Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο ΟΚΤΏΒΡΗΣ με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🍼🍼


Smurf88

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Σήμερα έφαγα το χαστούκι που δεν πίστευα ποτέ ότι θα φάω..

- Λυπάμαι αλλά η μόνη λύση είναι η εξωσωματική.

Αυτά ήταν τα λόγια του γιατρού μου όταν του έστειλα τα αποτελέσματα της σάλπιγγογραφιας.

Βουλωμενες και οι δύο σάλπιγγες.

Είμαι κομμάτια..δεν μπορώ να σταματήσω τα δάκρυα... νιώθω τόσο χαμένη.

 

 

και δεν σ ειπε να τις ξεβουλωσετε?κάτι καποιο χειρουργειο δεν ξερω.δεν γινεται......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ζουζουνα* είπε:

και δεν σ ειπε να τις ξεβουλωσετε?κάτι καποιο χειρουργειο δεν ξερω.δεν γινεται......

Δυστυχώς στην περίπτωση μου μου εξηγήσε πως δεν θα υπάρξει κάποια βελτίωση με χειρουργείο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

θα κανω ενα σίγουρα γυρω στις 5 με 6

Εμένα κορίτσι κ μετά το θηλασμό πάλι χάλια περίοδος 🙄🙄😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Σήμερα έφαγα το χαστούκι που δεν πίστευα ποτέ ότι θα φάω..

- Λυπάμαι αλλά η μόνη λύση είναι η εξωσωματική.

Αυτά ήταν τα λόγια του γιατρού μου όταν του έστειλα τα αποτελέσματα της σάλπιγγογραφιας.

Βουλωμενες και οι δύο σάλπιγγες.

Είμαι κομμάτια..δεν μπορώ να σταματήσω τα δάκρυα... νιώθω τόσο χαμένη.

 

 

Κορίτσι μου την ίδια απάντηση πήρα και εγώ σήμερα. Εβγαλα ινωμιομα κοντά στην σάλπιγγα κ μπορεί αν μείνω από κείνη την μεριά να μην φτάσει στη μήτρα και να κάνω εξωμητρια κύηση. Κ το θέμα είναι ότι εγώ το τελευταίο χρόνο παρακολουθώ την ωοριξια μου με γιατρό και μόνο από κείνη την μεριά ωριμάζει αυγό. Τι κάνουμε τώρα; Έχω τρελαθεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Σήμερα έφαγα το χαστούκι που δεν πίστευα ποτέ ότι θα φάω..

- Λυπάμαι αλλά η μόνη λύση είναι η εξωσωματική.

Αυτά ήταν τα λόγια του γιατρού μου όταν του έστειλα τα αποτελέσματα της σάλπιγγογραφιας.

Βουλωμενες και οι δύο σάλπιγγες.

Είμαι κομμάτια..δεν μπορώ να σταματήσω τα δάκρυα... νιώθω τόσο χαμένη.

 

 

Είναι φυσιολογικό να νιώθεις έτσι, αλλά θα δεις πως αύριο θα είσαι καλύτερα. Θα μαζεψεις τα κομμάτια σου, κ θα σκεφτείς θετικά.. οποιαδήποτε πληροφορία χρειαστείς για τη διαδικασία μας ρωτάς.. σκέψου κ το άλλο... Βρήκες το πρόβλημα κ υπάρχει λύση αντιμετώπισης.. θα μείνεις έγγυος σύντομα..για σκέψου να παλεύες κάθε μήνα χωρίς να έχεις ιδέα κ να απογοητευοσουν πάλι κ πάλι??? Θα δεις όλα θα πάνε καλά.. εγώ έχω ήδη 2 δύο μπουμπουκακια στη κοιλιά μου που σε λίγο καιρό θα με κλωτσανε κ βλέποντας τα στον υπέρηχο ξεχναω κάθε ένεση κ κάθε φάρμακο , εξέταση που έκανα...δεν είναι τόσο τραγική διαδικασία! Θέλει υπομονή κ στήριξη απ' τον αγαπημένο σου κ από ένα καλό γιατρο.. κ ολα θα κυλήσουν ομαλά!!🙏👶💞

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Κορίτσι μου την ίδια απάντηση πήρα και εγώ σήμερα. Εβγαλα ινωμιομα κοντά στην σάλπιγγα κ μπορεί αν μείνω από κείνη την μεριά να μην φτάσει στη μήτρα και να κάνω εξωμητρια κύηση. Κ το θέμα είναι ότι εγώ το τελευταίο χρόνο παρακολουθώ την ωοριξια μου με γιατρό και μόνο από κείνη την μεριά ωριμάζει αυγό. Τι κάνουμε τώρα; Έχω τρελαθεί... 

Το ίδιο ισχύει κ για σένα γλυκιά που το μνμ που έγραψα παρακάτω!όλα θα πάνε καλά!!! Να μη τρελαινεσαι σκέψου πως επιτελους γνωρίζεις το πρόβλημα... Προχωρα... !!κ ο,τι χρειαστείτε για τη διαδικασία κτλ να μας πείτε . Σίγουρα θα βοηθήσουμε όλες όσες το περάσαμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Δυστυχώς στην περίπτωση μου μου εξηγήσε πως δεν θα υπάρξει κάποια βελτίωση με χειρουργείο.

 

Λοιπόν κοριτσάκι μου καταλαβαίνω πως ήταν ένα σοκ αλλά ειλικρινά σου μιλάω θα δεις ότι είναι πολύ πιο εύκολος δρόμος απ όσο πιστεύεις. Ο σαλπιγγικός παράγοντας θεωρείται εύκολος, τα ορμονικά κλπ είναι πιο δύσκολα για να πετύχεις. Θα στο πουν κ  οι γιατροί. Προσωπικά με την εξωσωματική ηρέμησα γιατί είχα μπει σ ένα δρόμο πλέον κ ήξερα πως όντως κάτι έκανα κ είχα πάρει τον έλεγχο στα χέρια μου. Βρες έναν καλό εξωσωματικό και ένα καλό κέντρο και θα δεις πως όλα θα κυλήσουν ομαλά. Εμείς είχαμε ένα ψηλό θεματάκι με το σπερμα κ ΙΣΩΣ συμφησεις στις σάλπιγγες. Αποτέλεσμα 1ης εξωσωματικής 2 μπομπιρίκια αυτή τη στιγμή στην κοιλιά μου. Ελα αν θέλεις στο θέμα Μελλοντικές μανούλες με εξωσωματική 2021 θα σε βοηθήσουμε όλες όσο μπορούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Το ίδιο ισχύει κ για σένα γλυκιά που το μνμ που έγραψα παρακάτω!όλα θα πάνε καλά!!! Να μη τρελαινεσαι σκέψου πως επιτελους γνωρίζεις το πρόβλημα... Προχωρα... !!κ ο,τι χρειαστείτε για τη διαδικασία κτλ να μας πείτε . Σίγουρα θα βοηθήσουμε όλες όσες το περάσαμε. 

Σ'ευχαριστω παρααα πολύ! Μου είπε αφού αδιαθετησω να πάω να με ξαναδεί κ ύστερα να πάω σε κέντρο εξωσωματικής... Σου εύχομαι να έχεις μια ομαλη και τελειωμηνη εγκυμοσύνη. Θα μου πεις λίγο σε παρακαλώ πόσο χρόνο  κράτησε όλη η διαδικασία της εξωσωματικής; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Σ'ευχαριστω παρααα πολύ! Μου είπε αφού αδιαθετησω να πάω να με ξαναδεί κ ύστερα να πάω σε κέντρο εξωσωματικής... Σου εύχομαι να έχεις μια ομαλη και τελειωμηνη εγκυμοσύνη. Θα μου πεις λίγο σε παρακαλώ πόσο χρόνο  κράτησε όλη η διαδικασία της εξωσωματικής; 

Κοίτα τίποτα δεν είναι σίγουρο γιατί δε ξέρεις τι μπορεί να προκύψει έτσι?? Εγώ την πρώτη επαφή με το γιατρό στο κέντρο την ειχα τον Φεβρουάριο.. ο δικός μου γιατρός ακολουθούσε το πλάνο : πρωτος μήνας προετοιμασία με προγεστερόνη, 2ος διέγερση -ωοληψια , μετά διάλειμμα κ στον επόμενο κύκλο εμβρυομεταφορα. Οπότε υπολογιζαμε απ' τον Φλεβάρη να κάνω εμβρυομεταφορα τον Ιούνιο.. με τον κορονοιο όμως όλα πήγαν πίσω καθώς έκλεισε το κέντρο οπότε ξεκίνησα πάλι Μάιο πέρασα επιστροπη για τα φάρμακα κ έκανα εμβρυομεταφορα τον Αύγουστο..  αν όλα κυλήσουν ομαλά θα τελειώσεις πολύ πιο σύντομα... Ένα θα σου πω κάθε εμπόδιο για καλό, μη βιαζεσαι. Βήμα βήμα.. αν αποφασίσεις να πάρεις τα φάρμακα μέσω επιτροπής Εοππυ γιατί στοιχίζουν 1000+ περίπου θα καθυστερήσεις σιγουρα γιατί αν πάρεις τηλ για ραντεβου μπορεί να σ κλείσουν Δεκεμβρίο η ακόμα κ απ' τη νέα χρονιά.. ανάλογα την επιτροπή που ανήκεις.. αν πάλι υπάρχει η οικονομική δυνατότητα τα αγοράζεις αμέσως κ ξεκινάς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εμένα κορίτσι κ μετά το θηλασμό πάλι χάλια περίοδος 🙄🙄😔

λογικά θα φτιάξει...λοιπον το τεστ ειναι στις 4 ,ειναι θετικο θα δω μήπως κάνω κι αλλο στις 7 ή αύριο πια τι λέτε?

20201023_162423.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Επιτέλους έρχεται η ωορρηξία 

20201023_153830.jpg

αν ειναι μετα το θετικο τεστ εισαι μια χαρα εγινε αν εισαι πριν το θετικο τεστ θες κι αλλο ακόμα. εγω αυτο το ειδα 2 με 3 μερες πριν το θετικό..βεβαια αναλογα ποσο μπαμ κανει η ορμόνη να ανέβει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κοίτα τίποτα δεν είναι σίγουρο γιατί δε ξέρεις τι μπορεί να προκύψει έτσι?? Εγώ την πρώτη επαφή με το γιατρό στο κέντρο την ειχα τον Φεβρουάριο.. ο δικός μου γιατρός ακολουθούσε το πλάνο : πρωτος μήνας προετοιμασία με προγεστερόνη, 2ος διέγερση -ωοληψια , μετά διάλειμμα κ στον επόμενο κύκλο εμβρυομεταφορα. Οπότε υπολογιζαμε απ' τον Φλεβάρη να κάνω εμβρυομεταφορα τον Ιούνιο.. με τον κορονοιο όμως όλα πήγαν πίσω καθώς έκλεισε το κέντρο οπότε ξεκίνησα πάλι Μάιο πέρασα επιστροπη για τα φάρμακα κ έκανα εμβρυομεταφορα τον Αύγουστο..  αν όλα κυλήσουν ομαλά θα τελειώσεις πολύ πιο σύντομα... Ένα θα σου πω κάθε εμπόδιο για καλό, μη βιαζεσαι. Βήμα βήμα.. αν αποφασίσεις να πάρεις τα φάρμακα μέσω επιτροπής Εοππυ γιατί στοιχίζουν 1000+ περίπου θα καθυστερήσεις σιγουρα γιατί αν πάρεις τηλ για ραντεβου μπορεί να σ κλείσουν Δεκεμβρίο η ακόμα κ απ' τη νέα χρονιά.. ανάλογα την επιτροπή που ανήκεις.. αν πάλι υπάρχει η οικονομική δυνατότητα τα αγοράζεις αμέσως κ ξεκινάς... 

Για να πάρω τηλ στην επιτροπή πρέπει να προηγηθεί κάτι άλλο; η μπορώ και τώρα; συγνώμη για τις τόσες πολλές ερωτήσεις αλλά δεν έχω καθόλου εικόνα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Celine είπε:

Για να πάρω τηλ στην επιτροπή πρέπει να προηγηθεί κάτι άλλο; η μπορώ και τώρα; συγνώμη για τις τόσες πολλές ερωτήσεις αλλά δεν έχω καθόλου εικόνα... 

Με ρωτάς ο,τι θες μη το σκέφτεσαι... Ναι καλό θα ήταν να πάρεις σύντομα  τηλ ώστε να έχεις μια ημερομηνία για να ξεκινήσεις. Σε ποια Επιτροπή ανήκεις? Εγώ πχ που είμαι από νησί ανηκα στο Αιγάλεω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Με ρωτάς ο,τι θες μη το σκέφτεσαι... Ναι καλό θα ήταν να πάρεις σύντομα  τηλ ώστε να έχεις μια ημερομηνία για να ξεκινήσεις. Σε ποια Επιτροπή ανήκεις? Εγώ πχ που είμαι από νησί ανηκα στο Αιγάλεω. 

Στη Θεσσαλονίκη... Πως μπορώ να μάθω το τηλέφωνο τους; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Στη Θεσσαλονίκη... Πως μπορώ να μάθω το τηλέφωνο τους; 

2310 594832. Φυσικά κ μπορείς να κλείσεις ραντεβού από τώρα αλλά επειδη χρειάζονται αρκετές εξετάσεις και δεν ξέρω αν έχετε κάνει ίσως να μην προλαβαίνετε μέχρι το ραντεβού. πχ θέλουν 2 σπερμοδιαγραμματα από διαφορετικά μικροβιολογικά συμβεβλημένα με τον ΕΟΠΥΥ με απόσταση 75 ημερών. Ότι χρειαστείς πες μου κ γω Θεσσαλονίκη είμαι κ εδώ έκανα όλη τη διαδικασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Στη Θεσσαλονίκη... Πως μπορώ να μάθω το τηλέφωνο τους; 

Νομίζω καλύτερα μπορεί να σε βοηθήσει η @annie αν θυμάμαι καλά είναι Θεσσαλονίκη? Μπορεί να κάνω κ λάθος... Αλλά απ' ότι βλέπω στο ίντερνετ έδρευει στο Ιπποκράτειο κ έχει τηλ 2310-594832

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

λογικά θα φτιάξει...λοιπον το τεστ ειναι στις 4 ,ειναι θετικο θα δω μήπως κάνω κι αλλο στις 7 ή αύριο πια τι λέτε?

20201023_162423.jpg

Να κάνεις και τώρα ένα να δεις άν αλλάξει 👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

αν ειναι μετα το θετικο τεστ εισαι μια χαρα εγινε αν εισαι πριν το θετικο τεστ θες κι αλλο ακόμα. εγω αυτο το ειδα 2 με 3 μερες πριν το θετικό..βεβαια αναλογα ποσο μπαμ κανει η ορμόνη να ανέβει 

Έχει 3 μέρες που ξεκίνησα και σήμερα είχα πεσμένη θερμοκρασία το πρωί λες να θέλει πάνω από μία μέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ @lactakiκ @annie! Είσαστε πολύ κατατοπιστικες!!!! Θα περιμένω τώρα πως κ πως να πάρω και δεύτερη γνώμη αφού αδιθετησω και ελπίζω μέχρι τότε να μην μεγαλώσει το ινωμιωμα για να μπω γρήγορα στο δρόμο προς την εξωσωματική... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Σας ευχαριστώ @lactakiκ @annie! Είσαστε πολύ κατατοπιστικες!!!! Θα περιμένω τώρα πως κ πως να πάρω και δεύτερη γνώμη αφού αδιθετησω και ελπίζω μέχρι τότε να μην μεγαλώσει το ινωμιωμα για να μπω γρήγορα στο δρόμο προς την εξωσωματική... 

Πάντως να ξέρεις πως μπορείς να κλείσεις από τώρα ραντεβού σ ένα κέντρο, αν πας τις πρώτες 3 μερες του κύκλου σου θα σου κάνουν κ υπέρηχο για να δουν με ποσα ωοθηλακια ξεκινάς. Γλυτωνεις χρόνο έτσι. Εγώ ήμουν στο new life. Το 1ο ραντεβού είναι δωρεάν. Νομίζω πως το ίδιο ισχύει εδώ σε όλα τα κέντρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πάντως να ξέρεις πως μπορείς να κλείσεις από τώρα ραντεβού σ ένα κέντρο, αν πας τις πρώτες 3 μερες του κύκλου σου θα σου κάνουν κ υπέρηχο για να δουν με ποσα ωοθηλακια ξεκινάς. Γλυτωνεις χρόνο έτσι. Εγώ ήμουν στο new life. Το 1ο ραντεβού είναι δωρεάν. Νομίζω πως το ίδιο ισχύει εδώ σε όλα τα κέντρα.

Πόσο κοστίζει εκεί ; με ποια φορά πέτυχες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Έχει 3 μέρες που ξεκίνησα και σήμερα είχα πεσμένη θερμοκρασία το πρωί λες να θέλει πάνω από μία μέρα;

και μενα επεσε σημερα απο 36,3 σε 36,2 με 36,1 .λοιπον τωρα εκανα παλι ισως κατέβηκε ενα τσακ...περιμένω να στεγνώσει καλα.παντως θεωρω οτι ειναι θετικο το προηγούμενο σωστά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

και μενα επεσε σημερα απο 36,3 σε 36,2 με 36,1 .λοιπον τωρα εκανα παλι ισως κατέβηκε ενα τσακ...περιμένω να στεγνώσει καλα.παντως θεωρω οτι ειναι θετικο το προηγούμενο σωστά?

Εμένα όταν έχει στεγνώσει δείχνει ποιό έντονο βγάλε μια φωτογραφία να το δω άν θέλεις, εγώ είμαι στην πεθερά μου και δεν έκανα το απόγευμα που ήθελα, ξέχασα να πάρω και μαζί μου 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Celine είπε:

Πόσο κοστίζει εκεί ; με ποια φορά πέτυχες; 

Με την πρώτη πετύχαμε!! 2800€ κόστισε η εξωσωματική, επισης να ξερεις πως εκεί κάνουν μικρογονιμοποιηση ούτως ή άλλως δεν την χρεώνουν επιπλέον. Επιπλέον 650€ η υστεροσκοπηση που χρειάστηκε να κάνω λόγω πολύποδα στη μήτρα τον οποίο τον είδαμε κατά τη διάρκεια της διέγερσης. Χιλιοστά ήταν κ δε φαινόταν πιο πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...