Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοεμβρη η παγωνια θα μας φερει πιο κοντα! Δυο γραμμουλες σαν θα δω, ΘΕΤΙΚΟ θα τρελαθω! Θα φουσκωσει η κοιλια, να το παρω αγκαλια εννεα μηνες πιο μετα! :)


anna90

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Εκεί να μείνει ψηλά!! Συνήθως παίρνει νωρίτερα την κάτω βόλτα η θερμοκρασία σου; Εμένα μόνο τη μέρα που ερχόταν η περίοδος έπεφτε. 

Καλημέρα κορίτσι μου κι εμένα τη μέρα που είναι να έρθει πέφτει στο 35.9 αλλά κάνα δυο μέρες πριν πέφτει στο 36 με 36.2 ακόμα είναι στο 36.5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια θυμάστε τις 50+ ημέρες κύκλου μου.... Καθυστέρηση ήταν. Πριν λίγο έκανα τεστ κύησης. Είναι καραθετικο 💞💞 @lactaki

Συγχαρητήρια κορίτσι μου, με το καλό 💗💓💖μπαμ μπαμ το δεύτερο 😍😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Σας ευχαριστώ πολύ όλες... Έχω και τον μικρό μου με πυρετό κ αγχώνομαι. Σήμερα θα πάμε κ για χπριακη κ παιδίατρο τον μικρό... Τελευταία περίοδο είχα 25/09.. Κ γύρω στις 30/9 είχα πάει κ στην ενδοκινολογο που μου είχε πει να προσπαθούμε αλλά λογικά μόνο με κλομοφαινη πάλι θα μπορέσω να μείνω έγκυος.. Κ ότι να μην αγχώνομαι αφού γνωρίζω τη διαδικασία... Να πάω τώρα να της πω πως έμεινα μόνη κ δε ξέρω κ πότε? 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια θυμάστε τις 50+ ημέρες κύκλου μου.... Καθυστέρηση ήταν. Πριν λίγο έκανα τεστ κύησης. Είναι καραθετικο 💞💞 @lactaki

Μπράβο κοπέλα μου!! Καλή εγκυμοσύνη!!!! Όλα να πάνε καλά!! 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια θυμάστε τις 50+ ημέρες κύκλου μου.... Καθυστέρηση ήταν. Πριν λίγο έκανα τεστ κύησης. Είναι καραθετικο 💞💞 @lactaki

Μπράβο βρε κορίτσι! Τρελανέ μας τώραααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες σας. Βγήκε η χοριακη. 21.000+ και κάτι ψιλά.. 😅😅😅

Στο Θεό η χοριακη!! Έτσι όπως το πας είσαι για αυχενική διαφάνεια κατευθείαν..😂😂😂 Πήρες το γιατρό σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια όλες σας. Βγήκε η χοριακη. 21.000+ και κάτι ψιλά.. 😅😅😅

Φαντάζομαι το τεστ ουρων πριν καν το κάνεις είχε βγει θετικό 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Στο Θεό η χοριακη!! Έτσι όπως το πας είσαι για αυχενική διαφάνεια κατευθείαν..😂😂😂 Πήρες το γιατρό σου; 

καλε ποια αυχενικη εδω παρα λιγο να παει κατευθειαν για γεννα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. @Lacostakiεχω κλαψει με τα σχολια🤣🤣🤣με κοιταζει ο αντρας μου με απορια να κοπανιεμαι στο τραπεζι απο τα γελια!!! @Starrr η χοριακη στο θεό μπραβο!!καλη εγκυμοσυνη να εχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Μόλις έλαβα τα αποτελέσματα των εξετάσεων για θρομβοφιλια και όπως τα περίμενα φυσιολογικά όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Μόλις έλαβα τα αποτελέσματα των εξετάσεων για θρομβοφιλια και όπως τα περίμενα φυσιολογικά όλα! 

Μάλιστα.. Οπότε μάλλον θεωρούνται τυχαία;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Ελενακι12:Γέννησε:29/06/20 κοριτσακι🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/08👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶 

ζουζούνα*: ΘΕΤΙΚΟ👶

Starrr:ΘΕΤΙΚΟ👶

Δεν είμαι στο πινακάκι 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Μόλις έλαβα τα αποτελέσματα των εξετάσεων για θρομβοφιλια και όπως τα περίμενα φυσιολογικά όλα! 

μπραβο!!πολυ ωραια νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δεν είμαι στο πινακάκι 🙄

Ωωωπς δίκαιο έχεις γιατί δεν ξέρω πάντως το διορθωσα🤪🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Στο Θεό η χοριακη!! Έτσι όπως το πας είσαι για αυχενική διαφάνεια κατευθείαν..😂😂😂 Πήρες το γιατρό σου; 

Ναι τον πήρα. Κ μου λέει αααα μόνο τόσες χιλιάδες. 😂 Αύριο 12 το μεσημέρι θα πάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Μόλις έλαβα τα αποτελέσματα των εξετάσεων για θρομβοφιλια και όπως τα περίμενα φυσιολογικά όλα! 

Και τι άλλο θα μπορούσες να κάνεις?? Σου είπαν?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι τον πήρα. Κ μου λέει αααα μόνο τόσες χιλιάδες. 😂 Αύριο 12 το μεσημέρι θα πάω. 

Στο τέλος θα γεννήσεις πρώτη 😂😂 με το καλό να το δεις να κουνιέται αύριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Μόλις έλαβα τα αποτελέσματα των εξετάσεων για θρομβοφιλια και όπως τα περίμενα φυσιολογικά όλα! 

Είδες μήπως κάποιο να είναι στην γκρίζα ζώνη;;ίσως σε επόμενη κύηση σου δώσει αρχικά αγωγή κ κάνεις έλεγχο μέσα στην κύηση..8η-10η εβδομάδα..αυτό τουλάχιστον έκαναν σε μένα κ όντως στην 1η είχα γκρίζα ζώνη σε μια εξέταση..τώρα όλα αρνητικά αλλά συνεχίζω τις ηπαρινες μέχρι την αυχενική κ βλέπουμε!

Πώς πας με τη διατροφή;;πήρες βιταμίνες τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Μάλιστα.. Οπότε μάλλον θεωρούνται τυχαία;; 

Θα περάσω μολις αδιαθετησω από τον ιδιώτη γυναικολόγο μου για ένα υπέρηχο κ θα του τις δείξω αλλά χωρίς να είμαι γιατρός υποθέτω τυχαίο. Μου το είχε πει και η ίδια η αιματολογος ένα 80% δεν βρίσκουν αιτία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Είδες μήπως κάποιο να είναι στην γκρίζα ζώνη;;ίσως σε επόμενη κύηση σου δώσει αρχικά αγωγή κ κάνεις έλεγχο μέσα στην κύηση..8η-10η εβδομάδα..αυτό τουλάχιστον έκαναν σε μένα κ όντως στην 1η είχα γκρίζα ζώνη σε μια εξέταση..τώρα όλα αρνητικά αλλά συνεχίζω τις ηπαρινες μέχρι την αυχενική κ βλέπουμε!

Πώς πας με τη διατροφή;;πήρες βιταμίνες τελικά;

Δεν γράφει το χαρτί κάτι για γκρίζα ζώνη όλα στις φυσιολογικές τιμές είναι. Και στο τέλος γραφει εργαστηριακος έλεγχος εντός φυσιολογικών ορίων.

Αν θυμάσαι γράψε μου σε ποια εξέταση ήσουν στη γκρι ζώνη! 

Επειδη πιστευω οτι μπορει να είναι θέμα ποιοτητας ωαριου. Δηλαδή χρωμοσωμικες ανωμαλίες που είναι και η πιο συχνή αιτία. Εκανα αλλαγές στο τρόπο ζωής κ στη διατροφή. Ελπίζω να αρκεί η προετοιμασια που έκανα και να πιασει τόπο. Από βιταμίνες μόνο  q10 παίρνω και φολικο. Με τη μακα δεν τα καταφερα απαίσια δεν μου αρέσει καθόλου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Δεν γράφει το χαρτί κάτι για γκρίζα ζώνη όλα στις φυσιολογικές τιμές είναι. Και στο τέλος γραφει εργαστηριακος έλεγχος εντός φυσιολογικών ορίων.

Αν θυμάσαι γράψε μου σε ποια εξέταση ήσουν στη γκρι ζώνη! 

Επειδη πιστευω οτι μπορει να είναι θέμα ποιοτητας ωαριου. Δηλαδή χρωμοσωμικες ανωμαλίες που είναι και η πιο συχνή αιτία. Εκανα αλλαγές στο τρόπο ζωής κ στη διατροφή. Ελπίζω να αρκεί η προετοιμασια που έκανα και να πιασει τόπο. Από βιταμίνες μόνο  q10 παίρνω και φολικο. Με τη μακα δεν τα καταφερα απαίσια δεν μου αρέσει καθόλου! 

Η αλήθεια είναι ότι έχει περίεργη γεύση..εγώ την έβαζα σε γιαούρτι κλπ για να σπάει λίγο.. στις εξετάσεις μετά την παλινδρομη είχα βγει και εγώ αρνητική αλλά μου είχε πει ότι ίσως εμφανίζεται μόνο μέσα στην κύηση..όταν έκανα στην κόρη μου έγραφε στις καρδιολιπίνες αρνητικό αλλά δίπλα στα όρια είχε ένα εύρος και από εκεί είδαμε ότι είναι γκρίζα ζώνη..όπως και να χει θα μιλήσεις με την αιματολογο και θα σε καθοδηγήσει..όλα καλά θα πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Και τι άλλο θα μπορούσες να κάνεις?? Σου είπαν?? 

Καλημερα!!Τώρα το είδα κορίτσι μου, εχω κανονίσει να παω κ σε ενδοκρινολογο. Νομίζω δεν θα παω πουθενα αλλου μετα απο εκει. Σε κάποιες μέρες θα παω κ στον γυναικολόγο μου κ θα το συζητήσω κ μαζί του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...