Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Μαϊου 2021 ❤️


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Καλησπέρα Κατερινάκι μας!!!Καλά είμαι εγώ και ο μπεμπακος μια χαρά!Εμείς με το καλό έχουμε ραντεβού την επόμενη Τρίτη 9/03.Περιμενω πως και πως να τον δω γιατί με έχει ριμαξει στη κλωτσιά.

Από συμπτώματα δεν έχω κάτι νέο αν εξαιρέσεις την ανάγκη να πηγαίνω τουαλέτα πιο συχνά από ότι πήγαινα.Αρχιζει να θυμίζει λίγο το πρώτο τρίμηνο.

Αυτό που λες όντως έχει μια βάση, αλλά παρόλα αυτά μήπως πρέπει να δεις εάν έχει μικρύνει ο τράχηλος;

Να κάνω και μια ερώτηση βρε κορίτσια...Διάβασα ότι μπορεί να πάρει θέση από τόσο νωρίς αλλά εμένα ακόμη ο κύριος δεν έχει κατεβάσει το κεφάλι και δεν έχει ανοίξει ακόμη μάτια.Εχει ανοίξει καμίας το μπεμπέ τα μάτια ή/και έχει πάρει θέση;

Εμένα έχει πάρει θέση από την 26η εβδομάδα..που το είδαμε τελευταία φορά...ελπίζω ωστόσο να μην αλλάξει... Για τα μάτια δεν γνωρίζω να σου πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 543
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xristina biman είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμάς 💙 τι κάνετε.? Πώς είστε.? Εγώ από καινούργια συμπτώματα έχω εδώ και 2 μέρες κράμπες χαμηλά. Η συσπάσεις. Ουτε είναι επώδυνες. σαν να υπάρχει ένα χέρι να με ζουλαει και να με ξανά αφήνει ένα πράγμα. Έχετε εσείς κάτι παρόμοιο.? Επίσης καποιες φορές από τις πολλές δουλειές πετρώνει και η κοιλιά.

 Εμείς έχουμε ραντεβού επιτέλους την άλλη Πέμπτη 

Κι εγώ το έχω νιώσει αυτό... Και σαν να μουδιαζει όλο το σημείο... Λογικά ετοιμάζεται η μήτρα και η λεκάνη για την μεγάλη έξοδο... 

Εγώ καταλαβαίνω ότι είναι με το κεφάλι κάτω..εκτός ότι κλωτσαει ψηλά κοντά στο στομάχι ή στα πλευρά αν ξαπλώσω στο πλάι.. βλέπω εκεί που είναι η γραμμή του εσώρουχου ένα μπαλάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Καλά είμαστε κορίτσι μου!!!

Εγώ δεν έχω κάποιο παρόμοιο σύμπτωμα ευτυχώς ή δυστυχώς.

Εννοείται κορίτσια ότι οποία πάει στον γιατρό θα περιμένουμε νέα της.Απιστευτο μου φαίνεται ότι με το καλό την Παρασκευή μπαίνω στον 8ο και όλες τσουκου τσουκου κοντευουμε!

Όπως και να έχει φιλιά πολλά 😘

Κορίτσι μου εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη η μικρή πήρε θέση στις 31+6 όταν κάναμε την ντομπλερ (έψαξα τις εξετάσεις και τις σημειώσεις που κρατούσα τότε...).. 

Κι εγώ δεν το πιστεύω ότι πέρασε κιόλας ο καιρός...από την άλλη εβδομάδα (αρκεί να φτιάξει ο καιρός!) θα αρχίσω να πλένω και να φτιάχνουμε το παιδικό... 💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;

Ελπίζω το μήνυμα μου μας σας βρίσκει όλες καλά.

@Κατερίνα21 τι έγινε;όλα καλά; εσύ δεν είχες ραντεβού εχθές;Πες μας τα νέα σου,αν θες.

Κορίτσια μου μεγαλώνουν τα μωράκια μας,στενεύει ο χώρος και όλο και περισσότερο νιώθω τον μικρό να κινείται μέσα like a boss 😂.Σαν να έχω ένα μικρό εξωγηινάκι μέσα μου νιώθω.

Επίσης ρώτησα και τον γυναικολόγο και μου είπε για την θέση του μωρού ότι ακόμη γυρνάει το μωρό καθώς έχει επαρκή χώρο,την τελική στάση την παίρνει πιο αργά ίσως και ώρες πριν τον τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;

Ελπίζω το μήνυμα μου μας σας βρίσκει όλες καλά.

@Κατερίνα21 τι έγινε;όλα καλά; εσύ δεν είχες ραντεβού εχθές;Πες μας τα νέα σου,αν θες.

Κορίτσια μου μεγαλώνουν τα μωράκια μας,στενεύει ο χώρος και όλο και περισσότερο νιώθω τον μικρό να κινείται μέσα like a boss 😂.Σαν να έχω ένα μικρό εξωγηινάκι μέσα μου νιώθω.

Επίσης ρώτησα και τον γυναικολόγο και μου είπε για την θέση του μωρού ότι ακόμη γυρνάει το μωρό καθώς έχει επαρκή χώρο,την τελική στάση την παίρνει πιο αργά ίσως και ώρες πριν τον τοκετό.

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πήγα χθες στο νοσοκομείο αλλά ο γιατρός μου ήταν υπεύθυνος για τους εμβολιασμούς,οπότε θα πάω την Δευτέρα να με δει... Ωστόσο, συνεχίζω την προγεστερόνη γιατί τα πονάκια συνεχίζονται και ώρες ώρες νιώθω σαν να με σκίζει από κάτω... Σαν να τρυπάει το κόκκαλο..δεν ξέρω πως να το περιγράψω..πρώτη φορά το νιώθω αυτό...στην Ελένη μου δεν τα είχα αυτα και τόσο νωρίς... Το κεφάλι του είναι ακόμα προς τα κάτω... Την Κυριακή μπαίνουμε στις 29 εβδομάδες... Πάντως τρώω πολλές κλωτσιές..αντιδρά όταν ακούει την φωνή της μικρής...αυτά από εμένα!! 

Υ.γ: θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτό να δείτε πως ήταν χθες...είχε σφηνώσει στα πλευρά μου..τι πόνο τράβηξα μέχρι να κουνηθεί δεν λέγεται... Η κοιλιά μου έγινε τετράγωνη🤣🤣🤣

IMG_20210305_003322.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Πήγα χθες στο νοσοκομείο αλλά ο γιατρός μου ήταν υπεύθυνος για τους εμβολιασμούς,οπότε θα πάω την Δευτέρα να με δει... Ωστόσο, συνεχίζω την προγεστερόνη γιατί τα πονάκια συνεχίζονται και ώρες ώρες νιώθω σαν να με σκίζει από κάτω... Σαν να τρυπάει το κόκκαλο..δεν ξέρω πως να το περιγράψω..πρώτη φορά το νιώθω αυτό...στην Ελένη μου δεν τα είχα αυτα και τόσο νωρίς... Το κεφάλι του είναι ακόμα προς τα κάτω... Την Κυριακή μπαίνουμε στις 29 εβδομάδες... Πάντως τρώω πολλές κλωτσιές..αντιδρά όταν ακούει την φωνή της μικρής...αυτά από εμένα!! 

Υ.γ: θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτό να δείτε πως ήταν χθες...είχε σφηνώσει στα πλευρά μου..τι πόνο τράβηξα μέχρι να κουνηθεί δεν λέγεται... Η κοιλιά μου έγινε τετράγωνη🤣🤣🤣

IMG_20210305_003322.jpg

Τρελός ο δικός σου!Που πήγε και χώθηκε;Εμένα ευτυχώς δεν σφηνώνει πουθενά είναι χέλι 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Τρελός ο δικός σου!Που πήγε και χώθηκε;Εμένα ευτυχώς δεν σφηνώνει πουθενά είναι χέλι 😂

 

Καλημέρα!! Είδες έχει τόσο χώρο και πήγε εκεί... Τα έχω παίξει τις τελευταίες μέρες...στην άλλη εγκυμοσύνη δεν τα είχα αυτά... Τι να πω..άντε να δούμε τι ταρζανακι θα βγει και αυτό!!🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημέρα!! Είδες έχει τόσο χώρο και πήγε εκεί... Τα έχω παίξει τις τελευταίες μέρες...στην άλλη εγκυμοσύνη δεν τα είχα αυτά... Τι να πω..άντε να δούμε τι ταρζανακι θα βγει και αυτό!!🤣🤣

Χαχαχα με το καλό να γεννηθούν όλα τα παιδάκια του κόσμου και ας είναι Ταρζανακια 😂Η μικρή σου πως αντιδράει τώρα με τη κοιλίτσα;Έχει καταλάβει ότι σε λίγο καιρό θα έρθει ένα καινούριο νινι στο σπίτι και θα θέλει και εκείνο τη προσοχή σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Χαχαχα με το καλό να γεννηθούν όλα τα παιδάκια του κόσμου και ας είναι Ταρζανακια 😂Η μικρή σου πως αντιδράει τώρα με τη κοιλίτσα;Έχει καταλάβει ότι σε λίγο καιρό θα έρθει ένα καινούριο νινι στο σπίτι και θα θέλει και εκείνο τη προσοχή σου;

Προς το παρόν παίζει με την κοιλια..βάζει το αφτί της να ακούσει τον μπέμπη...λέει εγώ θα τον ταιζω και θα του λέω παραμύθια... Δεν πρέπει να έχει αντιληφθεί τι θα γίνει σε λίγο καιρό... Το μόνο που της λέμε τώρα είναι όταν νιώθω ότι είναι ήρεμος ο μικρός της λέω ο μπέμπης κοιμάται και θα κάνουμε ησυχία...και μιλάει ψιθυριστά για να μην τον ξυπνήσει..προσπαθούμε να την βάλουμε σε αυτό το κλίμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Προς το παρόν παίζει με την κοιλια..βάζει το αφτί της να ακούσει τον μπέμπη...λέει εγώ θα τον ταιζω και θα του λέω παραμύθια... Δεν πρέπει να έχει αντιληφθεί τι θα γίνει σε λίγο καιρό... Το μόνο που της λέμε τώρα είναι όταν νιώθω ότι είναι ήρεμος ο μικρός της λέω ο μπέμπης κοιμάται και θα κάνουμε ησυχία...και μιλάει ψιθυριστά για να μην τον ξυπνήσει..προσπαθούμε να την βάλουμε σε αυτό το κλίμα... 

Καλά κάνεις!Πάντως κακά τα ψέματα όλα τα παιδάκια όταν νιώθουν ότι χάνουν τη πρωτοκαθεδρία αντιδρανε είτε λίγο είτε πολύ.

Για να φανταστείς η κουμπάρα μου που γέννησε Ιανουάριο,όταν πήγαμε να τους δούμε περιμέναμε πρώτα να κοιμηθεί ο βαπτιστικος μας(3χρονων) για να δούμε τη μπέμπα με την ησυχία μας.Μολις έβλεπε ότι κοιτούσαμε λίγο παραπάνω τη μπέμπα ή της κάναμε κανένα χάδι παραπάνω έτρεχε στην αγκαλιά μας ή μας έπαιρνε να παίξουμε στο δωμάτιο του με τους δεινόσαυρους του😂

Όλα ταρασσονται αλλά νομίζω ότι το δώρο του αδερφού/αδερφής θα το καταλάβουν πολύ μετά και τότε θα σας ευχαριστούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Καλά κάνεις!Πάντως κακά τα ψέματα όλα τα παιδάκια όταν νιώθουν ότι χάνουν τη πρωτοκαθεδρία αντιδρανε είτε λίγο είτε πολύ.

Για να φανταστείς η κουμπάρα μου που γέννησε Ιανουάριο,όταν πήγαμε να τους δούμε περιμέναμε πρώτα να κοιμηθεί ο βαπτιστικος μας(3χρονων) για να δούμε τη μπέμπα με την ησυχία μας.Μολις έβλεπε ότι κοιτούσαμε λίγο παραπάνω τη μπέμπα ή της κάναμε κανένα χάδι παραπάνω έτρεχε στην αγκαλιά μας ή μας έπαιρνε να παίξουμε στο δωμάτιο του με τους δεινόσαυρους του😂

Όλα ταρασσονται αλλά νομίζω ότι το δώρο του αδερφού/αδερφής θα το καταλάβουν πολύ μετά και τότε θα σας ευχαριστούν.

Κι εγώ περιμένω αντιδράσεις. Της έχουμε πει ότι όταν η μαμά έχει αγκαλιά το μωρό, ο μπαμπάς θα έχει την Ελένη.. στον βρεφικό μάθανε για την οικογένεια και λέει η οικογένεια μου είναι ο μπαμπάς η μαμά και ο μπέμπης..ήδη τον υπολογίζει!

Κάθε πρωί έρχεται στο κρεβάτι μας και του λέει καλημέρα!

Πιστεύω θα της φανεί περίεργο όταν θα κοιμούνται στο ίδιο δωμάτιο,διότι έχουμε ένα παιδικό δωμάτιο... Κι εγώ πιστεύω αυτό που λες ότι θα τον αναγνωρίσει αργότερα...όταν θα μπορεί να κάνει πράγματα μαζί του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης, της πήρα ένα βιβλίο που λέει για τον ερχομό του αδερφού..εκτός ότι ο έχει μάθει απέξω και το λέει στα λούτρινα της,με ρωτάει ποτέ θα έρθει το μωρό? Πότε θα πάω στο μαιευτήριο? Θα έρθει η γιαγιά να μείνει μαζί μου? Τι θα δίνουμε στο μωρό να φάει? Κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Πώς είστε?? Εμείς σήμερα 29+1 πήγαμε στον γιατρό...μέτρησε τον τράχηλο είναι 2,95 εκατοστά..μου είπε ότι είναι πολύ καλά για την εβδομάδα που βρίσκομαι... Οι σουβλιες που νιώθω από κάτω στο κόκκαλο είναι μυϊκό..σταματάω την προγεστερόνη!!!! Μου είπε να αλλάξω σίδηρο για ένα μήνα και βλέπουμε αν με καλύπτει... Βρήκα στο ίντερνετ ένα σκεύασμα της lanes με σίδηρο και βιταμίνη c ..

Οι πόνοι που έχω είναι φυσιολογικοί... Το μωρό δυστυχώς ενώ τόσο καιρό ήταν με το κεφάλι κάτω,γύρισε! Θα περιμένουμε μέχρι 36 εβδομάδες αν θα γυρίσει ξανά..αλλιώς στις 37 εβδομάδες μπαίνω για καισαρική... Το βάρος του είναι 1133 γραμμάρια... Κοντά 350 γραμμάρια σε 3 εβδομάδες πήρε...ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος με την πορεία μας!! Σε 3 εβδομάδες που θα κάνουμε και την ντομπλερ θα μας ξαναδεί...

Εσείς τι κάνετε? Πώς είστε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια μου καλημέρα!

Τι κάνετε;πως είστε;

Εγώ φουσκώνω για τα καλά (έχω φτάσει τα +12 κιλά και συνεχίζω 😂).Ο μικρός μάλλον καλοπερναει εκεί μέσα και με έχει ταράξει στις κλωτσιές.

Την προηγούμενη Τρίτη που πήγα στον γιατρό ήταν όλα μια χαρά.Ειχε σηκώσει τα πόδια στο κεφάλι και φιλούσε τα γόνατα του.Κομανετσι το λιγότερο 😂.

Ζύγιζε 1640,ο τράχηλος 3,4 και τώρα με το καλό έχω ραντεβού στις 23 Μαρτίου δηλαδή σε μια εβδομάδα.Ξεκινησε η παρακολούθηση εβδομάδα παραεβδομαδα.

Φτάνουμε σιγα-σιγα στη τελική ευθεία και μου φαίνεται σαν όνειρο!!!

Εσείς πώς είστε; Νέα συμπτώματα έχετε;Εγώ νομίζω πως αρχίζω να νιώθω πιο βαριά και κουρασμένη αλλά φυσικά χαλαρώνω μόλις σκεφτώ πως "τον φάγαμε τον γάιδαρο και μας μένει η ουρά".

Σας φιλώ 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Τι κάνετε;πως είστε;

Εγώ φουσκώνω για τα καλά (έχω φτάσει τα +12 κιλά και συνεχίζω 😂).Ο μικρός μάλλον καλοπερναει εκεί μέσα και με έχει ταράξει στις κλωτσιές.

Την προηγούμενη Τρίτη που πήγα στον γιατρό ήταν όλα μια χαρά.Ειχε σηκώσει τα πόδια στο κεφάλι και φιλούσε τα γόνατα του.Κομανετσι το λιγότερο 😂.

Ζύγιζε 1640,ο τράχηλος 3,4 και τώρα με το καλό έχω ραντεβού στις 23 Μαρτίου δηλαδή σε μια εβδομάδα.Ξεκινησε η παρακολούθηση εβδομάδα παραεβδομαδα.

Φτάνουμε σιγα-σιγα στη τελική ευθεία και μου φαίνεται σαν όνειρο!!!

Εσείς πώς είστε; Νέα συμπτώματα έχετε;Εγώ νομίζω πως αρχίζω να νιώθω πιο βαριά και κουρασμένη αλλά φυσικά χαλαρώνω μόλις σκεφτώ πως "τον φάγαμε τον γάιδαρο και μας μένει η ουρά".

Σας φιλώ 😘😘😘

Καλημέρα!!! Τέλεια τα νέα σου!! Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα?? Έχω χάσει τελείως τη μπάλα😂😂😂

Εμείς 30+3 ..έχω πάρει 7 κιλά...αλλά νιώθω πολύ πιο βαριά..δεν μπορώ να κουνηθώ με άνεση... Ο μπέμπης μάλλον γύρισε χθες βράδυ γιατί είχα πολύ πόνο..σαν να ανοίγουν τα κόκκαλα και να με σπρώχνει για να γυρίσει... 6/4 έχουμε την ντομπλερ..οπότε τότε θα έχω καινούρια νέα... Από καινούρια συμπτώματα έχω συχνοουρια..όχι τίποτα σπουδαίο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα. Τι κάνετε.?  Χαίρομαι που είστε καλά όλοι σας. Εγώ έχω πάρει 10 κιλά μέχρι τώρα. Είμαι 31+3. Την προηγούμενη Πέμπτη που πήγαμε στον γιατρό ο μπεμπακος μας έχει γυρίσει. Είναι 1.700 και συνεχίζουμε. Δόξα το Θεό όλα καλά. Δυσκολεύομαι πάρα πολύ στον ύπνο. Μα πάρα πολύ όμως. Και στην αναπνοή. Ώρες ώρες νιώθω ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω. Ειδικά τα βράδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημέρα!!! Τέλεια τα νέα σου!! Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα?? Έχω χάσει τελείως τη μπάλα😂😂😂

Εμείς 30+3 ..έχω πάρει 7 κιλά...αλλά νιώθω πολύ πιο βαριά..δεν μπορώ να κουνηθώ με άνεση... Ο μπέμπης μάλλον γύρισε χθες βράδυ γιατί είχα πολύ πόνο..σαν να ανοίγουν τα κόκκαλα και να με σπρώχνει για να γυρίσει... 6/4 έχουμε την ντομπλερ..οπότε τότε θα έχω καινούρια νέα... Από καινούρια συμπτώματα έχω συχνοουρια..όχι τίποτα σπουδαίο!!!

Τώρα είμαι 31+4.Λογικο να την χάσεις αφού όλες πάνω κάτω είμαστε στα ίδια με μια εβδομάδα απόκλιση.Εμενα ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα για ντομπλερ, οπότε δεν νομίζω να προκύψει κάτι έκτακτο.Αντε με το καλό να μας πεις και τα αποτελέσματα!

Για την συχνοουρια που λες δεν κάνω και τίποτα άλλο.Η λεκάνη έχει γίνει το δεύτερο καθιστικό μου😂

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Xristina biman είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα. Τι κάνετε.?  Χαίρομαι που είστε καλά όλοι σας. Εγώ έχω πάρει 10 κιλά μέχρι τώρα. Είμαι 31+3. Την προηγούμενη Πέμπτη που πήγαμε στον γιατρό ο μπεμπακος μας έχει γυρίσει. Είναι 1.700 και συνεχίζουμε. Δόξα το Θεό όλα καλά. Δυσκολεύομαι πάρα πολύ στον ύπνο. Μα πάρα πολύ όμως. Και στην αναπνοή. Ώρες ώρες νιώθω ότι δεν μπορώ να αναπνεύσω. Ειδικά τα βράδια

Εμείς μαζί πάμε σε όλα 😂Μόνο που εμένα ακόμη δεν έχει γυρίσει.Κανει τον δύσκολο 😂

Πολλές κοπέλες έχουν θέμα με τον ύπνο στο τρίτο τρίμηνο.Ε όσο να'ναι βαραινουμε κακά τα ψέματα.Οσον αφορά την αναπνοή σε νιώθω,λες και έχω τρέξει μαραθώνιο αισθάνομαι όταν ανεβαίνω σκαλιά.Δεν ξέρω αν φταίει ότι κάπνιζα πριν μείνω έγκυος ή απλά αν το παιδί είναι πολύ ψηλά και ζοριζει τους πνεύμονες.

Τώρα με το καλό ποτέ έχεις ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Beatricee είπε:

Τώρα είμαι 31+4.Λογικο να την χάσεις αφού όλες πάνω κάτω είμαστε στα ίδια με μια εβδομάδα απόκλιση.Εμενα ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα για ντομπλερ, οπότε δεν νομίζω να προκύψει κάτι έκτακτο.Αντε με το καλό να μας πεις και τα αποτελέσματα!

Για την συχνοουρια που λες δεν κάνω και τίποτα άλλο.Η λεκάνη έχει γίνει το δεύτερο καθιστικό μου😂

 

Εμείς μαζί πάμε σε όλα 😂Μόνο που εμένα ακόμη δεν έχει γυρίσει.Κανει τον δύσκολο 😂

Πολλές κοπέλες έχουν θέμα με τον ύπνο στο τρίτο τρίμηνο.Ε όσο να'ναι βαραινουμε κακά τα ψέματα.Οσον αφορά την αναπνοή σε νιώθω,λες και έχω τρέξει μαραθώνιο αισθάνομαι όταν ανεβαίνω σκαλιά.Δεν ξέρω αν φταίει ότι κάπνιζα πριν μείνω έγκυος ή απλά αν το παιδί είναι πολύ ψηλά και ζοριζει τους πνεύμονες.

Τώρα με το καλό ποτέ έχεις ραντεβού;

Χαχα λες εμείς να γεννησουμε μαζί.? Δεν νομίζω να φταίει το κάπνισμα γιατί κι εγώ το πήγαινα φουγάρο μέχρι να μάθω ότι είμαι έγκυος. Με το καλό πρώτα ο Θεός έχουμε την 1 Απριλίου. Τα ραντεβού μας τώρα έχουν γίνει ανά 3 εβδομάδες και λίγο πιο συχνά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Xristina biman είπε:

Χαχα λες εμείς να γεννησουμε μαζί.? Δεν νομίζω να φταίει το κάπνισμα γιατί κι εγώ το πήγαινα φουγάρο μέχρι να μάθω ότι είμαι έγκυος. Με το καλό πρώτα ο Θεός έχουμε την 1 Απριλίου. Τα ραντεβού μας τώρα έχουν γίνει ανά 3 εβδομάδες και λίγο πιο συχνά.

Μακάρι να γεννησουμε μαζί τα αγόρια μας και οι 3 και μακάρι να μέναμε και πιο κοντά η μία στην άλλη (βάζω μέσα και τη Κατερίνα γιατί εμείς είμαστε τα τακτικά μέλη που συνομιλούν).

Άντε άντε πρώτα θα σας πω εγώ την άλλη εβδομάδα τα δικά μου νέα και μετά περιμένω τα δικά σας 1+6/04 αντίστοιχα ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Beatricee είπε:

Μακάρι να γεννησουμε μαζί τα αγόρια μας και οι 3 και μακάρι να μέναμε και πιο κοντά η μία στην άλλη (βάζω μέσα και τη Κατερίνα γιατί εμείς είμαστε τα τακτικά μέλη που συνομιλούν).

Άντε άντε πρώτα θα σας πω εγώ την άλλη εβδομάδα τα δικά μου νέα και μετά περιμένω τα δικά σας 1+6/04 αντίστοιχα ❤️

 

Μακάρι να ήμασταν όντως πιο κοντά... Θα μεγάλωναν μαζί και τα ζουζούνια μας... 

Από την μια θέλω τόσο πολύ να τον πάρω αγκαλιά γρήγορα γιατί έχω κουραστεί σωματικά πολύ σε αυτή την εγκυμοσύνη...από την άλλη σκέφτομαι ότι μόλις γεννήσω θα μου λείπουν οι κλωτσιές... Τα συναισθήματα ανάμεικτα..και ειδικά όσο περνάει ο καιρός με έχει πιάσει και ένας φόβος για την γέννα...δεν ξέρω γιατί... Σκέφτεστε κι εσείς πώς θα είναι εκείνη η στιγμή??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να ειμασταν κοντά να είχαμε γνωριστεί προ πολλού. Πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός.? Έχουμε μπει στην τελική ευθεία πλέον.

Εγώ σκέφτομαι πολύ την γέννα.. έχω σκεφτεί να μην κάνω επισκληριδιο. Βέβαια εκείνη την ώρα δεν ξερω πως θα αντιδράσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xristina biman είπε:

Μακάρι να ειμασταν κοντά να είχαμε γνωριστεί προ πολλού. Πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός.? Έχουμε μπει στην τελική ευθεία πλέον.

Εγώ σκέφτομαι πολύ την γέννα.. έχω σκεφτεί να μην κάνω επισκληριδιο. Βέβαια εκείνη την ώρα δεν ξερω πως θα αντιδράσω... 

Κι εγώ σκέφτομαι τη γέννα..τους πονους...πως θα είμαι..αν θα αντέξω.. αν κάνω καισαρική θα κάνω ραχιαία όπως και στην πρώτη εγκυμοσύνη...δεν κατάλαβα τίποτα από πόνο..ούτε μετά με ενόχλησε η τομή... Αν γεννήσω φυσιολογικά στο δημόσιο νοσοκομείο δεν κάνουν καθόλου αναισθησία, οπότε δεν ξέρω αν θα ανταπεξέλθω όπως πρέπει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κι εγώ σκέφτομαι τη γέννα..τους πονους...πως θα είμαι..αν θα αντέξω.. αν κάνω καισαρική θα κάνω ραχιαία όπως και στην πρώτη εγκυμοσύνη...δεν κατάλαβα τίποτα από πόνο..ούτε μετά με ενόχλησε η τομή... Αν γεννήσω φυσιολογικά στο δημόσιο νοσοκομείο δεν κάνουν καθόλου αναισθησία, οπότε δεν ξέρω αν θα ανταπεξέλθω όπως πρέπει...

Με τον γιατρό σου έχετε συζητήσει.? Πότε θα μάθεις εάν θα κάνεις καισαρική η όχι.? Εξαρτάται από το μωρό.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Xristina biman είπε:

Με τον γιατρό σου έχετε συζητήσει.? Πότε θα μάθεις εάν θα κάνεις καισαρική η όχι.? Εξαρτάται από το μωρό.?

Την τελευταία φορά στις 29 εβδομάδες ήταν ισχιακό..οπότε μου είπε ότι θα περιμένουμε μέχρι τις 36 εβδομάδες αν γυρίσει και πάρει θέση, πάμε για πρόκληση στις 39 εβδομάδες να γεννήσω φυσιολογικά (δηλαδή 21/5)..αν στις 36 εβδομάδες δεν έχει γυρίσει..θα με αφήσει άλλη μια εβδομάδα (μόλις μπω στις 37 δηλαδή) να θεωρείται τελειομηνο και θα μπω για καισαρική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Την τελευταία φορά στις 29 εβδομάδες ήταν ισχιακό..οπότε μου είπε ότι θα περιμένουμε μέχρι τις 36 εβδομάδες αν γυρίσει και πάρει θέση, πάμε για πρόκληση στις 39 εβδομάδες να γεννήσω φυσιολογικά (δηλαδή 21/5)..αν στις 36 εβδομάδες δεν έχει γυρίσει..θα με αφήσει άλλη μια εβδομάδα (μόλις μπω στις 37 δηλαδή) να θεωρείται τελειομηνο και θα μπω για καισαρική...

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να γυρίσει 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...