Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γάλα και ύπνος


Recommended Posts

 η μικρή μου ειναι 8 μηνων τις νυχτες κοιμαται ανησυχα και πινει γαλα καθε μια ωρα τι να κάνω για να σταματήσει όλο αυτό?Μέχρι σχεδόν 7 μηνών θήλαζα αποκλειστικά τώρα δεν μου φτάνει και δίνω και ξένο βλέπω πως το μωρό μου πεινάει!έχουμε θέμα κάθε μία ώρα ξυπνάει και κλαίει να την πάρω αγκαλιά για να της ταισω... πίνει 120 γάλα  κάθε μία ώρα!δεν ξέρω τι να κάνω για να το σταματήσω!ο παιδίατρος λέει πρέπει να μην της δίνω γάλα καθόλου να της αφήνω να κλαίει να καταλάβει ότι δεν έχει γάλα!το προσπάθησα μια μέρα και εκλαιγε ασταμάτητα μέχρι που της έδωσα και κοιμήθηκε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ελενηη είπε:

 η μικρή μου ειναι 8 μηνων τις νυχτες κοιμαται ανησυχα και πινει γαλα καθε μια ωρα τι να κάνω για να σταματήσει όλο αυτό?Μέχρι σχεδόν 7 μηνών θήλαζα αποκλειστικά τώρα δεν μου φτάνει και δίνω και ξένο βλέπω πως το μωρό μου πεινάει!έχουμε θέμα κάθε μία ώρα ξυπνάει και κλαίει να την πάρω αγκαλιά για να της ταισω... πίνει 120 γάλα  κάθε μία ώρα!δεν ξέρω τι να κάνω για να το σταματήσω!ο παιδίατρος λέει πρέπει να μην της δίνω γάλα καθόλου να της αφήνω να κλαίει να καταλάβει ότι δεν έχει γάλα!το προσπάθησα μια μέρα και εκλαιγε ασταμάτητα μέχρι που της έδωσα και κοιμήθηκε! 

Μήπως να της έδινες κάτι ελαφρύ πριν τον ύπνο? Μια ώρα περίπου....καμία κρέμα με βρώμη κ το γάλα της....καμία σούπα λαχανικών?Να της έδινες και περισσότερο γάλα πριν τον ύπνο?

Η αλήθεια είναι πως είναι υπερβολικό σε αυτή την ηλικία να πίνει τόσο συχνά γάλα τη νύχτα....δεν είμαι σίγουρη ότι είναι από πείνα....μήπως έχει κάποια ανησυχία όπως δόντια κ το γάλα την ηρεμεί??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και σε ευχαριστώ που μου απάντησες! Τρώει κρεμούλα  το τελευταίο της γεύμα και πριν κοιμηθεί της δίνω γάλα !Και γω αυτό λέω μήπως είναι από τα δόντια της ο παιδίατρος λέει δεν φαίνεται ακόμη κάτι! Σκέφτομαι να της σταματήσω το γάλα την νύχτα μια φορά να της δώσω μόνο την νύχτα και αν  .Απλά θα κλαίει πολύ μπορεί να ξυπνήσει!Γι'αυτό είμαι πολύ μπερδεμένη δεν ξέρω τι να κάνω πιο είναι το σωστό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ελενηη είπε:

Σκέφτηκα μήπως βάλω στο μπιμπερο νερό !αλλά το θέμα είναι να κοιμάται να είναι ήρεμη !

Εμένα τώρα είναι 1,5 κ μέχρι πρόσφατα ξυπνούσε μια φορά για γάλα....όλοι μου έλεγαν να μην του δίνω για να το κόψει κ να κοιμηθεί σερί....δεν τα κατάφερνα κ από το να γκρινιάζει ή να μην κοιμάται προτιμούσα να του δίνω για να είμαστε όλοι ξεκούραστοι....

Έχει περίπου 1μηνα που το έκοψε όταν ένα βράδυ του έδωσα νερό κ έπεσε κατευθείαν για ύπνο....έκανε πολύ ζέστη τότε βέβαια αλλά έκτοτε ξυπνάει για νερό πίνει κ ύπνο ξανά...βέβαια έκοψε εντελώς το γάλα ίσως γιατί το είχε συνδεδεμένο μόνο με ύπνο....

Εσένα είναι μικρό ακόμα θα πρότεινα να της δώσεις μια φορά κατά τη διάρκεια της νύχτας λίγο περισσότερη ποσότητα... Είναι υπερβολικό να πίνει κάθε μία ώρα λες κ είναι νεογέννητο!!!της βάζεις καθόλου gel για τα δόντια?εμένα τον ανακούφιζε αυτό της frezyderm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν της βάζω γιατί δεν μου έδειξε μέσα στην ημέρα ότι πονάει ότι την ενοχλούν.και ο παιδίατρος λέει να μην της βάλω γιατί δεν φαίνεται κάτι..όμως σκέφτηκα μήπως της δοκίμαζα και αυτό γιατί με μπέρδεψε και ο παιδίατρος λίγο...λοιπόν σήμερα θα της δώσω νερό να δω τι θα κάνει και θα σας ενημερώσω αύριο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια λοιπόν δοκίμασα να της δίνω νεράκι και δεν άλλαξε τίποτα όλη νύχτα ξυπνούσε κάθε μία ώρα κι ήταν ανήσυχη ενδιάμεσα στην νύχτα της εδωσα μια φορά γάλα μήπως πεινάει της έβαλα και gel πριν κοιμηθεί μήπως είναι από τα δοντακια της αλλά κατάλαβα πως δεν είναι αυτό ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ελενηη είπε:

Καλημέρα κορίτσια λοιπόν δοκίμασα να της δίνω νεράκι και δεν άλλαξε τίποτα όλη νύχτα ξυπνούσε κάθε μία ώρα κι ήταν ανήσυχη ενδιάμεσα στην νύχτα της εδωσα μια φορά γάλα μήπως πεινάει της έβαλα και gel πριν κοιμηθεί μήπως είναι από τα δοντακια της αλλά κατάλαβα πως δεν είναι αυτό ..

Καλημέρα,

Να σε ρωτήσω θηλάζεις ακόμα? Μήπως αυτό της λείπει? Μήπως θέλει στήθος το βράδυ....δεν είμαι ειδική περί θηλασμού γιατί δεν θήλασα αποκλειστικά αλλά έχω ακούσει άλλες μαμάδες που λένε ότι το παθαίνουν αυτό κ τα μικρά τους κ βοηθάει η συγκοιμιση ώστε να θηλάζουν χωρίς να ξυπνάει κ η μαμά κάθε μία ώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θηλάζω αλλά όχι αποκλειστικά πλέον γιατί δεν μου φτάνει το γάλα!αυτό το έμαθε γιατί θήλαζα αποκλειστικά και ξυπνουσε κάθε μία ώρα και τώρα και με το ξένο βλέπω το ίδιο κάνει!θα δούμε πως θα πάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...