Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο ΟΚΤΏΒΡΗΣ με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🍼🍼


Smurf88

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Μπορείς να παίρνεις ολικής ή ζέα...ειδικά τα δεύτερα στα μακαρόνια δεν καταλαβαίνεις διαφορά, μια ιδέα είναι!!δοκίμασε να πάρεις και λίγη μάκα σε σκόνη που βοηθάει στο ορμονικό σύστημα και πολλά φρούτα και λαχανικά και φυσικά το αγαπημένο μας αβοκάντο!!

Αβοκάντο μισό την ημέρα προσπαθω να τρώω. Πείτε ιδέες πως το τρωτε. Μόνο με γιαούρτι κ λεμόνι το καταφέρνω να παει κάτω

Ευχαριστώ για τις συμβουλές! Μακα που θα βρω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Αβοκάντο μισό την ημέρα προσπαθω να τρώω. Πείτε ιδέες πως το τρωτε. Μόνο με γιαούρτι κ λεμόνι το καταφέρνω να παει κάτω

Ευχαριστώ για τις συμβουλές! Μακα που θα βρω? 

Σε βιολογικά θα βρεις μάκα και μπορείς να βάζεις ένα κουταλάκι στο γιαούρτι, σε σαλάτες κλπ..το αβοκάντο μπορείς να το κάνεις γουακαμόλε, να το βάλεις σε σαλάτα και επίσης μια δική μου συνταγή είναι ανάμεσα στην ομελέτα..χαχαχα!!πάντα με λίγο λεμόνι για γεύση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με πιάνει κατάθλιψη! Μια ζωή χωρίς υδατάνθρακες είναι μια ζωή βουτηγμένη στη δυστυχία!😄 Ούτε να το φαντάζομαι δεν μπορώ!!!😆😆😆😆

Παρεπιπτόντως τι είναι μακα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια με πιάνει κατάθλιψη! Μια ζωή χωρίς υδατάνθρακες είναι μια ζωή βουτηγμένη στη δυστυχία!😄 Ούτε να το φαντάζομαι δεν μπορώ!!!😆😆😆😆

Παρεπιπτόντως τι είναι μακα;

Συνήθεια είναι όλα, εμένα Μ αρέσουν οι σαλάτες κ δεν είχα πρόβλημα .έτσι κ αλλιώς τους μείωσα για ένα διάστημα να ξεμπλοκαρω. Εννοείται δε συστήνω σε κανένα να κάνει τέτοιες αλλαγές στη διατροφή δεν είμαι διατροφολόγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Σε βιολογικά θα βρεις μάκα και μπορείς να βάζεις ένα κουταλάκι στο γιαούρτι, σε σαλάτες κλπ..το αβοκάντο μπορείς να το κάνεις γουακαμόλε, να το βάλεις σε σαλάτα και επίσης μια δική μου συνταγή είναι ανάμεσα στην ομελέτα..χαχαχα!!πάντα με λίγο λεμόνι για γεύση!

Μπορεί να πάω το απόγευμα να πάρω. Ίσως κατέβω στα μαγαζιά για δουλίτσες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια με πιάνει κατάθλιψη! Μια ζωή χωρίς υδατάνθρακες είναι μια ζωή βουτηγμένη στη δυστυχία!😄 Ούτε να το φαντάζομαι δεν μπορώ!!!😆😆😆😆

Παρεπιπτόντως τι είναι μακα;

Που να δεις τι έπαθα όταν μου είπε κομμένη ή έστω πολύ περιορισμένη η γλουτένη...αλλά έχει πολλά υποκατάστατα και συνηθίζεις! Η μάκα βοηθάει στην ορμονική ισορροπία, στη λίμπιντο και προσφέρει ευεξία και είναι πηγή βιταμινών..έτσι λένε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

@Smurf88 33 μέρες εγώ πάντως δεν νιώθω τίποτα ούτε μυρωδιές ούτε συχνοουρια ούτε αίμα εμφυτευσης 

Πάντως και εγώ νομίζω ότι κάτι γίνεται μαζί σου αυτό το μήνα..

Αντε αντε να παίρνουμε σειρά μια μια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Που να δεις τι έπαθα όταν μου είπε κομμένη ή έστω πολύ περιορισμένη η γλουτένη...αλλά έχει πολλά υποκατάστατα και συνηθίζεις! Η μάκα βοηθάει στην ορμονική ισορροπία, στη λίμπιντο και προσφέρει ευεξία και είναι πηγή βιταμινών..έτσι λένε!

Άρα τι μάκα τι μακαρόνια!😆 Το ίδιο είναι! Να δεις εγώ τι ψυχική ισορροπία νιώθω όταν τρώω καρμπονάρα! Κορίτσια πραγματικά νιώθω μια εσωτερική χαρά! Νιώθω  πλήρης!😆 Για αυτό κι ο αντρουλης μου όταν με απασχολεί κάτι μου παραγγέλνει μακαρονάδες! Ξέρει πως να με κάνει ευτυχισμένη αυτό το παιδί!😆😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Pixies είπε:

Πάντως και εγώ νομίζω ότι κάτι γίνεται μαζί σου αυτό το μήνα..

Αντε αντε να παίρνουμε σειρά μια μια 

Και από σένα περιμένουμε!!!εσύ σε ποια μέρα είσαι;;

@Litsadi εγώ είμαι στην 34η..είμαστε μαζί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Πόσο διαρκεί συνήθως ο κύκλος σου;;;από εμπειρία θα σου πω ότι τα περισσότερα, για να μην πω όλα τα συμπτώματα εμφανίζονται μετά την 6η-7η εβδομάδα...έμεινα 5 φορές έγκυος και μόνο σε μια είχα αρκετά πρησμένο στήθος από πριν και σε καμία δεν είδα αίμα εμφύτευσης!! Στην κόρη μου αλλά και τώρα δεν πονούσε σχεδόν καθόλου αλλά μετά με πέθανε...δεν μπορούσα να κοιμηθώ...όποτε μη στηρίζεσαι στα συμπτώματα!!

29-30 μέρες αλλά τα λέω αυτά γιατί είχα μείνει έγκυος τον Απρίλιο και όλα αυτά τα συμπτώματα τα είχα για αυτό μου κάνει εντύπωση που δεν έχω τίποτα 🤔 συγγνώμη 5 φορές έγκυος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!🥰

Εγώ σήμερα έφτιαξα γιουβαρλάκια αλλά ευχαρίστως θα πήγαινα για μεσημεριανό στης @Kostef🦐.  

@Litsadi μου μην ψάχνεις για συμπτώματα. Κι εγώ τίποτα από αυτά δεν είχα και μια χαρά έγκυος ήμουνα. Εύχομαι να είσαι το επόμενο θετικό!😘

Ωωωωωω και  εγώ το εύχομαι αλλά δεν το πιστεύω 🙂 σε ευχαριστώ πολύ 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Μπορείς να παίρνεις ολικής ή ζέα...ειδικά τα δεύτερα στα μακαρόνια δεν καταλαβαίνεις διαφορά, μια ιδέα είναι!!δοκίμασε να πάρεις και λίγη μάκα σε σκόνη που βοηθάει στο ορμονικό σύστημα και πολλά φρούτα και λαχανικά και φυσικά το αγαπημένο μας αβοκάντο!!

Αχ αβοκάντο 🥑το λατρεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

29-30 μέρες αλλά τα λέω αυτά γιατί είχα μείνει έγκυος τον Απρίλιο και όλα αυτά τα συμπτώματα τα είχα για αυτό μου κάνει εντύπωση που δεν έχω τίποτα 🤔 συγγνώμη 5 φορές έγκυος;;;

Κ όμως....αυτή είναι η 5η!!!είχα δυο βιοχημικές, μια παλίνδρομη, την κόρη μου και αυτή που διανύω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Προ-Παρασκευή σήμερα!! Τι θα φάτε σήμερα! Εγώ τώρα κάνω σπανακορυζο στα γρήγορα πριν πάω δουλεια! Σας βάζω και το θερμοδιαγραμμα μου ως συνήθως......συνεχίζει να μην βγάζει νόημα αυτόν τον μηνα....

20201008_085719.jpg

μηπως αν εχει γινει κατι τις 2 μερες που κατέβηκε λιγο ηταν η εμφύτευση?λέω εγώ τώρα...πάντως ανέβηκε παλι...

καλημερα κιολας!λοιπόν εγω κοριτσια εκανα τις LH ,FSH ,E2 το πρωι τον θυροειδη πριν 1 μηνα περίπου ηταν οκ και βλεπουμε ,μάλλον σημερα θα τις έχω...και εχω να κανω μετα την ωορρηξια προγεστερόνη κ προλακτινη και θα δουμε ποτε ,απο τις εξετασεις σημερα .

και εμείς γιουβαρλακια εχουμε αλλα εκανα ενα κέικ αλμυρό εχθες και μαφινς το πρωί ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κ όμως....αυτή είναι η 5η!!!είχα δυο βιοχημικές, μια παλίνδρομη, την κόρη μου και αυτή που διανύω..

Αχ κοπέλα μου πρέπει να είσαι πολύ δυνατό κορίτσι, μπράβο για το κουράγιο σου και την δύναμη σου να συνεχίζεις και να προσπαθείς για το όνειρο σου 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

μηπως αν εχει γινει κατι τις 2 μερες που κατέβηκε λιγο ηταν η εμφύτευση?λέω εγώ τώρα...πάντως ανέβηκε παλι...

καλημερα κιολας!λοιπόν εγω κοριτσια εκανα τις LH ,FSH ,E2 το πρωι τον θυροειδη πριν 1 μηνα περίπου ηταν οκ και βλεπουμε ,μάλλον σημερα θα τις έχω...και εχω να κανω μετα την ωορρηξια προγεστερόνη κ προλακτινη και θα δουμε ποτε ,απο τις εξετασεις σημερα .

και εμείς γιουβαρλακια εχουμε αλλα εκανα ενα κέικ αλμυρό εχθες και μαφινς το πρωί ..

Χρυσοχερα🧁🥮🍲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Κ όμως....αυτή είναι η 5η!!!είχα δυο βιοχημικές, μια παλίνδρομη, την κόρη μου και αυτή που διανύω..

Και εμένα η 4η ήταν αυτή η τελευταία ☹️ μακάρι οι 5ες να πάνε κ στις δύο καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Μια πιθανότητα είπα νομίζα  κάπως έτσι είναι από διαγράμματα που είχα δει.πανφως μη ξεχνάς ότι το διάγραμμα μπορεί να το επηρεάσουν πολλά ένας κακος ύπνος μια ιωσουλα κούραση γι'αυτό κ δεν κάνω μέχρι τώρα. Σκέφτομαι να κάνω κ εγώ τον επόμενο κύκλο να δω τι γίνεται αν τα καταφέρω να είμαι συνεπής .

Ακριβως για να δουλεψει το θερμοδιαγραμμα πρεπει να κοιμασαι συγκεκριμενη ωρα το βραδυ και να ξυπνας συγκεκριμενη ωρα το πρωι. Αν το ενα βραδυ εχεις κοιμηθει 8 ωρες και το αλλο εχεις κοιμηθει 5 ωρες θα υπαρχει διαφορα στην θερμοκρασιακαι επισης αν τυχον ξυπνησεις στη μεση της νυχτας να πας τουαλετα η να πιεις νερο το πρωι θα υπαρχει διαφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ακριβως για να δουλεψει το θερμοδιαγραμμα πρεπει να κοιμασαι συγκεκριμενη ωρα το βραδυ και να ξυπνας συγκεκριμενη ωρα το πρωι. Αν το ενα βραδυ εχεις κοιμηθει 8 ωρες και το αλλο εχεις κοιμηθει 5 ωρες θα υπαρχει διαφορα στην θερμοκρασιακαι επισης αν τυχον ξυπνησεις στη μεση της νυχτας να πας τουαλετα η να πιεις νερο το πρωι θα υπαρχει διαφορα

Χαχαχαχα γιαυτο εμενα ειναι οτι ναναι και δεν ανεβαίνει τωρα επειδη ξυπνάω 2 με 3 φορες την νυχτα?ή επειδή θηλαζω ακομα τα βραδυ εστω 2 φορες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα από το γιατρό!!αν κ πολύ νωρίς, καταφέραμε να δούμε ένα μικρό σάκο!!θα πάω σε 10 ημέρες να με δει πάλι..προς το παρόν με στέλνει για τον προγεννητικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τις πήρα και ειναι

Ε2 =36 

FSH=6,5 

LH= 11,3

πως σας φαίνονται?περιμένω απαντηση κ απο την γιατρο,ειμαι 2η μερα του κυκλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Και εμένα η 4η ήταν αυτή η τελευταία ☹️ μακάρι οι 5ες να πάνε κ στις δύο καλα

Το εύχομαι κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

Χαχαχαχα γιαυτο εμενα ειναι οτι ναναι και δεν ανεβαίνει τωρα επειδη ξυπνάω 2 με 3 φορες την νυχτα?ή επειδή θηλαζω ακομα τα βραδυ εστω 2 φορες?

Εδω σου λεει οτι πρεπει να παιρνεις θερμοκρασια χωρις πριν να εχεις μιλησει και χωρις να αλλαξεις πλευρο.... φαντασου οταν ξυπνας τη νυχτα....και καλα το να μην μιλησεις το καταλαβαινω αλλα να μην αλλαξεις πλευρο? δηλαδη αν ξυπνησω δεξια και το κομοδινο ειναι αριστερα πως θα πιασω το θερμομετρο με τη σκεψη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια με πιάνει κατάθλιψη! Μια ζωή χωρίς υδατάνθρακες είναι μια ζωή βουτηγμένη στη δυστυχία!😄 Ούτε να το φαντάζομαι δεν μπορώ!!!😆😆😆😆

Παρεπιπτόντως τι είναι μακα;

Μα πες τα κοπελα μου!!! τρωγε λεει υγειηνα για να ζησεις περισσοτερο αν ειναι λεω να ζησω μεχρι τα 110 και να τρωω αηδιες προτιμω να ζησω μεχρι τα 80 και να τρωω καλα αλλωστε τιποτα καλυτερο απο την μεσογειακη διατροφη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Εδω σου λεει οτι πρεπει να παιρνεις θερμοκρασια χωρις πριν να εχεις μιλησει και χωρις να αλλαξεις πλευρο.... φαντασου οταν ξυπνας τη νυχτα....και καλα το να μην μιλησεις το καταλαβαινω αλλα να μην αλλαξεις πλευρο? δηλαδη αν ξυπνησω δεξια και το κομοδινο ειναι αριστερα πως θα πιασω το θερμομετρο με τη σκεψη?

Α! Lacostaki μου να προνοήσεις. Να κοιμηθείς από την πλευρά που είναι το κομοδίνο!😄 

Εμένα κορίτσια πάντως μου φαίνεται πολύ πολύπλοκο όλο αυτό! Σε εμένα ειδικά ,που ξυπνάω τουλάχιστον 2-3 φορές το βράδυ, αποκλείεται να λειτουργούσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...