Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοεμβρη η παγωνια θα μας φερει πιο κοντα! Δυο γραμμουλες σαν θα δω, ΘΕΤΙΚΟ θα τρελαθω! Θα φουσκωσει η κοιλια, να το παρω αγκαλια εννεα μηνες πιο μετα! :)


anna90

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα. Σας βάζω τη θερμοκρασία μου, να σας θυμίσω ότι σήμερα περιμένω περίοδο. Νιώθω ήπιες κράμπες και ότι το αίμα θα κατέβει....! Όμως.....Όμως...Όμως...Έχω να πω ότι από τότε που ξεκίνησα τα dostinex δλδ από τον Αύγουστο, η περίοδος ερχόταν πάντα μια ημέρα πριν από αυτή που την περίμενα!! Είναι η πρώτη φορά που δεν  έγινε αυτο και που έφτασε η ημέρα της η κανονική και την περιμένω!!! Εαν δεν έρθει σήμερα, αύριο πρωί θα κάνω τεστ γιατί σε περίπτωση εγκυμοσυνης πρέπει να σταματήσω τα dostinex....

20201109_094310.jpg

Καλησπέρα ευχομαι να μην σου έρθει η περίοδος!ξεκινησα κι εγώ τα ίδια χάπια σήμερα!για την προλακτινη τα παίρνεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα ευχομαι να μην σου έρθει η περίοδος!ξεκινησα κι εγώ τα ίδια χάπια σήμερα!για την προλακτινη τα παίρνεις ;

Ναι για προλακτινη....Από τον Αύγουστο ξεκίνησα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Ναι για προλακτινη....Από τον Αύγουστο ξεκίνησα....

Ποσό είχες;επαναληπτικές εξετάσεις ποτέ θα κανείς να δεις αν έπεσε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Ποσό είχες;επαναληπτικές εξετάσεις ποτέ θα κανείς να δεις αν έπεσε ;

Είχα 160 και κατι ψιλά...! Μόλις μου ήρθε περίοδος, οπότε θα πάω μεθαύριο για επαναληπτικές. Ο γιατρός μου είχε πει μετά τα τέλη Οκτώβρη μόλις μου έρθει να πάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Είχα 160 και κατι ψιλά...! Μόλις μου ήρθε περίοδος, οπότε θα πάω μεθαύριο για επαναληπτικές. Ο γιατρός μου είχε πει μετά τα τέλη Οκτώβρη μόλις μου έρθει να πάω...

Α είχες αρκετά ανεβασμένη.εγώ είχα 40 και μόλις ξεκίνησα τα χάπια!οταν κανείς τις εξετάσεις και θες πες μου αν σε έπιασαν τα χάπια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geo2222 είπε:

Α είχες αρκετά ανεβασμένη.εγώ είχα 40 και μόλις ξεκίνησα τα χάπια!οταν κανείς τις εξετάσεις και θες πες μου αν σε έπιασαν τα χάπια!

Τα χάπια από όσο ξέρω από όσο μου είπε ο γιατρός, πιάνουν από τον πρώτο μήνα θεραπείας....! Μην αγχώνεσαι για αυτό!!! 😊😊 Αλλά θα σε ενημερώσω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🌺

Ελενακι12:Γέννησε:29/06/20 κοριτσακι🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/08👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶 

ζουζούνα*: ΘΕΤΙΚΟ👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ💗

Maroulita? :28/11

diana8:?

Lacostaki:?

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:12/12

misofeggaro:?

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:23/11

 

anna90:06/12

Litsadi:07/12

 billibas:?

Pixies:?

Kostef:29/10

Matilda94:08/12

ntinaki83:18/11

Marakii:?

Μt3508:14/11 

Ana1989:20/11 

geo2222:11/11 

Celine: 26/11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Α είχες αρκετά ανεβασμένη.εγώ είχα 40 και μόλις ξεκίνησα τα χάπια!οταν κανείς τις εξετάσεις και θες πες μου αν σε έπιασαν τα χάπια!

Και εγώ με 40 μου είπε πως δε χρειάζεται!!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Celine εσύ δεν είσαι που θες να κάνεις σαλπιγγογραφια;; Εγώ σήμερα μίλησα με μια γυναικολόγο τελικα εδώ στη Θεσσαλονίκη κάτω στο κέντρο και μου είπε ότι οπωσδήποτε πιο πριν πρέπει να κάνω καλλιέργεια κολπικου επιχρισματος. Αν τυχόν έχω κάποιο μικροβιο ή κάτι, κινδυνεύει να το πάει στις σάλπιγγες και να κάνουμε ζημιά, οπότε θέλει να είναι σίγουρη λέει. Και επειδή σήμερα μού ήρθε περιοδος, αφήσαμε τη σαλπιγγογραφια για τον επόμενο κύκλο!! Απλά στο λέω να το έχεις στο νου σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

@Celine εσύ δεν είσαι που θες να κάνεις σαλπιγγογραφια;; Εγώ σήμερα μίλησα με μια γυναικολόγο τελικα εδώ στη Θεσσαλονίκη κάτω στο κέντρο και μου είπε ότι οπωσδήποτε πιο πριν πρέπει να κάνω καλλιέργεια κολπικου επιχειρήματος. Αν τυχόν έχω κάποιο μικροβιο ή κάτι, κινδυνεύει να το πάει στις σάλπιγγες και να κάνουμε ζημιά, οπότε θέλει να είναι σίγουρη λέει. Και επειδή σήμερα μού ήρθε περιοδος, αφήσαμε τη σαλπιγγογραφια για τον επόμενο κύκλο!! Απλά στο λέω να το έχεις στο νου σου.

Δηλαδή ας πούμε ουρεοπλασμα η χλαμύδια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Δηλαδή ας πούμε ουρεοπλασμα η χλαμύδια; 

Δεν ξέρω ακριβώς τι είναι αυτό που θα έβλαπτε τις σάλπιγγες μας, αλλά σίγουρα μια καλλιέργεια τα δείχνει αυτά που ανέφερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Δεν ξέρω ακριβώς τι είναι αυτό που θα έβλαπτε τις σάλπιγγες μας, αλλά σίγουρα μια καλλιέργεια τα δείχνει αυτά που ανέφερες!!

Την έκανα αυτήν την εξέταση τότε πριν από κάτι μήνες... Έχω κάνει τόσα πράματα που έχω χάσει το μέτρημα 😁 ευχαριστώ πάντως που μου το είπες. Οπότε λογικά θα κάνω πριν από σένα και θα σου πω εντυπώσεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Α είχες αρκετά ανεβασμένη.εγώ είχα 40 και μόλις ξεκίνησα τα χάπια!οταν κανείς τις εξετάσεις και θες πες μου αν σε έπιασαν τα χάπια!

Καλησπέρα κοριτσια. Παίρνω κ εγω χάπι για Προλακτίνη. Η τιμη μ εμενα ήταν γύρω στο 40. Εκανα λήψη dostinex κ σε έλεγχο που εκανε προχθες ήταν 6.5. Θελω να σου οτι πεφτει πολυ γρηγορα η τιμη κ μην αγχώνεσαι για την Προλακτινη. Εμενα στον 1,5 μηνα ρυθμίστικε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Celine είπε:

Την έκανα αυτήν την εξέταση τότε πριν από κάτι μήνες... Έχω κάνει τόσα πράματα που έχω χάσει το μέτρημα 😁 ευχαριστώ πάντως που μου το είπες. Οπότε λογικά θα κάνω πριν από σένα και θα σου πω εντυπώσεις... 

Πού θα την κάνεις εσυ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Πού θα την κάνεις εσυ;;

Και γω δε θυμάμαι να έκανα καλλιέργεια. Καλό είναι βέβαια κακό δεν είναι αλλά ρε συ τα αποτελέσματα της καλλιέργειας βγαίνουν αν όχι την ίδια την επόμενη μέρα. Γιατί δε σου την έγραψε να κάνεις με το που τελειώσει η περίοδος έτσι ώστε να κάνεις κανονικά την σαλπιγγογραφια σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Πού θα την κάνεις εσυ;;

Θα μου την κάνει ο γυναικολόγος μου αν θες σου δίνω τα στοιχεία του. Νομίζω έχει δίκιο η @annie!Θα μπορούσες να τις κάνεις και σε αυτόν τον κύκλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Και γω δε θυμάμαι να έκανα καλλιέργεια. Καλό είναι βέβαια κακό δεν είναι αλλά ρε συ τα αποτελέσματα της καλλιέργειας βγαίνουν αν όχι την ίδια την επόμενη μέρα. Γιατί δε σου την έγραψε να κάνεις με το που τελειώσει η περίοδος έτσι ώστε να κάνεις κανονικά την σαλπιγγογραφια σου; 

 3 ημέρες μου είπε θέλει η καλλιέργεια...οπότε δεν βγαίνουν οι μέρες. Άσε που δεν είναι ανάγκη να πιεστω και να αγχωθω τώρα. Θα το αφήσω για τον επόμενο κύκλο, όταν πάω για καλλιέργεια να δω και την ωορρηξία μου, να γνωρίσω και τη γιατρό...Γιατί σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω τη δικιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια. Παίρνω κ εγω χάπι για Προλακτίνη. Η τιμη μ εμενα ήταν γύρω στο 40. Εκανα λήψη dostinex κ σε έλεγχο που εκανε προχθες ήταν 6.5. Θελω να σου οτι πεφτει πολυ γρηγορα η τιμη κ μην αγχώνεσαι για την Προλακτινη. Εμενα στον 1,5 μηνα ρυθμίστικε 

Τέλεια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Αύριο είναι η 7η κ τελευταία μέρα που θα πάρω duphaston και μετά μου είπε ο γιατρός θα μου ρθει η περίοδος για να ξεκινήσουμε πάλι προσπάθειες για μπεμπακι.. ελπίζω να είναι κ η τελευταία φορά που θα δω περίοδο! 😘😘🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Καθόμουν και σκεφτόμουν πόσο άγχος είναι η εγκυμοσυνη για κάποιες γυναίκες.. Ξεκινάει πριν καν τη σύλληψη και μέχρι να γεννήσεις ανησυχείς.. Πραγματικά ζηλεύω τόσο πολύ τις κοπέλες που είναι χαλαρές... 

Εγώ τη Δευτέρα είδα ένα σακουλάκι στον υπέρηχο 6 mm ημουν 5 και 3. Τώρα την άλλη εβδομαδα θα πάω για καρδουλα πρώτα ο Θεός. Έχω τόσο πολύ άγχος.. Βλεπω όνειρα άσχημα.. Απίστευτο.. Αντί να το απολαμβάνω φοβάμαι.. Ουφ... 

Εύχομαι σε όλες θετικά τεστακια γρήγορα και δυνατές καρδούλες.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Καθόμουν και σκεφτόμουν πόσο άγχος είναι η εγκυμοσυνη για κάποιες γυναίκες.. Ξεκινάει πριν καν τη σύλληψη και μέχρι να γεννήσεις ανησυχείς.. Πραγματικά ζηλεύω τόσο πολύ τις κοπέλες που είναι χαλαρές... 

Εγώ τη Δευτέρα είδα ένα σακουλάκι στον υπέρηχο 6 mm ημουν 5 και 3. Τώρα την άλλη εβδομαδα θα πάω για καρδουλα πρώτα ο Θεός. Έχω τόσο πολύ άγχος.. Βλεπω όνειρα άσχημα.. Απίστευτο.. Αντί να το απολαμβάνω φοβάμαι.. Ουφ... 

Εύχομαι σε όλες θετικά τεστακια γρήγορα και δυνατές καρδούλες.. ❤️

Καλημερα! Όλα καλά να σου πανε τώρα! Δυστυχώς εμείς που έχουμε φάει τα μουτρα μας δεν είναι ευκολο να χαλαρώσουμε το πρωτο καιρό τουλάχιστον, μετά το πρωτο τρίμηνο θα είσαι καλυτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...