Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοεμβρη η παγωνια θα μας φερει πιο κοντα! Δυο γραμμουλες σαν θα δω, ΘΕΤΙΚΟ θα τρελαθω! Θα φουσκωσει η κοιλια, να το παρω αγκαλια εννεα μηνες πιο μετα! :)


anna90

Recommended Posts

@Celine καλημέρα κοπέλα μου, η σαλπιγγογραφια πονάει μόνο την ώρα που μπαίνει το σκιαγραφικό. Για λίγα δευτερόλεπτα 2-3 φορές. Αν έχεις πονούν περιόδου σκέψου το ως λίγο πιο έντονους, σαν κάψιμο. Δεν είναι κάτι τραγικό. Αν υπάρχει πιθανότητα να μπεις στη διαδικασία εξωσωματικής μόνο αυτή δέχονται στην επιτροπή. Σχετικά με την υστεροσκοπηση κ τον πολύποδα θα το κάνει ο γιατρός μια χαρά και αν υπάρχει κ ινομυωμα μέσα στη μήτρα θα το δει κ θα το βγάλει. Εύχομαι όλα να κυλήσουν ομαλά και εύκολα και σύντομα να έχεις γεμάτη κοιλιτσα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Εγω τη Δευτέρα περιμένω περίοδο. Η κοιλιά ήδη με ενοχλεί, χθες η θερμοκρασία μου έπεσε...Σήμερα έκανε δήθεν να ανέβει, αλλά δεν με πείθει. Ξέρω ότι η κυρία θα είναι εδώ στην ώρα της πάλι......!! Τι να κάνουμε......Έχουμε συνηθίσει πλέον! Ήδη έχω μιλήσει με έναν γιατρό (Ιωάν. Σωης) στην Τσιμισκή για να προχωρήσω σε σαλπιγγογραφια. Όχι ότι το κανονίσαμε, απλά μου είπε ότι κάνει κανονικά αυτές τις εξετάσεις, ανεξαρτήτως lockdown. Οπότε θα τον καλέσω τη Δευτέρα να μου πει πως πρέπει να κινηθώ.

20201107_082740.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Celine καλημέρα κοπέλα μου, η σαλπιγγογραφια πονάει μόνο την ώρα που μπαίνει το σκιαγραφικό. Για λίγα δευτερόλεπτα 2-3 φορές. Αν έχεις πονούν περιόδου σκέψου το ως λίγο πιο έντονους, σαν κάψιμο. Δεν είναι κάτι τραγικό. Αν υπάρχει πιθανότητα να μπεις στη διαδικασία εξωσωματικής μόνο αυτή δέχονται στην επιτροπή. Σχετικά με την υστεροσκοπηση κ τον πολύποδα θα το κάνει ο γιατρός μια χαρά και αν υπάρχει κ ινομυωμα μέσα στη μήτρα θα το δει κ θα το βγάλει. Εύχομαι όλα να κυλήσουν ομαλά και εύκολα και σύντομα να έχεις γεμάτη κοιλιτσα!! 

Ευχαριστώ καλή μου, αυτό μου είπε ο γιατρός ότι με την σαλπιγγογραφια θα φανεί αν έχω κ κάτι άλλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Ευχαριστώ καλή μου, αυτό μου είπε ο γιατρός ότι με την σαλπιγγογραφια θα φανεί αν έχω κ κάτι άλλο... 

Μαζί στον αγώνα...κι εγώ λέω σε αυτόν τον κύκλο να κάνω σαλπιγγογραφια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Μαζί στον αγώνα...κι εγώ λέω σε αυτόν τον κύκλο να κάνω σαλπιγγογραφια......

Ναι κορίτσι μου, ανυπομονώ να γίνει και αυτό γιατί η αναμονή είναι χειρότερη. Μήπως ρώτησες πόσο κοστίζει ; ξέχασα να το ρωτήσω εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Ναι κορίτσι μου, ανυπομονώ να γίνει και αυτό γιατί η αναμονή είναι χειρότερη. Μήπως ρώτησες πόσο κοστίζει ; ξέχασα να το ρωτήσω εγώ. 

Όχι καθόλου δεν ρώτησα. Βασικά δεν μίλησα καν μαζί του στο τηλέφωνο ακόμα. Ένα μέιλ έστειλα να ρωτήσω αν γίνονται αυτές οι εξετάσεις. Θα τον πάρω τη  Δευτέρα. Θεσσαλονίκη είσαι;; Έκλεισες εσύ ραντεβού;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Όχι καθόλου δεν ρώτησα. Βασικά δεν μίλησα καν μαζί του στο τηλέφωνο ακόμα. Ένα μέιλ έστειλα να ρωτήσω αν γίνονται αυτές οι εξετάσεις. Θα τον πάρω τη  Δευτέρα. Θεσσαλονίκη είσαι;; Έκλεισες εσύ ραντεβού;;

Ναι είμαι Θεσσαλονίκη. Μόλις αδιαθετησω είπε να πάρω για να κλείσουμε ημέρα. Θέλει ακριβώς μετά την περίοδο. Πιο πριν όμως πρέπει να σου γράψει και φάρμακα. Το ένα το πίνεις 30 λεπτά πριν την εξέταση κ τα άλλα μετά. Έχει και αντιβίωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλό σαββατοκύριακο!😘 

@Celine μου συμφωνώ με την annie. Κι εγώ ένιωσα σαν να μου έρχεται περίοδος. Ο πόνος έμοιαζε πάρα πολύ. Όμως κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός κι άλλες γυναίκες μπορεί να πονέσουν αρκετά κι άλλες καθόλου. Το αποτέλεσμα έχει σημασία. Εγώ είχα πιο πολύ το μυαλό μου σε αυτό παρά στην εξέταση. Εξάλλου στιγμιαιο θα είναι αυτό που θα νιώσεις. 

Καλά αποτελέσματα να έχετε κορίτσια! 🥰

Εγώ στην πόλη μου πλήρωσα 150 ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Celine είπε:

Ναι είμαι Θεσσαλονίκη. Μόλις αδιαθετησω είπε να πάρω για να κλείσουμε ημέρα. Θέλει ακριβώς μετά την περίοδο. Πιο πριν όμως πρέπει να σου γράψει και φάρμακα. Το ένα το πίνεις 30 λεπτά πριν την εξέταση κ τα άλλα μετά. Έχει και αντιβίωση. 

Ναι τα ξερω αυτα στη θεωρία.. Εγώ Δευτερα περιμένω περίοδο κανονικά, τότε θα τον πάρω και τηλ. Πού θα την κάνεις εσυ;; Τα φάρμακα αυτά ποιος στα γραφει; Δεν μπορώ να πάω στη γυναικολόγο μου να μου τα γράψει που είναι και κοντά μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna90 είπε:

Ναι τα ξερω αυτα στη θεωρία.. Εγώ Δευτερα περιμένω περίοδο κανονικά, τότε θα τον πάρω και τηλ. Πού θα την κάνεις εσυ;; Τα φάρμακα αυτά ποιος στα γραφει; Δεν μπορώ να πάω στη γυναικολόγο μου να μου τα γράψει που είναι και κοντά μου;;

Εμένα ο γυναικολόγος μου τα έγραψε δεν μου είπε όμως που θα κάνω  την εξέταση. Λογικά στο ιατρείο του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλό σαββατοκύριακο!😘 

@Celine μου συμφωνώ με την annie. Κι εγώ ένιωσα σαν να μου έρχεται περίοδος. Ο πόνος έμοιαζε πάρα πολύ. Όμως κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός κι άλλες γυναίκες μπορεί να πονέσουν αρκετά κι άλλες καθόλου. Το αποτέλεσμα έχει σημασία. Εγώ είχα πιο πολύ το μυαλό μου σε αυτό παρά στην εξέταση. Εξάλλου στιγμιαιο θα είναι αυτό που θα νιώσεις. 

Καλά αποτελέσματα να έχετε κορίτσια! 🥰

Εγώ στην πόλη μου πλήρωσα 150 ευρώ.

Ευχαριστούμε κορίτσι μου, τι ωραία να μοιραζόμαστε εμπειρίες μεταξύ μας 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό Σαββατοκύριακο ❣️❣️

Εγώ είμαι στο τρέξιμο να μαζέψω όλα τα απαραίτητα χαρτιά για να περάσω τέλος Νοεμβρίου επιτροπή για να πάρω τα φάρμακα για την εξωσωματική.

Όλες μας οι εξετάσεις αποκαρδιωτικες δυστυχώς.

Βουλωμενες σάλπιγγες, σπέρμα με μηδέν κινητικότητα και χαμηλή ΑΜΗ 🥴

@Celine εγώ στην σάλπιγγογραφια πόνεσα πάρα πολύ αλλά είχα βουλωμενες σάλπιγγες και όσο το υγρό δεν πέρναγε τόσο ποναγα.

Τραγική εμπειρία.

Σου εύχομαι από καρδιάς να μην νιώσεις τίποτα και να είναι τέλεια τα αποτελέσματα σου❤️

Περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες να πάρω επιτέλους τα φάρμακα και να ξεκινήσουμε την εξωσωματική..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Πάντως της αδελφής μου της είχαν βγει 3 τεστ αρνητικά και ήταν εγκυος

Δε ξέρω πώς να σου κάνω like, αλλιώς θα σου κανα 😄

Αυτά τα τεστ καθόλου δεν τα έχω συμπαθήσει, πολύ αρνητικότητα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό Σαββατοκύριακο ❣️❣️

Εγώ είμαι στο τρέξιμο να μαζέψω όλα τα απαραίτητα χαρτιά για να περάσω τέλος Νοεμβρίου επιτροπή για να πάρω τα φάρμακα για την εξωσωματική.

Όλες μας οι εξετάσεις αποκαρδιωτικες δυστυχώς.

Βουλωμενες σάλπιγγες, σπέρμα με μηδέν κινητικότητα και χαμηλή ΑΜΗ 🥴

@Celine εγώ στην σάλπιγγογραφια πόνεσα πάρα πολύ αλλά είχα βουλωμενες σάλπιγγες και όσο το υγρό δεν πέρναγε τόσο ποναγα.

Τραγική εμπειρία.

Σου εύχομαι από καρδιάς να μην νιώσεις τίποτα και να είναι τέλεια τα αποτελέσματα σου❤️

Περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες να πάρω επιτέλους τα φάρμακα και να ξεκινήσουμε την εξωσωματική..

 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι γλυκιά μου, κ εσύ έχεις περάσει πολλά! Τουλάχιστον έχεις κάνει την αρχή. Να είσαι δυνατή κ να σκέφτεσαι θετικά. Στα λέω για να τα ακούω και γω 😉εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη με το ΑΜΗ. Πριν μήνες που έκανα ήταν 7.1οι περισσότεροι λένε ότι είναι καλή τιμή. Ο γιατρός μου όμως μου λέει ότι για την ηλικία μου είναι χαμηλή. Είμαι 32 χρονών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Όχι καθόλου δεν ρώτησα. Βασικά δεν μίλησα καν μαζί του στο τηλέφωνο ακόμα. Ένα μέιλ έστειλα να ρωτήσω αν γίνονται αυτές οι εξετάσεις. Θα τον πάρω τη  Δευτέρα. Θεσσαλονίκη είσαι;; Έκλεισες εσύ ραντεβού;;

Στον ίδιο έκανα την σαλπιγγογραφία και γω. Πολύ συμπαθητικός ο γιατρός. 120€ η σαλπιγγογραφία + 20€ το σκιαγραφικό αν δεν το έχεις γραμμένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Celine εμένα δε μου ζήτησε να πάρω τίποτα από φάρμακα νωρίτερα, εγώ πήρα προληπτικά μια ώρα πριν ένα panadol. Και για μετά αν θυμάμαι καλά για 3 μέρες vibramicyn αντιβίωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι γλυκιά μου, κ εσύ έχεις περάσει πολλά! Τουλάχιστον έχεις κάνει την αρχή. Να είσαι δυνατή κ να σκέφτεσαι θετικά. Στα λέω για να τα ακούω και γω 😉εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη με το ΑΜΗ. Πριν μήνες που έκανα ήταν 7.1οι περισσότεροι λένε ότι είναι καλή τιμή. Ο γιατρός μου όμως μου λέει ότι για την ηλικία μου είναι χαμηλή. Είμαι 32 χρονών. 

Να σαι καλά κορίτσι μου!!

Και σε εσένα εύχομαι σύντομα εγγυουλα ♥️

Εγώ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα την σάλπιγγογραφια...

Γιατί θα ήξερα ότι έχω θέμα κ θα είχα κινηθεί ανάλογα πιο νωρίς.

Εγώ είμαι 36 κ έχω ΑΜΗ 1,29.

Είναι πολύ χαμηλή 🤕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Στον ίδιο έκανα την σαλπιγγογραφία και γω. Πολύ συμπαθητικός ο γιατρός. 120€ η σαλπιγγογραφία + 20€ το σκιαγραφικό αν δεν το έχεις γραμμένο.

Ααααα ποσο χαιρομαι που πηγες στον ιδιο!!!!! Και ποσο χαιρομαι που λες οτι ειναι συμπαθητικος! Για μενα παιζει τεραστιο ρολο αυτο! Μια χαρα μου ακουγεται η τιμη. Εσενα σου εγραψε κατι αυτος ή ο γυναικολογος σου ή κανεις τιποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Ααααα ποσο χαιρομαι που πηγες στον ιδιο!!!!! Και ποσο χαιρομαι που λες οτι ειναι συμπαθητικος! Για μενα παιζει τεραστιο ρολο αυτο! Μια χαρα μου ακουγεται η τιμη. Εσενα σου εγραψε κατι αυτος ή ο γυναικολογος σου ή κανεις τιποτα?

Κανείς τίποτα να σου πω την αλήθεια. Καλά η αντιβίωση που πήρα έχει 2€.. Ούτε καν άξιζε να μου το γράψει. Τώρα για το 20άρικο δεν ασχοληθήκαμε να σου πω την αλήθεια, στα τόσο που δώσαμε τι είναι 20€ παραπάνω. Αν όμως πας πιο πριν στο γιατρό σου γιατί να μην στο γράψει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Να σαι καλά κορίτσι μου!!

Και σε εσένα εύχομαι σύντομα εγγυουλα ♥️

Εγώ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα την σάλπιγγογραφια...

Γιατί θα ήξερα ότι έχω θέμα κ θα είχα κινηθεί ανάλογα πιο νωρίς.

Εγώ είμαι 36 κ έχω ΑΜΗ 1,29.

Είναι πολύ χαμηλή 🤕

Κάπου διάβασα ότι στην εξωσωματική βοηθάει να έχεις χαμηλό ΑΜΗ γιατί δεν θα έχεις υπερδιέγερση ωοθηκών. Οπότε ελπίζω αυτό να ισχύει και να λειτουργήσει υπέρ σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κανείς τίποτα να σου πω την αλήθεια. Καλά η αντιβίωση που πήρα έχει 2€.. Ούτε καν άξιζε να μου το γράψει. Τώρα για το 20άρικο δεν ασχοληθήκαμε να σου πω την αλήθεια, στα τόσο που δώσαμε τι είναι 20€ παραπάνω. Αν όμως πας πιο πριν στο γιατρό σου γιατί να μην στο γράψει;

Δεν ειχα σκοπο να παω για καποιον αλλον λογο, παρα μονο για αυτο. Αλλα αν μιλαμε για τετοια ποσα, ειναι πραγματικα ασημαντα μποστα στα 120 που ετσι κι αλλιως θα δωσω. Δεν μπαινω στη διαδικασια να ρωτησω αν πονεσες και τετοια, γιατι ξερω οτι πρωτον το θεμα του πονου ειναι εντελως ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ και δευτερον εξαρταται πολυ απο την κατασταση που βρισκονται οι σαλπιγγες....οποτε! Σε ευχαριστω παρα πολυ για αλλη μια φορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Celine εμένα δε μου ζήτησε να πάρω τίποτα από φάρμακα νωρίτερα, εγώ πήρα προληπτικά μια ώρα πριν ένα panadol. Και για μετά αν θυμάμαι καλά για 3 μέρες vibramicyn αντιβίωση.

Ελπίζω αυτό που μου έδωσε να είναι για να μην νοιώσω πόνο 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ💗

Maroulita? :28/11

diana8:?

Lacostaki:?

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:12/11

misofeggaro:?

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:23/11

 

ζουζούνα*:18/11

anna90:09/11

Litsadi:8/11

 billibas:?

Pixies:?

Kostef:29/10

Matilda94:08/11

ntinaki83:18/11

Marakii:?

Μt3508:14/11 

Ana1989:20/11 

geo2222:11/11 

Celine: 26/11

Καλησπέρα κοπέλα μου βάλε με στον επόμενο μήνα 7-12 μου ήρθε περίοδος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

🤰💖🌺

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🌺

Ελενακι12:Γέννησε:29/06/20 κοριτσακι🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/08👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...