Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες κοπέλες είχατε πρώτη επιτυχημένη εξωσωματική?


Dorina

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dorina είπε:

Εγώ μεγάλη ιστορία! !

Πιο μικρή είχα κολλήσει χλαμηδια από πρώην σύντροφο και τα ανακάλυψα κατευθείαν, έκανα μια θεραπεία με αντιβίωση κ εκεινος το ίδιο. .κάνω ξανά εξέταση κ ήταν αρνητικό σε χλαμυδια! Λέω μια χαρά. .Χωρίζω γνωρίζω τον άνδρα μου και ξεκινήσαμε σχετικά γρήγορα για παιδάκι. Πέρασε 1 χρόνος κ 2 μηνες που δεν τίποτα. .ξαφνικα συλλαμβάνω αλλά έκανα βαριά δουλειά κ είχα κουβαλήσει  πολύ βαριά πράγματα! έφυγα με πονους απ την δουλειά κ αίμα νομίζοντας ότι είναι περιοδος. .τελικά μου λέει η φαρμακοποιός δεμ κάνεις ένα τεστ? Το κάνω κ ήταν θετικό. .το χάνω μέσα σε 20 μέρες αποβολη. .

Μετά δεν μπορούσαμε με τίποτα.μου έλεγαν για ενδομητριωση .πάω κάνω λαμπαροσκοπιση κ είχα υδροσαλπιγγες και τερατωματα, ,πολύποδες .και μου λέει ο γιατρός είσαι γεματη χλαμηδια σου έχουν φτάσει κ συκωτι. Η πλάκα ήταν πριν λίγο καιρό δεν ξέρω πως μου κοψε κ είχα κάνει εξέταση κ βγήκε αρνητικη πάλι! Πως κ τελικα είχα? Αφαιρεσα σαλπιγγες κ με καθάρισε καλά! Ο άνδρας ευτυχώς κομπλέ! !και προχωράμε γερά! 😉😉

 

 

Αχ κορίτσι μου πέρασες πολλά εσυ ελπίζω να πιάσεις με την πρώτη πολύ ταλαιπωρία έφαγες...η υπομονη θα σε ανταμείψει όμως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Αχ κορίτσι μου πέρασες πολλά εσυ ελπίζω να πιάσεις με την πρώτη πολύ ταλαιπωρία έφαγες...η υπομονη θα σε ανταμείψει όμως 

Μακαρι!!

Ήταν μεγάλη κακοτυχία από ένα μικρόβιο έχασα τις σαλπιγγες μου. .μέσα σε αυτήν την ιστορία υπάρχει κ το θετικό. .αν είχα γεννήσει αυτό το μωρό Υπήρχε περίπτωση να έχει προβλήματα υγείας από τα χλαμηδια Αναπνευστικά ακόμα κ τύφλωση. .Όλα για καλό γίνονται!

Εγώ γένικα προσπαθώ να ειμαι θετική στην ζωή μου κ δεν τα καταφέρω τώρα ξέρω ότι έχω αλλά 2 έμβρυα που περιμένουν. .μακάρι να μην ταλαιπωρηθουμε άλλο καμιά από έμας! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Μακαρι!!

Ήταν μεγάλη κακοτυχία από ένα μικρόβιο έχασα τις σαλπιγγες μου. .μέσα σε αυτήν την ιστορία υπάρχει κ το θετικό. .αν είχα γεννήσει αυτό το μωρό Υπήρχε περίπτωση να έχει προβλήματα υγείας από τα χλαμηδια Αναπνευστικά ακόμα κ τύφλωση. .Όλα για καλό γίνονται!

Εγώ γένικα προσπαθώ να ειμαι θετική στην ζωή μου κ δεν τα καταφέρω τώρα ξέρω ότι έχω αλλά 2 έμβρυα που περιμένουν. .μακάρι να μην ταλαιπωρηθουμε άλλο καμιά από έμας! !!

Ναι κοπέλα μου να είσαι θετική έτσι πρέπει και να έχεις πίστη ότι όλα θα πάνε καλά κάνε και καμία προσευχουλα κ να δεις θα πιάσεις με την πρώτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Dorina είπε:

Οι σαλπιγγες είναι οκ? Μπορεί να μην πιάνετε εύκολα γιατί έχεις λίγο χαμηλή ΑΜΗ και χαμηλό σπερμα .Θα πιάσεις με την πρώτη. .τίποτα δεν είναι αυτό  .αν δεν έχεις κοιτάξει για σαλπιγγες δες το γιατί αν τυχών υδροσαλπιγγες με εξωσωματική κανεις αποβολές λόγο τοξικότητας. Αλλά εφόσον έχεις κάνει λαμπαροσκοπιση θα το έβλεπε!  

Αφού σε καθάρισε κ ο γιατρός μια χαρά. .

Υπήρχαν μερικές συμφήσεις στη μια σαλπιγγα οι οποιες καθαρίστικαν κατα τη λαπαροσκόπηση!  Σ ευχαριστώ κορίτσι μου! μακαριι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Ναι κοπέλα μου να είσαι θετική έτσι πρέπει και να έχεις πίστη ότι όλα θα πάνε καλά κάνε και καμία προσευχουλα κ να δεις θα πιάσεις με την πρώτη 

Κάνω προσευχές κάθε μέρα! Εύχομαι πραγματικά σε όλες τις γυναίκες που θέλουν να γίνουν μάνες να μην ταλαιπωρηθουν καθόλου γιατί είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Κάνω προσευχές κάθε μέρα! Εύχομαι πραγματικά σε όλες τις γυναίκες που θέλουν να γίνουν μάνες να μην ταλαιπωρηθουν καθόλου γιατί είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό!!!

Ναι πολύ ψυχοφθόρο και αυτή η αναμονή ρε κοριτσια δεν περνάει με τιποτα αιώνας πια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Υπήρχαν μερικές συμφήσεις στη μια σαλπιγγα οι οποιες καθαρίστικαν κατα τη λαπαροσκόπηση!  Σ ευχαριστώ κορίτσι μου! μακαριι!

Οι σαλπιγγα ηταν το θέμα σου να ξέρεις! Το έχω ψάξει έχω πάει σε αρκετούς γιατρόυς και έχω ρωτήσει 

Όταν έχει κάποιο προβλήμα η σαλπιγγα δυστυχώς ακόμα δεν μπορούν να την επιδιόρθωσούν 100% υπάρχει η πλαστική που κάνουν αλλά έχει λίγα ποσοστά επιτυχίας. Με μια σαλπιγγα μπορείς να συλλάβεις αλλά με πολύ μεγάλη προσπάθεια. .συνήθως όταν έχει πρόβλημα η μία αρχίζει κ η άλλη μετα.

Ελπιζω όλα θετικα να σου ερθουν! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kelly3105 είπε:

Ναι πολύ ψυχοφθόρο και αυτή η αναμονή ρε κοριτσια δεν περνάει με τιποτα αιώνας πια....

Ευτυχώς ακόμα ειμάστε στημ αρχή! 

Ακουω ιστορίες για 20 αποτυχημένες εξωσωματικές. Και αυτό γιατί επιλέγουν λάθος γιατρούς που δεν κάνουν τις σωστές εξετάσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dorina είπε:

Οι σαλπιγγα ηταν το θέμα σου να ξέρεις! Το έχω ψάξει έχω πάει σε αρκετούς γιατρόυς και έχω ρωτήσει 

Όταν έχει κάποιο προβλήμα η σαλπιγγα δυστυχώς ακόμα δεν μπορούν να την επιδιόρθωσούν 100% υπάρχει η πλαστική που κάνουν αλλά έχει λίγα ποσοστά επιτυχίας. Με μια σαλπιγγα μπορείς να συλλάβεις αλλά με πολύ μεγάλη προσπάθεια. .συνήθως όταν έχει πρόβλημα η μία αρχίζει κ η άλλη μετα.

Ελπιζω όλα θετικα να σου ερθουν! !

Αλήθεια;;; Ο γιατρός μου είπε ότι λείτουργούν πλήρως μετά την λαπαροσκόπιση. Τώρα τι να πω δεν ξέρω! όπως και να χει πήραμε τον δρόμο μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Αλήθεια;;; Ο γιατρός μου είπε ότι λείτουργούν πλήρως μετά την λαπαροσκόπιση. Τώρα τι να πω δεν ξέρω! όπως και να χει πήραμε τον δρόμο μας!

Κοίτα ο γιατρός θα ξέρει πιο πολλά σίγουρα γιατί ίσως ήταν κάτι πιο απλό που έπαιρνε επέμβαση. .Εγω τις αφαιρεσα τέλειος γιατί δεν μπορούσα να τις σώσω κ σε οσους γιατρους πηγα μου ελεγαν οτι αν υπαρχει παθολογικη σαλπιγγα ενω υπαρχουν απο τα παλια χρονια επεμβασεις από τότε φαντάσου που δεν υπήρχε η εξωσωματική δεν είχε ποτέ μεγάλη επιτυχία  η επέμβαση  ..είδικα όταν είναι υδροσαλπιγγες ειναι ανεπανόρθωτο το κακό. Αφού εφτάσες ως εδώ .κοίτα μόνο το στοχο σου για την επιτυχια και όλα θα μας έρθουν θετικά!💓🌷🌼 περασμένα ξεχασμένα  να είναι! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ έχω 2 αποτυχημενες.

Καλησπέρα ποιος είναι ο λόγος που χρειάζεσαι  εξωσωματική?όταν υπάρχει η πρώτη  αποτυχημένη εξωσωματικη κανονικα πρέπει να ψάξουν όλες τις αιτίες ..και με εξετάσεις του άνδρα που συνήθως όλα τα κέντρα τις αμελούν! Για ποιο λόγο Έχεις δύο αποτυχημένες? σου είπε ο γιατρός σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dorina είπε:

Καλησπέρα ποιος είναι ο λόγος που χρειάζεσαι  εξωσωματική?όταν υπάρχει η πρώτη  αποτυχημένη εξωσωματικη κανονικα πρέπει να ψάξουν όλες τις αιτίες ..και με εξετάσεις του άνδρα που συνήθως όλα τα κέντρα τις αμελούν! Για ποιο λόγο Έχεις δύο αποτυχημένες? σου είπε ο γιατρός σου ?

Καλημέρα. Είχα ενδομητριωση κ έτσι πειραχτηκαν οι σάλπιγγες και είμαστε κ οι δύο φορείς κυστικής ινωσης. Και στις δύο προσπάθειες είχα εμφύτευση κ δεν προχωρούσε ανέβαινε έπεφτε ξανά ανέβαινε.κ έκανα υστερισκοπηση για να καθαρίσω. Τώρα βρέθηκε μικρόβιο π ίσως οφείλεται στις προηγούμενες αποτυχίες θα κάνω θεραπεία πριν ξαναπροσπαθήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλημέρα. Είχα ενδομητριωση κ έτσι πειραχτηκαν οι σάλπιγγες και είμαστε κ οι δύο φορείς κυστικής ινωσης. Και στις δύο προσπάθειες είχα εμφύτευση κ δεν προχωρούσε ανέβαινε έπεφτε ξανά ανέβαινε.κ έκανα υστερισκοπηση για να καθαρίσω. Τώρα βρέθηκε μικρόβιο π ίσως οφείλεται στις προηγούμενες αποτυχίες θα κάνω θεραπεία πριν ξαναπροσπαθήσω.

Καλή επιτυχία εύχομαι ολόψυχα! !

Εφόσον εντοπίσατε το πρόβλημα είναι πολύ θετικό για μια πετυχημένη επόμενη προσπάθεια. .

Τις αφαιρεσες τις σαλπιγγες? 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dorina είπε:

Καλή επιτυχία εύχομαι ολόψυχα! !

Εφόσον εντοπίσατε το πρόβλημα είναι πολύ θετικό για μια πετυχημένη επόμενη προσπάθεια. .

Τις αφαιρεσες τις σαλπιγγες? 

 

 

Όχι.κρατουσαν υγρό κ φούσκωναν στη

 σαλπιγγογραφια δεν μ απεκλησε ότι μπορεί να μείνω φυσιολογικα αλλά υπάρχει φόβος εξωμήτριου. Μετά μάθαμε κ για την κυστική κ αποφασίσαμε να πάμε με εξωσωματική.σε ευχαριστώ πολύ το ίδιο εύχομαι για όλες μας .εσύ μια έχεις κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Όχι.κρατουσαν υγρό κ φούσκωναν στη

 σαλπιγγογραφια δεν μ απεκλησε ότι μπορεί να μείνω φυσιολογικα αλλά υπάρχει φόβος εξωμήτριου. Μετά μάθαμε κ για την κυστική κ αποφασίσαμε να πάμε με εξωσωματική.σε ευχαριστώ πολύ το ίδιο εύχομαι για όλες μας .εσύ μια έχεις κάνει?

Αν κρατάει η σαλπιγγα νερό κ κάνεις εξωσωματική και με το καλό πιάσεις κάνει αποβολές! Για ψάξτο!  Η πρώτη μου είναι αυτή. ..παρακαλάω τον θεό να μπορέσω μην ταλαιπωρηθω.έχω κάνει τα παντα πρώτου προχώρησω για να ανεβασώ ποσοστά επιτυχίας! Κάνω το σταυρό μου κ προχωράω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπέρα έστειλα μα σας πω ότι έκανα β χοριακη 9 ημέρα από την εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων και η τιμή είναι 45 μονάδες πιστεύετε ότι είναι καλή;η είναι χαμηλή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα έστειλα μα σας πω ότι έκανα β χοριακη 9 ημέρα από την εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων και η τιμή είναι 45 μονάδες πιστεύετε ότι είναι καλή;η είναι χαμηλή;

Συγχαρητήρια είσαι Έγκυος είσαι! Ειναι η αρχη για αυτο ειναι 45...Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Συγχαρητήρια είσαι Έγκυος είσαι! Ειναι η αρχη για αυτο ειναι 45...Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη! 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου να σαι καλά..τελικά όντως τα τεστ πριν από την εμβρυομεταφορα δείχνουν θετικά όπως στην δίκη μου περίπτωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Συγχαρητήρια είσαι Έγκυος είσαι! Ειναι η αρχη για αυτο ειναι 45...Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη! 

Εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα καλά..το είχα καταλάβει κ από τα συμπτώματα που είχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kelly3105 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου να σαι καλά..τελικά όντως τα τεστ πριν από την εμβρυομεταφορα δείχνουν θετικά όπως στην δίκη μου περίπτωση 

Να είσαι καλά😚😚😚! !!!ότι καλύτερο!🌷ποσες μερες μετα απο εμβρυομεταφορα?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kelly3105 είπε:

Εύχομαι και σε σένα να πάνε όλα καλά..το είχα καταλάβει κ από τα συμπτώματα που είχα 

Ευχαριστώ μακαριιιι! !εγώ την Παρασκευή την επόμενη θα σας πω! !δεν θα κάνω πιο νωρίς τίποτα θα περιμένω! !😉😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Να είσαι καλά😚😚😚! !!!ότι καλύτερο!🌷ποσες μερες μετα απο εμβρυομεταφορα?  

Την 9 μέρα 20/10 εμβρυομεταφορα 29 σήμερα χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Ευχαριστώ μακαριιιι! !εγώ την Παρασκευή την επόμενη θα σας πω! !δεν θα κάνω πιο νωρίς τίποτα θα περιμένω! !😉😋

Σε ποια μέρα βρίσκεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...