Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμβόλιο γρίπης


Merylou

Recommended Posts

Γεια σας μανούλες....τι γνώμη έχετε για το εμβόλιο της γρίπης;;;έχω δυο παιδάκια το ένα 3 χρόνων κ το άλλο 14 μηνων...ο παιδίατρος μας λέει να το βαλουμε αλλά εγώ δεν ξέρω 🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Merylou είπε:

Γεια σας μανούλες....τι γνώμη έχετε για το εμβόλιο της γρίπης;;;έχω δυο παιδάκια το ένα 3 χρόνων κ το άλλο 14 μηνων...ο παιδίατρος μας λέει να το βαλουμε αλλά εγώ δεν ξέρω 🤔🤔

Να σου ζήσουν!! Πρόσφατα είχαμε ανοίξει ξανά το θέμα αυτό στο forum... Πέρυσι ο γιατρός μου είχε πει ότι αν θέλουμε επειδή δεν πάει σχολείο μπορούμε να κάνουμε μόνο εμείς εμβόλιο κ όχι το παιδί...ωστόσο επιλέξαμε να κάνουμε όλοι κ τελικά δεν αρρώστησαμε καθόλου!!Θα το κάνω κ φέτος 1,5 έτους ο μικρός (πάλι δεν πάει σχολείο) γιατί λόγω της κατάστασης είναι καλύτερα να είμαστε όσο γίνεται "καλυμμένοι" από θέμα γρίπης, όπως μου πρότεινε κ ο παιδιατρος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Maritina89 είπε:

Να σου ζήσουν!! Πρόσφατα είχαμε ανοίξει ξανά το θέμα αυτό στο forum... Πέρυσι ο γιατρός μου είχε πει ότι αν θέλουμε επειδή δεν πάει σχολείο μπορούμε να κάνουμε μόνο εμείς εμβόλιο κ όχι το παιδί...ωστόσο επιλέξαμε να κάνουμε όλοι κ τελικά δεν αρρώστησαμε καθόλου!!Θα το κάνω κ φέτος 1,5 έτους ο μικρός (πάλι δεν πάει σχολείο) γιατί λόγω της κατάστασης είναι καλύτερα να είμαστε όσο γίνεται "καλυμμένοι" από θέμα γρίπης, όπως μου πρότεινε κ ο παιδιατρος....

Ευχαριστω πολύ κ εσένα να σου ζήςει δεν πάνε σχολείο απλά βρισκόμαστε με τα ξαδελφάκια μας που πάνε παιδικό κ καταλαβαίνεις τα μικρόβια μεταφέρονται...όταν το βάλατε είχατε πυρετό κ τέτοια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Merylou είπε:

Ευχαριστω πολύ κ εσένα να σου ζήςει δεν πάνε σχολείο απλά βρισκόμαστε με τα ξαδελφάκια μας που πάνε παιδικό κ καταλαβαίνεις τα μικρόβια μεταφέρονται...όταν το βάλατε είχατε πυρετό κ τέτοια;;;

Όχι δεν είχε καμία αντίδραση....όμως εγώ μια φορά που το έκανα λίγες μέρες μετά είχα συνάχι. Μπορεί να είχα ήδη προδιάθεση μπορεί να ήταν αντίδραση του οργανισμού....αλλά έγινε μια φορά στις 4συνολικα φορές που έχω κάνει ως τώρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ και γω σε φόβο είμαι επειδή ακούω διαφορα ότι. μέρες έκανα και εγώ θέμα για το εμβόλιο...έχουμε κλείσει εμείς τώρα να το κάνουμε το. Οκτωβρίο εγώ και η μικρή μου 24 μηνών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε μας ή παιδίατρος ειχε πει όχι, τα προηγούμενα χρόνια, εφόσον δεν πηγαίνει παιδικό. Φέτος που πάει, θα το κάνουμε. Μέσα σ όλα λένε ότι και λόγω κορονοιου καλό είναι να μην έχουμε 2 μέτωπα ανοιχτά και συμπεσουν κ τρέχουμε. Κάπου είχα διαβάσει επίσης ότι αυτοί που νοσησαν με κοβιντ και είχαν κάνει το αντιγριπικο, νοσησαν πιο ήπια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...