Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο ΟΚΤΏΒΡΗΣ με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🍼🍼


Smurf88

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Γειά σας κορίτσια μου εγώ περιμένω να δω άν θα έρθει η όχι η κυρία,να σας πω την αλήθεια δεν ελπίζω γιατί σήμερα μέτρησα την θερμοκρασία μου και έπεσε στο 36.5 και νομίζω ότι θα έπρεπε να είναι ανεβασμένη στο 37 αυτές τις μέρες για να δείξει εγκυμοσύνη 🤔

Καλησπερα κοριτσι μου!!! Οι περισσοτεροι γιατροι επιμενουν  οτι αυτο με την θερμοκρασια ειναι μυθος.Συμβαινει σε καποιες γυναικες να εχουν δεκατα αλλα οχι επειδη τα δεκατα ειναι σημαδι εγκυμοσυνης αλλα επειδη λογω εγκυμοσυνης πεφτει το ανοσοποιητικο...Μπορεις καλιστα να εισαι εγκυος και χωρις να εχεις δεκατα...Οποτε περιμενε να δεις αν θα εχεις καθυστερηση και καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου!!! Οι περισσοτεροι γιατροι επιμενουν  οτι αυτο με την θερμοκρασια ειναι μυθος.Συμβαινει σε καποιες γυναικες να εχουν δεκατα αλλα οχι επειδη τα δεκατα ειναι σημαδι εγκυμοσυνης αλλα επειδη λογω εγκυμοσυνης πεφτει το ανοσοποιητικο...Μπορεις καλιστα να εισαι εγκυος και χωρις να εχεις δεκατα...Οποτε περιμενε να δεις αν θα εχεις καθυστερηση και καλη επιτυχια

Τι ωραία απάντηση σε ευχαριστώ πολύ,ειμαι 14μέρες μετά την ωορρηξία.θα περιμένω και άλλες 3-4μέρες 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου!!! Οι περισσοτεροι γιατροι επιμενουν  οτι αυτο με την θερμοκρασια ειναι μυθος.Συμβαινει σε καποιες γυναικες να εχουν δεκατα αλλα οχι επειδη τα δεκατα ειναι σημαδι εγκυμοσυνης αλλα επειδη λογω εγκυμοσυνης πεφτει το ανοσοποιητικο...Μπορεις καλιστα να εισαι εγκυος και χωρις να εχεις δεκατα...Οποτε περιμενε να δεις αν θα εχεις καθυστερηση και καλη επιτυχια

Δεν υπάρχει στάνταρ θερμοκρασία για να έχεις εγκυμοσύνη...Πρέπει απλά να μην πέσει ξανά στα επίπεδα που έχεις οταν έχεις περίοδο!!! Σαν μετά την ωορρηξία ανεβαίνει στους 36.5, αν μείνει εκεί για 18 μέρες πχ τότε έχεις πολλές ελπίδες να είσαι εγκυος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Δεν υπάρχει στάνταρ θερμοκρασία για να έχεις εγκυμοσύνη...Πρέπει απλά να μην πέσει ξανά στα επίπεδα που έχεις οταν έχεις περίοδο!!! Σαν μετά την ωορρηξία ανεβαίνει στους 36.5, αν μείνει εκεί για 18 μέρες πχ τότε έχεις πολλές ελπίδες να είσαι εγκυος...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κορίτσι μου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Προ-Παρασκευή σήμερα!! Τι θα φάτε σήμερα! Εγώ τώρα κάνω σπανακορυζο στα γρήγορα πριν πάω δουλεια! Σας βάζω και το θερμοδιαγραμμα μου ως συνήθως......συνεχίζει να μην βγάζει νόημα αυτόν τον μηνα....

20201008_085719.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

🤨🙂 γαριδομακαρονάδα και έχω λίγα μύδια λέω να τα κάνω αχνιστα. Ελπίζω μη πάθουμε καμιά δηλητηρίαση δεν τα έχω ξανακάνει μόνο έξω τα έχω φάει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Προ-Παρασκευή σήμερα!! Τι θα φάτε σήμερα! Εγώ τώρα κάνω σπανακορυζο στα γρήγορα πριν πάω δουλεια! Σας βάζω και το θερμοδιαγραμμα μου ως συνήθως......συνεχίζει να μην βγάζει νόημα αυτόν τον μηνα...

Καλημέρα! Μπορεί να είναι το implantation dip. Η θερμοκρασία στο δεύτερο μισό του κύκλου κάνει μια βουτιά για μια μέρα και μετά ξανά ανεβαίνει, δεν το έχουν αποδείξει από οτι διάβαζα ότι συνδέεται με την εμφύτευση αλλά συμβαίνει τις ίδιες μέρες.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα! Μπορεί να είναι το implantation dip. Η θερμοκρασία στο δεύτερο μισό του κύκλου κάνει μια βουτιά για μια μέρα και μετά ξανά ανεβαίνει, δεν το έχουν αποδείξει από οτι διάβαζα ότι συνδέεται με την εμφύτευση αλλά συμβαίνει τις ίδιες μέρες.  

Μπα, δεν νομίζω ότι είναι πτώση εμφυτευσης...πρώτον επειδή δεν είναι μεγάλη πτώση και δεύτερον γιατί οι μέρες πιο πριν είναι λίγες, οπότε δε  νομίζω να ειναι εμφυτευση...Εγώ επιμένω ότι κάτι δεν πάει καλά με την προγεστερονη μου και σκέφτομαι να κάνω εξέταση από μόνη μου το Σάββατο (21η μερα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Μπα, δεν νομίζω ότι είναι πτώση εμφυτευσης...πρώτον επειδή δεν είναι μεγάλη πτώση και δεύτερον γιατί οι μέρες πιο πριν είναι λίγες, οπότε δε  νομίζω να ειναι εμφυτευση...Εγώ επιμένω ότι κάτι δεν πάει καλά με την προγεστερονη μου και σκέφτομαι να κάνω εξέταση από μόνη μου το Σάββατο (21η μερα).

Μια πιθανότητα είπα νομίζα  κάπως έτσι είναι από διαγράμματα που είχα δει.πανφως μη ξεχνάς ότι το διάγραμμα μπορεί να το επηρεάσουν πολλά ένας κακος ύπνος μια ιωσουλα κούραση γι'αυτό κ δεν κάνω μέχρι τώρα. Σκέφτομαι να κάνω κ εγώ τον επόμενο κύκλο να δω τι γίνεται αν τα καταφέρω να είμαι συνεπής .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna90 Καλημέρα, δεν έχεις κάνει εξέταση για να δεις την τιμή της προγεστερόνης πρώτη φορά θα κάνεις; μπορείς να πεις στον γυναικολόγο σου να σου γράψει ορμονολογικες εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Μια πιθανότητα είπα νομίζα  κάπως έτσι είναι από διαγράμματα που είχα δει.πανφως μη ξεχνάς ότι το διάγραμμα μπορεί να το επηρεάσουν πολλά ένας κακος ύπνος μια ιωσουλα κούραση γι'αυτό κ δεν κάνω μέχρι τώρα. Σκέφτομαι να κάνω κ εγώ τον επόμενο κύκλο να δω τι γίνεται αν τα καταφέρω να είμαι συνεπής .

Εμένα μου αρέσει να κρατάω θερμοδιαγραμμα, νομίζω μου λέει πολλά για τον οργανισμό μου....!! Και επειδή κάθε μέρα ξυπνάω την ίδια ώρα (άντε να ξεφύγω κάνα δυο φορές όλες κι ολες) δεν μου είναι δύσκολο να είναι συνεπής!! Εν τω μεταξύ το φαγητό που είπες ότι κάνεις.....Μου άνοιξε την όρεξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Litsadi είπε:

@anna90 Καλημέρα, δεν έχεις κάνει εξέταση για να δεις την τιμή της προγεστερόνης πρώτη φορά θα κάνεις; μπορείς να πεις στον γυναικολόγο σου να σου γράψει ορμονολογικες εξετάσεις. 

Ορμονολογικες έχω κάνει, και από γυναικολο και από ενδοκρινολογο. Κανείς δεν μου έγραψε όμως προγεστερονη μέσα σε αυτές και όταν τους είπα μου απάντησαν ότι δεν είναι σημαντική εξέταση. Αλλά εγώ με αυτα που διάβασα πιστεύω ότι είναι και λέω να πάω να κάνω μόνη μου το Σάββατο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Μια πιθανότητα είπα νομίζα  κάπως έτσι είναι από διαγράμματα που είχα δει.πανφως μη ξεχνάς ότι το διάγραμμα μπορεί να το επηρεάσουν πολλά ένας κακος ύπνος μια ιωσουλα κούραση γι'αυτό κ δεν κάνω μέχρι τώρα. Σκέφτομαι να κάνω κ εγώ τον επόμενο κύκλο να δω τι γίνεται αν τα καταφέρω να είμαι συνεπής .

Το έχω προσέξει και εγώ αυτό που λες εγώ χθες που ξύπνησα 2 ώρες νωρίτερα είχα 36.5 και σήμερα ξανά 36.7

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna90 είπε:

Ορμονολογικες έχω κάνει, και από γυναικολο και από ενδοκρινολογο. Κανείς δεν μου έγραψε όμως προγεστερονη μέσα σε αυτές και όταν τους είπα μου απάντησαν ότι δεν είναι σημαντική εξέταση. Αλλά εγώ με αυτα που διάβασα πιστεύω ότι είναι και λέω να πάω να κάνω μόνη μου το Σάββατο. 

Περίεργο που δεν σου είχαν δώσει για προγεστερόνη, θύμησε μου την ηλικία σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Litsadi είπε:

Περίεργο που δεν σου είχαν δώσει για προγεστερόνη, θύμησε μου την ηλικία σου 

Τώρα μπήκα στα 30.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna90 είπε:

Ορμονολογικες έχω κάνει, και από γυναικολο και από ενδοκρινολογο. Κανείς δεν μου έγραψε όμως προγεστερονη μέσα σε αυτές και όταν τους είπα μου απάντησαν ότι δεν είναι σημαντική εξέταση. Αλλά εγώ με αυτα που διάβασα πιστεύω ότι είναι και λέω να πάω να κάνω μόνη μου το Σάββατο. 

Καλημέρα...Πάντως να ξέρεις ότι και να την μετρήσεις θα είναι καθαρά γι αυτό τον μήνα γιατί γενικά οι ορμόνες αλλάζουν...θα σου δείξει για τη συγκεκριμένη ωορρηξία..μου έτυχε να μου βγει πολύ υψηλή, σε σημείο που μου είπε η ενδοκρινολόγος ότι "πετάω" ωάρια και θα έπρεπε να πιάνω στο φτερό τα παιδιά και όμως τότε δεν έμενα..κάνε να σου φύγει η αγωνία αλλά ίσως θα πρέπει να το παρακολουθείς κάποιους μήνες για να βγάλεις συμπέρασμα..όπως και να έχει σου εύχομαι καλή επιτυχία..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Εμένα μου αρέσει να κρατάω θερμοδιαγραμμα, νομίζω μου λέει πολλά για τον οργανισμό μου....!! Και επειδή κάθε μέρα ξυπνάω την ίδια ώρα (άντε να ξεφύγω κάνα δυο φορές όλες κι ολες) δεν μου είναι δύσκολο να είναι συνεπής!! Εν τω μεταξύ το φαγητό που είπες ότι κάνεις.....Μου άνοιξε την όρεξη!!!

Εγώ δε κοιμάμαι καλά τώρα τελευταία. Πιο παλιά δεν έκανα λόγω δουλειάς. Δούλευα βάρδιες με νυχτερινα οπότε πάλι άστατος ύπνος. Αν καταφέρω να κοιμηθώ κανονικά σελίδες μέρες θα αρχίσω στην αρχή του κύκλου. Πώς μετριεσαι? Από το στόμα κάτω από τη γλώσσα?

Σκέφτομαι ακόμα μακαρόνια η ρύζι? Διατροφικά είναι το ίδιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Το έχω προσέξει και εγώ αυτό που λες εγώ χθες που ξύπνησα 2 ώρες νωρίτερα είχα 36.5 και σήμερα ξανά 36.7

Δε σου ήρθε περίοδος ε;;; χωρίς να θέλω να σου φουσκώσω τα μυαλά μάλλον κάτι ετοιμάζεις!! σε ποια μέρα του κύκλου είσαι;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna90 είπε:

Τώρα μπήκα στα 30.

Ίσως επειδή είσαι μικρή εγώ και στα 36 και στα 39 έκανα άν ήμουν στην ηλικία σου ίσως δεν θα μου κάναν και εμένα, τότε εμπιστευσου το ένστικτο σου και κάνε την εξέταση 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εγώ δε κοιμάμαι καλά τώρα τελευταία. Πιο παλιά δεν έκανα λόγω δουλειάς. Δούλευα βάρδιες με νυχτερινα οπότε πάλι άστατος ύπνος. Αν καταφέρω να κοιμηθώ κανονικά σελίδες μέρες θα αρχίσω στην αρχή του κύκλου. Πώς μετριεσαι? Από το στόμα κάτω από τη γλώσσα?

Σκέφτομαι ακόμα μακαρόνια η ρύζι? Διατροφικά είναι το ίδιο?

Κατω από τη γλώσσα Ναι!! Όσον αφορά τα διατροφικά δεν ξέρω, αλλά εγώ είτε έτσι είτε αλλιώς τα έτρωγα άνετα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

@Smurf88 33 μέρες εγώ πάντως δεν νιώθω τίποτα ούτε μυρωδιές ούτε συχνοουρια ούτε αίμα εμφυτευσης 

Πόσο διαρκεί συνήθως ο κύκλος σου;;;από εμπειρία θα σου πω ότι τα περισσότερα, για να μην πω όλα τα συμπτώματα εμφανίζονται μετά την 6η-7η εβδομάδα...έμεινα 5 φορές έγκυος και μόνο σε μια είχα αρκετά πρησμένο στήθος από πριν και σε καμία δεν είδα αίμα εμφύτευσης!! Στην κόρη μου αλλά και τώρα δεν πονούσε σχεδόν καθόλου αλλά μετά με πέθανε...δεν μπορούσα να κοιμηθώ...όποτε μη στηρίζεσαι στα συμπτώματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Κατω από τη γλώσσα Ναι!! Όσον αφορά τα διατροφικά δεν ξέρω, αλλά εγώ είτε έτσι είτε αλλιώς τα έτρωγα άνετα!!!!

Μακαρόνια ρύζια υδατάνθρακες ψωμια κλπ τα έκοψα. Άλλη μια αποβολή που έβαλα κιλά κ θέλω να τα ξεφορτωθώ όσο πιο γρήγορα γίνεται. Με την ευκαιρία άλλαξα τη διατροφή μου μήπως κάνω καλυτερα αυγουλακια. Σήμερα μετά από δέκα μέρες θα φαω λίγο ρυζι κ χθες έφαγα πατατες. 

Αν καταφέρω να κοιμηθώ σαν τον άνθρωπο θα αρχίσω και το θερμό διάγραμμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!🥰

Εγώ σήμερα έφτιαξα γιουβαρλάκια αλλά ευχαρίστως θα πήγαινα για μεσημεριανό στης @Kostef🦐.  

@Litsadi μου μην ψάχνεις για συμπτώματα. Κι εγώ τίποτα από αυτά δεν είχα και μια χαρά έγκυος ήμουνα. Εύχομαι να είσαι το επόμενο θετικό!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Μακαρόνια ρύζια υδατάνθρακες ψωμια κλπ τα έκοψα. Άλλη μια αποβολή που έβαλα κιλά κ θέλω να τα ξεφορτωθώ όσο πιο γρήγορα γίνεται. Με την ευκαιρία άλλαξα τη διατροφή μου μήπως κάνω καλυτερα αυγουλακια. Σήμερα μετά από δέκα μέρες θα φαω λίγο ρυζι κ χθες έφαγα πατατες. 

Αν καταφέρω να κοιμηθώ σαν τον άνθρωπο θα αρχίσω και το θερμό διάγραμμα. 

Μπορείς να παίρνεις ολικής ή ζέα...ειδικά τα δεύτερα στα μακαρόνια δεν καταλαβαίνεις διαφορά, μια ιδέα είναι!!δοκίμασε να πάρεις και λίγη μάκα σε σκόνη που βοηθάει στο ορμονικό σύστημα και πολλά φρούτα και λαχανικά και φυσικά το αγαπημένο μας αβοκάντο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...