Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο ΟΚΤΏΒΡΗΣ με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🍼🍼


Smurf88

Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

ειναι παρα πολυ καλη μάλλον εκανες ωορρηξια στο 36,4 δλδ 12η με 13η μερα

Εντάξει το ίδιο σκέφτηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Pixies είπε:

Κορίτσια μου για πείτε μου και εμένα πως σας φαίνεται το θερμοδιαγραμμα μου?την μετράω και εγώ κάθε πρωί πριν σηκωθώ! 

Screenshot_20201005_224344_com.popularapp.periodcalendar_1.jpg

Πολύ καλό κορίτσι μου. Έκανες  ωορρηξία τέλεια  και υπέροχη  την 12η μέρα! Ελπίζω να έχεις και καλά αποτελέσματα..... 👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Natasha24 πολλά πολλά πολλά συγχαρητήρια!!!!! Μια υπέροχη εγκυμοσύνη να έχεις!!! 

Σας βάζω και το δικό μου θερμοδιαγραμμα όπως κάθε πρωί....λίγο ο,τι να ναι η θερμοκρασία, αλλά οκ!!!

20201006_094457.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια βοηθεια...οπως έγραψα και πριν πιθανόν να εκανα 2η ωορρηξια μετα απο 4 μερες γιατι εχθες που κατέβηκε η θερμοκρασία ξαφνικά από 36,6 που ηταν πηγε 36,2 εχθες και σημερα ανεβαίνει παλι 36,5 και ειδα τωρα το πρωι διαφανα υγρα πολλα μαζί με λιγο αιμα κόκκινο. εχθες ειχα πονακια χαμηλα ολη μερα ήπια που κ που κ το βραδυ υγρα διάφανα αρκετα..τωρα φοράω σερβιετακι γιατι βλεπω ροζ απαλό αιμα όπως οταν ερχεται περίοδος μαζί με πολλα υγρα μετα διάφανα....τι φαση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...η ξεχασιαρα άφησα το κινητό στη δουλειά!! Η χοριακη βγήκε στα ύψη...965!!!απλά έχω οριακά υψηλό θυροειδή και προγεστερόνη λιιιιιγο οριακή οπότε πήρα  utrogestan κ σε λίγο θα μιλήσω με ενδοκρινολόγο για να μου δώσει τ4...μικρό το κακό...κάτι ήξερε η παλιά και έκανε νωρίς εξετάσεις... χαχα!! @Natacha24 με το καλό και σε σένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

κοριτσια βοηθεια...οπως έγραψα και πριν πιθανόν να εκανα 2η ωορρηξια μετα απο 4 μερες γιατι εχθες που κατέβηκε η θερμοκρασία ξαφνικά από 36,6 που ηταν πηγε 36,2 εχθες και σημερα ανεβαίνει παλι 36,5 και ειδα τωρα το πρωι διαφανα υγρα πολλα μαζί με λιγο αιμα κόκκινο. εχθες ειχα πονακια χαμηλα ολη μερα ήπια που κ που κ το βραδυ υγρα διάφανα αρκετα..τωρα φοράω σερβιετακι γιατι βλεπω ροζ απαλό αιμα όπως οταν ερχεται περίοδος μαζί με πολλα υγρα μετα διάφανα....τι φαση?

Εμφύτευση μηπως;;;;;;;;;;;;; Ή θερμοκρασία πέφτει όταν γίνεται η εμφυτευση και μετά ξανά ανεβαινει!!! Και τα υγρά με το λίγο αίμα.. εμφυτευση;;!!!!! 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

Χαχαχαχα καλημερα!!!εγω κανω την διαλλειματικη νηστεια 16:8 και ετσι κι αλλιως δεν τρώω το βραδυ οτι φαω μεχρι τις 4 το μεσημερι.μετα στις 8 το πρωί...ειχα παρει ξαφνικά 3 -4 κιλα και ξεκινησα εδω και μια βδομαδα αυτο.

τελικα ξανα ανέβηκε η θερμοκρασια 36,5 σημερα απο 36,2 εχθες μαλλον 2η ωορρηξια μηπως ειχα γιατι ολη μερα εχθες ειχα τσιμπήματα χαμηλά δεξια και αριστερα και λιγα υγρα το σπογευμα...εννοείται υπήρχε επαφη και σημερα αλλη μια το βραδυ.. 

Καλημέρα!💗💗

Μέχρι τις 4; Όχι αποκλείεται! Είσαι σίγουρα άνθρωπος;😆 Μα καλά πώς αντέχεις; Εγώ αν το κάνω αυτό θα με έχει παραλάβει ασθενοφόρο το πολύ  μέχρι τα μεσάνυχτα!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

κοριτσια βοηθεια...οπως έγραψα και πριν πιθανόν να εκανα 2η ωορρηξια μετα απο 4 μερες γιατι εχθες που κατέβηκε η θερμοκρασία ξαφνικά από 36,6 που ηταν πηγε 36,2 εχθες και σημερα ανεβαίνει παλι 36,5 και ειδα τωρα το πρωι διαφανα υγρα πολλα μαζί με λιγο αιμα κόκκινο. εχθες ειχα πονακια χαμηλα ολη μερα ήπια που κ που κ το βραδυ υγρα διάφανα αρκετα..τωρα φοράω σερβιετακι γιατι βλεπω ροζ απαλό αιμα όπως οταν ερχεται περίοδος μαζί με πολλα υγρα μετα διάφανα....τι φαση?

Εμένα για εμφύτευση μου μοιάζει!😉 Φωτιά θα πάρει αυτός ο μήνας μου φαίνεται!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!!βλεπω ο μηνας μπηκε δυναμικα με θετικα τεστακια!! @Smurf88 και @Natasha24 συγχαρητηρια να έχετε ομορφες και τελειομηνες εγκυμοσυνες!!!☺☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα...η ξεχασιαρα άφησα το κινητό στη δουλειά!! Η χοριακη βγήκε στα ύψη...965!!!απλά έχω οριακά υψηλό θυροειδή και προγεστερόνη λιιιιιγο οριακή οπότε πήρα  utrogestan κ σε λίγο θα μιλήσω με ενδοκρινολόγο για να μου δώσει τ4...μικρό το κακό...κάτι ήξερε η παλιά και έκανε νωρίς εξετάσεις... χαχα!! @Natacha24 με το καλό και σε σένα!!

μπράβο μια χαρα!!!ευτυχώς γιατί ο θυρεοειδής θέλουμε να ειναι κατω απο 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ζουζουνα* είπε:

μπράβο μια χαρα!!!ευτυχώς γιατί ο θυρεοειδής θέλουμε να ειναι κατω απο 2.

Ευχαριστώ!! ναι το ξέρω ότι πρέπει να είναι χαμηλός, αν και άλλαξε σε 2,5 πλέον και ευτυχώς ρυθμίζεται εύκολα!και η προγεστερόνη ήταν καλή αλλά προς τα κάτω, οπότε ας φυλάμε τα ρούχα μας!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εμένα για εμφύτευση μου μοιάζει!😉 Φωτιά θα πάρει αυτός ο μήνας μου φαίνεται!!!!!!!

θα δουμε δεν ξερω κανονικα περιμενω απο τις 14 μεχρι 18 αλλα ηταν εχθες ωορρηξια παει μετα τις 20..αν είναι διπλή ποια μετράει για περίοδο η 1η φορα ή η 2η ωορρηξία?.

για την ακρίβεια η θερμοκρασία πηγε 36,3 36,2 (πιθανή ωορρηξια) 36,5 36,7 36,6  36,2 (2η ωορρηξια) 36,5 (σημερα με βλεννα διαφανες και λιγο αιμα.)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

Ευχαριστώ!! ναι το ξέρω ότι πρέπει να είναι χαμηλός, αν και άλλαξε σε 2,5 πλέον και ευτυχώς ρυθμίζεται εύκολα!και η προγεστερόνη ήταν καλή αλλά προς τα κάτω, οπότε ας φυλάμε τα ρούχα μας!!

 

εγω που εχω αυτοανοσο χασιμοτο και υποθυροειδισμο την θέλουμε κατω απο 2 γιατι φέρνει αποβολές απο εκει κ πανω.ετσι μου εχει πει η ενδοκρινολογος.και στα 3 παιδια δλδ παντα την ειχα κατω απο 2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ζουζουνα* είπε:

εγω που εχω αυτοανοσο χασιμοτο και υποθυροειδισμο την θέλουμε κατω απο 2 γιατι φέρνει αποβολές απο εκει κ πανω.ετσι μου εχει πει η ενδοκρινολογος.και στα 3 παιδια δλδ παντα την ειχα κατω απο 2

παίρνεις τ4 και τώρα δλδ...και εγώ έπαιρνα πριν την προηγούμενη εγκυμοσύνη γιατί σε μια μέτρηση είχα την tsh στο 3 αλλά σε κάποιους μήνες μετά τη γέννα το σταμάτησα γιατί δεν είχα κάτι.. Τον Απρίλιο ήταν 1,7 και λέω μια χαρά είναι αλλά μόλις έμεινα έγκυος ανέβηκε...Το περιμέναμε και γι αυτό έδρασα γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

παίρνεις τ4 και τώρα δλδ...και εγώ έπαιρνα πριν την προηγούμενη εγκυμοσύνη γιατί σε μια μέτρηση είχα την tsh στο 3 αλλά σε κάποιους μήνες μετά τη γέννα το σταμάτησα γιατί δεν είχα κάτι.. Τον Απρίλιο ήταν 1,7 και λέω μια χαρά είναι αλλά μόλις έμεινα έγκυος ανέβηκε...Το περιμέναμε και γι αυτό έδρασα γρήγορα!

Καλημέρα κορίτσια μου και εγώ πίνω τ4 ειχα κανει μια μέτρηση τον Ιούλιο ήταν στο 3 και ξεκίνησα χαπάκι τωρα περιμενω το αποτέλεσμα τις χοριακη για να μιλήσω και με τον  γυναικολόγο και την ενδοκρινολογο!!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natasha24 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου και εγώ πίνω τ4 ειχα κανει μια μέτρηση τον Ιούλιο ήταν στο 3 και ξεκίνησα χαπάκι τωρα περιμενω το αποτέλεσμα τις χοριακη για να μιλήσω και με τον  γυναικολόγο και την ενδοκρινολογο!!

 

 

 

Κάνε και τώρα μια μέτρηση γιατί με την κύηση ανεβαίνει..θα σου τα πει και η ενδοκρινολόγος...άντε περιμένουμε νούμερο!!!Μεγάλο θα είναι και το δικό σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κάνε και τώρα μια μέτρηση γιατί με την κύηση ανεβαίνει..θα σου τα πει και η ενδοκρινολόγος...άντε περιμένουμε νούμερο!!!Μεγάλο θα είναι και το δικό σου..

Κρατάω ακομη μικρο καλάθι...Μέχρι τον υπέρηχο μετα θα είμαι μια χαρα!!!Αλήθεια εσυ ποσο εβδομαδων εισαι??💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κρατάω ακομη μικρο καλάθι...Μέχρι τον υπέρηχο μετα θα είμαι μια χαρα!!!Αλήθεια εσυ ποσο εβδομαδων εισαι??💕

Αχ και εγώ τον υπέρηχο περιμένω την Πέμπτη αλλά γενικά μετά τη χοριακή ηρέμησα κάπως...είμαι στην 5η εβδομάδα..4+4 για την ακρίβεια..πότε είχες τελευταία περίοδο; πρέπει να είμαστε πολύ κοντά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ και εγώ τον υπέρηχο περιμένω την Πέμπτη αλλά γενικά μετά τη χοριακή ηρέμησα κάπως...είμαι στην 5η εβδομάδα..4+4 για την ακρίβεια..πότε είχες τελευταία περίοδο; πρέπει να είμαστε πολύ κοντά!

Έχω ειχα τελευταία περίοδο 30/8 ..εσυ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ και εγώ τον υπέρηχο περιμένω την Πέμπτη αλλά γενικά μετά τη χοριακή ηρέμησα κάπως...είμαι στην 5η εβδομάδα..4+4 για την ακρίβεια..πότε είχες τελευταία περίοδο; πρέπει να είμαστε πολύ κοντά!

Μπράβο κορίτσια συγχαρητήρια... Με το καλό τα μωρά σας. Αν δε κάνω λάθος έχετε μια βδομαδουλα διΑφορα!!! Με το καλό να δείτε τα σπορακια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μπράβο κορίτσια συγχαρητήρια... Με το καλό τα μωρά σας. Αν δε κάνω λάθος έχετε μια βδομαδουλα διΑφορα!!! Με το καλό να δείτε τα σπορακια σας!!

Αχ ευχαριστούμε πολύ!!! πως τα πας εσύ; Να σε ρωτήσω επειδή δε θυμάμαι από την προηγούμενη φορά, όταν έπαιρνες τα utrogestan είχες ζαλάδα μετά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μπράβο κορίτσια συγχαρητήρια... Με το καλό τα μωρά σας. Αν δε κάνω λάθος έχετε μια βδομαδουλα διΑφορα!!! Με το καλό να δείτε τα σπορακια σας!!

Σε ευχαριστούμε πολύ κοριτσι μουυυ💕💕

@Smurf88 Σοβαρα τωρα??και παλι ομως είμαστε πολύ κοντααα💕💕ποτε ειπες ότι θα πας στο γιατρό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Σε ευχαριστούμε πολύ κοριτσι μουυυ💕💕

@Smurf88 Σοβαρα τωρα??και παλι ομως είμαστε πολύ κοντααα💕💕ποτε ειπες ότι θα πας στο γιατρό??

Μου είπε να πάω την Πέμπτη...λογικά θα δούμε σάκο! όντως είμαστε πολύ κοντά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...