Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο ΟΚΤΏΒΡΗΣ με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🍼🍼


Smurf88

Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια εγώ που λέτε είδα σήμερα λίγο αιματακι (καφέ κυρίως) κ στεναχωρέθηκα!! βέβαια χθες ήμουν στο γιατρό κ όλα ήταν καλά αλλά με χάλασε το αίμα.. θυμάμαι κ στην μικρή μου ακριβώς στις ίδιες εβδομάδες είχα πάλι...τι να πω..μάλλον ολοκληρώνεται η εμφύτευση κ σε συνδυασμό με την αντιπηκτική αγωγή μου δημιουργεί θέματα!! ελπίζω να μην είναι κάτι άλλο..

Κ εγώ είχα για 2 βδομάδες..κ εγώ κάνω αντηπικτικες κ παίρνω κ utrogestan..όλα αυτά μαζί λογικά μας το προκαλούν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Κ εγώ είχα για 2 βδομάδες..κ εγώ κάνω αντηπικτικες κ παίρνω κ utrogestan..όλα αυτά μαζί λογικά μας το προκαλούν..

Είχες κόκκινο ή καφέ;;σου σταμάτησε τώρα;;τι σου είχε πει ο γιατρός;; περιμένω να δω πως θα πάει κ θα τον πάρω το απόγευμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ευχαριστω πολυ.. Αύριο πάω για επαναληπτική. 

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια. Την Τετάρτη είχα πονακια και κατάλαβα ότι κάτι καλό ετοιμάζετε.. Από χθες δεν έχω καμία ενόχληση και ανησυχώ. Μόνο ζάλη έχω από το ουτροτζεσταν νομιζω είναι.. 

Αχ όλες τα ίδια κάνουμε... πονάμε λέμε γιατί πονάμε, περνάει ο πόνος λέμε γιατί πέρασε.. χαχα!!κ εγώ ακριβώς έτσι είμαι!!μην ανησυχείς.. είναι με τις μέρες κ τις ώρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Πόσο είσαι εσύ?μου είπαν κ για μια κρέμα της frezyderm..

Είμαι 26w1d, βάζω από την αρχή σχεδόν λόγω δίδυμης κύησης γιατί φοβάμαι για ραγάδες. Ξεκίνησα με της frezyderm αλλά δε μου άρεσε η υφή της. Αφού τελείωσε χρησιμοποιώ τη simulcium και το bio oil. Εσυ ποσο είσαι; Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει ραγάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Να σας ζήσει και εσάς! 😘 σε θυμάμαι είχα μείνει έγκυος λίγο πιο γρήγορα από εμένα αλλά εγώ γέννησα 2 εβδομάδες πιο γρήγορα.. βιάστηκε το αστεράκι μας !πως τα πάτε εσείς; Με τέτοια χαρά που γέμισε το σπίτι μας πως να μην θέλω να την κάνω διπλή! 😍😍😍

Πολύ καλά τα πάμε ευτυχώς..αλλά εγώ δεν το σκέφτομαι ακόμα για δεύτερο έχω και τη γαμοβαφτιση του χρόνου το Σεπτέμβρη και μετά από αυτό σιγά σιγά :) πως είναι ο μπέμπης σας??είναι ήσυχο παιδί??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια εγώ που λέτε είδα σήμερα λίγο αιματακι (καφέ κυρίως) κ στεναχωρέθηκα!! βέβαια χθες ήμουν στο γιατρό κ όλα ήταν καλά αλλά με χάλασε το αίμα.. θυμάμαι κ στην μικρή μου ακριβώς στις ίδιες εβδομάδες είχα πάλι...τι να πω..μάλλον ολοκληρώνεται η εμφύτευση κ σε συνδυασμό με την αντιπηκτική αγωγή μου δημιουργεί θέματα!! ελπίζω να μην είναι κάτι άλλο..

Πότε είχες τελευταία περίοδο κοπέλα μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Είχες κόκκινο ή καφέ;;σου σταμάτησε τώρα;;τι σου είχε πει ο γιατρός;; περιμένω να δω πως θα πάει κ θα τον πάρω το απόγευμα..

Κόκκινοκαφέ..μου είπε ότι ήταν από τα utrogestan που παίρνω..τώρα είμαι 9+3 κ δεν έχω..εσύ πόσο είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Είμαι 26w1d, βάζω από την αρχή σχεδόν λόγω δίδυμης κύησης γιατί φοβάμαι για ραγάδες. Ξεκίνησα με της frezyderm αλλά δε μου άρεσε η υφή της. Αφού τελείωσε χρησιμοποιώ τη simulcium και το bio oil. Εσυ ποσο είσαι; Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει ραγάδες.

Εγώ είμαι 9w+3d,αλλά η κοιλιά μου είναι πολύ ξηρή..κ θέλω να ξεκινήσω να βάζω κάτι για να ενυδατωθει κυρίως αλλά κ για να μην κάνω ραγαδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Πότε είχες τελευταία περίοδο κοπέλα μου;

 

στις πριν 53 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Κόκκινοκαφέ..μου είπε ότι ήταν από τα utrogestan που παίρνω..τώρα είμαι 9+3 κ δεν έχω..εσύ πόσο είσαι?

Κορίτσια σήμερα κλείνω την 8η εβδομάδα (8+0)..πήρα το γιατρό τελικά κ μου είπε ξεκούραση κ να παίρνω ένα ακόμη utrogestan, δλδ 3 την ημέρα! Χθες ήμουν εκεί κ λέγαμε να τα σταματήσω σιγά σιγά από βδομάδα...πφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Εγώ είμαι 9w+3d,αλλά η κοιλιά μου είναι πολύ ξηρή..κ θέλω να ξεκινήσω να βάζω κάτι για να ενυδατωθει κυρίως αλλά κ για να μην κάνω ραγαδες..

Καλά θα κάνεις, εγώ ξεκίνησα από την 7η αν θυμάμαι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

 

Κορίτσια σήμερα κλείνω την 8η εβδομάδα (8+0)..πήρα το γιατρό τελικά κ μου είπε ξεκούραση κ να παίρνω ένα ακόμη utrogestan, δλδ 3 την ημέρα! Χθες ήμουν εκεί κ λέγαμε να τα σταματήσω σιγά σιγά από βδομάδα...πφφ

3;;; είναι πολλά αλλά ο γιατρός ξέρει τι κάνει τι πρόβλημα έχεις και πέρνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

3;;; είναι πολλά αλλά ο γιατρός ξέρει τι κάνει τι πρόβλημα έχεις και πέρνεις 

Έπαιρνα από την αρχή 2 την ημέρα γιατί είχα λίγο χαμηλή προγεστερόνη..μου είχε πει ότι τα 2 είναι μικρή δόση...τι να πω!λογικά για καμιά εβδομάδα θα τα παίρνω μόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Έπαιρνα από την αρχή 2 την ημέρα γιατί είχα λίγο χαμηλή προγεστερόνη..μου είχε πει ότι τα 2 είναι μικρή δόση...τι να πω!λογικά για καμιά εβδομάδα θα τα παίρνω μόνο.

Τώρα είναι καλύτερα τα επίπεδα προγεστερόνης;με το καλό να έχεις μία όμορφη εγκυμοσύνη,αυτό είναι  το ποιό σημαντικό 😇ελπίζω όλες να έχουμε την χαρά της μητρότητας 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

3;;; είναι πολλά αλλά ο γιατρός ξέρει τι κάνει τι πρόβλημα έχεις και πέρνεις 

Εμένα 4 τον 100 μου έχει δώσει και έχω ακούσει και πιο πολλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμένα 4 τον 100 μου έχει δώσει και έχω ακούσει και πιο πολλά.. 

Δεν μπορούσα να φανταστώ ότι στην αρχή μιας εγκυμοσύνης θα έδιναν τόσα φάρμακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Δεν μπορούσα να φανταστώ ότι στην αρχή μιας εγκυμοσύνης θα έδιναν τόσα φάρμακα 

Έχω ιστορικό μιας αποβολής και μιας βιοχημικης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

 

Κορίτσια σήμερα κλείνω την 8η εβδομάδα (8+0)..πήρα το γιατρό τελικά κ μου είπε ξεκούραση κ να παίρνω ένα ακόμη utrogestan, δλδ 3 την ημέρα! Χθες ήμουν εκεί κ λέγαμε να τα σταματήσω σιγά σιγά από βδομάδα...πφφ

Μην αγχώνεσαι κ εγώ 4 έπαιρνα όταν είδα αίμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Έχω ιστορικό μιας αποβολής και μιας βιοχημικης..

Αλήθεια; δεν το θυμόμουν,λυπάμαι κορίτσι μου. Σου εύχομαι αυτή να έχει μόνο χαρές και καθόλου λύπες να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου 💜💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δεν θέλω τέτοια! Εσύ δεν είσαι έτσι! Δεν εγκαταλείπουμε! Έχουμε πίστη και θα έρθει! Μόνο θετικές σκέψεις!😘🥰🥰🥰🥰

Κορίτσι μου δεν είναι θέμα εγκατάλειψης είναι θέμα γεγονότων..το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περνάω καλά με τον άντρα μου αλλά κακά τα ψέματα σε 7μηνες κλείνω τα 43 και θεωρώ ότι είναι καλύτερο να αντιμετωπίσω την αλήθεια κατάματα... Εννοείται ότι θα  συνεχίσω της προσπάθειες κυρίως για ευχαρίστηση άλλωστε όπως έλεγε και η Θεοπούλα "κόβεται το σεξ;"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Είμαι 26w1d, βάζω από την αρχή σχεδόν λόγω δίδυμης κύησης γιατί φοβάμαι για ραγάδες. Ξεκίνησα με της frezyderm αλλά δε μου άρεσε η υφή της. Αφού τελείωσε χρησιμοποιώ τη simulcium και το bio oil. Εσυ ποσο είσαι; Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω κάνει ραγάδες.

Κορίτσι μου πιστεύω ότι αν το έχει ο οργανισμός σου να κάνεις ραγαδες θα της κάνεις αν δεν το έχει δεν θα κάνεις απλά με τις κρέμες ίσως καταφέρνεις να τις ελλατωσεις...η αδελφή μου στην πρώτη της εγκυμοσύνη όχι μόνο έβαζε κρέμες είχε πάρει και ειδική ζώνη για να μην κάνει ραγαδες αλλά δεν κατάφερε να το αποφυγει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου δεν είναι θέμα εγκατάλειψης είναι θέμα γεγονότων..το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να περνάω καλά με τον άντρα μου αλλά κακά τα ψέματα σε 7μηνες κλείνω τα 43 και θεωρώ ότι είναι καλύτερο να αντιμετωπίσω την αλήθεια κατάματα... Εννοείται ότι θα  συνεχίσω της προσπάθειες κυρίως για ευχαρίστηση άλλωστε όπως έλεγε και η Θεοπούλα "κόβεται το σεξ;"

Ακριβώς! Αυτό είναι το πιο σημαντικό από όλα lacostaki μου! Να ευχαριστιεσαι τις στιγμές. Γιατί όταν αναλωνεις όλη σου την ενέργεια και την σκέψη μόνο σε ένα πράγμα χάνεις και την ουσία της ίδιας της ζωής. Και δυστυχώς περνάει πολύ γρήγορα η άτιμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου πιστεύω ότι αν το έχει ο οργανισμός σου να κάνεις ραγαδες θα της κάνεις αν δεν το έχει δεν θα κάνεις απλά με τις κρέμες ίσως καταφέρνεις να τις ελλατωσεις...η αδελφή μου στην πρώτη της εγκυμοσύνη όχι μόνο έβαζε κρέμες είχε πάρει και ειδική ζώνη για να μην κάνει ραγαδες αλλά δεν κατάφερε να το αποφυγει

Κι εγώ το πιστεύω αυτό! Το έχω καταλάβει και προσωπικά αφού ξεχνούσα συνεχώς να βάλω κρέμα και δεν έκανα ούτε μια ραγαδα. Επίσης θεωρώ ότι παίζουν ρόλο και τα κιλά που θα πάρει μια γυναίκα στην εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κι εγώ το πιστεύω αυτό! Το έχω καταλάβει και προσωπικά αφού ξεχνούσα συνεχώς να βάλω κρέμα και δεν έκανα ούτε μια ραγαδα. Επίσης θεωρώ ότι παίζουν ρόλο και τα κιλά που θα πάρει μια γυναίκα στην εγκυμοσύνη!

Κ το ποια εβδομάδα θα γεννήσει... Όχι τόσο τα κιλά.... Ο κάθε οργανισμός πόση ελαστικότητα δέρματος έχει κ ποια εβδομάδα γεννάει... Θεωρώ.... Άλλες παίρνουν λίγα ελάχιστα κιλά κ έχουν τεράστια κοιλιά. Είναι ανάλογα. Εγώ έβαλα 21 κιλα🤣🤣🤣 αλλά 9 μήνες πεινούσα, δε έτρωγα σωστά, ούτε ποσότητες 🙄😔 έφαγα μετά στο θηλασμό 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κ το ποια εβδομάδα θα γεννήσει... Όχι τόσο τα κιλά.... Ο κάθε οργανισμός πόση ελαστικότητα δέρματος έχει κ ποια εβδομάδα γεννάει... Θεωρώ.... Άλλες παίρνουν λίγα ελάχιστα κιλά κ έχουν τεράστια κοιλιά. Είναι ανάλογα. Εγώ έβαλα 21 κιλα🤣🤣🤣 αλλά 9 μήνες πεινούσα, δε έτρωγα σωστά, ούτε ποσότητες 🙄😔 έφαγα μετά στο θηλασμό 💕

Καλημέρα starrr μου!💗 Δεν ήξερα ότι μπορεί να παίζει ρόλο και η εβδομάδα. Εγώ γέννησα ακριβώς στις 40. Πήρα 8 κιλά αλλά δεν ζοριστικα καθόλου. Έτρωγα καλά! Πίστευα φυσικά ότι θα πάρω πιο πολλα δεδομένου ότι είμαι ένας πειναλας 😆 αλλά ευτυχώς με εξέπληξε θετικά ο οργανισμός μου.

Το περίεργο είναι ότι εμένα το δέρμα μου όταν το πιάνεις φαίνεται σαν να μην έχει καθόλου ελαστικότητα και πίστευα ότι σίγουρα στη εγκυμοσύνη θα κάνω ραγαδες. Αλλά όχι. Βασικά ούτε η μητέρα μου έκανε. Μπορεί να παίζει ρόλο και η κληρονομικότητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια όμορφα!💗

Να έχουμε ένα υπέροχο σαββατοκύριακο!🥰

Τελικά ποιο κορίτσι μας θα ανοίξει το νέο θεματακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...