγώ για χοριακή θα πήγαινα αμέσως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Α ναι ;; Γιατι γενικά δεν νιώθω ούτε τσιμπήματα ούτε τπτ.. Λες να φταιει η προγεστερονη που παίρνω;; 

οχι ισα ισα ,προγεστερονη κ εγω έπαιρνα κολπικά δεν ειχα δει διαφορά.το στηθος στην αρχη ειναι τούμπανο (αυτο ισχυει για 1ο παιδι) μετά καλμαρει λιγο και παει καπως ετσι όπου στο τέλος μεγαλώνει μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

@anna90 που είσαι χάθηκες 💜

Κοριτσαρες μου, εδώ ειμαι!!! Μόλις σχόλασα!! Το Σ/Κ ήμουν λίγο οικογενειακά με τη μαμά....! Βλέπω ευχάριστα νέα, μπράβο @Clairy. πολύ χαίρομαι!! @Marakii εγώ θα πήγαινα αμέσως γυναικολόγο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Κοριτσαρες μου, εδώ ειμαι!!! Μόλις σχόλασα!! Το Σ/Κ ήμουν λίγο οικογενειακά με τη μαμά....! Βλέπω ευχάριστα νέα, μπράβο @Clairy. πολύ χαίρομαι!! @Marakii εγώ θα πήγαινα αμέσως γυναικολόγο!! 

Δεν πήγα απευθείας γιατί έχω εικόνα πολυκυστικών και άλλη μία φορά μου είχανε καθυστερησει 6 μέρες. Τον τελευταίο χρόνο όμως ερχόταν οι δύο μέρες νωρίτερα ή πάνω στο μήνα. Το τελευταίο μήνα ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές με τον άντρα μου και υπέθεσα μήπως φταίει αυτό. Για αυτό το άφησα λίγες μέρες παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια η θερμοκρασία σήμερα 36.9.....τι ωραίο νούμερο τι χαρά που πήρα, λέω λες να είμαι έγκυος;;;;😳 έλα όμως που ξύπνησα ξημερώματα και ξανά κοιμήθηκα και βγήκα από το πρόγραμμα μου και είναι ένας λόγος να αμφιβάλλω 😏αλλά εξακολουθώ να έχω θετική σκέψη 💜🧡💚💛

Αααχχχ θύμησε μου!!! Πότε περιμενεις;; Μια χαρά βλέπω τη θερμοκρασία! Αν απλά ξύπνησες μέσα στο βράδυ και ξανακοιμηθηκες δεν πειράζει βρε...! Εξάλλου μην κολλάς στις μονάδες όσο στο να μένει ψηλά...Αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Αααχχχ θύμησε μου!!! Πότε περιμενεις;; Μια χαρά βλέπω τη θερμοκρασία! Αν απλά ξύπνησες μέσα στο βράδυ και ξανακοιμηθηκες δεν πειράζει βρε...! Εξάλλου μην κολλάς στις μονάδες όσο στο να μένει ψηλά...Αυτό!!

8 Νοεμβρίου περιμένω, αλλά ξύπνησα πολύ νωρίς το πρωί και κοιμήθηκα μετά από δύο ώρες ξανά για ένα 4ωρο ....η μπέμπα 🤭και εγώ μόνο στην άνοδο βασίζομαι αλλά να σου πω την αλήθεια και μόνο που υπάρχει σαν νούμερο στο πίνακα μου με φτιάχνει την διάθεση 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα ανέβηκε η θερμοκρασία μου αρκετά, τι ωραίο να το βλέπεις!! Εδώ στη Θεσσαλονίκη σήμερα βρέχει λιγάκι, έχουμε μουντό καιρό γενικά, αλλά κρύο δεν κάνει...! Θέλω μόνο να χουχουλιασω με τον αντρουλη μου που έχει ρεπό, αλλά πρέπει να φύγω για δουλειά σε μια ώρα..... 😑 Σήμερα το βράδυ θα πάω να πάρω παραπεμπτικα από τον ενδοκρινολογο για να κάνω επαναληπτικές εξετάσεις για tsh Και προλακτινη, να δούμε πως παει η θεραπεία βασικά, αλλά και ο,τι άλλο μου έχει γράψει (του είπα να μου γράψει ο,τι μπορεί που έχει να κάνει σχέση με την υπογονιμότητα και ας έχω ξανακάνει κάποιες από αυτες)...σε δουλειά να βρισκόμαστε!!! Εν τω μεταξύ περιμένω περίοδο 9 του μήνα και έλεγα να πάρω να κλείσω στο Παπαγεωργίου για σαλπιγγογραφια, αλλά τώρα που μας έκαναν ολικό lockdown δεν πρέπει να δέχονται ούτε ραντεβού...Μόνο έκτακτες περιπτώσεις!! 😑😑 Αυτά τα λίγα από μένα πρωί πρωί 😂😂

20201103_092123.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα ανέβηκε η θερμοκρασία μου αρκετά, τι ωραίο να το βλέπεις!! Εδώ στη Θεσσαλονίκη σήμερα βρέχει λιγάκι, έχουμε μουντό καιρό γενικά, αλλά κρύο δεν κάνει...! Θέλω μόνο να χουχουλιασω με τον αντρουλη μου που έχει ρεπό, αλλά πρέπει να φύγω για δουλειά σε μια ώρα..... 😑 Σήμερα το βράδυ θα πάω να πάρω παραπεμπτικα από τον ενδοκρινολογο για να κάνω επαναληπτικές εξετάσεις για tsh Και προλακτινη, να δούμε πως παει η θεραπεία βασικά, αλλά και ο,τι άλλο μου έχει γράψει (του είπα να μου γράψει ο,τι μπορεί που έχει να κάνει σχέση με την υπογονιμότητα και ας έχω ξανακάνει κάποιες από αυτες)...σε δουλειά να βρισκόμαστε!!! Εν τω μεταξύ περιμένω περίοδο 9 του μήνα και έλεγα να πάρω να κλείσω στο Παπαγεωργίου για σαλπιγγογραφια, αλλά τώρα που μας έκαναν ολικό lockdown δεν πρέπει να δέχονται ούτε ραντεβού...Μόνο έκτακτες περιπτώσεις!! 😑😑 Αυτά τα λίγα από μένα πρωί πρωί 😂😂

20201103_092123.jpg

Καλημέρα!! Που να βρεις κοριτσάκι μου ραντεβού σε νοσοκομείο για σαλπιγγογραφια.. Άσε που γενικά όσο πιο μακρυά γίνεται!! Σκέψου ότι μπήκε η γιαγιά μου 12 του μήνα έκτακτα στο Παπανικολάου με καρδιά, της βάλανε βηματοδότη όλα καλά κ κόλλησε από εκεί κορονοιο και την έχουμε ήδη 10 μέρες στο νοσοκομείο. Χίλιες φορές να δώσεις ιδιωτικά τα 120€ παρα να τρέχεις μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα!! Που να βρεις κοριτσάκι μου ραντεβού σε νοσοκομείο για σαλπιγγογραφια.. Άσε που γενικά όσο πιο μακρυά γίνεται!! Σκέψου ότι μπήκε η γιαγιά μου 12 του μήνα έκτακτα στο Παπανικολάου με καρδιά, της βάλανε βηματοδότη όλα καλά κ κόλλησε από εκεί κορονοιο και την έχουμε ήδη 10 μέρες στο νοσοκομείο. Χίλιες φορές να δώσεις ιδιωτικά τα 120€ παρα να τρέχεις μετά. 

Στο Παπαγεωργίου σου κλείνουν αμέσως μόλις πάρεις και τους πεις ότι έχω περίοδο, τις επόμενες μέρες στο κλείνουν. Πήγε φίλη μου, κατ'ευχαριστημενη έμεινε (η όποια έκανε και εξωτερικά και δεν έμεινε ευχαριστημένη). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Στο Παπαγεωργίου σου κλείνουν αμέσως μόλις πάρεις και τους πεις ότι έχω περίοδο, τις επόμενες μέρες στο κλείνουν. Πήγε φίλη μου, κατ'ευχαριστημενη έμεινε (η όποια έκανε και εξωτερικά και δεν έμεινε ευχαριστημένη). 

Κοιτα εγώ ιδιωτικά το έκανα κ έμεινα πολύ ικανοποιημένη. Αν σου κλείνουν τόσο γρήγορα ραντεβού κ δε φοβάσαι να πας δοκίμασε ένα τηλέφωνο δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοιτα εγώ ιδιωτικά το έκανα κ έμεινα πολύ ικανοποιημένη. Αν σου κλείνουν τόσο γρήγορα ραντεβού κ δε φοβάσαι να πας δοκίμασε ένα τηλέφωνο δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Κοριτσια καλησπέρα μια φίλη μου ήθελε να κάνει σαλπιγγογραφια και δεν δέχονται με την τωρινή κατάσταση στην Θεσσαλονίκη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα ανέβηκε η θερμοκρασία μου αρκετά, τι ωραίο να το βλέπεις!! Εδώ στη Θεσσαλονίκη σήμερα βρέχει λιγάκι, έχουμε μουντό καιρό γενικά, αλλά κρύο δεν κάνει...! Θέλω μόνο να χουχουλιασω με τον αντρουλη μου που έχει ρεπό, αλλά πρέπει να φύγω για δουλειά σε μια ώρα..... 😑 Σήμερα το βράδυ θα πάω να πάρω παραπεμπτικα από τον ενδοκρινολογο για να κάνω επαναληπτικές εξετάσεις για tsh Και προλακτινη, να δούμε πως παει η θεραπεία βασικά, αλλά και ο,τι άλλο μου έχει γράψει (του είπα να μου γράψει ο,τι μπορεί που έχει να κάνει σχέση με την υπογονιμότητα και ας έχω ξανακάνει κάποιες από αυτες)...σε δουλειά να βρισκόμαστε!!! Εν τω μεταξύ περιμένω περίοδο 9 του μήνα και έλεγα να πάρω να κλείσω στο Παπαγεωργίου για σαλπιγγογραφια, αλλά τώρα που μας έκαναν ολικό lockdown δεν πρέπει να δέχονται ούτε ραντεβού...Μόνο έκτακτες περιπτώσεις!! 😑😑 Αυτά τα λίγα από μένα πρωί πρωί 😂😂

20201103_092123.jpg

Ωραία η θερμοκρασία σου ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα ανέβηκε η θερμοκρασία μου αρκετά, τι ωραίο να το βλέπεις!! Εδώ στη Θεσσαλονίκη σήμερα βρέχει λιγάκι, έχουμε μουντό καιρό γενικά, αλλά κρύο δεν κάνει...! Θέλω μόνο να χουχουλιασω με τον αντρουλη μου που έχει ρεπό, αλλά πρέπει να φύγω για δουλειά σε μια ώρα..... 😑 Σήμερα το βράδυ θα πάω να πάρω παραπεμπτικα από τον ενδοκρινολογο για να κάνω επαναληπτικές εξετάσεις για tsh Και προλακτινη, να δούμε πως παει η θεραπεία βασικά, αλλά και ο,τι άλλο μου έχει γράψει (του είπα να μου γράψει ο,τι μπορεί που έχει να κάνει σχέση με την υπογονιμότητα και ας έχω ξανακάνει κάποιες από αυτες)...σε δουλειά να βρισκόμαστε!!! Εν τω μεταξύ περιμένω περίοδο 9 του μήνα και έλεγα να πάρω να κλείσω στο Παπαγεωργίου για σαλπιγγογραφια, αλλά τώρα που μας έκαναν ολικό lockdown δεν πρέπει να δέχονται ούτε ραντεβού...Μόνο έκτακτες περιπτώσεις!! 😑😑 Αυτά τα λίγα από μένα πρωί πρωί 😂😂

20201103_092123.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου χαίρομαι να μαθαίνω νέα σου είμαστε και στις ίδιες ημερομηνίες, ανεβαίνει καλά η θερμοκρασία σου, εγώ είχα πάρει για ραντεβού και ήταν χωρίς καθυστέρηση μου είπαν να έπαιρνα τηλέφωνο την πρώτη μέρα περιόδου για ραντεβού γινόταν χωρίς καθυστέρηση αυτό όμως το προηγούμενο locdoun

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου χαίρομαι να μαθαίνω νέα σου είμαστε και στις ίδιες ημερομηνίες, ανεβαίνει καλά η θερμοκρασία σου, εγώ είχα πάρει για ραντεβού και ήταν χωρίς καθυστέρηση μου είπαν να έπαιρνα τηλέφωνο την πρώτη μέρα περιόδου για ραντεβού γινόταν χωρίς καθυστέρηση αυτό όμως το προηγούμενο locdoun

Καλησπέρα κορίτσια δεν μπορούσα να μπω πριν στο site με πέταγε έξω! Έκανα χοριακή σήμερα με 10 μέρες καθυστέρηση αρνητική.. αύριο θα πάω γυναικολόγο να δω τι παίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!εγω σημερα ενω ξεκινησα να παω δουλεια με ενημερωσαν οτι κλεινουμε κ εμεις κ βγαινουμε σε αναστολη!!εκανα κ τις εξετασεις σημερα θυροειδη κ χοριακη...βγηκαν 3.24 ο θυροειδης κ η χοριακη 0.1 οποτε μου ειπε ο γιατρος ειναι μια χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπερα κοριτσια!!εγω σημερα ενω ξεκινησα να παω δουλεια με ενημερωσαν οτι κλεινουμε κ εμεις κ βγαινουμε σε αναστολη!!εκανα κ τις εξετασεις σημερα θυροειδη κ χοριακη...βγηκαν 3.24 ο θυροειδης κ η χοριακη 0.1 οποτε μου ειπε ο γιατρος ειναι μια χαρα!!!

ο θυρεοειδής ειναι λιγο ψηλά,θέλεις κατω απο 2 για εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

ο θυρεοειδής ειναι λιγο ψηλά,θέλεις κατω απο 2 για εγκυμοσύνη. 

ο γυναικολόγος μου ενδιαφεροταν να ειναι στις φυσιολογικές τιμές απλα...του εστειλα τις απαντήσεις και μου ειπε οτι ολα ειναι καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

ο γυναικολόγος μου ενδιαφεροταν να ειναι στις φυσιολογικές τιμές απλα...του εστειλα τις απαντήσεις και μου ειπε οτι ολα ειναι καλα..

Κορίτσι μου για να λέει ο γυναικολόγος σου ότι είναι μια χαρά κάτι παραπάνω θα ξέρει...Άλλωστε αυτός ξέρει το ιστορικό σου...Δεν ξέρω ίσως να παίζει κάποιο ρόλο ο θυρεοειδούς αλλά θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να φτάνουμε και σε υπερβολές.Στην τελική η μανάδες μας και οι γιαγιάδες μας μια χαρά έκαναν παιδιά και χωρίς να μετράνε μην τυχόν και ανέβει μια μονάδα ο θυρεοειδής

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπερα κοριτσια!!εγω σημερα ενω ξεκινησα να παω δουλεια με ενημερωσαν οτι κλεινουμε κ εμεις κ βγαινουμε σε αναστολη!!εκανα κ τις εξετασεις σημερα θυροειδη κ χοριακη...βγηκαν 3.24 ο θυροειδης κ η χοριακη 0.1 οποτε μου ειπε ο γιατρος ειναι μια χαρα!!!

Που δουλεύεις;προφανώς το έχεις πει αλλά δεν το θυμάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...