Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο ΟΚΤΏΒΡΗΣ με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🍼🍼


Smurf88

Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια.. Είχα κάτι πόνους σήμερα πολύ έντονους και λέω τώρα που καθόμουν να κάνω ένα τεστακι. Περιμένω το Σάββατο να αδιαθετησω.. Και όμως ειδα αχνό θετικό. 

IMG_20201028_221740.jpg

Πολλά συγχαρητήρια!!! Τι ωραίος τρόπος να ξεκινας την ημέρα να βλέπεις τέτοιες εικονες από θετικά τεστ! Όλα καλά να πανε μια ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη και ένα γέρο μωρό σου ευχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

@Lacostaki Ειμαι ήδη στην 17η ημέρα και δεν φαίνεται να έχω κάνει ωορρηξία!! Η θερμοκρασία είναι πολύ πιο σίγουρος τρόπος να δεις ότι όντως έγινε ωορρηξία, ενώ το τεστ απλά ανιχνεύει την ορμόνη που είναι υπεύθυνη για την πρόκληση της ωορρηξιας, αλλά κανείς δεν εγγυάται ότι θα γίνει όντως επειδή είδες θετικό τεστ. Η θερμοκρασία δεν λέει ποτέ ψέματα. Στους προηγούμενους κύκλους είχα και θετικό τεστ και ανεβασμένη θερμοκρασία μετά. Τώρα τίποτα...... 😓

Στα τεστακια ωορρηξίας αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει ότι αν έχεις θετικό τεστ σίγουρα κάνεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Στα τεστακια ωορρηξίας αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει ότι αν έχεις θετικό τεστ σίγουρα κάνεις... 

@ζουζουνα*  @Lacostaki @Clairy. ....ας αφήσω τότε ένα μικρό ενδεχόμενο επειδή κάνω τα τεστ ωορρηξίας που είναι μια απλή ταινία με γραμμουλα, να μην ερμήνευσα σωστά το τεστ και να μην ήταν θετικό, αλλά ένα τσακ πριν το θετικό. (Το εάν θα γινόταν θετικό την επόμενη ημέρα, δεν θα το μάθουμε ποτέ γιατί απλά μου είχαν τελειώσει και εκείνο ήταν το τελευταίο) 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

@ζουζουνα*  @Lacostaki @Clairy. ....ας αφήσω τότε ένα μικρό ενδεχόμενο επειδή κάνω τα τεστ ωορρηξίας που είναι μια απλή ταινία με γραμμουλα, να μην ερμήνευσα σωστά το τεστ και να μην ήταν θετικό, αλλά ένα τσακ πριν το θετικό. (Το εάν θα γινόταν θετικό την επόμενη ημέρα, δεν θα το μάθουμε ποτέ γιατί απλά μου είχαν τελειώσει και εκείνο ήταν το τελευταίο) 😂😂😂

οκ απλα συνέχισε τις επαφές εσυ . ...για θετικο τεστ δες το δικό μου που το είχα βάλει πριν 3 με 5 σελίδες κ πες μου αν ήταν ετσι... @anna90πηγαινε κ δες στην 30 σελίδα ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

οκ απλα συνέχισε τις επαφές εσυ . ...για θετικο τεστ δες το δικό μου που το είχα βάλει πριν 3 με 5 σελίδες κ πες μου αν ήταν ετσι... @anna90πηγαινε κ δες στην 30 σελίδα ειναι

Ναι κορίτσι μου, έτσι έμοιαζε, άντε να ήταν ένα τσααααααακ πιο αχνό....Επειδή αυτά τα τεστ κάνω μήνες τώρα, νομίζω είναι δύσκολο να μπερδευτω, αλλά ποτέ δεν ξέρεις! Μπορεί τελικά η ορμόνη να μην έφτασε ποτέ στο πικ της και να μην έγινε ωορρηξία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

@ζουζουνα*  @Lacostaki @Clairy. ....ας αφήσω τότε ένα μικρό ενδεχόμενο επειδή κάνω τα τεστ ωορρηξίας που είναι μια απλή ταινία με γραμμουλα, να μην ερμήνευσα σωστά το τεστ και να μην ήταν θετικό, αλλά ένα τσακ πριν το θετικό. (Το εάν θα γινόταν θετικό την επόμενη ημέρα, δεν θα το μάθουμε ποτέ γιατί απλά μου είχαν τελειώσει και εκείνο ήταν το τελευταίο) 😂😂😂

Έλα ρε κρίμα σου τελείωσαν;και τι έκανες, συνεχίσατε τις επαφές με τον άντρα σου;ένιωσες κράμπες ή τίποτα σχετικό με ωορρηξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Ναι κορίτσι μου, έτσι έμοιαζε, άντε να ήταν ένα τσααααααακ πιο αχνό....Επειδή αυτά τα τεστ κάνω μήνες τώρα, νομίζω είναι δύσκολο να μπερδευτω, αλλά ποτέ δεν ξέρεις! Μπορεί τελικά η ορμόνη να μην έφτασε ποτέ στο πικ της και να μην έγινε ωορρηξία....

αυτο θα το δεις τις επομενες μερες αν ανέβει κι αλλο σημαίνει ότι έγινε ωορρηξια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Έλα ρε κρίμα σου τελείωσαν;και τι έκανες, συνεχίσατε τις επαφές με τον άντρα σου;ένιωσες κράμπες ή τίποτα σχετικό με ωορρηξία;

Ναι πονούσα πολύ τις 2 μέρες (1 πριν και μια μετα το τεστ)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Ναι πονούσα πολύ τις 2 μέρες (1 πριν και μια μετα το τεστ)....

Ααα... αυτό είναι πολύ καλό,μήπως πήγε κάτι λάθος με την μέτρηση της θερμοκρασίας;ίσως ποιό νωρίς το πρωί άς πούμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Νομίζω ότι σε αυτόν τον κύκλο δεν έκανα ωορρηξία και ας είχα θετικό τεστ την 14η ημέρα! Σήμερα είμαι στην 17η ημέρα και δεν έχω επιβεβαιώσει ωορρηξία με τη θερμοκρασία! Οπότε...χαμένος ο μήνας! Σας εχει τύχει εσας με θετικο τεστ, να μην κάνετε τελικά ωορρηξια; (μην με ρωτήσετε γιατί το πινακακι μου σταματάει στην 17η ημέρα, το παθαίνει η εφαρμογή και κάθε μέρα που προσθέτω θερμοκρασία, μεγαλώνει ο πινακας)

20201029_085510.jpg

Την 11η μέρα έχεις πτώση της θερμοκρασίας 35.8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. συγχαρητήρια κοριτσι μου!!καλα αποτελεσματα στη χοριακη και να εχεις μια τελειομηνη και ομορφη εγκυμοσυνη!!!!😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Δεν τον ξέρω τον γιατρό αλλά ο σύζυγος  έκανε καλλιέργεια μήπως έχει κάποιο μικρόβιο ;

Ναι έκανε και καλλιέργεια και δεν έχει κάποιο μικρόβιο.

Μας είπε ο γιατρός να πάρει για 3 μήνες τα androferti αν τα γράφω σωστά.

Τα παραγγειλα σήμερα.

Ένα κουτί 85 ευρώ και πρέπει να πάρει συνολικά 3 κουτιά 🥴

Τώρα προσπαθώ να πιάσω γραμμή για να κλείσω ραντεβού στον ΕΟΠΥΥ για να περάσω επιτροπή.

@Clairy. Συγχαρητήρια κορίτσι μου σου εύχομαι ότι καλύτερο ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας! Σήμερα είμαι στην 5η μέρα καθυστέρησης..την ημέρα που περίμενα περίοδο έχω κάτι πονάκια χαμηλά δεξιά και αριστερά αλλά δεν μου κατέβηκαν ποτέ ούτε καν σημάδι. Έκανα τεστ και τη δεύτερη και την τέταρτη μέρα καθυστέρησης και βγήκαν αρνητικά... Δεν ξέρω τι γίνεται βρε παιδιά... Θα το αφήσω λίγες μέρες ακόμα να ξανά κάνω ένα τεστ και άμα βγει πάλι αρνητικό θα πάω για χοριακή.. η μία και καλή στο γυναικολόγο να μου πει τι γίνεται.. πάντως ωορρηξία είχατε 14η μέρα γιατί το κατάλαβα από τα υγρά και από τα πονάκια. Και είχαμε πέντε φορές επαφές αυτό το μήνα εκείνες τις μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια 29.16 η χοριακή μου.. Περιμενω το Σάββατο περίοδο.. Τι λέτε;; 

απο τη στιγμή που είναι θετικη κ πριν την καθυστέρηση μια χαρα..ο διπλασιασμος ειναι που ενδιαφερει το γιατρο!!σου ευχομαι καλους διπλασιασμόυς κορίτσι μου και να σου πανε ολα καλα!!😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Ααα... αυτό είναι πολύ καλό,μήπως πήγε κάτι λάθος με την μέτρηση της θερμοκρασίας;ίσως ποιό νωρίς το πρωί άς πούμε;

Όχι όχι....πάντα κοιμάμαι ίδιες ωρες και ξυπνάω ίδια ώρα και θερμομετρουμαι ίδια ώρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια 29.16 η χοριακή μου.. Περιμενω το Σάββατο περίοδο.. Τι λέτε;; 

ωραια θέλουμε διπλασιασμό ανα 2 μερες οποτε πρεπει να ξανακάνεις σαββατο νομίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια 29.16 η χοριακή μου.. Περιμενω το Σάββατο περίοδο.. Τι λέτε;; 

Πιστεύω πως όλα είναι νορμάλ!! Και όσο περνάει ο καιρός και ανεβαίνει θα στο πει και ο γιατρός! Όλα να σου πάνε καλά!!!!💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια 29.16 η χοριακή μου.. Περιμενω το Σάββατο περίοδο.. Τι λέτε;; 

Μια χαρά είναι το νούμερο για τόσο αρχή!! Άντε μπράβο κορίτσι μου!! Με το καλό!! 💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια 29.16 η χοριακή μου.. Περιμενω το Σάββατο περίοδο.. Τι λέτε;; 

Συγχαρητήρια 🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Όχι όχι....πάντα κοιμάμαι ίδιες ωρες και ξυπνάω ίδια ώρα και θερμομετρουμαι ίδια ώρα....

Είναι λίγο περίεργο δεν είχες θετικό τεστ σε σχέση με την πτώση της θερμοκρασίας, και αφού το κάνεις πάντα την ίδια ώρα, δεν ρωτάς τον γιατρό σου να δεις την άποψη του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Όχι όχι....πάντα κοιμάμαι ίδιες ωρες και ξυπνάω ίδια ώρα και θερμομετρουμαι ίδια ώρα....

Κορίτσι κ εγώ α ίδια θέματα είχα... Η δεν ταίριαζαν τα τεστ η ή θερμοκρασία.... Καλύτερα κάνε παρακολούθηση με υπέρηχο από το γυναικολόγο σου... Μόνο έτσι θα δεις ποτέ πραγματικά έχεις ωορρηξια!!!!! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Η γιατρός ειπε οτι το κολύμπι είναι η καλύτερη άσκηση στην εγκυμοσύνη😇!! Οποτε εκλεισα και γω διακοπές στην Καραϊβική🏝️🥥🌴!!! Αλλωστε ποια είμαι εγώ  που θα παρακούσω τις οδηγίες της γιατρού😝!!! 
    • Αμαν ρε κοριτσακι μου γλυκο!!! Τωρα είσαι καλα; Να μην ακους κανεναν κ να κανεις ότι αισθανεσαι εσυ!!
    • έχω κάποια ανδρογόνα αυξημένα όχι όλα..δεν μου είπαν κάτι για καμπύλη ζαχάρου ούτε ο γυναικολόγος ούτε ο ενδοκρινολόγος..ίσως επειδή είχα σύλληψη ασχετα αν κατέληξε σε βιοχημική.. εσένα είναι πολύ κάτω από το όριο τα ανδρογόνα;
    • Και εμένα 2η χρόνια!! Και ακρινως όπως τα λες… αν εξαιρέσεις ανάμεσα στις γιορτές που αρρώστησε με γρίπη α και την πέρασε στο πόδι κατά τ αλλά μια χαρά! Ε μια που έλεγα τι ωραία χρόνια (πέρυσι όλο άρρωστος ήταν) Ε μια που αρρωστησαμε 😂😂😂. Κορίτσι μου μπράβο για το κουράγιο σου!!! Θα κρατήσω το θετικό της υπόθεσης ότι έμεινες φυσιολογικά έγκυος,,θα ξανά έρθει σίγουρα! Χαλάρωσε και απόλαυσε τις στιγμές όπως λέγαμε και παλιά! εγώ ταλαιπωρήθηκα παρά πολύ λίγο μετά που γέννησα (ένα εξάμηνο αργότερα) μέχρι κι πρόσφατα με προβλήματα υγείας… είχα φτάσει σε σημείο που δεν μπορούσα να κουνήσω τα πόδια μου και ήταν πολύ σοκαριστικό… δοξα Το θεό βρήκαν το πρόβλημα που έχω απλά άργησαν 2 χρόνια μωρέ! Ελλάς το μεγαλείο σου θα πω εγώ! Έχω πάρει πολύ μεγάλες ποσότητες κορτιζόνης και εννοείται έβαλα κιλά αλλά μου προκάλεσε και αλλά προβλήματα.., το χειρότερο ο καταρράκτης στο μάτι,, θα περάσει και αυτό εννοείται, έχω ξεκαθαρίσει πολύ κόσμο απο την ζωη μου., περάσαμε λίγο δύσκολα και με τον άντρα μου αλλά όλα καλά τώρα ! Με έχουν πρήξει όλοι για δεύτερο παιδί αλλά ενώ τα αγαπάω πολύ τα παιδιά σε αυτή τη φάση δεν θέλω! Δεν έχω χαρεί καθόλου το παιδάκι μου με όλα αυτά και  τώρα είμαστε σε πολύ καλή φάση που απλά θέλω να απολαύσω! 
    • κορίτσι μου θύμισε μου..έκανες καθόλου τεστ ωορρηξίας; με το καλό..κάθε φορά και πιο κοντά στο σποράκι! πόσες μέρες μετά την ωορρηξία είσαι;  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...