Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοεμβρη η παγωνια θα μας φερει πιο κοντα! Δυο γραμμουλες σαν θα δω, ΘΕΤΙΚΟ θα τρελαθω! Θα φουσκωσει η κοιλια, να το παρω αγκαλια εννεα μηνες πιο μετα! :)


anna90

Recommended Posts

🤰💖🌺

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🌺

Ελενακι12:Γέννησε:29/06/20 κοριτσακι🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/08👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Clairy: ΘΕΤΙΚΟ👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ💗

Maroulita? :28/11

diana8:?

Lacostaki:?

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:12/11

misofeggaro:?

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:23/11

 

ζουζούνα*:18/11

anna90:09/11

Litsadi:07/12

 billibas:?

Pixies:?

Kostef:29/10

Matilda94:08/11

ntinaki83:18/11

Marakii:?

Μt3508:14/11 

Ana1989:20/11 

geo2222:11/11 

Celine: 26/11

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Για να καταλάβω..Οκτώβρη δεν κάνατε προσπάθειες και περίμενες γύρω στις 25 που δεν ήρθε;;,Σεπτέμβρη δεν είχατε επαφές;; Πότε ήταν η προηγούμενη περίοδος;;

 

Σεπτέμβρη βεβαίως κάναμε, μου ήρθε περίοδος κανονικά, Οκτώβρη δεν κάναμε εκτός από κανα δυο μέρες πριν μου έρθει (βάσει ημερολογίου) η περίοδός μου. Η οποία τελικά δεν ήρθε ακόμα. Σήμερα έκανα ένα τεστ που βγήκε αρνητικό, μίλησα και με το γιατρό μου, μου είπε αν δε μου έχει έρθει ως τη Δευτέρα να πάω να με δει και ότι παρόλο που βγήκε αρνητικό μπορεί να έχουμε καλά νέα (είναι και υπερενθουσιώδης όμως ο συγκεκριμένος!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Litsadiγια αρχή θα κάνω σαλπιγγογραφια για να δούμε σε τι κατάσταση είναι. Μετά λογικά ναι. Πρέπει να αφαιρεθεί λέει γιατί είναι 1,7 εκατοστά στη μέση της μήτρας. @Lacostakiναι λόγω του ινωμιωματος μου είπε να πάω για εξωσωματική γιατί ήταν δίπλα στη σάλπιγγα και για ένα χρόνο που παρακολουθούμε την ωοριξια μου δεν είχα καλά ωάρια. Έκανα βιοσυντονισμο για πέντε μέρες αυτήν την εβδομάδα κ είχα για τη μέρα του κύκλου μου ωραίο ωοθυλακιο χθες στην εξέταση. Μάλλον βοήθησε η θεραπεία του βιοσυντονισμου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Celine είπε:

@Litsadiγια αρχή θα κάνω σαλπιγγογραφια για να δούμε σε τι κατάσταση είναι. Μετά λογικά ναι. Πρέπει να αφαιρεθεί λέει γιατί είναι 1,7 εκατοστά στη μέση της μήτρας. @Lacostakiναι λόγω του ινωμιωματος μου είπε να πάω για εξωσωματική γιατί ήταν δίπλα στη σάλπιγγα και για ένα χρόνο που παρακολουθούμε την ωοριξια μου δεν είχα καλά ωάρια. Έκανα βιοσυντονισμο για πέντε μέρες αυτήν την εβδομάδα κ είχα για τη μέρα του κύκλου μου ωραίο ωοθυλακιο χθες στην εξέταση. Μάλλον βοήθησε η θεραπεία του βιοσυντονισμου. 

Και συγνώμη γιατί δεν σου είπε να το αφαιρέσεις;; Όλοι ξέρουμε ότι τα ινωμυωματα μεγαλώνουν στην εγκυμοσύνη και μπορεί να γίνουν επικίνδυνα και ειδικά στο μέγεθος που είναι το δικό σου (αν υπάρχει τελικά) θα μπορούσε να βγει λαπαροσκοπικά...Να της πεις χαιρετίσματα αν ήταν κάθε γυναίκα που έχει ινωμυωμα να πηγαίνει για εξωσωματική ελαχιστες θα έπιαναν φυσιολογικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Dogmom είπε:

Σεπτέμβρη βεβαίως κάναμε, μου ήρθε περίοδος κανονικά, Οκτώβρη δεν κάναμε εκτός από κανα δυο μέρες πριν μου έρθει (βάσει ημερολογίου) η περίοδός μου. Η οποία τελικά δεν ήρθε ακόμα. Σήμερα έκανα ένα τεστ που βγήκε αρνητικό, μίλησα και με το γιατρό μου, μου είπε αν δε μου έχει έρθει ως τη Δευτέρα να πάω να με δει και ότι παρόλο που βγήκε αρνητικό μπορεί να έχουμε καλά νέα (είναι και υπερενθουσιώδης όμως ο συγκεκριμένος!)

Πάντως της αδελφής μου της είχαν βγει 3 τεστ αρνητικά και ήταν εγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Και συγνώμη γιατί δεν σου είπε να το αφαιρέσεις;; Όλοι ξέρουμε ότι τα ινωμυωματα μεγαλώνουν στην εγκυμοσύνη και μπορεί να γίνουν επικίνδυνα και ειδικά στο μέγεθος που είναι το δικό σου (αν υπάρχει τελικά) θα μπορούσε να βγει λαπαροσκοπικά...Να της πεις χαιρετίσματα αν ήταν κάθε γυναίκα που έχει ινωμυωμα να πηγαίνει για εξωσωματική ελαχιστες θα έπιαναν φυσιολογικα

Μου είπε ότι στο μέγεθος που είναι κ στην άκρη της μήτρας δεν χρειάζεται ακόμα να αφαιρεθεί. Τι να πω κορίτσι μου χθες δεν το είδαμε καν. Τουλάχιστον τώρα που θα κάνω υστεροσκοπηση για να βγάλω τον πολύποδα δεν θα ταλαιπωρηθώ όπως με την λαμπαρσκοπηση. Κ θα αρχίσω σύντομα ξανά προσπάθειες με τον άντρα μου. Μπορείς να με βάλεις στο πινακακι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Μου είπε ότι στο μέγεθος που είναι κ στην άκρη της μήτρας δεν χρειάζεται ακόμα να αφαιρεθεί. Τι να πω κορίτσι μου χθες δεν το είδαμε καν. Τουλάχιστον τώρα που θα κάνω υστεροσκοπηση για να βγάλω τον πολύποδα δεν θα ταλαιπωρηθώ όπως με την λαμπαρσκοπηση. Κ θα αρχίσω σύντομα ξανά προσπάθειες με τον άντρα μου. Μπορείς να με βάλεις στο πινακακι; 

Φυσικά μπορώ να σε βάλω πες μου ημερομηνία...Με κάτι τέτοιες μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι...από τη μια εκεί που είναι και στο μέγεθος που είναι δεν χρειάζεται αφαίρεση και από την άλλη να πας για εξωσωματική γιατί λόγω του ινωμυωματος δεν μπορείς να πιάσεις φυσιολογικά....σε ποια γωνία να το βαρεσω πες μου..... ευτυχώς κορίτσι μου που άλλαξες γιατρό και όλα θα πάρουν το δρόμο τους... εύχομαι να έχεις σύντομα θετικό αποτέλεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

1309 κορίτσια... Από 247 τη Δευτέρα.. Τώρα μπορώ να χαρώ... 

Μπράβο σου πολύ χαρηκα!ωρα να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Φυσικά μπορώ να σε βάλω πες μου ημερομηνία...Με κάτι τέτοιες μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι...από τη μια εκεί που είναι και στο μέγεθος που είναι δεν χρειάζεται αφαίρεση και από την άλλη να πας για εξωσωματική γιατί λόγω του ινωμυωματος δεν μπορείς να πιάσεις φυσιολογικά....σε ποια γωνία να το βαρεσω πες μου..... ευτυχώς κορίτσι μου που άλλαξες γιατρό και όλα θα πάρουν το δρόμο τους... εύχομαι να έχεις σύντομα θετικό αποτέλεσμα

Και εγώ στο εύχομαι ολόψυχα! Περιμένω στις 26/11 εγώ την προσπάθειά μου θα την κάνω κ αυτόν τον μήνα κ ό,τι προκύψει! Πίστη στον Θεό και το θαύμα δεν θα αργήσει κορίτσια μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

@Clairy. ποιά μέρα του κύκλου σου έπεσε η θερμοκρασία; εκείνη την μέρα ένιωσες τίποτα διαφορετικό;

Στην 23η μέρα του κύκλου. Έχω 29 μέρες κύκλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Στην 23η μέρα του κύκλου. Έχω 29 μέρες κύκλο.. 

Έχεις διάγραμμα της θερμοκρασίας που κρατάς;Θα μπορούσες να το ανεβάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Έχεις διάγραμμα της θερμοκρασίας που κρατάς;Θα μπορούσες να το ανεβάσεις;

Δεν είναι διάγραμμα είναι το πρόγραμμα της περιόδου μου. 

Screenshot_20201031_162622.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δεν είναι διάγραμμα είναι το πρόγραμμα της περιόδου μου. 

Screenshot_20201031_162622.jpg

Στις 3 Οκτωβρίου σου ήρθε περίοδος με θερμοκρασία 35,7; Ουάου και νόμιζα ότι μόνο εγώ έχω τόσο χαμηλές τιμές, μακάρι να ήμουν και εγώ έγκυος όλα έδειχνα τόσο θετικά. Συγχαρητήρια και πάλι κοπέλα μου ευχαριστώ που το έστειλες 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Στις 3 Οκτωβρίου σου ήρθε περίοδος με θερμοκρασία 35,7; Ουάου και νόμιζα ότι μόνο εγώ έχω τόσο χαμηλές τιμές, μακάρι να ήμουν και εγώ έγκυος όλα έδειχνα τόσο θετικά. Συγχαρητήρια και πάλι κοπέλα μου ευχαριστώ που το έστειλες 💜

2 του μήνα ήταν η πρώτη μέρα αλλά δεν είχα αρχίσει να μετράω θερμοκρασια. Εμένα η θερμοκρασια μου δεν ήταν τόσο χαμηλή.. Εδώ και 2 μηνες είχε πέσει.. Επίσης δεν είχα καθόλου υγρα ωορρηξιας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

2 του μήνα ήταν η πρώτη μέρα αλλά δεν είχα αρχίσει να μετράω θερμοκρασια. Εμένα η θερμοκρασια μου δεν ήταν τόσο χαμηλή.. Εδώ και 2 μηνες είχε πέσει.. Επίσης δεν είχα καθόλου υγρα ωορρηξιας.. 

Εγώ πάντα έχω χαμηλές από 35.9 έως 36.2 το πολυ πριν την περίοδο...όντως είχες μεγάλη πτώση εσύ! Τι να πω....Δεν ξέρω...Δεν ελπίζω σε πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Εγώ πάντα έχω χαμηλές από 35.9 έως 36.2 το πολυ πριν την περίοδο...όντως είχες μεγάλη πτώση εσύ! Τι να πω....Δεν ξέρω...Δεν ελπίζω σε πολλά

Μέχρι να δεις αίμα να ελπίζεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

2 του μήνα ήταν η πρώτη μέρα αλλά δεν είχα αρχίσει να μετράω θερμοκρασια. Εμένα η θερμοκρασια μου δεν ήταν τόσο χαμηλή.. Εδώ και 2 μηνες είχε πέσει.. Επίσης δεν είχα καθόλου υγρα ωορρηξιας.. 

νομιζω μπιρει να στο ειχα πει για την εμφυτευση οτι μπορει να πέσει εγω παντως εγω μετα την 2η με 3η μερα ωορρηξίας υγρα άλλοτε ασπροδιαφανα άλλοτε διάφανα εκκρεμές έκαναν σημερα απο κατω για 6η μερα μετα κ προγεστερονη 11,20...η γιατρος μου ειπε πολυ καλη η ωορρηξια αφου την θέλουμε πάνω απο 10.τεστ θα κανω σε 7 με 8 μερες να δω αν θα εχω μεινει έγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ζουζουνα* είπε:

νομιζω μπιρει να στο ειχα πει για την εμφυτευση οτι μπορει να πέσει εγω παντως εγω μετα την 2η με 3η μερα ωορρηξίας υγρα άλλοτε ασπροδιαφανα άλλοτε διάφανα εκκρεμές έκαναν σημερα απο κατω για 6η μερα μετα κ προγεστερονη 11,20...η γιατρος μου διπε πολυ καλη για αρχή 

Δεν κατάλαβα πολυ καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Δεν κατάλαβα πολυ καλά.. 

τι δεν καταλαβες αυτο που ειπα για σενα ή για μενα? για σενα λεω οτι την 23η μερα που ειχες χαμηλότερη πσιζει να ηταν εμφύτευση. τωρα για μενα λεω οτι εχω ακομα διαφανα υγρα  να κρέμονται πχ μετα απι ούρηση που ετσι ειναι κ της ωορρηξιας σπλα υοτε ειναι πάρα πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ💗

Maroulita? :03/11

diana8:?

Lacostaki:?

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:12/11

misofeggaro:?

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:23/11

 

ζουζούνα*:18/11

anna90:09/11

Litsadi:8/11

 billibas:?

Pixies:?

Kostef:29/10

Matilda94:08/11

ntinaki83:18/11

Marakii:?

Μt3508:14/11 

Ana1989:20/11 

geo2222:11/11 

Celine: 26/11

...και ξανά προς τη δόξα τραβά...28/11η καινούρια ημερομηνία! 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ💗

Maroulita? :03/11

diana8:?

Lacostaki:?

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:12/11

misofeggaro:?

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:23/11

 

ζουζούνα*:18/11

anna90:09/11

Litsadi:8/11

 billibas:?

Pixies:?

Kostef:29/10

Matilda94:08/11

ntinaki83:18/11

Marakii:?

Μt3508:14/11 

Ana1989:20/11 

geo2222:11/11 

Celine: 26/11

Ευχαριστώ για την επισύναψη 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/11/2020 at 8:54 ΠΜ, ο/η ntinaki83 είπε:

καταρχην σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφέρον αλλα ειμαι σε λιγο μια περιεργη φαση κ προσπαθω να μην αγχωνομαι κ για το θυρεοειδη..απο την στιγμη που βγηκα σε αναστολη μενω απληρωτη λογω οτι ειμαι με.μεροκαματο κ τα 534 ενας θεος ξερει ποτε θα τα παρω...Επίσης χθες ο συζυγος μου εφαγε μια βαρβατη μειωση μισθου...απο τη δουλεια μου φοβούνται μηπως δεν ανοιξουμε σε ενα μηνα...μπηκα στις σκεψεις μηπως σταματησουμε τις προσπαθειες για παιδι..απο την αλλη ειμαι ηδη 37 σε λιγους μηνες γινομαι 38 οπότε με πιεζει το θέμα της ηλικιας..ο αντρας μου πιστευει οτι δεν πρεπει να σταματησουμε τις προσπαθειες...παντα λεει θα υπαρχουν προβλήματα κ.εμποδια...οποτε προς το παρον θα ξεκαθαρισω στο κεφαλι μου αν συνεχιζω η οχι κ μετα θα δω τι θα κανω με τον ενδοκρινολογο....παντως σας ευχαριστω ολες για το ενδιαφέρον

....συγχαρητήρια στο στεφάνι σου ....κοπελα μου δεν προκεται ποτε να σταματήσουν τα προβλήματα....μίλαγα με μια φιλη που γέννησε.....της λέω...ρε συ με έναν μισθο τωρα που ηρθε τομωρο δεν είναι πολυ δύσκολα  .....Μου λεει ακου ...δεν είναι τόσο τρομερα όπως τα λενε  ...φυσικα τι θελει η καθεμία....εγω θηλάζω αποκλειστικά   ωστε ειλικρινά δεν θα σου πω οτι εχει τοσα εξοδα....

Τεσπα να ερθει η ωρα η ευλογημένη να λες....να μην το βαζεις κατω ...αλλα έλεγχετα πάντα πριν....παλευω 12 χρόνια κοντα ξεκινησα πολυ πιο μικρη απο εσενα και ακομα παλεύω...ρυθμισε την Tsh απο τωρα....επισης για ολες μολις παρετε θετικο θελει κατευθείαν επανέλεγχο....πολλες κυησεις χάνονται επειδη ανεβαίνουν οι ορμονες....Εχουμε και γιατρους του  δημόσιου ....μην παρατας τον στόχο Σου...αλλα ποσοστα εχεις πριν τα 40...και αλλα μετα ....ελαχιστοποιούνται οι πιθανότητες ....πιστεψε με ..καλη καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...