Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες κοπέλες είχατε πρώτη επιτυχημένη εξωσωματική?


Dorina

Recommended Posts

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Εγώ κορίτσι είμαι 28 εσυ;

Έχεις πιάσει σίγουρα! Εγώ είμαι 34!μια χαρά θα πάνε όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σούπερ κοπέλα μου!! Με το καλό να φωλιάσουν εκεί για 9 μήνες!! 

Ευχαριστώ! !!!!!!!!ήταν δύσκολος ο δρόμος για όλες μας! Εύχομαι κάθε επιτυχία σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Έχεις πιάσει σίγουρα! Εγώ είμαι 34!μια χαρά θα πάνε όλα! 

Μακάρι...και σε σένα όλα καλά να πάνε κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σούπερ κοπέλα μου!! Με το καλό να φωλιάσουν εκεί για 9 μήνες!! 

Τώρα λίγο υπομονή ακόμα θα προσέχουμε πολύ για να έχουμε θετικά αποτελέσματα! Σε 13 μέρες θα μάθω! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Μακάρι...και σε σένα όλα καλά να πάνε κοπέλα μου 

Μια χαρά !έχεις πολλα θετικά στο στοιχεία. Εισαι μικρή είχες πολλές βλαστόκυστες κ αναγούλα που αυτό σημαίνει ότι αρχίζουν τα ορμονικα σου λόγο εγκυμοσύνης. Τέλεια θα πάμε όλα. .θα κάνεις ότι σου λέει ο γιατρός κ ξεκουραση κ πιστεύω θετικά όλα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Τώρα λίγο υπομονή ακόμα θα προσέχουμε πολύ για να έχουμε θετικά αποτελέσματα! Σε 13 μέρες θα μάθω! !

Βλαστοκυστες δεν έβαλες ;γιατί 13 μέρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπερδευομαι λίγο με το φόρουμ δεν ξέρω σε ποιες έχω απαντήσει! Θα συνηθίσω..έχω ξανά απαντήσει νομίζω αλλά δεν το βλέπω! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Μπερδευομαι λίγο με το φόρουμ δεν ξέρω σε ποιες έχω απαντήσει! Θα συνηθίσω..έχω ξανά απαντήσει νομίζω αλλά δεν το βλέπω! 

 

Εγώ σου έστειλα και σου είπα...έβαλες βλαστοκυστες;γιατί να περίμενεις 13 μέρες για να μάθεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Βλαστοκυστες δεν έβαλες ;γιατί 13 μέρες;

Έχω 4 βλαστόκυστες. 2 έβαλε στην μητρα. 

Άρχισα με 12 ωάρια τα ώριμα ήταν 9.γονιμοποίηθηκαν  τα 5 και από αυτά βλαστόκυστες 4..τα δύο μου είπαν ότι είναι πιό ζωηρά κ προχωρανε γρηγορα! Έγινε σήμερα η εμφύτευση. Μου είπαν την επόμενη Παρασκευή να κάνω χοριακη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Έχω 4 βλαστόκυστες. 2 έβαλε στην μητρα. 

Άρχισα με 12 ωάρια τα ώριμα ήταν 9.γονιμοποίηθηκαν  τα 5 και από αυτά βλαστόκυστες 4..τα δύο μου είπαν ότι είναι πιό ζωηρά κ προχωρανε γρηγορα! Έγινε σήμερα η εμφύτευση. Μου είπαν την επόμενη Παρασκευή να κάνω χοριακη.

 

Στο λέω γιατί όταν βάζεις βλαστοκυστες σε 9 μέρες κανείς χοριακη εγώ έκανα Τρίτη 20 του μηνός εμβρυομεταφορα και χοριακη έχω Πέμπτη 29 εννιά μέρες απορώ που σου είπαν τόσες μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dorina είπε:

Με πήραν απο το κέντρο κ μου είπαν ότι 4 έχουν γίνει βλαστόκυστες και τα 2 τρέχουν πολύ γρήγορα και ότι είναι δυνατά .μου είπαν να πάω σήμερα για να μου τα φυτέψουν. .και τα άλλα 2 μου τα καταψυξανε.πήγα το πρωί και τώρα τα έχω στην κοιλίτσα 😊😊😊😊

Θα πάρ κ κάτι ενέσεις αντιπηκτικές.

Μακάρι να έχω τύχη !!Ότι καλύτερο εύχομαι σε όλες μας! 

Καλή επιτυχία! Και εγώ με την πρώτη και τωρα μπαίνω στον 6ο και περιμένω τον μπεμπουλη μας. Να είσαι ήρεμη και να έχεις πίστη στα εμβρυακια σ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Στο λέω γιατί όταν βάζεις βλαστοκυστες σε 9 μέρες κανείς χοριακη εγώ έκανα Τρίτη 20 του μηνός εμβρυομεταφορα και χοριακη έχω Πέμπτη 29 εννιά μέρες απορώ που σου είπαν τόσες μέρες 

Δεν ξέρω καθόλου ! !!έτσι μου είπαν. .θα κάνω κ ένα τεστακι πιο νωρίς. .σήμερα Δευτέρα έκανα εμβρυομεταφορα. .ήταν να κάνω στης 29 εμβρυομεταφορα κ τελικά με πήραν να πάω σημέρα. .μπορεί γθα αυτό . μου είπε την άλλη Παρασκευή να κάνω χοριακη. 12 με την σημερινή. .μου είπε ότι θα κσνω κ ενέσεις αντιπηκτικές κ προγεστερονη και μια κορτιζόνη ,φιλικό οξύ! Εσύ τα παίρνεις όλα αυτά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Καλή επιτυχία! Και εγώ με την πρώτη και τωρα μπαίνω στον 6ο και περιμένω τον μπεμπουλη μας. Να είσαι ήρεμη και να έχεις πίστη στα εμβρυακια σ..

Ευχαριστω πάρα πολύ! Να χαίρεσαι το μωράκι σου! Ότι καλύτερο! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Δεν ξέρω καθόλου ! !!έτσι μου είπαν. .θα κάνω κ ένα τεστακι πιο νωρίς. .σήμερα Δευτέρα έκανα εμβρυομεταφορα. .ήταν να κάνω στης 29 εμβρυομεταφορα κ τελικά με πήραν να πάω σημέρα. .μπορεί γθα αυτό . μου είπε την άλλη Παρασκευή να κάνω χοριακη. 12 με την σημερινή. .μου είπε ότι θα κσνω κ ενέσεις αντιπηκτικές κ προγεστερονη και μια κορτιζόνη ,φιλικό οξύ! Εσύ τα παίρνεις όλα αυτά? 

Δεν έχει σημασία ποτέ στα βάλανε εμένα μου είπαν την ένατη μέρα;από που είσαι εσυ κορίτσι;εγώ παίρνω αντιπηκτική γιατί έχω έτερο ζυγή θρομβοφιλια κ είχα ένα επιδόσεις με μια φλέβα που έπαθε θρόμβωση παίρνω cyclacur 4 την ημέρα παίρνω vasclor κολπική κρέμα προγεστερονη σ όπως και ενέσιμη την prolutex παίρνω κορτιζόνη medrol 2 χαπάκια    Filicine αυτά χαχαχα όχι και λίγα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα! Είμαι στη φάση της διέγερσης, άρχισα ενέσεις την προηγούμενη Τρίτη. Άρχισαν να αναπτύσσονται μόνο 8 ωοθηλάκια και είμαι μόλις 29 ετών, βλέπω πόσα πολλα  ωάρια κάνατε και βγάλατε εσείς και ανγώθηκα, αν χάσουμε και το 50% όπως προβλέπεται λέτε να μην μου μείνει κανένα για να φτάσει σε εμβρυάκι για μεταφορά; :( Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που βρίσκεται στη διέγερση αυτή τη στιγμή;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα! Είμαι στη φάση της διέγερσης, άρχισα ενέσεις την προηγούμενη Τρίτη. Άρχισαν να αναπτύσσονται μόνο 8 ωοθηλάκια και είμαι μόλις 29 ετών, βλέπω πόσα πολλα  ωάρια κάνατε και βγάλατε εσείς και ανγώθηκα, αν χάσουμε και το 50% όπως προβλέπεται λέτε να μην μου μείνει κανένα για να φτάσει σε εμβρυάκι για μεταφορά; :( Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που βρίσκεται στη διέγερση αυτή τη στιγμή;;

Μην το σκέφτεσαι έτσι!!! Δεν έχει σχέση ο αριθμός συνήθως όταν κάνει πολλά πάλι λίγα παίρνεις μπορεί να έχεις 8 αλλά να είναι όλα ποιοτικά!!!Εγώ είμαι 36 τον Φεβρουάριο στην πρώτη εξωσωματική από βλακεία της γιατρού πήρα μόνο ένα δεν είχε ωριμάσει τίποτα γιατί μου τα πήρε νωρίς τώρα ξανά έκανα με καινούργιο γιατρό και πήρα 9 ώριμα ωάρια και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!σε ποια μέρα είσαι; Μπορεί να μεγαλώσουν και άλλα!!!!!εμένα ο γιατρός υπολογίζει ότι 2 3 βλαστοκυστες θα έχω!!!όλα θα πάνε μια χαρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα! Είμαι στη φάση της διέγερσης, άρχισα ενέσεις την προηγούμενη Τρίτη. Άρχισαν να αναπτύσσονται μόνο 8 ωοθηλάκια και είμαι μόλις 29 ετών, βλέπω πόσα πολλα  ωάρια κάνατε και βγάλατε εσείς και ανγώθηκα, αν χάσουμε και το 50% όπως προβλέπεται λέτε να μην μου μείνει κανένα για να φτάσει σε εμβρυάκι για μεταφορά; :( Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που βρίσκεται στη διέγερση αυτή τη στιγμή;;

Κοίταξε το ότι έκανες 8 μπορεί και τα 8 να είναι καλά δεν ξέρεις ποτέ βέβαια με τα στατιστικά πες περίπου 5 να Γονιμοποιηθούνε κ από εκεί κ πέρα μπορεί κ όλα να φτάσουν βλαστοκυστες μπορεί και 1 να φτάσει βλαστοκύστη όποτε δεν ξέρεις πρέπει να σκέφτεσαι θετικά...καλός όρισες κορίτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα! Είμαι στη φάση της διέγερσης, άρχισα ενέσεις την προηγούμενη Τρίτη. Άρχισαν να αναπτύσσονται μόνο 8 ωοθηλάκια και είμαι μόλις 29 ετών, βλέπω πόσα πολλα  ωάρια κάνατε και βγάλατε εσείς και ανγώθηκα, αν χάσουμε και το 50% όπως προβλέπεται λέτε να μην μου μείνει κανένα για να φτάσει σε εμβρυάκι για μεταφορά; :( Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που βρίσκεται στη διέγερση αυτή τη στιγμή;;

Ναι δεν πάει έτσι πάντα, συνήθως λένε για 50%.εγω στα 35 είχα 11 τα 8  ώριμα π έγιναν 8 βλαστοκυστες. Η αλήθεια είναι όταν έχεις λίγες βλαστοκυστες στην άκρη έχεις άλλη ψυχολογία, αλλά η άλλη μεγάλη αλήθεια είναι ότι θέλουμε 1 και καλή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Μην το σκέφτεσαι έτσι!!! Δεν έχει σχέση ο αριθμός συνήθως όταν κάνει πολλά πάλι λίγα παίρνεις μπορεί να έχεις 8 αλλά να είναι όλα ποιοτικά!!!Εγώ είμαι 36 τον Φεβρουάριο στην πρώτη εξωσωματική από βλακεία της γιατρού πήρα μόνο ένα δεν είχε ωριμάσει τίποτα γιατί μου τα πήρε νωρίς τώρα ξανά έκανα με καινούργιο γιατρό και πήρα 9 ώριμα ωάρια και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!σε ποια μέρα είσαι; Μπορεί να μεγαλώσουν και άλλα!!!!!εμένα ο γιατρός υπολογίζει ότι 2 3 βλαστοκυστες θα έχω!!!όλα θα πάνε μια χαρά!!!!

Είμαι στην 8η μέρα του κύκλου μου, νομίζω ότι ήταν να αναπτυχθεί αναπτύχθηκε!! Πόσα ωοθηλάκια αναπτύχθηκαν και πήρες 9 ώριμα ωάρια κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Κοίταξε το ότι έκανες 8 μπορεί και τα 8 να είναι καλά δεν ξέρεις ποτέ βέβαια με τα στατιστικά πες περίπου 5 να Γονιμοποιηθούνε κ από εκεί κ πέρα μπορεί κ όλα να φτάσουν βλαστοκυστες μπορεί και 1 να φτάσει βλαστοκύστη όποτε δεν ξέρεις πρέπει να σκέφτεσαι θετικά...καλός όρισες κορίτσι 

ΑΑχχ μακάρι βρε κορίτσι μου γιατί ανησύχισα η αλήθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Δεν έχει σημασία ποτέ στα βάλανε εμένα μου είπαν την ένατη μέρα;από που είσαι εσυ κορίτσι;εγώ παίρνω αντιπηκτική γιατί έχω έτερο ζυγή θρομβοφιλια κ είχα ένα επιδόσεις με μια φλέβα που έπαθε θρόμβωση παίρνω cyclacur 4 την ημέρα παίρνω vasclor κολπική κρέμα προγεστερονη σ όπως και ενέσιμη την prolutex παίρνω κορτιζόνη medrol 2 χαπάκια    Filicine αυτά χαχαχα όχι και λίγα 😂😂😂

Εγώ δεν έχω θεμα θρομβοφιλιας  .κάτι θα ξέρει για να μου το δίνει! Δεν έπαιρνα ούτε ντεπόν κ τώρα έχω πάρει τα φάρμακα τη Ζώης μου. .υπομονή! !!μόνο ένα δεν παίρνω από αυτά που είπες prolutex. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Εγώ δεν έχω θεμα θρομβοφιλιας  .κάτι θα ξέρει για να μου το δίνει! Δεν έπαιρνα ούτε ντεπόν κ τώρα έχω πάρει τα φάρμακα τη Ζώης μου. .υπομονή! !!μόνο ένα δεν παίρνω από αυτά που είπες prolutex. .

Αα ξέχασα παίρνω και Σαλοσπίρ τον 160mg της αντιπηκτικές καλό είναι να της παίρνεις βοηθάμε για την εμφυτευση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα! Είμαι στη φάση της διέγερσης, άρχισα ενέσεις την προηγούμενη Τρίτη. Άρχισαν να αναπτύσσονται μόνο 8 ωοθηλάκια και είμαι μόλις 29 ετών, βλέπω πόσα πολλα  ωάρια κάνατε και βγάλατε εσείς και ανγώθηκα, αν χάσουμε και το 50% όπως προβλέπεται λέτε να μην μου μείνει κανένα για να φτάσει σε εμβρυάκι για μεταφορά; :( Υπάρχει κάποια άλλη κοπέλα που βρίσκεται στη διέγερση αυτή τη στιγμή;;

Κάτι θα βγάλεις! Δεν παίζει ρόλο η ποσότητα η ποιότητα μέτραεί! Μην αγχονεσαι! Τι ΑΜΗ έχεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dorina είπε:

Κάτι θα βγάλεις! Δεν παίζει ρόλο η ποσότητα η ποιότητα μέτραεί! Μην αγχονεσαι! Τι ΑΜΗ έχεις? 

24.20 pmol/L για την ηλικία μου είναι χαμηλή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kelly3105 είπε:

Αα ξέχασα παίρνω και Σαλοσπίρ τον 160mg της αντιπηκτικές καλό είναι να της παίρνεις βοηθάμε για την εμφυτευση

Πήρα κ εγώ σαλοσπιρ κ μου είπε να το κόψω σηνερα κ να αρχίσω αντιπυκτικες! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...