Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μεγαλη καθυστερηση περιοδου


Κατερίνα21

Recommended Posts

Κοριτσια παλι εγω!! Η πρωτη χοριακη βγηκε 6890 μοναδες... Συμβαδιζει με την 5η εβδομαδα που ειμαι με βαση τον υπερηχο...

Ομως χθες η γυναικολογος μου ειπε οτι απο 3000 και πανω βλεπουμε κανονικα το εμβρυο... Τι ισχυει τελικα??

(Στην κορη μου εκανα μονο μια χοριακη 890 μοναδες και απο εκει καθε εβδομαδα εκανα υπερηχο και βλεπαμε την εξελιξη..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσια παλι εγω!! Η πρωτη χοριακη βγηκε 6890 μοναδες... Συμβαδιζει με την 5η εβδομαδα που ειμαι με βαση τον υπερηχο...

Ομως χθες η γυναικολογος μου ειπε οτι απο 3000 και πανω βλεπουμε κανονικα το εμβρυο... Τι ισχυει τελικα??

(Στην κορη μου εκανα μονο μια χοριακη 890 μοναδες και απο εκει καθε εβδομαδα εκανα υπερηχο και βλεπαμε την εξελιξη..)

Η χοριακή σου είναι σουπερ!!! Στο νοσοκομείο κοπέλα μου τα μηχανήματα είναι αρχαία συνήθως. (Εγώ πήγα 14η βδομάδα στα επείγοντα με αίμα και μου έκανε κολπικό υπέρηχο για να δει τα μωρά..) Εμένα ο γιατρός 1ο ραντεβού μου έκλεισε την 6η βδομάδα και τότε είδαμε 2 τελίτσες που ήταν τα μωρά. Με υπερσύγχρονο υπέρηχο. Θα το δεις όλα θα κυλήσουν ομαλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Η χοριακή σου είναι σουπερ!!! Στο νοσοκομείο κοπέλα μου τα μηχανήματα είναι αρχαία συνήθως. (Εγώ πήγα 14η βδομάδα στα επείγοντα με αίμα και μου έκανε κολπικό υπέρηχο για να δει τα μωρά..) Εμένα ο γιατρός 1ο ραντεβού μου έκλεισε την 6η βδομάδα και τότε είδαμε 2 τελίτσες που ήταν τα μωρά. Με υπερσύγχρονο υπέρηχο. Θα το δεις όλα θα κυλήσουν ομαλά. 

Απλα με αγχωσε η γυναικολογος που με ειδε και μου ειπε οτι αν εχουμε 3000 χοριακη θα βλεπουμε και μωρο..

Τωρα συγκρινω με τις εξετασεις της μικρης μου...τοτε 4+3 ειχα 823 (οχι 890 που εγραψα πιο πανω) και με βαση τον διπλασιασμο λογικα 5+2 ειχα 6584...και ειχαμε δει μονο σακο και 7+2 ειδαμε εμβρυο μια κουκιδα που ακουσαμε και καρδουλα..

Οποτε και σημερα που ειμαι 5+2 με βαση τον υπερηχο εχω 6890 χοριακη...οποτε ειναι πανω κατω τα ιδια...και γιαυτο υποθετω οτι ειδαμε μονο σακο...

Οπως και να εχει περιμενω και την τεταρτη να κανω και την δευτερη χοριακη και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παω σε αλλο νοσοκομειο...παλι σε εφημερία να δω που θα καταληξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/9/2020 at 2:08 ΜΜ, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλησπερα!! Δεν το γνωριζα αυτο!! Πολυ χρησιμο φαινεται να ειναι...και σου γραφει καποιος οικογενειακος γιατρος παραπεμπτικό ή κλεινεις ραντεβου μονη σου?

ειναι απιθανο γιατι ουτε μπλεκεις με δημοσια νοσοκομεια,ουτε με αναμονες!ακομα κι αν εχουν συμπλυρωσει πλαφον του εοππυ εχει καθε γιατρος ειδικη εκπτωτικη τιμη που ειναι πολυ φθηνα! κλεινεις το ραντεβου σου online οποτε θες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...