Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο ΟΚΤΏΒΡΗΣ με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🍼🍼


Smurf88

Recommended Posts

στις πριν 59 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Ο σύζυγος μου, λέει να περιμένουμε να περάσουν όλες οι ημέρες της περιόδου και να πάμε για χοριακη.... Έχει 3 ημέρες τώρα και ακόμη να εμφανιστεί.... 

ωραια αν εχεις καθυστέρηση πηγαινε για χοριακη κατευθείαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

εγω ξερω οτι θετικο μπορει να βγει κ οταν εισαι έγκυος. ποτε περιμενεις?μήπως κανεις ωορρηξια?

Το ποτε περιμενω προσπαθω να καταλάβω!!!θα κάνω κ αυριο και αν βγει αχνο λογικά ήταν ωορρηξία. Δεν είχα παντως καθόλου υγρά αυτές τις μέρες... Έγκυος δεν παιζει να είμαι δεν υπήρχαν προαπαθειες τον πιο πολυ διάστημα είχα αιμα εκτός ότι δεν κάνει τον πρωτο μήνα. 

Εγώ παντως ένα μήνα που είχα κάνει έτσι για να δω μια δυο μερες πριν την περιοδο είχε βγει παλι έντονο κ δεν ημουν έγκυος. Ήθελα να δω αν το έχει κανένα καμια άλλη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Βασικά έγραφε πως μπορεί να ανίχνευση μέχρι και 2 - 3 ημέρες πριν την καθυστέρηση... Οπόταν και το έκανα... Ειδα αρνητικό οπόταν δεν είχα ξανά κάνει... Ευχαριστώ πάντως για την γνώμη σου να είσαι καλά.... :) από την άλλη σκέπτομαι να περιμένω να φύγουν όλες οι ημέρες αν δεν έρθει και να κάνω μια χοριακη όπως θέλει ο αντρας μου... 

Ναι κι εγω θα συμφωνησω απολυτα με τον αντρα σου να σου πω την αληθεια εγω προσωπικα δεν εχω καμια εμπιστοσυνη στα τεστ απλα στο προτεινα γιατι τα περισσοτερα κοριτσια ειναι ανυπομονα και δεν μπορουν να περιμενουν τη χοριακη!!! αλλωδτε ειμαι τις αποψης οτι αφου αν βγει θετικο το τεστ ο γιατρος λογικα θα ζητησει και χοριακη γιατι να μην την κανεις απο την αρχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι κι εγω θα συμφωνησω απολυτα με τον αντρα σου να σου πω την αληθεια εγω προσωπικα δεν εχω καμια εμπιστοσυνη στα τεστ απλα στο προτεινα γιατι τα περισσοτερα κοριτσια ειναι ανυπομονα και δεν μπορουν να περιμενουν τη χοριακη!!! αλλωδτε ειμαι τις αποψης οτι αφου αν βγει θετικο το τεστ ο γιατρος λογικα θα ζητησει και χοριακη γιατι να μην την κανεις απο την αρχη

Ακριβώς... Σε ευχαριστώ πολύ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου έκανα τη χοριακη..εχει πεσει στο 4.91 κ παιρνω το γιατρο τηλ κ του λεω οτι η χοριακη πηγε 4 91 κ λεει καλα απο 38 πηγε 4 91 λεω ναι..ε αυτος καταλαβε οτι πηγε 491 λεω όχι γιατρε αν ανεβαινε ετσι θα έμπαινα στο γκινες🤣🤣🤣λεω οχι 4,91 κ αδιαθετησα ..ε μου ειπε μόλις τελειώσει η περίοδος ν παω να με δει αν ειναι καθαρο το ενδομήτριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Το ποτε περιμενω προσπαθω να καταλάβω!!!θα κάνω κ αυριο και αν βγει αχνο λογικά ήταν ωορρηξία. Δεν είχα παντως καθόλου υγρά αυτές τις μέρες... Έγκυος δεν παιζει να είμαι δεν υπήρχαν προαπαθειες τον πιο πολυ διάστημα είχα αιμα εκτός ότι δεν κάνει τον πρωτο μήνα. 

Εγώ παντως ένα μήνα που είχα κάνει έτσι για να δω μια δυο μερες πριν την περιοδο είχε βγει παλι έντονο κ δεν ημουν έγκυος. Ήθελα να δω αν το έχει κανένα καμια άλλη. 

αν μου περιμένουν τεστ θα το κάνω,να δω τι γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

κοριτσια μου έκανα τη χοριακη..εχει πεσει στο 4.91 κ παιρνω το γιατρο τηλ κ του λεω οτι η χοριακη πηγε 4 91 κ λεει καλα απο 38 πηγε 4 91 λεω ναι..ε αυτος καταλαβε οτι πηγε 491 λεω όχι γιατρε αν ανεβαινε ετσι θα έμπαινα στο γκινες🤣🤣🤣λεω οχι 4,91 κ αδιαθετησα ..ε μου ειπε μόλις τελειώσει η περίοδος ν παω να με δει αν ειναι καθαρο το ενδομήτριο..

τουλάχιστον επεσε,παλι καλα!!ενταξει τον επομενο μηνα,ολα θα γίνουν!!!αισιοδοξία, υπομονή και προσευχή!!ειδικά το τελευταίο χρειάζεται πιο πολυ απο ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια δεν ξέρω τι γίνεται.... Είναι 3η μέρα σήμερα και πήγα το πρωί κατά τις 6 τουαλέτα και στο σκούπισμα είχα πολύ λίγο αίμα και πάνω στην σερβιέτα όσο και είχε..... Πηγαίνω τώρα να σκουπιστω να δω τι γίνεται και δεν είχα τίποτα στο σκούπισμα όπως ούτε στην σερβιέτα..... :///

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Βρε κορίτσια δεν ξέρω τι γίνεται.... Είναι 3η μέρα σήμερα και πήγα το πρωί κατά τις 6 τουαλέτα και στο σκούπισμα είχα πολύ λίγο αίμα και πάνω στην σερβιέτα όσο και είχε..... Πηγαίνω τώρα να σκουπιστω να δω τι γίνεται και δεν είχα τίποτα στο σκούπισμα όπως ούτε στην σερβιέτα..... :///

Καλημέρα, βασικά ποτε σου ήρθε περίοδος μετά τη γέννα; Θηλάζεις ακόμα; Θα μπορούσε να είναι κ αίμα εμφύτευσης αυτό που είδες. Αν όμως θηλάζεις κ δεν έχει επανέλθει κανονικά ο κύκλος σου μπορεί να σου κάνει νούμερα. Μόνο μια χοριακη θα σου δείξει το αν είσαι ή όχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα, βασικά ποτε σου ήρθε περίοδος μετά τη γέννα; Θηλάζεις ακόμα; Θα μπορούσε να είναι κ αίμα εμφύτευσης αυτό που είδες. Αν όμως θηλάζεις κ δεν έχει επανέλθει κανονικά ο κύκλος σου μπορεί να σου κάνει νούμερα. Μόνο μια χοριακη θα σου δείξει το αν είσαι ή όχι 

Εχει 7  μήνες που γέννησα και έχει και τους 7 που βλέπω κανονικά περίοδο χεχε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Το ποτε περιμενω προσπαθω να καταλάβω!!!θα κάνω κ αυριο και αν βγει αχνο λογικά ήταν ωορρηξία. Δεν είχα παντως καθόλου υγρά αυτές τις μέρες... Έγκυος δεν παιζει να είμαι δεν υπήρχαν προαπαθειες τον πιο πολυ διάστημα είχα αιμα εκτός ότι δεν κάνει τον πρωτο μήνα. 

Εγώ παντως ένα μήνα που είχα κάνει έτσι για να δω μια δυο μερες πριν την περιοδο είχε βγει παλι έντονο κ δεν ημουν έγκυος. Ήθελα να δω αν το έχει κανένα καμια άλλη. 

Εμενα αν θυμάσαι μια μέρα πριν κανω εγκυμοσύνης είχα κάνει ωορηξιας κ ειχε βγει θετικο οχι τρελα έντονο αλλα θετικο  κ την επόμενη θετικο εγκυμοσυνης . Αλλα αν λες δεν προσπαθήσατε τι ν πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Εμενα αν θυμάσαι μια μέρα πριν κανω εγκυμοσύνης είχα κάνει ωορηξιας κ ειχε βγει θετικο οχι τρελα έντονο αλλα θετικο  κ την επόμενη θετικο εγκυμοσυνης . Αλλα αν λες δεν προσπαθήσατε τι ν πω.

Ναι νομίζω το θυμάμαι κ εμένα το ίδιο αλλά δεν ημουν έγκυος. Τώρα είμαι στον πρωτο κυκλο μετά από αποβολή οπότε δεν ειχε προσπαθειες γιατί δεν έχω καθαρίσει ακομα εντελώς. Σήμερα ξανά έκανα Κ ήταν θετικοτατο οπότε ίσως να είναι ωορρηξία κ να έχει διαταραχθεί ο κυκλος από την αποβολή. Θα παω τη πεμπτη να με δουν οπότε θα μάθω σε τι φάση είμαι του κυκλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Την προηγούμενη Πέμπτη πήγα στον γιατρό μου και επιβεβαιώσαμε την κύηση ακούσαμε και καρδούλα..

Το θέμα είναι ότι τη Κυριακή είχα λίγες καφέ εκκρίσεις χωρίς πόνο ή κάποια άλλη δυσφορία..

Σταμάτησαν τη Δευτέρα χτες αλλά επικοινώνησα με τον γιατρό μου καλού κακού μου είπε ότι δεν θεωρεί ότι πρέπει να ανησυχώ και αν δω κόκκινο αίμα να τον καλέσω αμέσως..

Σήμερα μόλις τώρα δηλαδή ξανά καφέ εκκρίσεις..

Έχει συμβεί σε καμία άλλη;προσπαθώ να μη σκέφτομαι το κακο αλλά δεν είναι εύκολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Την προηγούμενη Πέμπτη πήγα στον γιατρό μου και επιβεβαιώσαμε την κύηση ακούσαμε και καρδούλα..

Το θέμα είναι ότι τη Κυριακή είχα λίγες καφέ εκκρίσεις χωρίς πόνο ή κάποια άλλη δυσφορία..

Σταμάτησαν τη Δευτέρα χτες αλλά επικοινώνησα με τον γιατρό μου καλού κακού μου είπε ότι δεν θεωρεί ότι πρέπει να ανησυχώ και αν δω κόκκινο αίμα να τον καλέσω αμέσως..

Σήμερα μόλις τώρα δηλαδή ξανά καφέ εκκρίσεις..

Έχει συμβεί σε καμία άλλη;προσπαθώ να μη σκέφτομαι το κακο αλλά δεν είναι εύκολο

Καλησπέρα κορίτσι, είμαι 8 εβδομάδων κ κάτι, έχω σχεδόν κάθε μέρα καφέ, παίρνω utrogestan, τα καφέ να μην σε ανησυχούν καθόλου..πόσο είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Την προηγούμενη Πέμπτη πήγα στον γιατρό μου και επιβεβαιώσαμε την κύηση ακούσαμε και καρδούλα..

Το θέμα είναι ότι τη Κυριακή είχα λίγες καφέ εκκρίσεις χωρίς πόνο ή κάποια άλλη δυσφορία..

Σταμάτησαν τη Δευτέρα χτες αλλά επικοινώνησα με τον γιατρό μου καλού κακού μου είπε ότι δεν θεωρεί ότι πρέπει να ανησυχώ και αν δω κόκκινο αίμα να τον καλέσω αμέσως..

Σήμερα μόλις τώρα δηλαδή ξανά καφέ εκκρίσεις..

Έχει συμβεί σε καμία άλλη;προσπαθώ να μη σκέφτομαι το κακο αλλά δεν είναι εύκολο

Καλησπερα, όταν ήμουν έγκυος τον υιό μου είχα στην αρχή λίγες καφέ ΕΚΚΡΙΣΕΙΣ από το πουθενά  και πέρασαν, η ιατρός μου, με ενημέρωσε ότι θα είναι παλιό αίμα που θα φύγει και έτσι έγινε... ΈΧΕ ΠΊΣΤΗ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΌ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΊΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΆΝΕ ΌΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΟΥΛΑ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα τεστ και βγήκε πάλι αρνητικό....τώρα η καφέ έκκριση χθες το πρωί τι ήταν δεν ξέρω.... Μάλλον δεν θα είμαι έγκυος και κάποια ζαβολιά κάνει για πρώτη φορά η περίοδος μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Την προηγούμενη Πέμπτη πήγα στον γιατρό μου και επιβεβαιώσαμε την κύηση ακούσαμε και καρδούλα..

Το θέμα είναι ότι τη Κυριακή είχα λίγες καφέ εκκρίσεις χωρίς πόνο ή κάποια άλλη δυσφορία..

Σταμάτησαν τη Δευτέρα χτες αλλά επικοινώνησα με τον γιατρό μου καλού κακού μου είπε ότι δεν θεωρεί ότι πρέπει να ανησυχώ και αν δω κόκκινο αίμα να τον καλέσω αμέσως..

Σήμερα μόλις τώρα δηλαδή ξανά καφέ εκκρίσεις..

Έχει συμβεί σε καμία άλλη;προσπαθώ να μη σκέφτομαι το κακο αλλά δεν είναι εύκολο

Καλημέρα κοπέλα μου, από καφέ άλλο τίποτα.. Σχεδόν καθ όλη τη διάρκεια του 1ου τριμήνου είχα καφέ και αίμα. Το καφέ δεν τους απασχολεί γιατί είναι παλιό αίμα. Κ μένα στο κόκκινο μου ξεκίνησε προγεστερονη. Όλα θα πάνε καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irinula91 είπε:

Κορίτσια έκανα τεστ και βγήκε πάλι αρνητικό....τώρα η καφέ έκκριση χθες το πρωί τι ήταν δεν ξέρω.... Μάλλον δεν θα είμαι έγκυος και κάποια ζαβολιά κάνει για πρώτη φορά η περίοδος μου....

Καλημερα! Σε ποια μέρα του κυκλου είσαι? Έχεις καθυστέρηση? Συγγνώμη αλλά δεν θυμάμαι αν το έχεις γράψει. 

Αν δεν έχεις καθυστερήση ακόμα κάνε τεστ 3 μέρες μετά που θα τελειώσουν τα καφέ. Πιστευω εκεί κάπου θα είναι πιο αξιόπιστο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα όλη μέρα!!!! Αυριο εχω ραντεβού στην αιματολογο έφτασε επιτέλους! Θα πάω κ από τη κλινική να με δουν γιατί έχω κάτι άχνα ροζ που μια σταματάνε μια ξεκινουν. Ο κυκλος μου πιστευω τα παιξε αυτή τη φορά! Η αιματολογος θα ξέρει να μου πει αν πρεπει να δω το θυροειδή μου? Ασχολουνται καθόλου με τέτοιες εξετάσεις η μόνο ενδοκρινολογος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημερα! Σε ποια μέρα του κυκλου είσαι? Έχεις καθυστέρηση? Συγγνώμη αλλά δεν θυμάμαι αν το έχεις γράψει. 

Αν δεν έχεις καθυστερήση ακόμα κάνε τεστ 3 μέρες μετά που θα τελειώσουν τα καφέ. Πιστευω εκεί κάπου θα είναι πιο αξιόπιστο. 

Καλημέρα, ναι το είχα γράψει πιο πάνω.... Είμαι στην 4η μέρα καθυστέρησης και χθες στην 3η δηλαδή είχα λίγο καφετι το οποίο πέρασε ... Η μέση πονάει εδώ και αρκετές μέρες και με πολλά κολπικά υγρά... Πονοκέφαλος κιόλας που και που 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η irinula91 είπε:

Καλημέρα, ναι το είχα γράψει πιο πάνω.... Είμαι στην 4η μέρα καθυστέρησης και χθες στην 3η δηλαδή είχα λίγο καφετι το οποίο πέρασε ... Η μέση πονάει εδώ και αρκετές μέρες και με πολλά κολπικά υγρά... Πονοκέφαλος κιόλας που και που 

Αν κατάλαβες ωορρηξία κανονικά και όχι καθυστερημένα πήγαινε για χοριακη καλύτερα.αν δεν ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία περίμενε το μεγαλύτερο κύκλο σου κα πήγαινε μετά για χοριακη. Καλύτερα η χοριακη κατά τη γνώμη μου γιατί αν συνεχίζουν τα τεστ να βγαίνουν αρνητικά θα πρέπει να δεις μήπως είναι καμιά κύστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Αν κατάλαβες ωορρηξία κανονικά και όχι καθυστερημένα πήγαινε για χοριακη καλύτερα.αν δεν ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία περίμενε το μεγαλύτερο κύκλο σου κα πήγαινε μετά για χοριακη. Καλύτερα η χοριακη κατά τη γνώμη μου γιατί αν συνεχίζουν τα τεστ να βγαίνουν αρνητικά θα πρέπει να δεις μήπως είναι καμιά κύστη.

Την οωρηξια την είχα καταλάβει 2 - 3 ημέρες μετά την επαφή.... Πρώτη φορα μου συμβαίνει αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια καλημερα όλη μέρα!!!! Αυριο εχω ραντεβού στην αιματολογο έφτασε επιτέλους! Θα πάω κ από τη κλινική να με δουν γιατί έχω κάτι άχνα ροζ που μια σταματάνε μια ξεκινουν. Ο κυκλος μου πιστευω τα παιξε αυτή τη φορά! Η αιματολογος θα ξέρει να μου πει αν πρεπει να δω το θυροειδή μου? Ασχολουνται καθόλου με τέτοιες εξετάσεις η μόνο ενδοκρινολογος?

Καλημέρα!!!επιτέλους έφτασε η μεγάλη μέρα να σου λυθούν όλες οι απορίες!!!περιμένουμε νέα σου, αν και θα ξέρεις περισσότερα μετά τα αποτελέσματα εξετάσεων που θα σου δώσουν. Η δικιά μου αιματολόγος ξέρει από όλα αυτά αλλά μου λέει ότι πρέπει να με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος. Πάντα μου βάζει εξέταση θυροειδή στις εξετάσεις που μου δίνει..Οπότε φαντάζομαι ότι θα σε κατευθύνει ανάλογα..

Όσο για τα ροζ, θυμάμαι ότι όταν είχα την παλλίνδρομη ήταν η πρώτη φορά στη ζωή μου που είχα επί 4 ημέρες ροζ τις ημέρες της ωορρηξίας..μάλλον κάτι τέτοιο θα έχεις και εσύ εφόσον σου βγαίνουν θετικά τα τεστ..Τα παίζει ο οργανισμός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kostefμίλησα με τον ιατρο, λέει πως, από την στιγμή που βγήκε αρνητικό, είναι αρνητικό..... Συμβαίνει λόγω του καιρού να γίνει αυτό.... Απλά πρώτη φορά μου έτυχε χεχε... Στον υιό μου από την πρώτη μέρα καθυστέρησης το κατάλαβα διότι είμαι σταθερή..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Κορίτσια καλημερα όλη μέρα!!!! Αυριο εχω ραντεβού στην αιματολογο έφτασε επιτέλους! Θα πάω κ από τη κλινική να με δουν γιατί έχω κάτι άχνα ροζ που μια σταματάνε μια ξεκινουν. Ο κυκλος μου πιστευω τα παιξε αυτή τη φορά! Η αιματολογος θα ξέρει να μου πει αν πρεπει να δω το θυροειδή μου? Ασχολουνται καθόλου με τέτοιες εξετάσεις η μόνο ενδοκρινολογος?

Καλημέρα μην περιμένεις την αιματολογο κλείσε ένα ραντεβού μόνη σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...