Μετάβαση σε περιεχόμενο
Despoin

Επιλογή ιατρού για εξωσωματικη

Recommended Posts

Καλημερα κορίτσια έχουμε το άγχος που έχουμε για να γίνουμε γονείς να σας πω κ εγώ το πρόβλημα μου,έχουμε μια αποτυγχυμενη σπερματέγχυση κ έχουμε κλείσει για τον επόμενο μήνα να κάνουμε εξωσωματική αλλά διαβάζοντας εδώ στο φόρουμ για διάφορες εξετάσεις που έχετε κάνει αντιληφθήκαμε ότι εμείς δεν έχουμε κάνει τον κατακερματισμό κ το είπαμε του γιατρού κ μας είπε ότι καλό είναι να το κάνουμε ε γιατί δεν μας το έλεγε τόσο καιρό ;;;;κ τώρα ο συζηγος έχει φάει κόλλημα ότι δεν είναι καλός και θα θέλαμε πριν προχωρήσουμε σε εξωσωματική να ψαχτούμε καλά.Είμαστε από επαρχία κ δεν έχουμε ούτε γνωστούς ούτε κάποιον να μας πει πηγαίνετε εκεί γιατί είναι καλός γιατρός.εχουμε βρει στο Ίντερνετ για τον κύριο σφακιαν..... αλλά βλέπω ότι συνεργάζεται στην κλινική που θα πάμε κ εμείς κ δεν ξέρω εν το μεταξύ περνάνε και οι μέρες όπου θα ξεκινήσουμε τις ενέσεις ....

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις On 27/10/2020 at 9:39 ΠΜ, ο/η Despoin είπε:

Καλημερα κορίτσια έχουμε το άγχος που έχουμε για να γίνουμε γονείς να σας πω κ εγώ το πρόβλημα μου,έχουμε μια αποτυγχυμενη σπερματέγχυση κ έχουμε κλείσει για τον επόμενο μήνα να κάνουμε εξωσωματική αλλά διαβάζοντας εδώ στο φόρουμ για διάφορες εξετάσεις που έχετε κάνει αντιληφθήκαμε ότι εμείς δεν έχουμε κάνει τον κατακερματισμό κ το είπαμε του γιατρού κ μας είπε ότι καλό είναι να το κάνουμε ε γιατί δεν μας το έλεγε τόσο καιρό ;;;;κ τώρα ο συζηγος έχει φάει κόλλημα ότι δεν είναι καλός και θα θέλαμε πριν προχωρήσουμε σε εξωσωματική να ψαχτούμε καλά.Είμαστε από επαρχία κ δεν έχουμε ούτε γνωστούς ούτε κάποιον να μας πει πηγαίνετε εκεί γιατί είναι καλός γιατρός.εχουμε βρει στο Ίντερνετ για τον κύριο σφακιαν..... αλλά βλέπω ότι συνεργάζεται στην κλινική που θα πάμε κ εμείς κ δεν ξέρω εν το μεταξύ περνάνε και οι μέρες όπου θα ξεκινήσουμε τις ενέσεις ....

θα σου προτεινα να γραψεις στο μελλοντικες μανουλες με εξωσωματική 2021, ειναι πολλά κοριτσια στη συγκεκριμενη κλινικη και σε αυτό το γιατρό! Από εκεί και πέρα θα βρεις κ άλλους γιατρούς. Για παράδειγμα εγώ ήμουν στον Κο. Παρτσινέβελο Γιώργο και έπιασα με την πρώτη στα 38 (είναι στο μητέρα). Αξιοόλογοι επιστήμονες και άνθρωποι υπάρχουν ευτυχώς αρκετοί. Το θέμα είναι να βρεις αυτόν που σου ταιριάζει.

Πάντως χωρίς καν να ξέρω το γιατρό σου, αν δεν έχετε ανδρικο παράγοντα και οι εξετάσεις του συζύγου είναι καλές δεν μου κάνει εντύπωση να μην σου πρότεινε τον κατακερματισμό. Ούτε εμείς το κάναμε ποτέ. Μας είπε ότι πιο εξειδικευμένα πάμε αν κ εφόσον έχουμε ένδειξη (εμείς πήγαμε με ανεξήγητη οπότε ψάχναμε στα τυφλά τα πάντα...). Καλή επιτυχία!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Σωστά !! ουτως ή αλλως θα της την ζητησουν αργοτερα δηλ με το που θα μεινει έγκυος οποτε γιατί να μην γινεται απο τωρα;να ησυχάζει; Αυτο δε καταλαβαινω με τους γιατρους...
    • Κοριτσαρες μου καλησπέρα!! Έχω χαθεί γιατί μετακομιζα και ήταν ότι πιο δύσκολο να ομολογώ δεν μπορούσα να κάνω πολλά και κανένας δεν τα έκανε όπως τα ήθελα εγω μας βγάλανε την πίστη με τα έπιπλα αλλα τακτοπηθηκαμε αύριο θα βάλουμε και το δέντρο.  Τα νέα μου όλα μια χαρά τελικά περιμένουμε μπέμπα και εχει αρχίζει ο τρίτος παγκόσμιος για το όνομα γιαγιάδες που τρώγονται μεταξύ τους και δυο γονείς που δεν συμφωνούν σε τίποτα έχουμε χρόνο που θα πάει το δικό μου θα βγει .  
    • Κοριτσια καλησπερα! Προσπαθούμε με τον αντρα μου εδω και 4 μηνες για μωρακι αλλα δυστυχως δεν εχει ερθει ακομα ! Τον προηγουμενο μηνα ειχα την 8η μερα του κυκλου λιγο καφε το οποίο κρατησε 2 μερες περιπου και σταμάτησε.  Σε αυτον τον κύκλο (βρισκομαι στην 18η μερα του κυκλου) εχω παλι λιγο καφε-ροζ στο σκουπισμα περισσότερο. Αυτο συνεχίζεται απο χθες ! Υπάρχουν παρομοιες εμπειριες και αν ναι ξερει καμια τι μπορει να σημαινει?? Να σημειωσω οτι εχω σχετικα αστατο κυκλο 30-35 ημερων και η περιοδος μου κρατάει γυρω στις 7 ημερες !!! 
    • Καλορίζικο το θεματάκι μας και καλές γιορτές να έχουμε!! Κορίτσια δεν μπαίνω πολύ, με έχει φάει η δουλειά...γίνεται χαμός!! Εύχομαι όλες να είστε καλά!!!
    • Καλησπερα κοριτσι μου, τα υπολοιπα που λες εκτος απο την αισθηση στον κολπο,τα ειχα κ εγω πριν μαθω οτι ειμαι εγκυος!! Παντως ειναι νωρις ακομα, περιμενε τουλαχιστον μεχρι τη μερα που περιμενεις περιοδο, μην απογοητευτεις αδικα!! Ευχομαι να εχει γινει το θαυματακι😊
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...