Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο ΟΚΤΏΒΡΗΣ με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🍼🍼


Smurf88

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Μα πες τα κοπελα μου!!! τρωγε λεει υγειηνα για να ζησεις περισσοτερο αν ειναι λεω να ζησω μεχρι τα 110 και να τρωω αηδιες προτιμω να ζησω μεχρι τα 80 και να τρωω καλα αλλωστε τιποτα καλυτερο απο την μεσογειακη διατροφη

Ακριβώς! Εξάλλου μια ζωή την έχουμε! Ας την ζήσουμε όπως μας ευχαριστεί! Για αυτό κι εγώ μόλις έφαγα έναν ωραιότατο γύρο!😆 Δεν βαριέσαι μπορεί αύριο να με πατήσει κανένα τρένο! Τουλάχιστον θα φύγω χορτασμένη! Κυριολεκτικά!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια μου!!!! Πόσο χαίρομαι που είναι Παρασκευή!!! Αύριο έχω ραντεβού στο κομμωτήριο να κουρευτω...Τώρα είναι μακρυά τα μαλλιά μου και θα τα κάνω μακρύ καρέ μέχρι τους ώμους μου!!! Μετά θα τα βάψω κιολας!!! Κουρεψαμε το τετράποδο παιδί μας χθες και ζήλεψα!!! Χαχαχχαχαχ! Σας αφήνω και το τρελό θερμοδιαγραμμα μου....φιλιά!!! @LitsadiΤι γινεται;; Πώς παει το δικό σου θερμοδιαγραμμα;; Από ότι θυμάμαι ήταν  πολύ καλό.... (Υ.Γ @Pixies ήθελα να γράψω Χαχαχαχχα, μπερδευτηκα)

20201009_085401.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Εδω σου λεει οτι πρεπει να παιρνεις θερμοκρασια χωρις πριν να εχεις μιλησει και χωρις να αλλαξεις πλευρο.... φαντασου οταν ξυπνας τη νυχτα....και καλα το να μην μιλησεις το καταλαβαινω αλλα να μην αλλαξεις πλευρο? δηλαδη αν ξυπνησω δεξια και το κομοδινο ειναι αριστερα πως θα πιασω το θερμομετρο με τη σκεψη?

καλα με εκανες και γέλασα πρωι πρωί!!!χαχαχαχα ενταξει θα δουμε...πάντως βάση τις εξετασεις που έκανα σε κάτι παρόμοιες που ειχα ο κυκλος τοτε πηγε 31 μερες ,λες οντως να παει κσο τωρα αυτος?να παει παει 31 τι να πω θα δειξει...οχι καλε για το θερμόμετρο απλα δεν θελω να εχεις σηκωθει ή να πιεις κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου!!!! Πόσο χαίρομαι που είναι Παρασκευή!!! Αύριο έχω ραντεβού στο κομμωτήριο να κουρευτω...Τώρα είναι μακρυά τα μαλλιά μου και θα τα κάνω μακρύ καρέ μέχρι τους ώμους μου!!! Μετά θα τα βάψω κιολας!!! Κουρεψαμε το τετράποδο παιδί μας χθες και ζήλεψα!!! Χαχαχχαχαχ! Σας αφήνω και το τρελό θερμοδιαγραμμα μου....φιλιά!!! @LitsadiΤι γινεται;; Πώς παει το δικό σου θερμοδιαγραμμα;; Από ότι θυμάμαι ήταν  πολύ καλό.... (Υ.Γ @Pixies ήθελα να γράψω Χαχαχαχχα, μπερδευτηκα)

20201009_085401.jpg

Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Εγώ δεν έχω ιδέα απλά τηνν παίρνω την θερμοκρασία μου ανίκανη να διαβάσω το θερμοδιαγραμμα μου. 

Αν και έτσι όπως το βλέπω μάλλον σαν να κόλλησα ιό μου κάνει και όχι εγκυμοσύνη. Πες μου την γνώμη σου 

Screenshot_20201009_093012_com.popularapp.periodcalendar_1.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Pixies είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Εγώ δεν έχω ιδέα απλά τηνν παίρνω την θερμοκρασία μου ανίκανη να διαβάσω το θερμοδιαγραμμα μου. 

Αν και έτσι όπως το βλέπω μάλλον σαν να κόλλησα ιό μου κάνει και όχι εγκυμοσύνη. Πες μου την γνώμη σου 

Screenshot_20201009_093012_com.popularapp.periodcalendar_1.jpg

Καλέ, όνειρο είναι!! Έχεις συμπτώματα ιωσης; Αχ, είναι τέλειο θερμοδιαγραμμα!!! Τι κύκλο εχεις θύμησε μου; Εφόσον βλέπω ωορρηξία την 12η μέρα, άρα αυτός ο κύκλος θα πρέπει να είναι 26 ημέρες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλέ, όνειρο είναι!! Έχεις συμπτώματα ιωσης; Αχ, είναι τέλειο θερμοδιαγραμμα!!! Τι κύκλο εχεις θύμησε μου; Εφόσον βλέπω ωορρηξία την 12η μέρα, άρα αυτός ο κύκλος θα πρέπει να είναι 26 ημέρες....

Τέλεια είναι η θερμοκρασία σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια!!!! Κόλλησε η παράθεση κ δε βγαίνει! Σήμερα 15η μέρα και δεν έχω καθαρίσει ακόμα είμαι με σερβιετες βέβαια είναι πολύ λίγο αλλά τα νεύρα μου....

Σήμερα έχουμε γίγαντες στο μενού!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Κόλλησε η παράθεση κ δε βγαίνει! Σήμερα 15η μέρα και δεν έχω καθαρίσει ακόμα είμαι με σερβιετες βέβαια είναι πολύ λίγο αλλά τα νεύρα μου....

Σήμερα έχουμε γίγαντες στο μενού!!

Καλημέρα γιατί έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα γιατί έτσι;

Η αποβολή παίρνει λίγο να καθαρίσεις. Δεν είναι σαν περίοδος η βιοχημική, μη φανταστείς ότι έχω αίμα περιόδου έχω καφέ εκκρίσεις σχεδόν δεν λερώνεται η σερβιετες. Όσο μεγαλύτερη εβδομάδα είσαι τόσο πιο πολλές μέρες παίρνει αυτό έχω καταλάβει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Η αποβολή παίρνει λίγο να καθαρίσεις. Δεν είναι σαν περίοδος η βιοχημική, μη φανταστείς ότι έχω αίμα περιόδου έχω καφέ εκκρίσεις σχεδόν δεν λερώνεται η σερβιετες. Όσο μεγαλύτερη εβδομάδα είσαι τόσο πιο πολλές μέρες παίρνει αυτό έχω καταλάβει.

Ναι έχεις δίκιο και εγώ από δική μου εμπειρία έπρεπε να θυμάμαι αλλά πέρασαν χρόνια και ίσως ήταν έτσι και σε μένα.Υπομονή και θα  τελειώσει 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Έκανα επαναληπτική χοριακης στις 2 μέρες και από 1100 έδειξε 3010 ..

Καλά δεν είμαστε;;;

Απλά τα πονακια συνεχίζονται και  κάθε φορά που πάω τουαλέτα κάνω αυτοψία στο σκουπισμα (συγγνώμη κιόλας 😂)αν μου φαίνεται κάτι παράξενο στα υγρά..(αααααααγχοςςς όχι αστεία)

Εύχομαι σε όλες μας γερά μωρακια σε κοιλιες και σε αγκαλίτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!

Έκανα επαναληπτική χοριακης στις 2 μέρες και από 1100 έδειξε 3010 ..

Καλά δεν είμαστε;;;

Απλά τα πονακια συνεχίζονται και  κάθε φορά που πάω τουαλέτα κάνω αυτοψία στο σκουπισμα (συγγνώμη κιόλας 😂)αν μου φαίνεται κάτι παράξενο στα υγρά..(αααααααγχοςςς όχι αστεία)

Εύχομαι σε όλες μας γερά μωρακια σε κοιλιες και σε αγκαλίτσες!!

Τέλεια....μια χαρά πας!!!ποτε θα πας στο γιατρό;;τα πονακια είναι από την εμφύτευση!!όλες το ίδιο κάνουμε, δεν είσαι η μόνη 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi_ είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!

Έκανα επαναληπτική χοριακης στις 2 μέρες και από 1100 έδειξε 3010 ..

Καλά δεν είμαστε;;;

Απλά τα πονακια συνεχίζονται και  κάθε φορά που πάω τουαλέτα κάνω αυτοψία στο σκουπισμα (συγγνώμη κιόλας 😂)αν μου φαίνεται κάτι παράξενο στα υγρά..(αααααααγχοςςς όχι αστεία)

Εύχομαι σε όλες μας γερά μωρακια σε κοιλιες και σε αγκαλίτσες!!

Τα πονάκια είναι λογικό. Όλες έχουμε τις πρώτες εβδομάδες είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα σιγά σιγά. Βασικά από δω και πέρα δε θα πολύ σταματήσουν, όλο και κάτι θα έχεις. Εμένα σταμάτησαν στον 3ο τα πονακια σε καθημερινή βάση, μετά ξεκινάει η μέση κ πάλι λίγο η κοιλιά, μετά κλωτσιές κοκ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Τέλεια....μια χαρά πας!!!ποτε θα πας στο γιατρό;;τα πονακια είναι από την εμφύτευση!!όλες το ίδιο κάνουμε, δεν είσαι η μόνη 😂😂😂

Την άλλη Πέμπτη μου έκλεισε...μέχρι τότε σ αναμμένα κάρβουνα και στη καθημερινή μου αυτοψία 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Pixies είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Εγώ δεν έχω ιδέα απλά τηνν παίρνω την θερμοκρασία μου ανίκανη να διαβάσω το θερμοδιαγραμμα μου. 

Αν και έτσι όπως το βλέπω μάλλον σαν να κόλλησα ιό μου κάνει και όχι εγκυμοσύνη. Πες μου την γνώμη σου 

Screenshot_20201009_093012_com.popularapp.periodcalendar_1.jpg

ειναι τελεια οντως η θερμοκρασία σου!!!αν την 14η μερα εχεις υψηλή ακομα και δεν πέσει, να κάνεις τεστ...εγω 36.9 έως 37,2 που έκανα κ το τεστ ,ημουν εγκυος,στο 1ο παιδι γιατι στις άλλες ειχα πιο χαμηλή θερμοκρασία λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Κόλλησε η παράθεση κ δε βγαίνει! Σήμερα 15η μέρα και δεν έχω καθαρίσει ακόμα είμαι με σερβιετες βέβαια είναι πολύ λίγο αλλά τα νεύρα μου....

Σήμερα έχουμε γίγαντες στο μενού!!

αχ κοριτσι μου,θελει χρονο να καθαρίσεις καλά. ο γιατρος τι σ ειπε ξεκινάς προσπαθείς παλι ή πρέπει να περιμένεις κατά 2 μηνες ακομα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλέ, όνειρο είναι!! Έχεις συμπτώματα ιωσης; Αχ, είναι τέλειο θερμοδιαγραμμα!!! Τι κύκλο εχεις θύμησε μου; Εφόσον βλέπω ωορρηξία την 12η μέρα, άρα αυτός ο κύκλος θα πρέπει να είναι 26 ημέρες....

Ναι έχω 26 μέρες μέχρι 28 αλλά λιγε φορές το χρόνο!! Λες? Εε???? Μακάριιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Pixies είπε:

Ναι έχω 26 μέρες μέχρι 28 αλλά λιγε φορές το χρόνο!! Λες? Εε???? Μακάριιιιιι

Οπότε 13 του μήνα περιμένεις λογικά......μακάρι να μην σου έρθει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

αχ κοριτσι μου,θελει χρονο να καθαρίσεις καλά. ο γιατρος τι σ ειπε ξεκινάς προσπαθείς παλι ή πρέπει να περιμένεις κατά 2 μηνες ακομα?

Η πλακα ειναι οτι δεν ρώτησα καν αυτή τη φορα. Πιστευω δυο μήνες θα μ έλεγε όπως τις άλλες φορές. Ο ένας μήνας είναι αυτός πέρασε που λέει ο λόγος, θα κάνω τις αιματολογικές να είμαι εντάξει με τη συνείδηση μου. Και μετά σκέφτομαι αν έχω όρεξη να προσπαθησω τον επόμενο μηνα θα έχω κ τα αποτελέσματα στα χέρια μου οπότε κ αν βγει κάτι θα το ξερω νωρίς. Οχι ότι θα πιασω με τη πρωτη αλλά μεγαλώνω κ δε θέλω να περναει ο χρόνος έτσι. 

@Smurf88  παραγγειλα μακα σήμερα, θα μου τη φέρουν το απόγευμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου και καλο Σαββατοκύριακο!!!εχω προβληματιστεί λιγο...χθες απογευμα καποια στιγμη νομιζα οτι αδιαθετησα ειχα λιγο ροζ με βλεννη μαζι ( συγγνωμη για τη περιγραφη)και μετα απο εκεινη την ωρα μεχρι κ τώρα  το πρωι απλα εχω στο σκουπισμα κυρίως κατι σαν καφε...εχω αγχωθεί λιγο μηπως εχω καποιο προβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα κοριτσια μου και καλο Σαββατοκύριακο!!!εχω προβληματιστεί λιγο...χθες απογευμα καποια στιγμη νομιζα οτι αδιαθετησα ειχα λιγο ροζ με βλεννη μαζι ( συγγνωμη για τη περιγραφη)και μετα απο εκεινη την ωρα μεχρι κ τώρα  το πρωι απλα εχω στο σκουπισμα κυρίως κατι σαν καφε...εχω αγχωθεί λιγο μηπως εχω καποιο προβλημα...

Καλημέρα! Εμένα για καλο μου ακούγεται αυτό..Μήπως έγινε το θαυμα;;Δεν κανεις ενα τεστ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα κοριτσια μου και καλο Σαββατοκύριακο!!!εχω προβληματιστεί λιγο...χθες απογευμα καποια στιγμη νομιζα οτι αδιαθετησα ειχα λιγο ροζ με βλεννη μαζι ( συγγνωμη για τη περιγραφη)και μετα απο εκεινη την ωρα μεχρι κ τώρα  το πρωι απλα εχω στο σκουπισμα κυρίως κατι σαν καφε...εχω αγχωθεί λιγο μηπως εχω καποιο προβλημα...

υπάρχουν 3 ενδεχόμενα, καλημερα!!!1ον μπορει να ειναι περίοδος που κατεβαίνει σιγα σιγα το ιδιο έπαθα κ εγω αυτη την φορα,2ον να ειναι εμφυτευση και 3ον να ειναι ωορρηξία. σε ποια μερα του κυκλου εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλέ, όνειρο είναι!! Έχεις συμπτώματα ιωσης; Αχ, είναι τέλειο θερμοδιαγραμμα!!! Τι κύκλο εχεις θύμησε μου; Εφόσον βλέπω ωορρηξία την 12η μέρα, άρα αυτός ο κύκλος θα πρέπει να είναι 26 ημέρες....

Ναι ο κύκλος μου είναι 24 με 28 μέρες αλλά πολύ δύσκολα να έρθει αργά. Γενικά έρχεται νωρίτερα. 

Έτσι τα υπολόγισα και εγώ στο περίπου ότι θα αδιαθετησω όχι 15 αλλά 14 τώρα τι να πω μακάρι να μην.. 

Όχι δεν έχω κανένα σύμπτωμα ιωσης σήμερα η θερμοκρασία μου είναι 37.2 αλλά γενικά και πριν προσπαθήσω να μείνω έγκυος λόγω αθλητισμού είχα ανεβασμένη θερμοκρασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Pixies είπε:

Ναι ο κύκλος μου είναι 24 με 28 μέρες αλλά πολύ δύσκολα να έρθει αργά. Γενικά έρχεται νωρίτερα. 

Έτσι τα υπολόγισα και εγώ στο περίπου ότι θα αδιαθετησω όχι 15 αλλά 14 τώρα τι να πω μακάρι να μην.. 

Όχι δεν έχω κανένα σύμπτωμα ιωσης σήμερα η θερμοκρασία μου είναι 37.2 αλλά γενικά και πριν προσπαθήσω να μείνω έγκυος λόγω αθλητισμού είχα ανεβασμένη θερμοκρασία. 

Ναι, αυτό που λες παιζει ρόλο, δλδ εάν ήξερες γενικά πόσο ανεβαίνει η θερμοκρασία σου, ποια είναι τα πλαίσια σου! Αυτό μετράει δεν είναι τόσο πολύ η θερμοκρασία αυτή καθαυτή, αλλά η άνοδος της μετά την ωορρηξία και το να μείνει εκεί για πάνω από 14 ημέρες.... (για εμένα σκέψου η αυξημένη θερμοκρασία μου είναι 36.5 με 36.6, γιατι πιο πριν έχω 35.9 με 36.1 το πολυ)!! Κράτα μας ενημερωμένες....

Σας αφήνω και το δικό μου θερμοδιαγραμμα...Δεν λέει κάτι ιδιαίτερο...Την βλέπω να έρχεται στην ώρα της (15 του μηνα).

20201010_091805.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...