Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο ΟΚΤΏΒΡΗΣ με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🍼🍼


Smurf88

Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσι, είμαι 8 εβδομάδων κ κάτι, έχω σχεδόν κάθε μέρα καφέ, παίρνω utrogestan, τα καφέ να μην σε ανησυχούν καθόλου..πόσο είσαι?

Καλημέρα!!

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες για τις απαντήσεις σας!

Με ηρεμειτε όσο δε φαντάζεστε!!

Είμαι 7+2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα!!!επιτέλους έφτασε η μεγάλη μέρα να σου λυθούν όλες οι απορίες!!!περιμένουμε νέα σου, αν και θα ξέρεις περισσότερα μετά τα αποτελέσματα εξετάσεων που θα σου δώσουν. Η δικιά μου αιματολόγος ξέρει από όλα αυτά αλλά μου λέει ότι πρέπει να με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος. Πάντα μου βάζει εξέταση θυροειδή στις εξετάσεις που μου δίνει..Οπότε φαντάζομαι ότι θα σε κατευθύνει ανάλογα..

Όσο για τα ροζ, θυμάμαι ότι όταν είχα την παλλίνδρομη ήταν η πρώτη φορά στη ζωή μου που είχα επί 4 ημέρες ροζ τις ημέρες της ωορρηξίας..μάλλον κάτι τέτοιο θα έχεις και εσύ εφόσον σου βγαίνουν θετικά τα τεστ..Τα παίζει ο οργανισμός!!

Οπότε λεςνα είχα πρώτα τα ροζ της αποβολής και μετά να συνεχίστηκαν γιατί ήταν της ωορρηξίας? Γι'αυτό να  τα βλέπω τόσες μέρες συνεχόμενα? Μακάρι να είναι έτσι γιατί ανησύχησα λίγο!! Τα αποτελέσματα μου είπε μια γνωστή μου αλλά και κορίτσια από εδώ που έχουν πάει θα τα πάρω σε 15-20 μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irinula91 είπε:

@Kostefμίλησα με τον ιατρο, λέει πως, από την στιγμή που βγήκε αρνητικό, είναι αρνητικό..... Συμβαίνει λόγω του καιρού να γίνει αυτό.... Απλά πρώτη φορά μου έτυχε χεχε... Στον υιό μου από την πρώτη μέρα καθυστέρησης το κατάλαβα διότι είμαι σταθερή..  

Το έπαθα κ εγώ το καλοκαίρι. Ενώ έχω σταθερή περίοδο είχα φτάσει τις 36 μέρες κ αρνητική χοριακη στις 37 μου ήρθε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκαναν πάλι τεστ ωορρηξίας πάλι θετικό, θα πάω σίγουρα να με δουν στον υπέρηχο να δω τι γίνεται επιτέλους εκεί μεσα . Νομίζω ορμονικά τα έχω παίξει κ ότι δεν θα είναι ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi_ είπε:

Καλημέρα!!

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες για τις απαντήσεις σας!

Με ηρεμειτε όσο δε φαντάζεστε!!

Είμαι 7+2

Δν χρειάζεται να αγχώνεσαι..έχεις ανακατοσουρες κ εμετούς?εγώ πάρα πολλούς και δεν την παλεύω καθόλου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια έκαναν πάλι τεστ ωορρηξίας πάλι θετικό, θα πάω σίγουρα να με δουν στον υπέρηχο να δω τι γίνεται επιτέλους εκεί μεσα . Νομίζω ορμονικά τα έχω παίξει κ ότι δεν θα είναι ωορρηξία.

Το ενδεχόμενο διπλής ωορρηξιας;; νομίζω καμία φορά γίνεται διπλή με μερικές μέρες διαφορά. Επίσης στα τεστακια ωορηξίας στο σαΐτ είχα διαβάσει ότι μπορεί να δεις πάνω από 2 θετικά με ενδιάμεσο αρνητικο όταν είσαι κοντά σε κάποια κυηση. Θα το ψάξω σε λίγο και θα στο στείλω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Δν χρειάζεται να αγχώνεσαι..έχεις ανακατοσουρες κ εμετούς?εγώ πάρα πολλούς και δεν την παλεύω καθόλου..

Εμετό ευτυχώς ακόμα όχι...τον φοβάμαι από μικρό παιδί...

Ανακατωσουρες όμως πααααρα πολλές...δεν έχω καμία όρεξη να φάω και νιώθω παρόλα αυτά λες κι έχω φάει ένα αρνί μόνη μου...

Ελπίζω να πηγαίνουν όλα καλά και τα συμπτώματα μέρα με τη μέρα να λιγοστεύουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια έκαναν πάλι τεστ ωορρηξίας πάλι θετικό, θα πάω σίγουρα να με δουν στον υπέρηχο να δω τι γίνεται επιτέλους εκεί μεσα . Νομίζω ορμονικά τα έχω παίξει κ ότι δεν θα είναι ωορρηξία.

μηπως επειδη ειχες παλλινδρομη δεν εχει πέσει η ορμόνη ακόμα?νομίζω στο τεστ το λεει αυτο οτι μπορει να δεις αρκετα θετικα αν ήσουν εγκυος πριν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ.ΘΑ ΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ.ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΗΣ ΓΡΙΠΗΣ?ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ.ΘΑ ΘΕΛΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ.ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΗΣ ΓΡΙΠΗΣ?ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Δε ρωτάς το γιατρό σου καλύτερα; Πάντως στην εγκυμοσύνη επιβάλλεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

μηπως επειδη ειχες παλλινδρομη δεν εχει πέσει η ορμόνη ακόμα?νομίζω στο τεστ το λεει αυτο οτι μπορει να δεις αρκετα θετικα αν ήσουν εγκυος πριν 

Όπως όταν θηλάζεις που βγαίνουν συνεχώς θετικά κάτι τέτοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια έκαναν πάλι τεστ ωορρηξίας πάλι θετικό, θα πάω σίγουρα να με δουν στον υπέρηχο να δω τι γίνεται επιτέλους εκεί μεσα . Νομίζω ορμονικά τα έχω παίξει κ ότι δεν θα είναι ωορρηξία.

Δεν μπορώ να βρω αυτό που είχα διαβάσει. Είχε και παράδειγμα με φωτογραφίες 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα τα τεστ και από ότι βλέπω μέρα με την μέρα σκουρενει περισσότερο να πω την αλήθεια νόμιζα ότι θα δείξει κατευθείαν θετικό όταν θα έχω ωορρηξία,έχει κάποια κοπέλα την ίδια εμπειρία;

20201021_173900.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Δεν μπορώ να βρω αυτό που είχα διαβάσει. Είχε και παράδειγμα με φωτογραφίες 🙄

Αυτό έλεγες μήπως? Θα μπορούσε να εξηγεί τα συνεχόμενα θετικά... 

Screenshot_2020-10-21-18-05-47-070_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα τα τεστ και από ότι βλέπω μέρα με την μέρα σκουρενει περισσότερο να πω την αλήθεια νόμιζα ότι θα δείξει κατευθείαν θετικό όταν θα έχω ωορρηξία,έχει κάποια κοπέλα την ίδια εμπειρία;

20201021_173900.jpg

Μπορεί να παρει μερικές μέρες ακόμα μπορεί κ αυριο, δεν είναι στάνταρ αυτό έχω καταλάβει. Μόλις δεις ότι σκουραινει αρκετά πολυ πιο πολυ απο αυτα που ανέβασες κάνε ένα και το απόγευμα κατά τις 8 . Να μη χασεις την κορυφωση της ορμόνης. Εγώ τα κανω στις 12 με 12.30 το μεσημέρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Όπως όταν θηλάζεις που βγαίνουν συνεχώς θετικά κάτι τέτοιο?

μαλλον τωρα κ εγω που θηλαζα δεν ειχα θετικο τεστ κ κοπελα που θηλάζει κ κάνει παλι δεν εχει θετικο τεστ ακομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα τα τεστ και από ότι βλέπω μέρα με την μέρα σκουρενει περισσότερο να πω την αλήθεια νόμιζα ότι θα δείξει κατευθείαν θετικό όταν θα έχω ωορρηξία,έχει κάποια κοπέλα την ίδια εμπειρία;

20201021_173900.jpg

εγω κ εγω μπόλικα κανει σε αυτόν τον κυκλο μπορω να βάλω κ φωτο αλλα θετικο δεν βρήκα ακόμη ή την έχασα ή δεν έγινε ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας βάζω να δειτε το χθεσινό το απόγευμα, σημερα ηταν πιο αχνό το πρωι κ τωρα παλι το ιδιο ή πιο αχνο...αυτο απο κατω δλδ δεν ειναι θετικο ακομα

20201021_130937.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

 

 

Μπορεί να παρει μερικές μέρες ακόμα μπορεί κ αυριο, δεν είναι στάνταρ αυτό έχω καταλάβει. Μόλις δεις ότι σκουραινει αρκετά πολυ πιο πολυ απο αυτα που ανέβασες κάνε ένα και το απόγευμα κατά τις 8 . Να μη χασεις την κορυφωση της ορμόνης. Εγώ τα κανω στις 12 με 12.30 το μεσημέρι

Έκανα στις 1 σήμερα και ένιωθα λίγο πόνο στις ωοθήκες και γενικά μία ψιλό ενόχληση γενικά λέω θα έχω ωορρηξία αλλά δεν σκουρεινε και λίγο απογοητεύτηκα. Τώρα όμως που πήγα τουαλέτα είχα ένα μεγάλο κομμάτι κολλώδες υγρά άρα ξεκίνησαν οι γόνιμες μέρες και ηρέμησα 😇 "έβαλα κάτω " και τον άντρα μου και τώρα ηρέμησα 😜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

και αυτό είναι τωρα το απόγευμα, δεν εχω πολλα γιαυτο θα κανω πλεον μονο απόγευμα 

20201021_183943.jpg

Από ποια μέρα του κύκλου σου άρχισες να κάνεις το τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Από ποια μέρα του κύκλου σου άρχισες να κάνεις το τεστ;

ξεκινησα απο την 9η μερα ,10η ειδα λιγο εντονο λεω θετικο θα ειναι μετα αλλα τσιφος ,επεσε λιγο και πλέον είμαι σημερα 16η μερα και εχω το παραπάνω. η 1η φωτο ημουν 15η απόγευμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

ξεκινησα απο την 9η μερα ,10η ειδα λιγο εντονο λεω θετικο θα ειναι μετα αλλα τσιφος ,επεσε λιγο και πλέον είμαι σημερα 16η μερα και εχω το παραπάνω. η 1η φωτο ημουν 15η απόγευμα 

Μία βδομάδα δηλαδή, τι εννοείς έπεσε λίγο, κάποιο σύμπτωμα είχες;υγρά ή ενοχλήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Μία βδομάδα δηλαδή, τι εννοείς έπεσε λίγο, κάποιο σύμπτωμα είχες;υγρά ή ενοχλήσεις;

εννοω η ορμόνη οτι επεσε λιγο κ ειναι λιγο πιο αχνο οπως στην 2η φωτο...υγρα εχω απο την 8η μεχρι 14η με 15η .σημερα πχ δεν βλέπω να εχω ...όμως εχω παλι πονακια χαμηλα στις ωοθήκες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/10/2020 at 8:38 ΠΜ, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Παρασκευή Επιτέλους!!!!   @Pixies αναμένω με αγωνία νέα σου!!!!

Κορίτσι μου δεν είμαι έγκυος δυστυχώς. Αδιαθετησα κανονικότατα 17 του μήνα και το πήρα κάπως βαριά. Δεν το βάζω κάτω όμως. Θα δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...