Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο ΟΚΤΏΒΡΗΣ με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🍼🍼


Smurf88

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!!

Μετά από 5 μέρες καθυστέρησης και πααααρα πολύ πρησμένο στήθος και έντονους πόνους χαμηλά ποτέ δεξιά πότε αριστερά είπα να κάνω ένα τέστ..

Βγήκε αμέσως θετικό και πήγα για χοριακη και περιμένω..

Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω..εγώ δεν είδα ποτέ αίμα εμφύτευσης..το βλέπουν όλες ;

Επίσης οι πόνοι αυτοί χαμηλά είναι φυσιολογικοί; γνωρίζετε;

Μ έχουν αγχωσει πολύ αυτοί οι πόνοι...

Σας ευχαριστώ όλες ❤️

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!

Μετά από 5 μέρες καθυστέρησης και πααααρα πολύ πρησμένο στήθος και έντονους πόνους χαμηλά ποτέ δεξιά πότε αριστερά είπα να κάνω ένα τέστ..

Βγήκε αμέσως θετικό και πήγα για χοριακη και περιμένω..

Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω..εγώ δεν είδα ποτέ αίμα εμφύτευσης..το βλέπουν όλες ;

Επίσης οι πόνοι αυτοί χαμηλά είναι φυσιολογικοί; γνωρίζετε;

Μ έχουν αγχωσει πολύ αυτοί οι πόνοι...

Σας ευχαριστώ όλες ❤️

 

 

συγχαρητήρια!!!εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!!όχι μην φοβάσαι ειναι φυσιολογικοι .περιμένουμε 3ψηφια σίγουρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια στα κορίτσια που πηραν θετικά τεστακια κ χ οριακές! Ευχομαι να συνεχιστεί ετσι ο Οκτώβριος. Να ρωτησω βρε κοριτσια... όσες λαμβάνετε dostinex είχατε ξαφνικές εναλλαγές της διαθεσής; Απο την προηγούμενη εβδ που ξεκινησα την θεραπεία με το παραμικρό με πιάνουν τα κλάματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Pixies είπε:

Χαχχαχ μη το σκέφτεσαι καν θα σου έρθουν μετά από 9 μήνες!! Σήμερα αναμένεις η αύριο? Εγώ έχω ακόμα 9 μέρες μπροστά μου και περιμένω. Ευτυχώς έρχονται στην ώρα τους και δεν με αφήνει να ελπίζω τουλάχιστον 

Σήμερα περιμένω,αλλά λόγω μετακόμισης δεν το σκεφτόμουν πολύ τώρα που είναι η μέρες να μου έρθει με έπιασε κάτι το βράδυ αλλά μέσα στην ημέρα δεν προλαβαίνω να σκεφτώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Να σε ρωτησω κατι γιατί με ενδιαφέρει το θέμα του θυροειδή. Πόσο είχες και το χαρακτήρισαν οριακά υψηλό. Τι τιμή? 

Και πολλά συγχαρητηρια για το μεγάλο νουμερο! Να σου πανε ολα τέλεια! 

Αχ ευχαριστώ πολύ 💞💞 μου βγήκε 3 η tsh και μου είπαν ότι την θέλουμε 2,5-3 οπότε είμαστε στο ανώτατο φυσιολογικό..ξεκίνησα ήδη τ4 των 50 και πρώτα ο Θεός θα πάω να με δει σε 2 εβδομάδες η ενδοκρινολόγος..είχες κ εσύ θέμα;;έκανες μέτρηση σ αυτή την κύηση που είχες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ ευχαριστώ πολύ 💞💞 μου βγήκε 3 η tsh και μου είπαν ότι την θέλουμε 2,5-3 οπότε είμαστε στο ανώτατο φυσιολογικό..ξεκίνησα ήδη τ4 των 50 και πρώτα ο Θεός θα πάω να με δει σε 2 εβδομάδες η ενδοκρινολόγος..είχες κ εσύ θέμα;;έκανες μέτρηση σ αυτή την κύηση που είχες;;

Όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου έπαιρνα χαπάκι για το θυροειδή. Κανονικά δεν έχω μόνο στην εγκυμοσυνη εμφάνισα. Εκανα σε αυτή τη κυηση μαζί με την πρωτη χοριακη και βγήκε 3.60 το είπα στον ιδιώτη που εκανα τον πρωτο υπέρηχο αλλά μ είπε φυσιολογικό. Θα ρωτησω ξανά τώρα που θα παω να με δουν για το τι πρεπει να κάνω γενικά. 

Δεν πιστευω οτι έφταιγε ο θυροειδής αλλά απλα ήθελα να δω τι τιμή είχες για να συγκρίνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kostef είπε:

Όταν ήμουν έγκυος στο γιο μου έπαιρνα χαπάκι για το θυροειδή. Κανονικά δεν έχω μόνο στην εγκυμοσυνη εμφάνισα. Εκανα σε αυτή τη κυηση μαζί με την πρωτη χοριακη και βγήκε 3.60 το είπα στον ιδιώτη που εκανα τον πρωτο υπέρηχο αλλά μ είπε φυσιολογικό. Θα ρωτησω ξανά τώρα που θα παω να με δουν για το τι πρεπει να κάνω γενικά. 

Δεν πιστευω οτι έφταιγε ο θυροειδής αλλά απλα ήθελα να δω τι τιμή είχες για να συγκρίνω. 

Επειδή έπαιρνα κ εγώ την προηγούμενη φορά θυμάμαι που μου έλεγε ότι πρέπει να είναι μέχρι 2 αλλά μέχρι να γεννήσω άλλαξαν τα όρια λόγω τρόπου ζωής κ το έκαναν 2,5...τώρα μου είπε μέχρι 3 οριακά οπότε πάρε καλύτερα κ δεύτερη γνώμη γιατί είναι καλό να είναι από πριν ρυθμισμένος αφού στην εγκυμοσύνη ανεβαίνει έτσι κ αλλιώς κ είναι λογικό! γενικά είναι ύπουλος ο θυρεοειδής.. καλύτερα να μιλήσεις με ενδοκρινολόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

Επειδή έπαιρνα κ εγώ την προηγούμενη φορά θυμάμαι που μου έλεγε ότι πρέπει να είναι μέχρι 2 αλλά μέχρι να γεννήσω άλλαξαν τα όρια λόγω τρόπου ζωής κ το έκαναν 2,5...τώρα μου είπε μέχρι 3 οριακά οπότε πάρε καλύτερα κ δεύτερη γνώμη γιατί είναι καλό να είναι από πριν ρυθμισμένος αφού στην εγκυμοσύνη ανεβαίνει έτσι κ αλλιώς κ είναι λογικό! γενικά είναι ύπουλος ο θυρεοειδής.. καλύτερα να μιλήσεις με ενδοκρινολόγο.

Αυτό θυμόμουν κ εγώ. Πήγα στον ιδιώτη για τον πρωυο υπέρηχο κ μ έλεγε ότι είναι μια χαρά κ εχω περιθώριο. Θα αρχισω με αιματολογο κ θα το σκεφτώ για άλλη ειδικότητα. Δεν έχω κ πολυ όρεξη για να τρέχω σε γιατρους για ξεψαχνισμα. Ψυχολογικά εννοώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Αυτό θυμόμουν κ εγώ. Πήγα στον ιδιώτη για τον πρωυο υπέρηχο κ μ έλεγε ότι είναι μια χαρά κ εχω περιθώριο. Θα αρχισω με αιματολογο κ θα το σκεφτώ για άλλη ειδικότητα. Δεν έχω κ πολυ όρεξη για να τρέχω σε γιατρους για ξεψαχνισμα. Ψυχολογικά εννοώ. 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα..Κ η αιματολογος θα ξέρει να σε συμβουλέψει..έχουν πολλές γνώσεις αυτοί.. απλά είναι ο καθένας στο είδος του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν τελικα την πήρα την γυναικολόγο μου,μου είπε ότι μπορεί να ειναι κ τα 2.περιοδος που μπορεί να ερθει σταδιακά ή ωορρηξία. μαλλον επειδή ποναω κ λιγο στην μεση μου κ στις ωοθήκες μηπως τελικα ειναι περίοδος .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!

Μετά από 5 μέρες καθυστέρησης και πααααρα πολύ πρησμένο στήθος και έντονους πόνους χαμηλά ποτέ δεξιά πότε αριστερά είπα να κάνω ένα τέστ..

Βγήκε αμέσως θετικό και πήγα για χοριακη και περιμένω..

Θα ήθελα όμως να σας ρωτήσω..εγώ δεν είδα ποτέ αίμα εμφύτευσης..το βλέπουν όλες ;

Επίσης οι πόνοι αυτοί χαμηλά είναι φυσιολογικοί; γνωρίζετε;

Μ έχουν αγχωσει πολύ αυτοί οι πόνοι...

Σας ευχαριστώ όλες ❤️

 

 

Καλησπέρα κορίτσι!

Με το καλό! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!💗

Δεν βλέπουν όλες οι γυναίκες αίμα εμφύτευσης. Εγώ σε καμία από τις δύο εγκυμοσύνες μου δεν είχα. Στην δεύτερη, που απέκτησα και τον γιο μου, είχα και πονάκια λες και θα αδιαθετουσα.😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!

Με το καλό! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!💗

Δεν βλέπουν όλες οι γυναίκες αίμα εμφύτευσης. Εγώ σε καμία από τις δύο εγκυμοσύνες μου δεν είχα. Στην δεύτερη, που απέκτησα και τον γιο μου, είχα και πονάκια λες και θα αδιαθετουσα.😘

Σας ευχαριστώ για τα σχόλια σας!!

Πήρα τα αποτελέσματα γράφει 1100 η τιμή αλλά επειδή πήγα πρώτη φορά σ' ένα συνοικιακο διαγνωστικό που είχα κοντά μου παρατήρησα ότι δεν είχε από δίπλα το πώς χωρίζονται οι τιμές.

Σ ένα ονλαιν υπολογιστή κύησης που βρήκα με βάση την τελευταία περίοδο λέει ότι είμαι 6 εβδομάδων.

Δεν έχω μιλήσει ακομα με το γιατρό για να καταλάβω αν είμαι μέσα στις τιμές που πρέπει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μολις πηρα την χοριακη 2368.9 πηρα τον γυναικολόγο και την δευτερα θα πάμε να με δει!Επίσης πηρα κι την ενδοκρινολογο και μου ειπε να αυξησω το τ4 απο 50mlg σε 62mlg.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Σας ευχαριστώ για τα σχόλια σας!!

Πήρα τα αποτελέσματα γράφει 1100 η τιμή αλλά επειδή πήγα πρώτη φορά σ' ένα συνοικιακο διαγνωστικό που είχα κοντά μου παρατήρησα ότι δεν είχε από δίπλα το πώς χωρίζονται οι τιμές.

Σ ένα ονλαιν υπολογιστή κύησης που βρήκα με βάση την τελευταία περίοδο λέει ότι είμαι 6 εβδομάδων.

Δεν έχω μιλήσει ακομα με το γιατρό για να καταλάβω αν είμαι μέσα στις τιμές που πρέπει.

Σούπερ είναι η χοριακή σου! Με το καλό μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natasha24 είπε:

Κοριτσια μου μολις πηρα την χοριακη 2368.9 πηρα τον γυναικολόγο και την δευτερα θα πάμε να με δει!Επίσης πηρα κι την ενδοκρινολογο και μου ειπε να αυξησω το τ4 απο 50mlg σε 62mlg.

ουυυυ τέλεια!!είναι μια χαρα πολυ καλη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια τι κάνετε; συγχαρητήρια στις εγκυουλες!!!Εγώ για αλλη μια μέρα στην παιδικη με την ανήψια τη μικρή γιατί η μαμά της δουλεύει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Σας ευχαριστώ για τα σχόλια σας!!

Πήρα τα αποτελέσματα γράφει 1100 η τιμή αλλά επειδή πήγα πρώτη φορά σ' ένα συνοικιακο διαγνωστικό που είχα κοντά μου παρατήρησα ότι δεν είχε από δίπλα το πώς χωρίζονται οι τιμές.

Σ ένα ονλαιν υπολογιστή κύησης που βρήκα με βάση την τελευταία περίοδο λέει ότι είμαι 6 εβδομάδων.

Δεν έχω μιλήσει ακομα με το γιατρό για να καταλάβω αν είμαι μέσα στις τιμές που πρέπει.

Η τιμή της χοριακης εξαρτάται από πολλούς παράγοντες όπως το κύκλο μιας γυναίκας. Για παράδειγμα αν έχεις 35η κύκλο είναι λογικό αν πας για εξέταση (πχ την 36η ημέρα) να έχεις χαμηλότερη χοριακη από μια κοπέλα που θα πάει την ίδια ημέρα και έχει 28η. Εξαρτάται από το πότε έγινε η εμφύτευση και από τον οργανισμό. Υπάρχουν κάποιες ενδεικτικές τιμές αλλά παρουσιάζουν μεγάλο εύρος.

Η τιμή σου πάντως είναι τέλεια. Μεθαύριο αν πας στο γιατρό θα δεις και το νινακι σου!🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi_ είπε:

Σας ευχαριστώ για τα σχόλια σας!!

Πήρα τα αποτελέσματα γράφει 1100 η τιμή αλλά επειδή πήγα πρώτη φορά σ' ένα συνοικιακο διαγνωστικό που είχα κοντά μου παρατήρησα ότι δεν είχε από δίπλα το πώς χωρίζονται οι τιμές.

Σ ένα ονλαιν υπολογιστή κύησης που βρήκα με βάση την τελευταία περίοδο λέει ότι είμαι 6 εβδομάδων.

Δεν έχω μιλήσει ακομα με το γιατρό για να καταλάβω αν είμαι μέσα στις τιμές που πρέπει.

μια χαρα η χοριακη σου!!!τέλεια ειναι με το καλο ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

λοιπόν τελικα την πήρα την γυναικολόγο μου,μου είπε ότι μπορεί να ειναι κ τα 2.περιοδος που μπορεί να ερθει σταδιακά ή ωορρηξία. μαλλον επειδή ποναω κ λιγο στην μεση μου κ στις ωοθήκες μηπως τελικα ειναι περίοδος .

Για εγκυμοσύνη δε σου έδωσε ενδεχόμενο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Για εγκυμοσύνη δε σου έδωσε ενδεχόμενο; 

της είπα ότι εκανα τεστ και ήταν αρνητικό. ποιο πολυ μου ειπε να κόψει και τους άλλους 2 θηλασμους που κανω το βραδυ γιατι επηρεάζεται η προλακτίνη και η προγεστερονη απο τον θηλασμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,πως πάτε?εγώ πολλούς εμετούς έχω φτασει κ 10 τη μέρα,δν μπορώ να φάω τπτ..νιώθω πολύ αδυναμη..

νομιζω βοηθαει λιγο αν βράζεις τζιντζερ και πινει λιγο λιγο .πρόσεχε μην αφυδατωθεις .εγω 5 την ημερα εκανα και ειχα παθει αφυδάτωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,πως πάτε?εγώ πολλούς εμετούς έχω φτασει κ 10 τη μέρα,δν μπορώ να φάω τπτ..νιώθω πολύ αδυναμη..

Καλησπερα κοριτσι μου!!! Με τον γιατρο σου εχεις μιλησει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Κοριτσια μου μολις πηρα την χοριακη 2368.9 πηρα τον γυναικολόγο και την δευτερα θα πάμε να με δει!Επίσης πηρα κι την ενδοκρινολογο και μου ειπε να αυξησω το τ4 απο 50mlg σε 62mlg.

Άντε μπράβο....τέλειο νούμερο!!με το καλό να το δεις στον υπέρηχο 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...