Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες κοπέλες είχατε πρώτη επιτυχημένη εξωσωματική?


Dorina

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

24.20 pmol/L για την ηλικία μου είναι χαμηλή 

Εγώ 8,2 έχω 4 εμβρυάκια. .είναι 34 χρονων. Μια χαρά είσαι. .τελεια θα πας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dorina είπε:

Εγώ 8,2 έχω 4 εμβρυάκια. .είναι 34 χρονων. 

Πολύ καλά κορίτσι μου!!! Πόσα ωοθυλάκια είχες κάνει;; Πότε με το καλό θα κάνεις μεταφορά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Πολύ καλά κορίτσι μου!!! Πόσα ωοθυλάκια είχες κάνει;; Πότε με το καλό θα κάνεις μεταφορά; 

Να σου πω ότι δεν έδωσα σημασία στα ωοθηλακια! .από ότι είδα στον υπερηχο καμιά 8ρια. Έκανα σημερα μεταφορά! Μου είπαν ότι τα 2 ήταν πολύ καλά κ προχωρούσαν γρήγορα κ με πήραν πρωί πρωί κ μου είπαν να πάω ..τώρα ειμαι σε πλήρη ακινησία για 4 με 5 μέρες για να μπορέσουν να δέσουν καλά 😉😉 

Μην αγχονεσαι δεν έχεις θέμα με την ΑΜΗ. Καλύτερα που είναι λίγο χαμηλότερη γιατί θα αποφύγεις κάτι πολύ σημαντικό που εινσι η υπερδιέγερση. 

Για τα ωοθηλακια δεν ξέρω αν σε κάθε ωοθηλακιο αν έχει μόνο ς ωαριο. .

Εγώ έκανα 12 τα ώριμα 9 γονιμοποίηθηκαν 5 και έμβρυα 4..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Να σου πω ότι δεν έδωσα σημασία στα ωοθηλακια! .από ότι είδα στον υπερηχο καμιά 8ρια. Έκανα σημερα μεταφορά! Μου είπαν ότι τα 2 ήταν πολύ καλά κ προχωρούσαν γρήγορα κ με πήραν πρωί πρωί κ μου είπαν να πάω ..τώρα ειμαι σε πλήρη ακινησία για 4 με 5 μέρες για να μπορέσουν να δέσουν καλά 😉😉 

Μην αγχονεσαι δεν έχεις θέμα με την ΑΜΗ. Καλύτερα που είναι λίγο χαμηλότερη γιατί θα αποφύγεις κάτι πολύ σημαντικό που εινσι η υπερδιέγερση. ..

Τι ωραίαα!! Εύχομαι σε 10 μέρες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!! Εμένα ο γιατρός μου είπε πως δεν θα χρειαστεί να είμαι σε ακινησία, θα συνεχίζω την καθημερινότητα μου κανονικά είπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Πήρα κ εγώ σαλοσπιρ κ μου είπε να το κόψω σηνερα κ να αρχίσω αντιπυκτικες! !

Εμένα με παρακολουθεί Αιματολογος κ μου είπε κ Σαλοσπίρ γιατί βοηθάει πολύ στην εμφύτευση ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του...κορίτσια τι καλά που μιλάμε έτσι οι μέρες περνάνε πιο γρήγορα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Είμαι στην 8η μέρα του κύκλου μου, νομίζω ότι ήταν να αναπτυχθεί αναπτύχθηκε!! Πόσα ωοθηλάκια αναπτύχθηκαν και πήρες 9 ώριμα ωάρια κορίτσι μου;

Στην 4 μέρα είχα ένα μεγάλο και τρία μικρά στην δεξιά ωοθήκη και στην αριστερή δεν βλέπαμε κάτι σκέψου ότι μου είπε ότι μπορεί να ακυρώσουμε και τον κύκλο αν δεν μεγάλωναν τα μικρά τελικά μεγάλωσαν και άλλα εγώ έκανα διέγερση 10 μέρες με 300 μονάδες είχα τέλια γύρω  στα 10 αλλά δεν ήταν πλαστό ίδιο μέγεθος υπολόγιζε 8 τελικα πήρα 9 αύριο θα μάθω αν πήγε καλή η γονιμοποίηση για εμείς έχουμε θέμα με το σπέρμα!!!για την τελική ωρίμανση έκανα αβερκαπ που μου είπαν ότι βοηθάει λίγο περισσότερο και τα μικρά να μεγαλώσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Στην 4 μέρα είχα ένα μεγάλο και τρία μικρά στην δεξιά ωοθήκη και στην αριστερή δεν βλέπαμε κάτι σκέψου ότι μου είπε ότι μπορεί να ακυρώσουμε και τον κύκλο αν δεν μεγάλωναν τα μικρά τελικά μεγάλωσαν και άλλα εγώ έκανα διέγερση 10 μέρες με 300 μονάδες είχα τέλια γύρω  στα 10 αλλά δεν ήταν πλαστό ίδιο μέγεθος υπολόγιζε 8 τελικα πήρα 9 αύριο θα μάθω αν πήγε καλή η γονιμοποίηση για εμείς έχουμε θέμα με το σπέρμα!!!για την τελική ωρίμανση έκανα αβερκαπ που μου είπαν ότι βοηθάει λίγο περισσότερο και τα μικρά να μεγαλώσουν!

9 στα 10! πολύ καλά κορίτσι μου! Εύχομαι αύριο να έχεις ευχάριστα νέα και στη γονιμοποίηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Τι ωραίαα!! Εύχομαι σε 10 μέρες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!! Εμένα ο γιατρός μου είπε πως δεν θα χρειαστεί να είμαι σε ακινησία, θα συνεχίζω την καθημερινότητα μου κανονικά είπε.

Τότε θα είσαι η καλύτερη! Απλά μην το παρακάνεις να προσέχεις πάρα πολύ γιανα πιάσει σίγουρα! 

Μάλλον είσαι μικρή για αυτό! 

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Εύχομαι κ σε εσένα κατευθείαν να έχεις μωράκι /μωράκια γερά κ δυνατά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dorina είπε:

Τότε θα είσαι η καλύτερη! Απλά μην το παρακάνεις να προσέχεις πάρα πολύ γιανα πιάσει σίγουρα! 

Μάλλον είσαι μικρή για αυτό! 

Είμαι 29, ίσως δεν ξέρω. Εννοείται θα προσέχω πάρα πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Εμένα με παρακολουθεί Αιματολογος κ μου είπε κ Σαλοσπίρ γιατί βοηθάει πολύ στην εμφύτευση ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του...κορίτσια τι καλά που μιλάμε έτσι οι μέρες περνάνε πιο γρήγορα....

Εγώ παίρνω κουράγιο γιατί είμαστε όλες στην ίδια φάση κ υπάρχει μεγάλη ψυχική υποστήριξη! Ευχαριστώ πολύ όλες σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

Είμαι 29, ίσως δεν ξέρω. Εννοείται θα προσέχω πάρα πολύ!!!

Μικρη είσαι! !θα πέτυχεις πιστεύω! Τι θέμα είχες κ έπρεπε να κανεις εξωσωματικη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dorina είπε:

Μικρη είσαι! !θα πέτυχεις πιστεύω! Τι θέμα είχες κ έπρεπε να κανεις εξωσωματικη? 

Προσπαθούμε εδω και 4 χρόνια, είχε οριακό αλλά ικανοποιητικό σπέρμα ο άντρας μου και εγώ ενδομητρίωση που την ανακαλυψαμε τον μάιο μετά από λαπαροσκόπηση. Δώσαμε περιθώριο μήπως έρθει φυσικά μετά την επέμβαση και πλέον προχωράμε με εξωσωματική, ο γιατρός μας κατατάσσει πλέον στην ανεξήγητη υπογονημότητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Προσπαθούμε εδω και 4 χρόνια, είχε οριακό αλλά ικανοποιητικό σπέρμα ο άντρας μου και εγώ ενδομητρίωση που την ανακαλυψαμε τον μάιο μετά από λαπαροσκόπηση. Δώσαμε περιθώριο μήπως έρθει φυσικά μετά την επέμβαση και πλέον προχωράμε με εξωσωματική, ο γιατρός μας κατατάσσει πλέον στην ανεξήγητη 

Οι σαλπιγγες είναι οκ? Μπορεί να μην πιάνετε εύκολα γιατί έχεις λίγο χαμηλή ΑΜΗ και χαμηλό σπερμα .Θα πιάσεις με την πρώτη. .τίποτα δεν είναι αυτό  .αν δεν έχεις κοιτάξει για σαλπιγγες δες το γιατί αν τυχών υδροσαλπιγγες με εξωσωματική κανεις αποβολές λόγο τοξικότητας. Αλλά εφόσον έχεις κάνει λαμπαροσκοπιση θα το έβλεπε!  

Αφού σε καθάρισε κ ο γιατρός μια χαρά. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Εγώ παίρνω κουράγιο γιατί είμαστε όλες στην ίδια φάση κ υπάρχει μεγάλη ψυχική υποστήριξη! Ευχαριστώ πολύ όλες σας! 

Και εγώ παίρνω κουράγιο από εσάς κοριτσια..εμένα είχε θέμα ο άντρας μου με το σπερμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Και εγώ παίρνω κουράγιο από εσάς κοριτσια..εμένα είχε θέμα ο άντρας μου με το σπερμα 

Αυτό είναι το πιο εύκολο για να πιάσεις κατευθείαν! Το σπερμα μπορούν να συλλέξουν άπειρα κ  διαλέγουν το καλύτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Αυτό είναι το πιο εύκολο για να πιάσεις κατευθείαν! Το σπερμα μπορούν να συλλέξουν άπειρα κ  διαλέγουν το καλύτερο! 

Είχε Κίρσοκιλες κ από της δυο μεριές τώρα το κάναμε πριν 6 μήνες κ τώρα ανέβηκε έφτιαξε κορίτσι αλλά Ίδη πηγαίναμε για εξωσωματική φαντάσου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kelly3105 είπε:

Είχε Κίρσοκιλες κ από της δυο μεριές τώρα το κάναμε πριν 6 μήνες κ τώρα ανέβηκε έφτιαξε κορίτσι αλλά Ίδη πηγαίναμε για εξωσωματική φαντάσου 

Δλδ θα μπορούσατε κ φυσιολογικα εφόσον έφτιαξε το θέμα? 

Ειχάτε αρχίσει ήδη προσπάθεια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Δλδ θα μπορούσατε κ φυσιολογικα εφόσον έφτιαξε το θέμα? 

Ειχάτε αρχίσει ήδη προσπάθεια? 

Ναι θα μπορούσα κ φυσιολογικά μας είπε το κέντρο είχα κάνει Ίδη την εμβρυομεταφορα κ τώρα την Πέμπτη κάνω χοριακη βέβαια έκανα τεστ κ βγήκε θετικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Ναι θα μπορούσα κ φυσιολογικά μας είπε το κέντρο είχα κάνει Ίδη την εμβρυομεταφορα κ τώρα την Πέμπτη κάνω χοριακη βέβαια έκανα τεστ κ βγήκε θετικό 

Αυτό έλειπε να μην ήταν θετικό! Μια χαρά ότι καλύτερο εύχομαι ! Το μόνο κρίμα η ταλαιπώρια. ..τουλάχιστον αίσιο τέλος. .το καλό εινα ότι θα κάνεις εύκολα αν θέλεις κ αλλά παιδάκια! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Αυτό έλειπε να μην ήταν θετικό! Μια χαρά ότι καλύτερο εύχομαι ! Το μόνο κρίμα η ταλαιπώρια. ..τουλάχιστον αίσιο τέλος. .το καλό εινα ότι θα κάνεις εύκολα αν θέλεις κ αλλά παιδάκια! 😊

Ναι ευτυχώς όλα καλά πάνε έτσι φαίνεται ...αν είναι δίδυμα σύντομα δεν βλέπω για άλλο χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Ναι ευτυχώς όλα καλά πάνε έτσι φαίνεται ...αν είναι δίδυμα σύντομα δεν βλέπω για άλλο χαχα

Μάλλον δυδιμα σε βλέπω εφόσον είναι όλα φυσιολογικά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Μάλλον δυδιμα σε βλέπω εφόσον είναι όλα φυσιολογικά !

Μακάρι και σε σένα το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kelly3105 είπε:

Μακάρι και σε σένα το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 

Ευχαριστώ Μακαρι! Περιμένω πως κ πως! Προς το παρόν ξάπλα στο κρεβατι τουλάχιστον 4 μέρες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Ευχαριστώ Μακαρι! Περιμένω πως κ πως! Προς το παρόν ξάπλα στο κρεβατι τουλάχιστον 4 μέρες ..

Να σε ρωτήσω εσυ γιατί πηγές για εξωσωματική τι θέμα υπήρχε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kelly3105 είπε:

Να σε ρωτήσω εσυ γιατί πηγές για εξωσωματική τι θέμα υπήρχε;

Εγώ μεγάλη ιστορία! !

Πιο μικρή είχα κολλήσει χλαμηδια από πρώην σύντροφο και τα ανακάλυψα κατευθείαν, έκανα μια θεραπεία με αντιβίωση κ εκεινος το ίδιο. .κάνω ξανά εξέταση κ ήταν αρνητικό σε χλαμυδια! Λέω μια χαρά. .Χωρίζω γνωρίζω τον άνδρα μου και ξεκινήσαμε σχετικά γρήγορα για παιδάκι. Πέρασε 1 χρόνος κ 2 μηνες που δεν τίποτα. .ξαφνικα συλλαμβάνω αλλά έκανα βαριά δουλειά κ είχα κουβαλήσει  πολύ βαριά πράγματα! έφυγα με πονους απ την δουλειά κ αίμα νομίζοντας ότι είναι περιοδος. .τελικά μου λέει η φαρμακοποιός δεμ κάνεις ένα τεστ? Το κάνω κ ήταν θετικό. .το χάνω μέσα σε 20 μέρες αποβολη. .

Μετά δεν μπορούσαμε με τίποτα.μου έλεγαν για ενδομητριωση .πάω κάνω λαμπαροσκοπιση κ είχα υδροσαλπιγγες και τερατωματα, ,πολύποδες .και μου λέει ο γιατρός είσαι γεματη χλαμηδια σου έχουν φτάσει κ συκωτι. Η πλάκα ήταν πριν λίγο καιρό δεν ξέρω πως μου κοψε κ είχα κάνει εξέταση κ βγήκε αρνητικη πάλι! Πως κ τελικα είχα? Αφαιρεσα σαλπιγγες κ με καθάρισε καλά! Ο άνδρας ευτυχώς κομπλέ! !και προχωράμε γερά! 😉😉

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...