Μετάβαση σε περιεχόμενο

Anna33


anna30

Recommended Posts

Κοριτσια Καλημερα!!!ειμαι νέα στο φόρουμ και θελω την βοήθεια σας!!!λοιπον προσπαθούμε για μωρακι εδω και ενα χρονο!τελευτ.περιοδος 23/9 με κύκλο 26-28 ημερών.εδω κ μια εβδομάδα περιπου παρατήρησα οτι τρόφιμα που μ άρεσαν και έτρωγα συνεχεια πχ γιαούρτι ,άρχισε η γεύση του να με απωθεί δηλ σε σημείο να κοιταω αν ειναι χαλασμένο.να προσθέσω επισης οτι πέρασα μια μικρογριπουλα τις τελευταίες 3 μερες κ δεν εχω  πλέον όσφρηση.επισης απο προχθές ειδα καφε υγρά αρκετά παχυρευστα κατα  διαστήματα για 2 μερες κ μετα τιποτα.απο αυριο θα εχω επίσημα καθυστερηση ομως κ φοβαμαι να κανω τεστ μήπως απογοητευτώ παλι.

ΥΓ:εχω πολυ πολυ ήπιους πόνους περιόδου κ πρησμένο στήθος,δέκατα , καμια σχέση με την τρομερή αδιαθεσία που εχω παντα πριν μου ερθει περίοδος(τάση για εμετό,πονοκέφαλος,πρήξιμο κοιλιάς)

Συγνωμη για το μεγαλο μνμ σας ευχαριστω εκ των προτέρων!ευχομαι τα καλυτερα σε όλες!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου μέρα κορίτσι μου! Εύχομαι να είσαι έγκυος αν το θέλεις! Να κάνεις μια χοριακη για να σ φύγει η απορία γτ επίσης τα τεστ παίζουν παιχνίδια! Από κει κ πέρα μην κοιτάς συμπτώματα γτ πολλά τα δημιουργεί κ η φαντασία μας! Θα πρέπει να έχεις αρκετά ψηλή χοριακη για να ξεκινήσουν πιο έντονα συμπτώματα! Καλά αποτελέσματα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2020 at 8:27 ΠΜ, ο/η anna30 είπε:

Κοριτσια Καλημερα!!!ειμαι νέα στο φόρουμ και θελω την βοήθεια σας!!!λοιπον προσπαθούμε για μωρακι εδω και ενα χρονο!τελευτ.περιοδος 23/9 με κύκλο 26-28 ημερών.εδω κ μια εβδομάδα περιπου παρατήρησα οτι τρόφιμα που μ άρεσαν και έτρωγα συνεχεια πχ γιαούρτι ,άρχισε η γεύση του να με απωθεί δηλ σε σημείο να κοιταω αν ειναι χαλασμένο.να προσθέσω επισης οτι πέρασα μια μικρογριπουλα τις τελευταίες 3 μερες κ δεν εχω  πλέον όσφρηση.επισης απο προχθές ειδα καφε υγρά αρκετά παχυρευστα κατα  διαστήματα για 2 μερες κ μετα τιποτα.απο αυριο θα εχω επίσημα καθυστερηση ομως κ φοβαμαι να κανω τεστ μήπως απογοητευτώ παλι.

ΥΓ:εχω πολυ πολυ ήπιους πόνους περιόδου κ πρησμένο στήθος,δέκατα , καμια σχέση με την τρομερή αδιαθεσία που εχω παντα πριν μου ερθει περίοδος(τάση για εμετό,πονοκέφαλος,πρήξιμο κοιλιάς)

Συγνωμη για το μεγαλο μνμ σας ευχαριστω εκ των προτέρων!ευχομαι τα καλυτερα σε όλες!🙏

ειναι συμπτώματα εγκυμοσύνης,μια χοριακη θα σ λυσει τις απορια.εγω πχ στην 3η εγκυμοσύνη μου ειχα αναγούλα 4 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο ...συν υψηλή θερμοκρασία κπλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...