Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο ΟΚΤΏΒΡΗΣ με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🍼🍼


Smurf88

Recommended Posts

Καλησπέρα σας και πάλι!!

Ευτυχώς όλα καλά...ακουσαμε και καρδούλα....είναι από εκείνες τις στιγμές που τις έχεις φανταστεί τόσες φορές και όταν τελικά σου συμβαίνουν λες αποκλείεται να το ζω τώρα εγώ αυτό!

Πραγματικά εύχομαι μέσα απ' τη καρδιά μου σε όλες μας γερά και χαρούμενα μωρά...

Για τη πιθανότητα ουρολοιμωξης μου έγραψε καλλιέργεια όπως μου είπατε και εσείς...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια..ενα ένα μου έρχονται...

Σας έχει συστήσει κι εσάς ο γιατρός σας να κάνετε το εμβόλιο για τη γρίπη άμεσα τώρα στις αρχές της εγκυμοσύνης σας ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Κορίτσια..ενα ένα μου έρχονται...

Σας έχει συστήσει κι εσάς ο γιατρός σας να κάνετε το εμβόλιο για τη γρίπη άμεσα τώρα στις αρχές της εγκυμοσύνης σας ;

Εμένα δεν μου είπε ακόμα κάτι..τη Δευτέρα που θα ξαναπάω θα ρωτήσω αν και δεν είμαι σίγουρη αν θέλω να το κάνω..στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν το έκανα..θα πάρω και τη γνώμη του παιδιάτρου γιατί θα πάω την μικρή την Τρίτη..σου είπε να το κάνεις οπωσδήποτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Εμένα δεν μου είπε ακόμα κάτι..τη Δευτέρα που θα ξαναπάω θα ρωτήσω αν και δεν είμαι σίγουρη αν θέλω να το κάνω..στην προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν το έκανα..θα πάρω και τη γνώμη του παιδιάτρου γιατί θα πάω την μικρή την Τρίτη..σου είπε να το κάνεις οπωσδήποτε;

 Ναι....μου είπε να το κάνω δηλαδή...το ψάχνω κι εγώ όπως είναι λογικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

 Ναι....μου είπε να το κάνω δηλαδή...το ψάχνω κι εγώ όπως είναι λογικό

Καλημέρα, εμένα σχεδόν μου το επέβαλλε... Μου είπε με το που βγει θα είσαι από τους πρώτους που θα το κάνουν. Δεν παίζει ρόλο η ηλικία της κύησης. Το θέμα είναι ναι είμαστε καλυμμένες για τη γρίπη γιατί αν αρρωστήσουμε δεν μπορούν να μας δώσουν φάρμακα. Σκέψου ότι εμένα θα το κάνει κ ο άντρας μου γιατί γεννάω με το καλό μέσα στο χειμώνα, βασικά οποίος θα έρχεται σε επαφή με τα μωρά πρέπει να το έχει κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

Κορίτσια..ενα ένα μου έρχονται...

Σας έχει συστήσει κι εσάς ο γιατρός σας να κάνετε το εμβόλιο για τη γρίπη άμεσα τώρα στις αρχές της εγκυμοσύνης σας ;

καλημερα ναι εγώ το είχα κάνει στα 2 τελευταία μου παιδια γιατι ημουν εγκυος τον χειμώνα.και η παιδίατρος συμφωνούσε σε αυτο.στο 1ο παιδι που γεννησα κοντά τα Χριστούγεννα το ειχα κανει αφου γεννησα,παλι η παιδίατρος μας το ειχε πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια!💗

Σε εμάς σήμερα είναι αργία αφού γιορτάζουμε την απελευθέρωση της πόλης μας. Άρα όπως καταλαβαίνετε ετοιμαζόμαστε για βολτιτσα!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια!💗

Σε εμάς σήμερα είναι αργία αφού γιορτάζουμε την απελευθέρωση της πόλης μας. Άρα όπως καταλαβαίνετε ετοιμαζόμαστε για βολτιτσα!😘

Αχ τι ωραία....να περάσετε τέλεια!!!πόσο πολύ μου έλειψε να κάθομαι σπίτι...νομίζω ότι χάνω στιγμές από την μικρή...σήμερα πάλι έκλαιγε που έφευγα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/10/2020 at 1:30 ΜΜ, ο/η Frogel είπε:

Να σου ζήσει κοριτσαρα μου..κι εγώ. Το κάνω ακόμα χαχαχαχαχα..ζηστο αγαπημενη μου θα μεγαλώσει τόσο γρήγορα που δε θα το πιστεύεις η δισκία μου είναι ήδη δύο μηνών και είναι άλλο μωρό ❤️

Αλλο μωρο ε? Περάσανε 2 μηνες ..??? Ειμαστε κ οι δυο ξεκαθαρα  χεσμενοι αλλα κ αυτη τοσοοο καλή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/10/2020 at 10:18 ΠΜ, ο/η Smurf88 είπε:

Να σας ζήσει!!!!γερή και ευλογημένη...ετοιμάσου και εσύ να ζήσεις νέο έρωτα, διαφορετικό από τους άλλους!!καλή ανάρρωση σε σένα...γρήγορα γέννησες και εσύ, μπράβο!!φαντάζομαι με μικρό μωρό δεν έχεις ιδιαίτερο ζόρι από κάτω...με το καλό να επιστρέψετε σπίτι!!

Ε κοιτα ζόρι ναι εκει π μ ερχοταν ο πόνος κ έσπρωχναν εκει μ έφευγε κ εμενε εκει . Νταξ θεωρώ αλλες ζορίστηκαν πολυ περισσότερο δε παραπονιέμαι. Όλο τν κύκλο φαρμακων προκλησης δε εκανα ενα φαρμακακι κ γεια σας  . Ουτε το ενδοφλέβια δε προλαβα ειχε αποφασίσει να βγει το καμάρι μ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι γίνετε;;; περιμέναμε κάτι επαναληπτικες χοριακες και κάτι τεστακια.. Αντε δώστε μας λίγα θετικά να παιρνουμε κουράγιο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

εμενα κοριτσια μου τα νέα δεν ειναι καλα...απο 37.4 τη δευτερα σημερα 38.6 χοριακη

Μίλησες με τον γιατρό σου;; είναι δύσκολο.. Δυστυχώς το έχω περάσει 2 φορές.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μίλησες με τον γιατρό σου;; είναι δύσκολο.. Δυστυχώς το έχω περάσει 2 φορές.. 

μου ειπε να ξανακανω τη δευτερα κ μιλαμε...ειμαι τόσο χαλια που εφυγα απο τη δουλεια...με πηραν τα κλαμματα τους εξηγησα κ εφυγα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

εμενα κοριτσια μου τα νέα δεν ειναι καλα...απο 37.4 τη δευτερα σημερα 38.6 χοριακη

Αχ κορίτσι μου ξέρω ότι απογοητευτικές και στεναχωριέσαι αλλά να θυμασαι οτι έγινε συλληψη δηλαδή ολα λειτουργουν όπως πρεπει... Θα έρθει συντομα ένα μωράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Αχ κορίτσι μου ξέρω ότι απογοητευτικές και στεναχωριέσαι αλλά να θυμασαι οτι έγινε συλληψη δηλαδή ολα λειτουργουν όπως πρεπει... Θα έρθει συντομα ένα μωράκι! 

σε ευχαριστώ για τα καλα σου λογια...ο αντρας μου αυτο λεει θα ξαναπροσπαθησουμε...απλα τωρα νιωθω τοσο χαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

σε ευχαριστώ για τα καλα σου λογια...ο αντρας μου αυτο λεει θα ξαναπροσπαθησουμε...απλα τωρα νιωθω τοσο χαλια

Κορίτσι μου γλυκό είναι δύσκολο αυτό που περνάς αλλά να κρατήσεις το θετικό...έγινε μεγάλο βήμα και λειτουργούν όλα ρολόι..είναι φυσιολογικό να στεναχωριέσαι και να σε παίρνει από κάτω αλλά θα επανέλθεις γρήγορα για να προσπαθήσεις ξανά..θα δεις που θα έρθει πολύ γρήγορα πάλι!!σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό είναι δύσκολο αυτό που περνάς αλλά να κρατήσεις το θετικό...έγινε μεγάλο βήμα και λειτουργούν όλα ρολόι..είναι φυσιολογικό να στεναχωριέσαι και να σε παίρνει από κάτω αλλά θα επανέλθεις γρήγορα για να προσπαθήσεις ξανά..θα δεις που θα έρθει πολύ γρήγορα πάλι!!σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!!

σε ευχαριστω για τα λογια σου κ για τη στήριξη...μου δίνετε ολες κουραγιο κ δυναμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

μου ειπε να ξανακανω τη δευτερα κ μιλαμε...ειμαι τόσο χαλια που εφυγα απο τη δουλεια...με πηραν τα κλαμματα τους εξηγησα κ εφυγα..

Να είσαι δυνατή.. Κλαψε να ξεσπάσεις.. Την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά.. Έγινε σύλληψη και αυτό έχει σημασία. Θα στο πει και ο γιατρός, είναι τυχαίο κατα μεγάλο ποσοστό. Προσπαθείς καιρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

εμενα κοριτσια μου τα νέα δεν ειναι καλα...απο 37.4 τη δευτερα σημερα 38.6 χοριακη

Αχ κοριτσάκι μου είναι λογικό να νιώθεις τόσο άσχημα. Θέλει χρόνο για να γιατρευτεί αυτή η πληγή. Είναι σκληρό αλλά όπως σου είπαν και τα κορίτσια να κρατήσεις το θετικό. Ότι ήρθε η σύλληψη. Αγκάλιασε τον αντρουλη σου πολύ πολύ σφιχτά και κοιτάξτε μπροστά. Να έχεις δύναμη και πίστη μέσα σου και ούτε θα το καταλάβεις πότε θα έρθει η στιγμή που θα κρατάς ένα μωράκι στην αγκαλιά σου!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Να είσαι δυνατή.. Κλαψε να ξεσπάσεις.. Την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά.. Έγινε σύλληψη και αυτό έχει σημασία. Θα στο πει και ο γιατρός, είναι τυχαίο κατα μεγάλο ποσοστό. Προσπαθείς καιρό; 

8 μηνες περίπου...σε ευχαριστω για τα ζεστα σου λογια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
    • Θα μιλήσεις με γιατρό οδοντίατρο για αρχή και με τον γυναικολόγο σου κλείσε ραντεβού να πας να σε δει ο οδοντίατρος και να δείτε τι μπορεί να κάνετε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...